PDA

View Full Version : Първата ви кола ?



Princessani
07-14-2010, 13:41
Как се сдобихте с първата си кола след като изкарахте книжка ? Каква марка е ? За какви пари става въпрос ? Каква кола бихте ми препоръчали да не е прикалено скъпа и да е маничка и да издържа и не е задължително да е нова ...Нещо на далавера ??
И ако може да не ми отговарят на мама и тати дечицата дето карат скъпи bmv и не знаят цената на парите и дето всичко са получили на готово.

Whoopdedoo
07-14-2010, 13:48
Май ти не знаеш цената на парите? :)
Едно БМВ можеш да го вземеш на добра цена, тва че в България са скъпи не значи, че навсякъде са така.
Препоръчвам ти като за начална кола да си вземеш Голфче, или нещо от този сорт, щото БМВ-то не е много добре за млад шофьор... особено момиче :Д

Princessani
07-14-2010, 13:54
Май ти не знаеш цената на парите? :)
Едно БМВ можеш да го вземеш на добра цена, тва че в България са скъпи не значи, че навсякъде са така.
Препоръчвам ти като за начална кола да си вземеш Голфче, или нещо от този сорт, щото БМВ-то не е много добре за млад шофьор... особено момиче :Д аз цената на парите я знам доста добре... мерси за предложението.

Serseri91
07-14-2010, 13:56
Кажи някаква горна граница.

Rounder
07-14-2010, 13:57
Как се сдобихте с първата си кола след като изкарахте книжка ? Каква марка е ? За какви пари става въпрос ? Каква кола бихте ми препоръчали да не е прикалено скъпа и да е маничка и да издържа и не е задължително да е нова ...Нещо на далавера ??
И ако може да не ми отговарят на мама и тати дечицата дето карат скъпи bmv и не знаят цената на парите и дето всичко са получили на готово.

Аз,след като карам БМВ мога ли да се изразя ?

Вземи си една корса,астра,гоУф....може да намериш нещо що годе до към 2-3 К но но ще има доста косури....но зависи и от собственика как я подържа.Но кола на близо 20 год.
ще има ръжда...ще дава дефекти..но..
БМВ читаво под 6 К едвали ще намериш.

под "издържа" какво имаш впредвит ?

Моята първа кола беше БМВ Е36IS...доста запазено,от официалният саит на БМВ в България.Ако си склонна да дадеш 4-5 К мога да ти уредя няколко запазени екземпляра :)

Princessani
07-14-2010, 13:58
Кажи някаква горна граница. за сега няма отпределена :o :? :? :? :?

Rounder
07-14-2010, 13:59
погледни тоа гоУф 3-ка за 3500 лв.

http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=64&t=193382

Princessani
07-14-2010, 14:01
Как се сдобихте с първата си кола след като изкарахте книжка ? Каква марка е ? За какви пари става въпрос ? Каква кола бихте ми препоръчали да не е прикалено скъпа и да е маничка и да издържа и не е задължително да е нова ...Нещо на далавера ??
И ако може да не ми отговарят на мама и тати дечицата дето карат скъпи bmv и не знаят цената на парите и дето всичко са получили на готово.

Аз,след като карам БМВ мога ли да се изразя ?

Вземи си една корса,астра,гоУф....може да намериш нещо що годе до към 2-3 К но но ще има доста косури....но зависи и от собственика как я подържа.Но кола на близо 20 год.
ще има ръжда...ще дава дефекти..но..
БМВ читаво под 6 К едвали ще намериш.

под "издържа" какво имаш впредвит ?

Моята първа кола беше БМВ Е36IS...доста запазено,от официалният саит на БМВ в България.Ако си склонна да дадеш 4-5 К мога да ти уредя няколко запазени екземпляра :) ми едва ли ,по-скоро нямам интерес към bmv може би някаде по-късен етап :?

Rounder
07-14-2010, 14:02
Ем кажи ми марка/цена аз де да те знам на къв е етап ко искаш :o

Princessani
07-14-2010, 14:05
Ем кажи ми марка/цена аз де да те знам на къв е етап ко искаш :o3500 лв. до 4 000-5 000 нещо такова :? за модел още не знам :?

Serseri91
07-14-2010, 14:10
:-o :-o :-o :-o

Остави ги сега тези бмв-та.
Като за момиче - корса,голф,поло ... но вече другите характеристики зависят от цената.
Например за 4-5 хиляди можеш да си купиш Опел корса с малък двигател, 1.2;1.4 = малък разход, приятен външен вид, малка отвънка - голяма отвътре.Година ... 2000-2004.

SemperArdens
07-14-2010, 15:18
Как се сдобихте с първата си кола след като изкарахте книжка ? Каква марка е ? За какви пари става въпрос ? Каква кола бихте ми препоръчали да не е прикалено скъпа и да е маничка и да издържа и не е задължително да е нова ...Нещо на далавера ??
И ако може да не ми отговарят на мама и тати дечицата дето карат скъпи bmv и не знаят цената на парите и дето всичко са получили на готово.

За пореден път предлагам в тема моята си кола. Смисъл не я продавам :д Просто я намирам за подходяща за млад шофьор.

Опел Корса, 2000г., 1.2 16v, бензин, 65 к.с.;

http://images01.olx.fr/ui/1/74/91/1667391_1.jpg - този модел. (тва не е моята :д)

Можеш да намериш бараки и под 3000к сигурно. Иначе може и повече да се изръсиш. ;>

Подходяща за града, извън градско, с мотор като моя, идва малко ташкън да изпреварваш. Ма не те знам за кво точно ти трябва. Ако пътуваш всеки ден от Видин до Смолян, примерно, ориентирай се към друга кола. :д

Вътре далеч не е тясно обаче. Не те знам все пак, де, може да си 2.30 висока, 130 кг :д

Харчи малко, зареждам рядко. Зависи колко караш, де.

Princessani
07-14-2010, 15:37
Как се сдобихте с първата си кола след като изкарахте книжка ? Каква марка е ? За какви пари става въпрос ? Каква кола бихте ми препоръчали да не е прикалено скъпа и да е маничка и да издържа и не е задължително да е нова ...Нещо на далавера ??
И ако може да не ми отговарят на мама и тати дечицата дето карат скъпи bmv и не знаят цената на парите и дето всичко са получили на готово.

За пореден път предлагам в тема моята си кола. Смисъл не я продавам :д Просто я намирам за подходяща за млад шофьор.

Опел Корса, 2000г., 1.2 16v, бензин, 65 к.с.;

http://images01.olx.fr/ui/1/74/91/1667391_1.jpg - този модел. (тва не е моята :д)

Можеш да намериш бараки и под 3000к сигурно. Иначе може и повече да се изръсиш. ;>

Подходяща за града, извън градско, с мотор като моя, идва малко ташкън да изпреварваш. Ма не те знам за кво точно ти трябва. Ако пътуваш всеки ден от Видин до Смолян, примерно, ориентирай се към друга кола. :д

Вътре далеч не е тясно обаче. Не те знам все пак, де, може да си 2.30 висока, 130 кг :д

Харчи малко, зареждам рядко. Зависи колко караш, де. изглезда добър вариянт.Всъщност съм минioнче 160 съм висока и за това казах малка кола все пак да не се губя толкова много :oops: :oops: .А за карането може би повече градско и ако реша до морето примерно ..Иначе съм от Габрово.

SemperArdens
07-14-2010, 15:40
^ Щом е градско, супер. Не че не можеш извънградско, де. Аз последно ходих до Слънчев бряг, абсолютно нормално се държи, 120 на магистралата без проблем и пр. ; )

shadow4e
07-14-2010, 15:57
Rounder, внимавай как се държиш. Псуването тук не е позволено. Считай го за предупреждение.

machoka
07-14-2010, 16:54
мятай се на такава корса от снимката и си пей сърце. Всичко ти струва 20лв, само труда е..10, не върви - за да не можеш да се пречукаш.. и ще си пърпориш за без пари.
Иначе варианти от тоя клас - безброй, само ще си чешем пръстите.

7227
07-14-2010, 18:58
като ще ти е 1-ва кола вземай нещо по евтино,4е да можеш да я "о4укаш" и да не те е яд :D

Doomcryer
07-14-2010, 19:17
мятай се на такава корса от снимката и си пей сърце. Всичко ти струва 20лв, само труда е..10, не върви - за да не можеш да се пречукаш.. и ще си пърпориш за без пари.
Иначе варианти от тоя клас - безброй, само ще си чешем пръстите.

Той го каза,а и един Rover 200,също е добър избор.
:)

00kk11
07-14-2010, 19:19
БМВ Е30- Е36
Алфа 145-156
Форд фокус-фиеста
Хонда-сивик
москвич :-D

Serseri91
07-14-2010, 19:22
БМВ Е30- Е36
Алфа 145-156
Форд фокус-фиеста
Хонда-сивик
москвич :-D


:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

MakeMeLaugh
07-14-2010, 20:15
Ама вие верно нищо не чаткате от коли или нямате никаква ориентация за женска кола :shock:

Перфектната женска първа кола за теб и твоите възможности е Опел Корса 1996-1998 г.
Двигател 1.4 примерно - 75 кончета или 1.2 - 60.
Дизела им 1.5 също става.

Това е.

SemperArdens
07-14-2010, 20:53
Ама вие верно нищо не чаткате от коли или нямате никаква ориентация за женска кола :shock:

Стана ни ясно ти колко чаткаш - "женска кола"? :lol:

MakeMeLaugh
07-14-2010, 21:15
Що, Корсата да не би да ти вдъхва мъжественост?...
Или е по-добре да кара някое комби или бмв с доста по-скъпа поддръжка, да не говорим, че зимата може и курбан да ядем..
След като имаш 2-3 хилки, значи ти трябва нещо по-обикновено с евтина и лесна поддръжка, пък и части бол.

00kk11
07-14-2010, 21:21
ааа тва е момиче ем ест, че корса или тигра ама по-добре корса :)

sh3_1s_7h3_0n3
07-14-2010, 21:37
Ама вие верно нищо не чаткате от коли или нямате никаква ориентация за женска кола :shock:

Перфектната женска първа кола за теб и твоите възможности е Опел Корса 1996-1998 г.
Двигател 1.4 примерно - 75 кончета или 1.2 - 60.
Дизела им 1.5 също става.

Това е.

Съгласих се. ;-) Но нека е 1.4... тия 1.2 едва пъплят бе 0_о

Rounder
07-14-2010, 21:45
според мен и кола не и трябва....да кара тротинетка :D

MakeMeLaugh
07-14-2010, 21:49
sh3_1s_7h3_0n3, зависи коя година и кой мотор ще хване.
1.4 все пак е по-добре за тия пари :)

Тиграта е проблемно недоразумение.

А бе тротинетка, ама вместо бензин ще хвърля пари за вафли да я поддържа във форма 8-)

Имам лични познати с Корси и от техен опит казвам, че си струват :)
Другия вариант е някоя Сеат Ибиза пак тези години (то реално е VW, ама поне не е толкова тривиален).
Или пък VW Polo, ама за тях не съм се инт. много :)
Друг доста добър варианр е Mazda 323 F BA 1.5 - 90 кончета - те вървят по около 3000, добра возия (найдобра от споменатите марки), мн стабилна, различна, икономична и са здрави японки. Не мога д аопределя външността дали е повече мъжка или дамска (Пример: http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=6&t=20711)

SemperArdens
07-14-2010, 21:55
Що, Корсата да не би да ти вдъхва мъжественост?...
Или е по-добре да кара някое комби или бмв с доста по-скъпа поддръжка, да не говорим, че зимата може и курбан да ядем..
След като имаш 2-3 хилки, значи ти трябва нещо по-обикновено с евтина и лесна поддръжка, пък и части бол.

Ти на колко си? 10? :lol:

Пичовете дето бръмчат със смарт из града са много женствени вероятно.

Или мацките на по 19-20 с Q7-ци? Те само външни са жени!

Относно другото - къде видя да давам съвети за комби/бмв.. :shock:

tuzaro
07-14-2010, 21:55
корсата я бива, ама с 2 врати да е. Иначе пежо 206, роувър 25, мойта любима астра ф.
Само да си изкажа впечатлението, миналия ден се повозих на голф 3 vr6 200 коня :shock: направо унемях как ускорява 8-)

Serseri91
07-14-2010, 21:56
Ама вие верно нищо не чаткате от коли или нямате никаква ориентация за женска кола :shock:

Перфектната женска първа кола за теб и твоите възможности е Опел Корса 1996-1998 г.
Двигател 1.4 примерно - 75 кончета или 1.2 - 60.
Дизела им 1.5 също става.

Това е.

Съгласих се. ;-) Но нека е 1.4... тия 1.2 едва пъплят бе 0_о


То пак е добре .. возил съм се в корса 1.0 :lol: трима пътници и шофьор и колата не може да тръгне на баир :D :D :D :D

MakeMeLaugh
07-14-2010, 21:59
Да, вярно Пежо 306 не е лоша идея.
Ама по-спомен, поддръжката излизаше маалко по-скъпа, поне преди време :)

MakeMeLaugh
07-14-2010, 22:05
Започвате да се отклонявате от главната идея за първа дамска кола.
Нито ще изпреварва като луда тировете по Шипка, че да й трябва мощ.
Поне не е казала.


SemperArdens, кефи се тогава на ''пичовете'' със смартове.
А тия с 19-20 год. с Кю-тата, да не мислиш, че те са си ги избирали и са си ги купили.
Обобщих мнението си за комбитата и т.н.

Не ми се говорят празни приказки

SemperArdens
07-14-2010, 22:09
SemperArdens, кефи се тогава на ''пичовете'' със смартове.
А тия с 19-20 год. с Кю-тата, да не мислиш, че те са си ги избирали и са си ги купили.
Обобщих мнението си за комбитата и т.н.

Не ми се говорят празни приказки

'Пич' е обръщение и не им се кефя. Те си се кефят на колите, но само ако знаеха, че някои хора ги заклеймвяват като 'женствени' или направо жени!

Не са ги купили сами, но тва е равносилно на мъжете с малки коли. (мъже ли казах?)

ArrowsOfDeath
07-15-2010, 00:35
Ford Ka

Rounder
07-15-2010, 06:54
Ford Ka

това ако е кола....може да е подобие на такова...


взимаи едно пежо 206/306...нещо по-сносно,тия малките колички...след време ще съжеляваш,че си я купила но ти си знаеш най-добре.Защо не идеш да пробваш някоя друга ? пък която ти пасне.

Nakadah
07-15-2010, 07:08
Бати караницата...

Вземи си Ford Focus 2001-2002-2003

Rounder
07-15-2010, 07:10
Бати караницата...

Вземи си Ford Focus 2001-2002-2003

+1

machoka
07-15-2010, 08:36
стига с тия фокуси и пежа.. някой поддържал ли е пежо или рено от по-новите?

корса е вариант за момичето, както казаха 96-00 или нещо малокалибрено на фолксваген, ноо най-добре корса 1.2 или 1.4, или дизеловия. По възможност двигателя да е ЕКОТЕК, че са по-издръжливи (когато мацката кара 20минути в 5К оборота на първа или втора), както са евтини и лесни като ремонт жилата на ръчната, когато кара на ръча 2 седмици (за разлика от френските). Това е.

Ryapoff
07-15-2010, 10:19
корса е вариант за момичето, както казаха 96-00 или нещо малокалибрено на фолксваген, ноо най-добре корса 1.2 или 1.4, или дизеловия. По възможност двигателя да е ЕКОТЕК, че са по-издръжливи (когато мацката кара 20минути в 5К оборота на първа или втора), както са евтини и лесни като ремонт жилата на ръчната, когато кара на ръча 2 седмици (за разлика от френските). Това е.
Това, което каза за ЕКОТЕК-а, е малко глуповато. Отскоро имаме Корса. Легна 3200-3300лв. с прехвърлянето. 1.4 16 клапана, екотек, автоматик. Екотеците на Опел харчат масло. Имам наблюдения над полицейските Астри. Харчат. Много. Една такава Корса е идеалната женска кола, а автоматика ще го оцениш по достойнство. Аз не бих карал кола, която ми сменя сама скоростите, но за теб ще е перфектна. Разгледай обявите, имаше една около 3500 в Добрич с много екстри, пак автоматик.

postmortem
07-15-2010, 11:33
Първата ми беше Skoda 120L, втората Golf MKIII 1,6L 75hp - доволен съм и откъм разход и откъм поддръжка, но препоръчват да е с двигателя 1,8 ABS тъй като много лесно се подлагал на газификация. Полото също е вариант, за по-женска колица :-o

Sasha2k8
07-15-2010, 12:24
Аз карам Голф 2. Много е удобна:) ).

cherinka
07-15-2010, 12:42
Аз ще наследя таксито на тате! Не-е-е-ка ви!

Lestat357
07-16-2010, 22:00
Здрасти!

Каква точно е разликата между теб и мамините дечица, които не знаят цената на парите и карат нови Q7-ци, X6-ци (уникалната стойка! а как ускорява саaмо.. дори с най-слабия двигател) или подобни, освен, че родителите ти не са толкова заможни (или склонни), че да ти подарят автомобил за 200 000лв, ами за ‘до 3-4-5000, максимум”? Сама ли ще си я поддържаш колата? Само за справка: гражданската за една година ми беше 140лв(старичка е, затова), 33лв технически преглед, 75лв данък. Ако сменяш веднъж годишно само: масло, въздушен филтър и филтър-климатик (няма начин при този въздух), добавяш още 100 до 200лв. Имаше промоция и ми излезе точно 100 на мен преди седмица. Това ще рече грубо 400лв минимум, за да ти е в движение колата. Дори повече, ако гумите са за подмяна, ако накладките и дисковете не са нови и т.н. И няма как само това да са ти смените за една календарна година. Още нещо - годишна винетка (купува се януари, ама както се случи; мин. година и аз купувах юли) - 67лв. Три излизания извън града в различни седмици и си я осмислила). Все още ли си навита за автомобил? *

Ок. При бюджет 5000лв, аз не бих купил нещо за повече от 3500. Като я купиш е желателно да й смениш всички видове консумативи, да я застраховаш, евентуално да я регистрираш (ако е нов внос, което според мен е за препоръчване), да й смениш гумите. Аз изпрах и тапицерията след като я купих непосредствено, не беше много мръсна, но от хигиенична гл. точка – към 60лв струваше. Качествено пастиране и още някоя-друга екстра по боята = 100+ лв допълнително. Ако пък решиш и да попътуваш някъде след това, ето ти ги 5000. Да не говорим, че все ще има някоя изненадка, която ще трябва да подмениш, все пак това е стара кола и купувана от автотърговци. Най-важното е да не е удряна сериозно, а после замазана, каквато е честата практика от автоджамбазите у нас. Нарушената обтекаемост на каросерията..., с две думи: много лошо! Добре е да я закараш в официален сервиз за обстоен преглед, но само след като наистина си се спряла на Автомобилът, щото последното не е безплатно(около 50лв). Предполагам ще имаш баща и/или приятел с теб под ръка и те ще знаят по-добре какво да гледат? Каквито и да е съмнения относно различни по цвят външни елементи трябва да те откажат. Гледай внимателно волан и мястото над жабката за преден еърбег. Ако изглеждат по-нови от останалото – не е това колата. Всъщност, те и тези неща се правят. Остави я да поработи на празен ход поне 3 минути, остани вътре в купето на затворени врати през това време, след което поискай да я покараш. Не само баща ти за добиване на обща представа, ами и ти. Важно е да ти е удобно. Проблемите по ел. инсталацията (примерно недобре смъкващ се прозорец) не са ‘дреболийка, която се оправя за 20-30лв”, а едно пълнене на климатик е около 80лв. Ако не работи, има вероятност да е спукан радиатор, което ще ти излезе към 200+лв. За да провериш дали е така или е само за пълнене, включваш го и чакаш, ако не е зареден, ще усетиш как ‘дръпва’ и ще чуеш работата на компресора, не се ли появи какъв да е признак на живот, най-вероятно е спукан радиатора. Ако има малко ръжда по калниците, това се оправя, няма да се плашиш. Но е добър повод да смъкнеш поне с 200лв обявената цена. Често ги мацват само с най-горен слой боя тези неща, ама си личи при внимателно оглеждане. Ако има ръжда по вратата на багажника или някоя от другите врати – на това място колата е била удряна. Не е задължително да е било сериозно. Сещам се за още неща, които е хубаво да погледнеш, но направо ще ти драсна едно л.с. по-късно, че да не става 2 страници поста ми.

Автомобил, автомобил... Много зависи за какво ще се ползва. Ако родителите ти имат друга семейна кола, не е нужно да е нещо особено практично. Всеки случай Corsa B (особено триврата), не бих препоръчал. Единственото й предимство е, че е евтина. Но ако ще е за евтината поддръжка, за по-малко пари можеш да си вземеш Деу на старо, което ще е доста повече кола. Кеф ти Nexia, Espero, даже и Nubira запазена. Има багажник едва 260л Корсата, вътре е доста тясна и неудобна. Ти все ще се побереш, то е ясно, ама не е до това само. Двигателите Eкотек им викат Мекотек във форума на Опел, също и бакшишите. Под 1.4 са прекалено слаби за удобна експолатация. С двигател 1.6 16V или 1.4 16V, хич няма да гори като малолитражка.;] Много е малка външно и дори да се научиш да я паркираш, пак ще трябва да се учиш, като попаднеш на малко по-голяма кола. Допада ми визуално във вариант червена и триврата, но това не е достатъчен довод. По моргите е пълно с такива, но е пълно и с почти всичките й алтернативи до една, а ти колата не я купуваш да се блъскаш с нея, нали така. Двигател 1.4 е добре. Ваня е права, че 1.2 е прекалено слаб. Ако включиш климатик и качиш двама души съвсем ще издъхне. За Corsa C, 3500 са малко. За сходни пари би могла да си вземеш Renault Clio II, което ще е по-добре оборудвано и вози малко по-добре. Има доста ниши за предмети вътре. Бивша колежка караше такова (но 1.6 16V, което не е вариант за теб), поне 15 000км му беше навъртяла без да смени какви да е консумативи и колата си се държеше съвсем нормално. Пример: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11276685620753788&f1=details .От толкова малка кола обаче кярът е спорен. От София ли си? Да се кара в центъра всеки ден е глупаво и ненужно, независимо с каква кола си. Там ти е единственото предимство да се завреш’ на половин паркоместо, примерно. За мен по-важното е да се научиш да боравиш адекватно с нормален размер кола. И задължително да е с 4 врати, все ще ти се наложи да качиш 2-3 души (приятелки или компания) вътре, независимо градско или извън. А и отзад можеш да си оставиш каквото ти хрумне – папка, пликове с нещо-си (след пазаруване), имаш много по-удобен достъп до него след това. Peugeot 206 не е лош избор. Евтини са, поддръжката не е скъпа и са много масови. Двигател 1.4 75 коня, май е най-надежден. С вкл. климатик и 3-ма души вътре ще се задъхва, но все пак ще става и за рискови изпреварвания, каквито няма как да не ти се наложат из родните ни първокласни пътища. VW Polo са добри, но държат прекалено високи цени на старо. По-оправдано от Корсите, но ако е след 2000-та ще ти е над бюджета, а първото поколение е морално остаряло и по правило доста бедно оборудвано. Astra F е класика в жанра, макар и дървена. По-старите ръждясват на поразия, а при малко по-неприятни атмосферни условия, става като аквариум вътре. Повече ме радват от Голф III обаче. За 3000лв, би следвало да е края на ’97-ма с много екстри (реално с/ед мен са ти необходими климатик, автоматични прозорци, ABS и възд. възглавници) и т.н. Ето един пример: http://www.mobile.bg/11255070867408840 . Това е с най-евтиния и елементарен за ремонт двигател, който се монтира още от Vectra A '87, километрите не са реални, но това не е проблем, ако е читава. Има ги мнoого и трябва да бъдеш внимателна. Не вози хубаво, но се ядва. Machoka може да те посъветва най-добре за такава кола. Golf III е вариант, защото наистина е евтин за поддръжка, а е сравнително удобен. Аз бих погледнал и Vento. Golf II е модел края на 70-те и ти е много под бюджета. По принцип съм фен на френските автомобили (ако ще е за скромен бюджет), но ще гледам да не си пробутвам повече пристрастията. Ford KA не вАжи, също и Fiesta. Fiesta всъщност става, но след 2003-та. Tова безспорно им е най-сполучливото поколение. Ще се наложи да си преразгледате бюджета само че. Сиерaта за съжаление е твърде стара (същото се отнася и за Scorpio I), Escort са зле, виж за Focus лоша дума не съм чул или прочел. Мен ме дразни само, че при тази кола (както и при Фиат) радиото ти е