PDA

View Full Version : Вагинален проблем ..



ilsi_
07-14-2010, 12:54
От 3-4 дена имам някакав интимен проблем. Немога да ида на гинеколог , по точно днес ходих,но докторът при който ходих миналия път и имах направление за него не беше на смяна. В моя град няма гинеколози и днес ходих с един приятел до там. Родителите ми са на почивка и не разполагам с много средства и кола за да ида утре пак, както ми каза медицинската сестра. Затова реших да попитам тук,защото някой може да е имал подобен проблем и да ми помогне с нещо .. много ще съм ви благодарна ! Оплакванията ми са следните значи от 3-4 дена усещам силен сърбеж малко под срамните устни и постоядно намирам някакви странни меки топчета като от бяло течение самоче на топчета по бельото си .. немога да го обясня точно (дано някой ме е разбрал) и по самата вагина имам такива отвътре (гледах се с огледало ,, ) понякога ми щипи след уриниране и ме боли при допир .. определено ми има нещо но за сажаление чак в понеделник ще имам възможност да ида на гинеколог .. незнам какво да правя ..

gia_sena_mono
07-14-2010, 13:27
Щеш не - щеш, ще изчакаш до понеделник. Нищо не можеш да направиш. Според мен са гъбички, но само докторът ще ти каже най-точно и ще ти назначи подходящо лечение.

titinkaa
07-14-2010, 14:01
Тва е цистит,щом ти е обилно течението и е като на топченца.Направи си промивки със билката Смрадлика(около 1лв е в аптеките).Слагаш две супени лъжици от билката в една средна тенджара с вода до половината,и акто заври я чакаш да поври около 10-12мин,след това изчакваш да стане поносима за миене и баране прецеждаш я в легена и се подмиваш около 3-4мин,само с нея,без сапуни и каквито и да са други гелове.След това я хвърли,и като се подсушаваш гледай да не я обираш всичката отдолу билка,а леко отгоре попий с хавлията.Това го направи 2-3 пъти и ще ти мине,ако не ти мине значи е някъв друг проблем,но мисля че е цистит щото и аз съм имала такова,и е мн неприятно особенно като трябва да чишкаш и мн пари. :(

darkPaladin
07-14-2010, 16:41
Тва е цистит,щом ти е обилно течението и е като на топченца.Направи си промивки със билката Смрадлика(около 1лв е в аптеките).Слагаш две супени лъжици от билката в една средна тенджара с вода до половината,и акто заври я чакаш да поври около 10-12мин,след това изчакваш да стане поносима за миене и баране прецеждаш я в легена и се подмиваш около 3-4мин,само с нея,без сапуни и каквито и да са други гелове.След това я хвърли,и като се подсушаваш гледай да не я обираш всичката отдолу билка,а леко отгоре попий с хавлията.Това го направи 2-3 пъти и ще ти мине,ако не ти мине значи е някъв друг проблем,но мисля че е цистит щото и аз съм имала такова,и е мн неприятно особенно като трябва да чишкаш и мн пари. :(

цистита е възпаление на пикочния мехур,до колкото знам тя не се е оплакала от често уриниране не я бъркай

gia_sena_mono
07-14-2010, 16:44
Не обърквайте момичето и не й давайте съвети какво да прави - самолечението не е решение! Нито знае какво й е с точност, нито вие знаете. При цистита няма сърбежи. А ако са гъбички, не се знае какви са.

kalpazanka
07-14-2010, 16:52
Смях в залата!
Момичето има гинекологичен проблем. Да не говорим, че не се оплаква от дизурия и никъде не е споменала, че ходи често до тоалетна!
Потрес! ](*,)

ilsi_
07-15-2010, 11:31
Ами да и аз не мисля,че е цистит , защото и това съм имала и бях със други оплаквания. Даже първия път когато отидох на гинеколог ме лекува за цистит, седмица обаче след като свърших с лекарствата които пих около 12 дни ми се появиха тези симптоми за които ви споменах по горе и от изчетеното в интернет си мисля че са някакви вагинални гъбички, и ще съм много разочарована ако наистина гинекологат ми потвърди съмненията защото доколокото разбрах почти не се лекували .. смисъл стават хронични .. дано не съм сред хората които ги имат но 80% май съм сред тях .. :(

kremen4eto
07-15-2010, 11:38
Цистит съм имала. Не е това. Щом имаш сърбеж, парене ... най-вероятно са гъбички. Но лекарят ще каже най-точно.

Ами да, неприятни са, но споко, не са фатални. :)

alex4o
07-15-2010, 13:23
Гъбички :) Аз имах преди 1-2 месеца,имах същите оплаквания. Докато дойде време да отидеш на генеколог бих ти препоръчала да си правиш промивка с лайка и сода за хляб - тенджерка вариш лайката,слагаш 1-2 супени лъжици сода за хляб и промивки :) Много успокоява!

gia_sena_mono
07-15-2010, 13:43
Правейки тази промивка, ти се изчистваш, за да поставиш вагиналната таблетка/глобула/крем. По този начин лекарството действа и има смисъл от него.
По-добре не прави нищо. Има вероятност да се влошиш. А що се отнася до промивките , всеки може да ти каже поне 5 , които знае, но не рискувай.

Serendipitys
07-15-2010, 15:06
Най-вероятно са гъбички. Тичай на лекар и не губи време, не се и занимавай със самолечение.

mincheto
07-15-2010, 21:02
Цистит е ,щом пишкаш през 5-10 мин,пари,боли и 6типе.... пий мечо грозде. :D :D Както спонеха съседите над мен,това са гъбички.