PDA

View Full Version : Проблем с копчето за снимка на екрана на компютарът ми !



sg399mi
07-14-2010, 13:10
Имам проблем с копчето PrtSc-SysRq имам предвид.. когато искам да снимам екранът си ми излиза прозорче с името Print При което ме пита дали искам да принтирам ( може би екрана нямам си на идея ) Но аз просто искам да го снимам да отворя Paint - Edit - Paste И да си запиша снимката на екрана. Но колкото и пъти да опитвам нестава. Някой да знае отговор на проблемът ми?

Valento
07-14-2010, 13:14
Имам проблем с копчето PrtSc-SysRq имам предвид.. когато искам да снимам екранът си ми излиза прозорче с името Print При което ме пита дали искам да принтирам ( може би екрана нямам си на идея ) Но аз просто искам да го снимам да отворя Paint - Edit - Paste И да си запиша снимката на екрана. Но колкото и пъти да опитвам нестава. Някой да знае отговор на проблемът ми?

Опитай с PrtSc + Alt

sg399mi
07-14-2010, 13:28
Имам проблем с копчето PrtSc-SysRq имам предвид.. когато искам да снимам екранът си ми излиза прозорче с името Print При което ме пита дали искам да принтирам ( може би екрана нямам си на идея ) Но аз просто искам да го снимам да отворя Paint - Edit - Paste И да си запиша снимката на екрана. Но колкото и пъти да опитвам нестава. Някой да знае отговор на проблемът ми?

Опитай с PrtSc + Alt

Никакъв ефект.. опитах първо [/i] Alt после PrtSc-SysRq И обратното.. После опитах заедно.. Отново не стана 8-[

Valento
07-14-2010, 13:30
Имам проблем с копчето PrtSc-SysRq имам предвид.. когато искам да снимам екранът си ми излиза прозорче с името Print При което ме пита дали искам да принтирам ( може би екрана нямам си на идея ) Но аз просто искам да го снимам да отворя Paint - Edit - Paste И да си запиша снимката на екрана. Но колкото и пъти да опитвам нестава. Някой да знае отговор на проблемът ми?

Опитай с PrtSc + Alt

Никакъв ефект.. опитах първо [/i] Alt после PrtSc-SysRq И обратното.. После опитах заедно.. Отново не стана 8-[

Колежке,не намесвай други бутони...направи следващото >
Натискаш заедно PrtSC+Alt после си отвори Paint/Edit/Paste това е цялата работа !
П.П Опитай като натиснеш само PrtSC без друга клавишна комбинация!

sg399mi
07-14-2010, 13:35
Проблемът ми е, че копчето ми е И със PrtSc И със SysRq не си ме разбрал можеби .. копчето е 1

Valento
07-14-2010, 13:37
Проблемът ми е, че копчето ми е И със PrtSc И със SysRq не си ме разбрал можеби .. копчето е 1


И МОЕТО КОПЧЕ Е С PRTSC И SYSRQ ... OKE ?

Проблем със заснемането не трябва да има!

doomkillerr
07-14-2010, 13:37
Проблемът ми е, че копчето ми е И със PrtSc И със SysRq не си ме разбрал можеби .. копчето е 1

На всяка клавиатура копчето е 1 с тези надписи... Мен обаче ме съмнява друго - защо не рестартираш компютъра и след това не опиташ отново!? :)

sg399mi
07-14-2010, 13:40
Проблемът ми е, че копчето ми е И със PrtSc И със SysRq не си ме разбрал можеби .. копчето е 1

На всяка клавиатура копчето е 1 с тези надписи... Мен обаче ме съмнява друго - защо не рестартираш компютъра и след това не опиташ отново!? :)


Миналата ми клавиатура беше само с PrtSc и нямах никакви проблеми .. сега вместо да снимам ми излиза прозорче за принтиране..

doomkillerr
07-14-2010, 13:44
Ами явно в това прозорче, което ти излиза е проблема! В него какво пише?

Има и алтернатива, която е дори по-удобна разбира се: http://softvisia.com/download.php?view.1300

sg399mi
07-14-2010, 13:51
Първо съжалявам ако изкарам някой извън нерви просто аз загрявам бавно

Така сега..

- Add Printer
- Microsoft Office Document Image Writer

Status: Ready

И отдолу.. "изходите" са:

| Print | Cancel | Apply


Ps: това са най-главните неща

sg399mi
07-20-2010, 10:42
Хах и във всички случаи пак не се намери някой който да ме разбере. Мерси все пак за опитът ..

doomkillerr
07-20-2010, 11:17
Хах и във всички случаи пак не се намери някой който да ме разбере. Мерси все пак за опитът ..

Аз в един мой по горен пост ти дадох линк към много по-добра програмка за заснемане на Дескпота! Чрез нея няма да има нужда всеки път да отвараш "Paint" и след това "Edit - Paste", а самата програма директно записва снимката в посочена от теб папка! 8)

Samoten89
07-20-2010, 21:13
Явно проблема е, че клавиатурата особена команда дава. http://www.wikihow.com/Take-a-Screenshot-in-Microsoft-Windows тук пише ъс задържен ctrl, но на мен винаги ми е ставало само като натисна бутона. Явно твоята е направена за директно принтиране нз защо така. Пробвай различни комбинации с ctrl, alt, shift дори да елиминираме всичко ;). Ако е Лаптоп случайно компа, кото ме съмнява задръж бутона Fn до ctrl и след това този за принтирането. Но едва ли си сменила такава клавиатура де ;).