PDA

View Full Version : Поликистоза на яйчниците?



7227
07-14-2010, 19:03
Извинявам се,ако повтарям темата.Знаете ли нещо за това заболяване,има ли ле4ение?Благодаря!

kalpazanka
07-15-2010, 14:10
Противозачатъчни или овариална стимулация е лечението.

LadyDi
07-15-2010, 14:23
kalpazanka, на мен гинеколожката ми каза, че поликистоза не се лекува, само се потиска с хапчетата.
Понеже съм със същия проблем, пих 6 месеца хапчета по предписание и след като ги спрях, ходих на преглед и лекарката ми обясни, че в момента съм чиста, но вероятно след някой друг месец пак ще ми зацикли яйчника.

kalpazanka
07-15-2010, 14:29
LadyDi, тук не говорим за лечение, което е етиологично, т. е. насочено към причината. Тук целта е да се нормализира МЦ, да се възстанови овулацията и да се стигне до бременност. Вече конкретните случаи се решават всеки за себе си. Ако пациентката не желае да забременява, пие ОК, ако иска бебе- подлага се на стимулация.

LadyDi
07-15-2010, 14:57
На мен точно за бременност ми предписаха противозачатъчни.

kalpazanka
07-15-2010, 15:51
Авторке, метни едно око тук- http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=397&Itemid=17

LadyDi, всеки специалист си преценява в конкретния случай. Масовата практика, обаче, е
ЛЕЧЕНИЕ НА СПЯ, КОГАТО НЕ СЕ ЦЕЛИ ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ.

КОНСЕРВАТИВНО ЛЕЧЕНИЕ. Използуват се много медикаменти /поотделно или в комбинация/ за въздействие върху различните симптоми.

Контрацептивни медикаменти – представляват комбинация от естрогени /етинилестрадиол/ и прогестини в различни сътношения. Желателно е да се използват монофазните, по-високо дозирани медикаменти, съдържащи новите гестагени /дезогестрел, гестоден, норгестимейт и др./. Смята се, че двуфазните и трифазните препарати имат ниска концентрация на хормоните в първите дни на приемането им, поради което не могат да потиснат началния растеж на фоликулите. Прилагането им може дори да увеличи микрополикистозата.
и т. н.

7227
07-15-2010, 16:38
Благодаря Ви!
Аз съм с тази диагноза от 5 години.Сега съм на 21год. И от 5 год.пия противоза4атъ4ни-Новинет.Но се 4удя до кога ще ги пия?!?! Като ги спра и адът запо4ва от на4ало, а като ги пия немога да имам деца.Затворен кръг е.Това е АД! Като се раболях ка4их 5,6 излишни кг и много други проблеми.
Благодаря за отговорите!

krem4et0
07-16-2010, 10:22
Деца ли искаш да имаш в момента?
Най-добре говори с гинеколога си. И аз съм минала през ада на кистите. От 16 годишна се почна, от 17-18 почнах ОК и при всяка почивка пак имах проблеми. Вече 7-8 цикъла не ги пия и проблеми нямам. Първите 2 цикъла бяха по-ненормални (23 и 36 дни съответно), но после все са в рамките на 27-29 дни. Овулация не знам дали имам, но нямам оплаквания и проблеми вече половин година. Не планирам скоро деца, обаче.

7227
07-16-2010, 14:52
То4но и аз съм така,при паузите на лекарството стават едни ненормални неща!Не,още не искам деца,рано ми е за това,но се притеснявам все някога ще дойде и този момент.А и тези страни4ни ефекти... Истината е 4е няма ле4ение и не знам какво ще правя. :(

krem4et0
07-16-2010, 16:50
Това, че имаш зацапване, не значи че нямаш овулация.

7227
07-16-2010, 18:41
Лекарката,която ме "лекува",каза 4е нямам овулация и за това пия Новинета.

mincheto
07-16-2010, 20:13
Авторке,иди на хомеопат.Те лекуват причината за болестта ти, и после тя изчезва. АЗ така съм си лекувала кожни заболявания при хомеопат, и спомен нямам вече от тях....а беше ад, сърбеше ме непрестанно,отоци,подувани я итн..на ръцете-по-точно на китките,на гърба отзад,и по краката...но вече нищо ми няма.

kalpazanka
07-18-2010, 09:15
Те лекуват причината за болестта ти, и после тя изчезва.
Да ме прощаваш, но явно четеш избирателно. При положение че това е заболяване с недостатъчно изучена етиология, как по-точно хомеопатът ще лекува причината?!
А и не знам кое нормално момиче ще си рискува репродуктивните способности. Разбирам хомеопатията и билките да са помощно средство например в паузите, но основно лечение... струва ми се безотговорно.

7227
07-18-2010, 09:19
Проблема е ,4е при4ините са много и не са то4но установени.Хомеопат едва ли ще ми помогне,но благодаря :-D 4естно казано не вярвам на билките ,но бих опитала вси4ко,въпреки,4е няма ле4ение,а само подтискане на симптомите. :smt022