PDA

View Full Version : Нужда от съвет



nqmamime
07-14-2010, 23:02
Здравейте на всички. Имам малък проблем, който се състои в това, че ми се налага да излъжа приятеля си. За беда не мога да лъжа, винаги ме хващат. Работата е там,че много искам да отида на море с една приятелка, ще си бъдем само двете по женски за една седмица, но приятелят ми изобщо не я понася и не мога да му кажа истината. Не мога да му кажа,че съм с родители/роднини, защото нямам такива. Наистина не искам да го лъжа, никога не ми се е налагало в продължение на 4 години. 100 пъти по-лесно би било да му кажа истината, но знам,че ще имам огромен проблем, който най-вероятно ще доведе до раздяла... Та какво мога да му кажа за отсъствието си от вкъщи в продължение на седмица?

lubomirky
07-14-2010, 23:18
на колко си ?

GossipGirl89
07-14-2010, 23:21
Най-добре си му кажи истината. Няма смисъл да го лъжеш, защото рано или късно ще разбере и тогава ще стане по-лошо. Това, че не харесва приятелката ти донякъде си е само негов проблем и ако те зареже заради това ще е адски глупаво :) Поговори си с него и му обесни, че държиш и на двамата и че не ти е приятно, че не я харесва, но в крайна сметка не можеш да игнорираш приятелите си само защото на него не са му приятни...

Tempest
07-14-2010, 23:21
имаш 2 възможности - или да му кажеш, че ще отидеш на море с нея (все пак тя ти е приятелка, него какво го интересува; освен ако няма нещо скрито, неизяснено на нас и ти не искаш да ни кажеш - тогава не можем да ти помогнем), или да не отидеш на море изобщо.. избирай сама

razores
07-14-2010, 23:31
Можеш да отидеш на море и с него ама по-добре кажи че искаш да сте двете по женски

go71n
07-15-2010, 00:58
кажи,че си на селО 8-)

07-15-2010, 01:04
Не ти вярвам. Нали знаех - screenshot, or it didn't happen!

GregoryHouse
07-15-2010, 06:25
За горния пост...излез от 4чан...не си интересен...


По темата...като те хващат не лъжи...пак ще стане проблем...а лъжата води след себе си други лъжи...Или го вземи с вас...или ако мислиш, че ще доведе до раздяла ако идеш... НЕ ХОДИ ДА ГО ЕБА В МАЙКАТА МН ЗОР ДА СЕ СЕТИШ !!!!!!

mArMaLaDkA
07-15-2010, 06:29
Единственото, което ми хрумва е, да му кажеш, че имаш предложение за работа и отиваш да провериш за какво става дума. :-o

Иначе приятелят ти спокойно може да си гледа работата. :) Кво като не я понася, да няма той да ходи с нея на море? :lol: Впрочем, не му позволявай да ти направлява живота. Вярно, че сте от дълго време заедно, вярно, че приятелката ти може да те замъква надолу и затова той да се опитва да те откъсне от нея, но мисля(поне по описаното), че той по-скоро изпитва някаква ревност от всички, които изобщо общуват с теб.

07-15-2010, 07:05
Убий го. Problem solved.

Както е казал Сталин: "нет человека нет проблемы".

Nakadah
07-15-2010, 07:12
А след като разбере за лъжата няма да скъсате? :?

filmimilmi
07-15-2010, 07:28
Като не умееш да лъжеш му казваш истината и точка. Нали тя ти е най-добра приятелка уж? Какво като не я уважава, поне нека уважи твоето желание да прекараш известно време с нея.

karitoo
07-15-2010, 08:50
Най-добре си му кажи истината. Няма смисъл да го лъжеш, защото рано или късно ще разбере и тогава ще стане по-лошо. Това, че не харесва приятелката ти донякъде си е само негов проблем и ако те зареже заради това ще е адски глупаво :) Поговори си с него и му обесни, че държиш и на двамата и че не ти е приятно, че не я харесва, но в крайна сметка не можеш да игнорираш приятелите си само защото на него не са му приятни...

+1 :)
Успех!

Justify
07-15-2010, 09:57
Щом я мрази значи има причина.И щом след това би последвала раздяла,значи причината е сериозна.Мисля че щом сте толкова време заедно ,би трябвало да се съобразяваш и да не го дразниш.Варианта да го излъжеш го забрави ,защото рано или късно ще разбере и тогава ще стане по лошо.

Гледната ми точка изхожда от това че имах почти същия проблем(приятелката ми замина на море с най-добрата и приятелка която аз толкова мразех тъй като беше безпорядъчна курва,и постоянно я завличаше надолу).

Надявам се да вземеш правилното решение и умната! ;)

betibarclay
07-15-2010, 10:32
ако го обичаш ше го послушаш и няма да ходиш с приятелката ти никъде щом като я мрази значи има причина някаква и иска да те предпази!

mincheto
07-15-2010, 12:06
Кажи му,че си сама или с друга приятлка...
Пък защо изобщо трябва да му искаш разрешение,да не ти е баща?
Я го гледай ти...ще ти държи сметка той..той кой знае с колко ти изневрява,пък и с приятелката ти няма да ти даде да ходиш.Прави това,което ти искаш ..
извинявай ама много мразя така,мъжът да ти държи сметка,a в същото врме да си прави каквото си знае. :-x

Justify
07-15-2010, 13:00
Кажи му,че си сама или с друга приятлка...
Пък защо изобщо трябва да му искаш разрешение,да не ти е баща?
Я го гледай ти...ще ти държи сметка той..той кой знае с колко ти изневрява,пък и с приятелката ти няма да ти даде да ходиш.Прави това,което ти искаш ..
извинявай ама много мразя така,мъжът да ти държи сметка,a в същото врме да си прави каквото си знае. :-x

А само ми кажи откъде стигна до цялото това заключение? Лично ли го познаваш или боб хвърля? :-o

Milen0v
07-15-2010, 13:02
не го лъжи
щом мрази приятелката и е мъж на място сиг ще те зарежи

loveyoubaby
07-15-2010, 19:49
Виж сега , за да се държи така с теб и не ти позволява да ходиш с приятелката ти ( всъщност какъв е той да ти забранява де :X ) , както и да е .. ако прави така и ти няма доверие , значи той не те заслужава , мила... не трябва да му позволяваш така да те команди .. :)

Blondityy
07-15-2010, 19:55
Ама какво толкова се чудиш? Кажи му, че не можеш да я зарежет просто така. Ако скъса с теб заради това, значи изобщо не те е обичал и само си си губила времето... :?

mincheto
07-15-2010, 19:57
Кажи му,че си сама или с друга приятлка...
Пък защо изобщо трябва да му искаш разрешение,да не ти е баща?
Я го гледай ти...ще ти държи сметка той..той кой знае с колко ти изневрява,пък и с приятелката ти няма да ти даде да ходиш.Прави това,което ти искаш ..
извинявай ама много мразя така,мъжът да ти държи сметка,a в същото врме да си прави каквото си знае. :-x

А само ми кажи откъде стигна до цялото това заключение? Лично ли го познаваш или боб хвърля? :-o



От къде стигнах ли...мойта е дълга..
доста съм патила от ревнини глупаци...

nqmamime
07-16-2010, 10:09
До всички, които писаха по темата - не ми е нужен психолог, който да анализира моята връзка с него. Да, ревнив е, и не е прав да не ме пуска. Но в крайна сметка ревността му е единствения недостатък. Както казах, не мога да му кажа истината. Знам,че от морална гледна точка е най-добре да не го лъжа, до сега не съм го лъгала за нищо, но просто имам нужда за малко да се откъсна от родното място. Не съм ви молила да ме окуражавате да кажа истината. Помолих ви да ми дадете някаква идея да обясня едноседмичното си отсъствие.

Milen0v
07-16-2010, 12:36
аве ей.. ти и нагла си била :shock:
след като не искаш съвети или мнения ай друг път не пускай теми
айде разрешавай си сама проблема и остави тези
които се опитват да ти помогнат :?

nqmamime
07-16-2010, 23:22
Внимавай с тона. Никъде не съм си позволила да нарека някого "глупав" за глупавите съвети, които е дал, затова и ти не си позволявай да ме наричаш "нагла". Не съм се обръщала конкретно към теб по име, затова ако не ти допада искреността ми, че до момента съм получила много малко полезни съвети, за сметка на глупави и еднакви коментари, моля премини към следващата тема.

Blondityy
07-17-2010, 10:25
оф, днес ще му кажеш, че отиваш на гости в друг град например, а утре кво? че си на къра и копаеш??? егати връзката, дето имате, трябваше да кръстиш темата "Как да го лъжа?". 8)

SunnyBunny
07-17-2010, 10:42
Ако наистина го обичаш, ще го послушаш и няма да отидеш с приятелката си и това е. Моят приятел също е много ревнив и ми е казвал как започва да си представя кви ли не работи като съм някъде за дълго време без него и колко му е кофти и никога умишлено не бих го накарала да се чувства така. А пък да не говорим че "по женски" означава точно зяпане на разни мъже и забивки. От една страна те разбирам, че искаш да отидеш с приятелката си, но от друга, ако той е по-важен за теб го послушай. Пък ако не е, значи няма смисъл да продължавате с връзката.

justonegirlwithonehope
07-17-2010, 11:02
Моето мнение е, че ти всъщност не го обичаш достатъчно.Дано да греша.Всеки има нужда от лично пространсто и свобода, но защо просто не поговориш с него и не се опиташ да му обясниш как всъщност се чувстваш и че тази негова ревност те побърква.Да излъжеш и изневериш . . това са най-долните неща.Та с две думи, ако го излъжеш, първо - най-вероятно ще те хване и последствията може да са раздяла, второ - самия факт, че го лъжеш може би ще доведе до мисълта, че не обичаш истински приятеля си.

nqmamime
07-17-2010, 15:41
Вече ви казах, че не ми помагате с психологическите си анализи на връзката ни... мерси, че се опитахте да помогнете, но както вече казах, не мога да му кажа истината. Смятам темата за приключена, тъй като само 2-3 човека разбраха какво питам и отговориха на въпроса ми. Лек ден на всички.