PDA

View Full Version : Как да се справим с мнението на околните?



YourSupergirl
07-15-2010, 14:26
за жалост,много ме интересува мнението на околните и като чуя някаква забележка за мен се сдухвам и самочувствието ми става равно на нулата. как да се справя с това? :-k :roll: :smt102

SmilezZz
07-15-2010, 14:41
Опитай се да не им обръщаш внимание,колкото и трудно да ти е..Тяхното е просто мнение,мнение - за което не трябва да ти пука..
Важното е да си себе си и да се харесваш такава,каквато си

male91
07-15-2010, 14:57
не можеш, дори и при доброто желание да угодиш на всички, все ще има недоволни ;]]

me4o0
07-15-2010, 14:57
Стига си плащала данък "ОбЩеСтВеНо МнЕнИе"! Живей си живота както искаш, после ще съжеляваш, че някакви човечета, които за в бъдеще няма и да ги помниш, са ти разваляли настроението. :smt051

YourSupergirl
07-15-2010, 15:30
да,така е.
важното е аз какво мисля за себе си..
никой не ме познава толкова добре,колкото аз себе си.
не мога да угодя на всички.
само ,че е трудно с ниска самооценка.
май трябва да поработя върху нея. :)
мерси за мненията. :*

girl88
07-15-2010, 15:52
Дори и да ти направят забележка приеми го като съвет а не като критика. Човек трябва да е далеч от мисълта всеки да го харесва и да се съгласява с мнението му. Това не може да стане по простата причина че всеки е различен и мисли по различен начин.
Не забравяй че докато едни ти правят забележка, други пък са на съвсем противоположното мнение и мислят по начина, по който и ти.

Slave4You
07-15-2010, 18:58
Ти познаваш ли човек, за когото никога да не са правени 'забележки' зад гърба? Едва ли. Предполагам, че и ти си правила такива забележки за другите, нали? Какъв е изводът - че на повечето хора даже да им докараш Мис Вселена пак ще намерят нещо лошо да кажат за нея. Така че бъди себе си, недостатъците се опитай да превърнеш в предимство и колкото повече не даваш вид че ти пука, толкова по-добре за теб:)

ecstazy
07-15-2010, 19:08
Трябва да те интересува мнението на околните, но не чак толкова, че да ти влияе на самочуствието. Наистина съм съгласна с горните мнения, приеми го като съвет. Ти много се задълбочаваш явно, кой какво мисли за теб, или като ти каже нещо лошо и ти "се сдухваш" или го приемаш по-така. Не знам как да ти помогна аз, както и другите, но просто се отпусни и не се впрягай толкова. Перфектен човек няма, а ако имаше какъв е смисъла тогава? :-D

ShtrudeL
07-15-2010, 19:12
Много лесно. Аз не се обиждам от никой. Не се обиждам от по-тъпи от мен хора.

remix1912
07-15-2010, 19:31
"Величието поражда завист, завистта води до злоба, злобата бълва лъжи."
ОТРИЦАТЕЛНОТО мнение на околните в повечето случаи е провокирано от завист,след което те се опитват отчаяно да се направят на нещо повече от теб,като те унижават,слагат амбициите ти под съмнение и те подценяват.За това Аз почти никога не слушам мнението на околните,не ми пука,ако евентуално се заслушам в него,то ще е мнението на хора,които аз съм преценил,че са нещо повече от мене в някакъв аспект.Но някакви пишлемета които нито са преживяли каквото аз,нито са постигнали каквото аз и т.н. да ми дават мнения и акъли как да си живея живота е крайна тъпотия.Да слушаш мнението на хората не е лошо,ако предположим,че като те гледат от страни,те виждат по-добре,но поради изброените причини,те си манипулират мнението само и само да те злепоставят в тяхна полза.
ЗА ТОВА МАЙНАТА МУ НА ОБЩЕСТВЕНОТО МНЕНИЕ,АЗ СЪМ ЛИЧНОСТ И САМО АЗ МОГА ДА СИ ДАМ НАЙ-ДОБРА ОЦЕНКА.

BlackRose7
07-15-2010, 19:39
И аз понякога се чувствам гадно заради мнението на другите. Развалям си много настроението. Обаче вече започвам да се уча, че не живея за тях, а САМО за себе си. Не ме интеренсува какво мислят за мене - всеки си има право на мнение. Не може всички да ме харесват. Примирила съм се че не всички ще ме обичат. А на някои които непрекъснато говорят за мене - вече дори не им го приемам на сериозно - даже понякога си говоря с тях - ей така на пук - да видят че не ми пука. Просто на някои хора за съжаление им доставя удоволствие да унижават другите. Ама да не ти пука - живей си жовата, защото няма да усетиш калко бързо ще мине. :)

Emsss
07-16-2010, 10:46
И аз преди се интересувах от чуждото мнение ,но просто изведнъж спря да ми пука ...мм според мен направи някаква промяна във външния си вид ...ако ти се харесваш постепенно ще спреш да се интересуваш от хорското мнение ! ..

DaemonBoy
07-16-2010, 10:49
Обори го! Казват ти, че си скучна, скочи с бънджи. Казват ти, че си дебела, отслабни/носи дрехи, които прикриват теглото. Казват ти, че си ниска, носи токчета и т.н... Дано схвана мисълта ми(това с бънджито си го приемай, както искаш)

KumchoValcho
07-16-2010, 10:52
Обори го! Казват ти, че си скучна, скочи с бънджи. Казват ти, че си дебела, отслабни/носи дрехи, които прикриват теглото. Казват ти, че си ниска, носи токчета и т.н... Дано схвана мисълта ми(това с бънджито си го приемай, както искаш)това е НАЙ-ТЪПОТО НЕЩО, което човек може да направи!
Фактически да се стараеш да угодиш на другите. Най-лошия съвет!
Авторке, не го слушай!

Идеята е да не реагираш по никакъв начин на мнениеята на другите. Т.е. не си казвай "ауу те ми завиждат" и т.н., това са глупости понякога и не си създавай веднага негативно чувство към дадения човек. Всеки има различен вкус и стил. Т.е. ако някой те смята за грозна, това просто е неговия вкус - и ти имаш свой вкус.

Повиши самочувствието си и всичко ще се оправи.
Примерно, прави си комплименти всеки ден пред огледалото по 5-10 мин. и след 2-3 месеца ще си нов човек.
Не ставай надменна. Има разлика м/у това да си надменна и вискомерна, надута - и това да обичаш и харесваш себе си, да се уважаваш и да си уверена.

KumchoValcho
07-16-2010, 10:58
Това е нещо, с което и аз се боря в момента, да отбележа.
И утвържденията (провери за повече инфо в гугъл) ми помагат адски много, както и визуализацията.

Осъзнай, че красотата е нещо субективно. Всеки има различни възгледи, интереси, различен вкус, стил и т.н.
Опитвайки се да се нагодиш на всеки е НЕВЪЗМОЖНО, защото трябва да изгубиш личността си..

magitu1
07-16-2010, 20:37
И на мен някога ми пукаше от мнението на другите, от това което говорят за мен!!! Но вече не!!! Просто се научих да отхвърлям всичко с лека ръка! Не казвам, че вече съм станала повърхностна - не просто ми пука по-малко! Не трябва да слушаш какво мислят другите за теб - ако знаеш,че ти не си такава за каквато те мислят, защо да ти пука...а ако не можеш да си затвориш очите пред мнението на другите - прави се, че не ти пука макар да не е така....все някога на другите ще им омръзне да говорят за теб след като знаят, че ни ги взимаш на сериозно!!! Успех!!! :-) :-) :-)

TheNewReligion
07-16-2010, 22:04
Много съм страдала от чуждото "мнение", което в повечето случаи се е оказвало най-обикновен опит за повдигане на собсвеното самочувствие, обиждайки другите просто защото се чувстват добре в собствената си кожа. Най мразя да се запозная с някого и той след 10 минути вече си прави заключения, защото не е уцелил момент, когато съм на кеф и ме мисли вече за "бавна, асоциална, тъпа, странна и пр". Т'ва нещо граничи с лошо възпитание и се чудя как аз никога не съм посмяла да се присмея на някого заради явен недостатък например, камо ли по тоя тъп начин да си вдигам самочувствието. Изказвала съм негативно мнение за хора, които явно прекаляват, защото не съм от търпеливите и не мога да понасям какви да е простотии. Това в повечето случаи се явява като проблем и не мога да общувам с всякакви хора, но т'ва е друга тема. В момента и аз се опитвам да се преборя с влиянието,което оказва мнението на околните в/у самочувствието ми и съм на път да успея, защото определено знам колко струвам. Само трябва да се науча да не прескачам тънката граница м/у надменността и реалната самооценка. Първото обикновено е признак за липсата на второто и надути хора най мразя, но т'ва е друга тема. ^^

filmimilmi
07-16-2010, 22:13
Ами толкова ли е сложно просто да си кажеш "Данък обществено мнение не плащам!"? Всеки си има собствено мнение, това не означава, че твоите позиции по определени въпроси губят своята стойност, ако случайно не съвпадат с очакванията на стадото. Преодолей желанието си да намираш одобрение в очите на всеки и започни да търсиш себе си не чрез останалите, а чрез собствената си оценка, която даваш на всяко едно нещо. Например някой може да твърди, че музиката, която слушаш е боклук, но ако тя изразява твоето душевно състояние, нима трябва да я захвърлиш и смениш с друга, която не съвпада с твоето настроение, но за сметка на това с онова на някой друг само защото ти изглежда готин? Ами ако не е в действителност такъв, а е просто поза? И ти ли ще искаш да си същата поза като него? Нима е толкова сложно просто да бъдеш себе си?