PDA

View Full Version : Пъпка!



ameli
07-15-2010, 15:45
Здравейте! Вчера комарите са ме нахапали на мнооооооого места, но 1 от тях е страшно подуто и червено! Мазах го с алергозан, сега седя с бучка лед, но тя се топи, а ефект никакъв.. Намира се под коляното, голямо е 8-9см в диаметър.. подуто, сърби, на моменти дори боли.. Имам алергия, но не ми се е получавало така. Ако не спадне скоро да ходя ли в спешното да ми бият инжекция (майка ми спомена за нещо подобно). При нужда и снимки ще кача .. :(

cvetinka95
07-15-2010, 16:25
Мила, според мен послушай майка си да те заведе в спешното. С алергия шега не бива, особено при такива мерки и подуто..
И според мен измисли как да се предпазиш в бъдеще от комари, щом имаш алергия, кой знае какво може да стане.
Върви. :(
Успех.. :-)

wali00
07-15-2010, 16:26
Не сме лекари, за да ти кажем, но все пак постни снимка.. Това нещо трябва да е огромно- 9см в диаметър :shock:

7227
07-15-2010, 16:30
абе това сигурна ли си ,4е е от комар ??? Толкова голямо? По добре иди се консултирай с лекар!

ameli
07-15-2010, 17:06
От комар е, да. Първо ме охапва, после малко сърби, появява се бяло - като пришка, после почервенява ии .. така до днес.

Пръскам си се с препарати, но ефект от тях няма. По бабешски с оцет и лимон - също. Сложих лед да махне малко температурата и подутото, сега съм с риванол 8-) Ако не отида на лекар какво може да стане? Ще си седи ден-два и ще мине, предполагам.. Аз много страшно го обяснявам, ето и снимката :D http://prikachi.com/images/105/2328105n.jpg (на живо е една идея по-червено)

И мерси на отзовалите се :-)

TykaSePisheNick
07-15-2010, 18:23
Абе как ще е от комар, бе?То повече прилича на ожилено от оса..

ameli
07-15-2010, 19:20
Абе как ще е от комар, бе?То повече прилича на ожилено от оса..

Е не съм толкова безчуствена, че да не разбера ако ме е ужилила пчела :lol:

Force_bladeR
07-15-2010, 19:32
Абе как ще е от комар, бе?То повече прилича на ожилено от оса..

Оса гигант?

amk933
07-15-2010, 19:50
Няма страшно не бой се. Аз съм имал инфекция на цялото ходило като резултат от ухапване от комар и без спешно оживях, че даже и крак си имам.

Седях три-четри ден с риванолни компреси и мина. Купи си някакъв локален стероид без рецепта и го мажи - ще мине. Няма нужда от спешно. Изчакай до утре и не го чеши. Това е най-голямата глупост. Сега се сещам, че може да си купиш и Финистил Гел и да го мажеш, защото то е точно за ухапвания от комари.

ameli
07-15-2010, 20:29
Ей, най-накрая 1 нормално мнение. То не бяха пчели, раснали в Чернобил.. както и да е. То и аз не съм се затревожила много, ама айде да попитам :D

В момента пак съм с риванол, утре по плажовете, от морската вода се надявам да мине поне малко. А тоя Финистил гел не е ли за натъртвания? :-o Опитвам се да не се чеша, ама поне мъничко се изкушавам от време на време.. ама рядко 8-)

Сега като се разгледах пак - имам си 3 новички пъпки, дано и те не се надуят така :P

Sigrina
07-15-2010, 22:58
На мен лично Фенистил не ми помага :(
Кожата ми е много чувствителна и аз много се подувам при ухапвания от каквото и да е. Общо взето наистина си вземи локално кортикостероидче, а може и в комбинация с антибиотик и се мажи, но преди това се консултирай с лекар(по телефона поне).

amk933
07-16-2010, 00:01
Ей, най-накрая 1 нормално мнение. То не бяха пчели, раснали в Чернобил.. както и да е. То и аз не съм се затревожила много, ама айде да попитам :D

В момента пак съм с риванол, утре по плажовете, от морската вода се надявам да мине поне малко. А тоя Финистил гел не е ли за натъртвания? :-o Опитвам се да не се чеша, ама поне мъничко се изкушавам от време на време.. ама рядко 8-)

Сега като се разгледах пак - имам си 3 новички пъпки, дано и те не се надуят така :P

Ми не знам не съм го пробвал. Аз ползвам Псило-балсам и, ако се намажеш веднага след като те ухапе, до следващия ден изчезва. :)

Но това с инфекцията риванолът ме спаси...

ameli
07-16-2010, 16:30
Новини от днес - подутината спадна, черченото се махна, другите не се надуха, но пък страшно много сърби :(

amk933
07-17-2010, 11:10
Това е напредък. Казах ти, че няма нужда от спешно. :)

Пробвай с ментолов спирт на мястото да сложиш и го мажи с нещо - клобедерм, алергозан... :)

ameli
07-17-2010, 17:18
Мерси много. Може да заключваш :)

mincheto
07-17-2010, 17:21
:shock: :shock: Това май не е от комар мила...да не те е ухапал паяк :shock: ужас.И аз на ръката преди имах такова и не беше от комар.