PDA

View Full Version : Фобия



Innocente
07-15-2010, 16:21
Здрастии!!! :smt039
Имам голяма фобия от призраци. През ноща, когато е тъмно, тихо и съм сама в стаята, тези страхове се засилват. Завивам се през глава и ми става супер горещо. През цялото време очаквам да чуя стъпка или някакъв звук или пък да изскочи нещо от нищото. Ужасно е !!! Какво да правя :( :( :(

elizabethg
07-15-2010, 16:40
Здравей!На колко години си?От скоро ли имаш собствена стая?Спокойно!В началото и аз бях така,когато ми направиха стая.Бях малка естествено,но всичко отмина 8-) 8-) 8-)

Innocente
07-15-2010, 17:01
На 12 съм. От доста време имам собствена стая. Наскороми се пяви тая фобия.

tonkata123
07-15-2010, 17:15
Слагаш една бухалка под възглавницата и спиш спокойна :?
Така де,аз така бих направил... :shock:
Но както и да е,ако нямаш проблем,мисля,че е добра идея да помолиш някой от родителите ти да спи в стаята ти за няколко нощи,така ще разбереш,че няма нищо страшно...(помисли възможността с бухалката,може да се окаже печеливша)

gugenceto2
07-15-2010, 17:26
Здрастии!!! :smt039
Имам голяма фобия от призраци. През ноща, когато е тъмно, тихо и съм сама в стаята, тези страхове се засилват. Завивам се през глава и ми става супер горещо. През цялото време очаквам да чуя стъпка или някакъв звук или пък да изскочи нещо от нищото. Ужасно е !!! Какво да правя :( :( :(
ако имаш mp3 или музики на телефона си слагаш слушалки и си пускаш музика или гледай по телевизията нещо смешно или ако не ти помогне вземи си бухалка!

tonkata123
07-15-2010, 17:31
ако не ти помогне вземи си бухалка!

Ама чааакай,аз това го казах на майтап,представи си,че момичето вземе,че изрови от някъде бухалка?? И още повече,ако някой буден родител се разхожда в тъмното,търсейки нещичко да хапне??Какво става тогава .."Дете пребива родителя си с бухалка под предлог,че е гонела дух" :shock: :shock: :shock:

Giggle
07-15-2010, 17:51
ако не ти помогне вземи си бухалка!

Ама чааакай,аз това го казах на майтап,представи си,че момичето вземе,че изрови от някъде бухалка?? И още повече,ако някой буден родител се разхожда в тъмното,търсейки нещичко да хапне??Какво става тогава .."Дете пребива родителя си с бухалка под предлог,че е гонела дух" :shock: :shock: :shock:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

И аз имах докато не спряях да гледам такива филми. ОТ какво се появи страха то?

tonkata123
07-15-2010, 17:55
btw и аз имам фобия и също много съм напрегнат вечер,но както каза Giggle,може да е от сериал.Моята фобия примерно се разви точно от сериал...Но за щастие не ми се е удавала възможност да се добарам до бухалка,защото,както не виждам хубаво в тъмното,ще настане едно тряскане,мласкане...... :shock: :shock:

elizabethg
07-15-2010, 18:05
Споко :wink: Всичко ще мине.Мен преди много ме беше страх като гледах страшни филми и после в тъмното както викаш ти се завивах през глава и умирах от жега :razz: :razz: :razz:

ibojilow
07-15-2010, 18:54
1. Бухалка под възглавницата? :lol:
2. MP3-ка ? :lol: :lol:

1. Ако съм прав тая бухалка ще мине през "духа" и нищо няма да му направи .
2. А имаш ли си на представа като се събуди какво ще изпитва ? Олеле майко само детски коментари чета .. :lol: :lol:
И мен като по-малък ме беше страх, но гледам телевизия и се разсейвам ( това с телевизора беше най-добрия вариант, според мен де ) Друго нещо е почни да заспиваш без телевизор или нещо което да ти шуми, да чуваш всяка една секунда какво става около теб, помни, че такива нещо няма, а ако има най-малко ще искат да наранят точно теб. Ще го превъзмогнеш някой ден, като пораснеш ти говора, още ти е слаба психиката, гледала си " Шепот от отвъдното " един път и сега си мислиш, че ще има някой който да те безпокой ? Да си чувала някой да е убил от призрак ? Единственото място което можеш да видиш дух, е пред телевизора.

LipSy
07-15-2010, 19:01
Абе и аз съм имала фобия от такива глупости, ама това беше от преди 3-4 години. Решението е да спреш да гледаш страшни филми, филми с кървища и т.н. Аз пък се страхувах, страхувах и после като казах, абе майната му, и всичко забравих и всичко приключи. Излизай повече с приятели, слушай повече музика, която те развеселява супер много, гледай и смешки по телевизията... Абе много неща могат да се направят. С няколко думи: Направи така че да си лягаш с усмивка на лицето! :) :) :)

tonkata123
07-15-2010, 19:01
1. Бухалка под възглавницата? :lol:
2. MP3-ка ? :lol: :lol:

1. Ако съм прав тая бухалка ще мине през "духа" и нищо няма да му направи .
2. А имаш ли си на представа като се събуди какво ще изпитва ? Олеле майко само детски коментари чета .. :lol: :lol:
И мен като по-малък ме беше страх, но гледам телевизия и се разсейвам ( това с телевизора беше най-добрия вариант, според мен де ) Друго нещо е почни да заспиваш без телевизор или нещо което да ти шуми, да чуваш всяка една секунда какво става около теб, помни, че такива нещо няма, а ако има най-малко ще искат да наранят точно теб. Ще го превъзмогнеш някой ден, като пораснеш ти говора, още ти е слаба психиката, гледала си " Шепот от отвъдното " един път и сега си мислиш, че ще има някой който да те безпокой ? Да си чувала някой да е убил от призрак ? Единственото място което можеш да видиш дух, е пред телевизора.

Виж сега,никой не е казал,че ще е ефективно...
Ако те кара да се чувстваш по-добре,може даже и със сол да го поръсиш,макар че на мен малко странно ми се струва.
Абре и извънземни нямаше,ама каква стана тя...Така че винаги ще има вярващи и невярващи,а споровете между тях продължават мнооого дълго време.
Има купища документални филми за къщи,обладани от духове.Но,естествено,ако спадаш към невярващата група,ще кажеш,че всичко е нагласено...

Като гледам с какви кавички си оградил думата Дух,разбирам,че се причесляваш към невярващите...

Giggle
07-15-2010, 19:05
Ее аз като съм на 15 и още имам някакъв страх ? 8-) Е не използвам бухалки, базуки и т.н, обаче телевизията върши чудесна работаа. Всичко е до тва колко ти хлопа дъскатаа и до колко си вяраш..

tonkata123
07-15-2010, 19:10
Както понякога се казва "Не съм луд,просто съм предпазлив"...
Не казвам,че да държиш бухалка под възглавница е много умно,но не е нужно да ти хлопа дъската,че да имаш такива мисли.
Всичкото това с бухалката почнах като шега,между другото....

ibojilow
07-15-2010, 19:49
^ Да прочетох в предния ти пост. Просто исках да споделя моето мнение! :)
А колкото до Giggle ти наистина трябва да се пазиш, но навън. Сигурен съм, че много хора искат да те откраднат за да си само за тях :-) !
Съжалявам за спама, но просто не можах да се сдържа! :)

Innocente
07-16-2010, 07:57
ако не ти помогне вземи си бухалка!

Ама чааакай,аз това го казах на майтап,представи си,че момичето вземе,че изрови от някъде бухалка?? И още повече,ако някой буден родител се разхожда в тъмното,търсейки нещичко да хапне??Какво става тогава .."Дете пребива родителя си с бухалка под предлог,че е гонела дух" :shock: :shock: :shock:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

И аз имах докато не спряях да гледам такива филми. ОТ какво се появи страха то?


От филма Paranormal Activity. Всичко във филма е реалност и е мнооооого страшен (поне за мен). Миналата година имах една случка, която ме накара да вярвам в такива неща. :shock: Тая тема за призраците ми е много интересна и често се ровя в нета.

teenems
07-16-2010, 08:28
Прекалено много си въобразяваш.
Всичко идва от съзнанието ,като си казваш "лелее Боже ,опази ме тука има дух" съзнанието ти се настройва за това .
леле аз на 12 кви хоръри гледах и нямах никакъв проблем.
май страшните филми не са за теб ,съвземи се .
гледай повече комедий ,заспивай слушайки музика.
мисли си за хубави неща.
wtf все едно говоря на някой от детската градина ;X

teenems
07-16-2010, 08:31
съжалявам за двойния пост ,но просто не мога да се въздържа да дам мнение за това ,което е написала Innocente.
този филм мисля не се препоръчва за 16 + .
за кво го гледате ,като знаете какви бъзли сте ?
ква ви е психиката ? как може да вярвате ,че има духове и т.н.
идете на лекар бе ,вие нещо от психиката ви куца ,за да вярвате.
и да се влияте от филми .
Paranormal activity е измислица ,в него няма реалност .. пфф

ibojilow
07-16-2010, 09:28
съжалявам за двойния пост ,но просто не мога да се въздържа да дам мнение за това ,което е написала Innocente.
този филм мисля не се препоръчва за 16 + .
за кво го гледате ,като знаете какви бъзли сте ?
ква ви е психиката ? как може да вярвате ,че има духове и т.н.
идете на лекар бе ,вие нещо от психиката ви куца ,за да вярвате.
и да се влияте от филми .
Paranormal activity е измислица ,в него няма реалност .. пфф

Еми вместо да съжаляваш го едит.
Ти заспивала ли си на музика и после като станеш знаеш ли какво ти е на главата?

teenems
07-16-2010, 10:18
Да ти кажа ,всяка вечер слушам музика на mp4-ката преди да заспя.
Нищо ми няма на другия ден ,всеки луд с номера си 8-)

Giggle
07-16-2010, 10:22
Не е хубаво тва с музиката :? Ти спиш, но мозъкът ти не спира да работи и не може да си почине.

teenems
07-16-2010, 10:25
Аз си я намалям и си пускам релаксираща песен.
Всеки се е различен ,случва се и да не заспивам с нея ,но в повечето пъти
Слагам и един таймер и :smt015

Giggle
07-16-2010, 10:39
Еми мацка права си, че всеки е различен. Преди и аз прилагах тая схема, обаче на сутринта имах чувството, че не съм спала и час.Главата ме цепеше адски.. :? :? :?

teenems
07-16-2010, 10:45
Възможно е.
Аз не мога да си обясня как така ще те боли ..
Хората пък сигурно ме смятат за луда ,но просто май ми е навик .. гаден

fallingstar
07-16-2010, 11:11
1. Бухалка под възглавницата? :lol:
2. MP3-ка ? :lol: :lol:

1. Ако съм прав тая бухалка ще мине през "духа" и нищо няма да му направи .
2. А имаш ли си на представа като се събуди какво ще изпитва ? Олеле майко само детски коментари чета .. :lol: :lol:
И мен като по-малък ме беше страх, но гледам телевизия и се разсейвам ( това с телевизора беше най-добрия вариант, според мен де ) Друго нещо е почни да заспиваш без телевизор или нещо което да ти шуми, да чуваш всяка една секунда какво става около теб, помни, че такива нещо няма, а ако има най-малко ще искат да наранят точно теб. Ще го превъзмогнеш някой ден, като пораснеш ти говора, още ти е слаба психиката, гледала си " Шепот от отвъдното " един път и сега си мислиш, че ще има някой който да те безпокой ? Да си чувала някой да е убил от призрак ? Единственото място което можеш да видиш дух, е пред телевизора.

Абсолютно прав , като малък и аз имах такива страхове но бързо минават ... с бухалки и тем подобни глупости нищо няма да стане ... само ще заприличаш на глупак.По добре се отвий и си пусни малко музика и заспивай не мисли за глупости.

teenems
07-16-2010, 11:26
като колко малък ?
тя е на 12

Innocente
07-16-2010, 15:49
teenems От къде си толкова сигурен, че духове не съществуват!? http://horoskop.rozali.com/zagadki/p11057.html
Както казах и аз имам такава случка. Веднъж на един рожден ден едно момче тръгна да ме цели с едно камъче, но една ръка, която изскочи от дясната ми страна го отблъсна. Ръката беше сива с малко бяло (не съм много сигурна, защото я видях за части от секундата :shock: ) . Ако някой има обяснение за това да ми го каже.
Една приятелка, която съм сигурна, че не лъже ми разказа, че като била бебе майка и видяла през ноща жена, която стои до леглото на приятелката ми (едва ли е била някоя, която е влязла с взлом ).
Сега как да не вярвам в тея неща?

ibojilow
07-16-2010, 17:02
^ Виж.. Неща има много .. Искаш ли да ти разкажа една случка? Даже мога няколко!
Имахме 2 кучета, родвайлер и пинчер. И двете починаха в много близък период нещо от рода на 3-4 месеца.. Беше нормална вечер, аз си седях на компютъра, беше към 21:00 и в нас нямаше никой, майка ми не се беше върнала от работа и отегчен от игрите, реших да си пусна музичка и да легна малко.. Легнах и чувах като стъпване с лапички и по-точно с кучешка лапичка, а родвайлера беше тежък и като стъпваше му се чуваха стъпките, е слушах радио и си помислих, че е от песента.. Странното стана като след 5 минути спря песента за части от секундата, а аз чувах още този звук.. Стаята ми е точно до хола. Просто все едно кучето ходеше по паркета в хола, спрях музиката и помислих, че има някой в нас, но тогава съм бил на 13 години някъде и толкова бях уплашен, че не посмях да проверя какво става, след около 2-3 минути то спря и до ден днешен не съм чувал нещо подобно! А сега ще ти разкажа нещо интересно. :)
Лежах си на леглото и беше вечер късно някъде към 12-1 и гледах South Park. Майка ми беше нощна смяна. На всякъде в апартамента беше тъмно, имаше светлина само от монитора.. По едно време лампата в коридора светна, но не се чу звук от от ключа на лампата как се пуска, като се пусна аз отново се насрах.. Не трепвах от леглото и звъннах веднага на майка ми, а тя ми каза, че ключа е бил развален и някой път се е получавало така.. Тя каза, че може да е минала и да е искала да светне, но не помни и ако е забравила ключа пуснат, а той нали е развален и не се пуска светлина, е забравила да го изключи.. Е с малко кураж и с телефон в ръка отидох и видях, че всичко е наред.. Такива неща има, да това ли искаше да знаеш и да не можеш да спиш още повече, поне това е моята версия. Както се казва в една приказка : " Човек е направен за да живее живота, не за да го разбира " .. И да има няма да те наранят.. А шанса ако нямате починал човек в семейството е още по-малък. Аз знам, че мъртвите хора се явяват повече на сън. Моята баба ми е казвала, че нейната баба след като е починала и се е явявала много често, но последния път когато и се е явила и е казала : Да продължава напред. Като връзката между баба ми и нейната баба е била много силна, защото са живеели заедно. Просто няма от какво да се плашиш, има много въпроси, но хиляди от тях нямат отговори! Не чети глупости и не гледай глупости, това е от мен . :)

justunique
07-16-2010, 17:30
Кой филм гледа :?

ibojilow
07-16-2010, 18:52
Аз или тя?

Giggle
07-16-2010, 19:04
По едно време лампата в коридора светна, но не се чу звук от от ключа на лампата как се пуска, като се пусна аз отново се насрах..

Тъкмоо бях влязла яко във филма ии ти ... :lol:

Иначе и на мене касетофона ми е говорел, но тва май беше поради друга причина.. както и да е дории да има нещо според мен не можем да го видим или усетим ... Американците само се чудят кво да праят ии измислят малоумни филми, с които само насаждат идеята за призраци :) Заради тях имам извънземна сметка за ток.

ibojilow
07-16-2010, 19:59
^ Съди ги! :lol:

Giggle
07-16-2010, 20:20
Ся ще викам "Дама Пика".. по - късноо .. 8)

TheNewReligion
07-16-2010, 23:35
Затова мразя филми на ужасите! После с дни не мога да спя нормално и заспивам на телевизор/радио или айпод и само хабя ток. 8-) Почни и ти така, ако искаш, но на мен винаги ми е помагало да се помоля на Господ. Ако си набожна, действа. ^^

justunique
07-18-2010, 16:49
........

Giggle
07-18-2010, 17:06
Фобия - натраплив и силен страх към специфичен обект, определена дейност или специално обстоятелство? И кое не е същото?

gugenceto2
07-19-2010, 06:16
има още един вариант за да се откажеш ако причината е филм на ужасите или нещо друго с кървища гледай му пародия или ти си направи!Това би трябвало да ти помогне до някъде!

Gamedzilla
07-21-2010, 12:33
Леле, аз колко филми съм гледал. :smt118

metaxa
07-21-2010, 14:34
Самовнушение, приятелката ти е разказала историята, започнала си да се ровиш в интернет за други подобни случки и все повече и повече си си внушавала, че има нещо. Филмът също е помогнал. Спри да четеш на тази тема, преди да заспиш си пускай филм (но не страшен 8-) ) и се съсредоточи в действието, не мисли за други работи :)

xxKiFlA
07-21-2010, 16:07
Здрастии!!! :smt039
Имам голяма фобия от призраци. През ноща, когато е тъмно, тихо и съм сама в стаята, тези страхове се засилват. Завивам се през глава и ми става супер горещо. През цялото време очаквам да чуя стъпка или някакъв звук или пък да изскочи нещо от нищото. Ужасно е !!! Какво да правя :( :( :(

да посетиш лекар- психиатьр
според мен и други писали в темата имат нужда от него.

mishkaa
07-21-2010, 19:41
моята идея е сол :D не.. сериозно.. вземи една солница ..или направо пакет чуеш ли нещо ..знаеш какво да правиш!!! :D
или нещо метално .. няма страшно поне при мен подейства.. така става като гледаш много "supernatural" ;дд няма страшно призраци не съществуват ;д или ако - със сигурност са добронамерени :)

Innocente
07-21-2010, 20:25
Самовнушение, приятелката ти е разказала историята, започнала си да се ровиш в интернет за други подобни случки и все повече и повече си си внушавала, че има нещо. Филмът също е помогнал. Спри да четеш на тази тема, преди да заспиш си пускай филм (но не страшен 8-) ) и се съсредоточи в действието, не мисли за други работи :)


Нали казах, че и аз имам случка.

tnp123
07-21-2010, 21:25
И аз се страхувах от призраци и чудовища...като бях на 8!!!

metaxa
07-21-2010, 22:36
Самовнушение, приятелката ти е разказала историята, започнала си да се ровиш в интернет за други подобни случки и все повече и повече си си внушавала, че има нещо. Филмът също е помогнал. Спри да четеш на тази тема, преди да заспиш си пускай филм (но не страшен 8-) ) и се съсредоточи в действието, не мисли за други работи :)


Нали казах, че и аз имам случка.
Възприемаме всичко подсъзнателно без да разберем. Можеш ли да ми докажеш, че наскоро не си сънувала нещо подобно или не си гледала някой филм, а може би приятелка ти е разказала нещо? Има ли други свидетели, които са видели ръката, споделяла ли си им какво си видяла?

Witch94
07-21-2010, 22:47
Ъх, и аз доскоро имах подобна фобия, само че не само от призраци, а от всякакви такива простотии. Произхождаше от страшните филми, естествено, и продължи два ужасни месеца... :( Остана ли сама вкъщи, край, нещо ще изкочи, ще ме изяде... Чак съм обмисляла варианта с бухалката насериозно... Направо бях откачила. Наистина бях убедена, че няма нищо страшно, че това е невъзможно и все пак треперех от страх. (не е метафора xD) Един ден бях сама вкъщи, майка ми трябваше да се прибере, но закъсняваше доста. Вече беше тъмно и по едно време като се извихри една буря и токът спря. О_о Направо ми изкара ангелите. Чак се чудя дали е възможно да е съвпадение, аз дето умирам от ужас, нощем, сама, да спре тока... Ноо, колкото и странно да звучи, точно тогава превъзмогнах фобията. И оцелях слава богу, още нищо не ме е изяло. :D Фобията ми мина и всичко се оправи, но никога повече няма да си позволя да гледам страшен филм, много силно ми влияят. Сега все още ме е страх малко, но заспивам на пуснат телевизор и това ми помага много. ^^

Innocente
07-22-2010, 08:11
Самовнушение, приятелката ти е разказала историята, започнала си да се ровиш в интернет за други подобни случки и все повече и повече си си внушавала, че има нещо. Филмът също е помогнал. Спри да четеш на тази тема, преди да заспиш си пускай филм (но не страшен 8-) ) и се съсредоточи в действието, не мисли за други работи :)


Нали казах, че и аз имам случка.
Възприемаме всичко подсъзнателно без да разберем. Можеш ли да ми докажеш, че наскоро не си сънувала нещо подобно или не си гледала някой филм, а може би приятелка ти е разказала нещо? Има ли други свидетели, които са видели ръката, споделяла ли си им какво си видяла?


Момчето, което ме целеше си помисли, че аз със светкавични движения съм отблъснала топчето :lol: :lol: :lol: . Други не са видели или са, но са решили като онова момче, че съм била аз (най -вероятно) !!! Но съм убедена, че не бях аз.

zzqqto
07-23-2010, 11:59
деба и аз бях преди така и навсичкото отгоре постоянно четях книги за НЛО и извънземни. fuck my life

deskka3
07-23-2010, 17:03
Предполагам, че този твой страх е предизвикан от гледане на мн страшни филми :-# защото и аз съм така :( Не мисли мн за страхотиии докато спиш.. :smt010

Innocente
07-23-2010, 18:11
Предполагам, че този твой страх е предизвикан от гледане на мн страшни филми :-# защото и аз съм така :( Не мисли мн за страхотиии докато спиш.. :smt010


Аз не съм гледала филм на копмпа от месеци. А по телевизията гледам комедийни сериали и криминални филми. Страха ми се появи от Paranormal Activity. Като изглезах филма, взе че ми стана интересна темата за духове и постоянно е ровех в нета.И така...

mishkaa
07-26-2010, 11:16
Ъх, и аз доскоро имах подобна фобия, само че не само от призраци, а от всякакви такива простотии. Произхождаше от страшните филми, естествено, и продължи два ужасни месеца... :( Остана ли сама вкъщи, край, нещо ще изкочи, ще ме изяде... Чак съм обмисляла варианта с бухалката насериозно... Направо бях откачила. Наистина бях убедена, че няма нищо страшно, че това е невъзможно и все пак треперех от страх. (не е метафора xD) Един ден бях сама вкъщи, майка ми трябваше да се прибере, но закъсняваше доста. Вече беше тъмно и по едно време като се извихри една буря и токът спря. О_о Направо ми изкара ангелите. Чак се чудя дали е възможно да е съвпадение, аз дето умирам от ужас, нощем, сама, да спре тока... Ноо, колкото и странно да звучи, точно тогава превъзмогнах фобията. И оцелях слава богу, още нищо не ме е изяло. :D Фобията ми мина и всичко се оправи, но никога повече няма да си позволя да гледам страшен филм, много силно ми влияят. Сега все още ме е страх малко, но заспивам на пуснат телевизор и това ми помага много. ^^

и аз преживях една ужастна нощ .. бях сама в къщи и както си гледах телевизия ..лампата почва да премига,кабелната спира аз на 40 градуса съм завита през глава на затворен прозорец с затворена врата направо .. не съм сигурна от кое беше по възможно да умра ..от призрак или от това че щях да колабирам :D

EsteticLoff
07-26-2010, 12:03
Уф бе като се влияяте от страшни филми за кво ги гледате :?
Спи на отворена врата, светната лапма ддз...
Посети психиатър :lol: :lol:

kristaila
08-29-2010, 14:14
Аз имам същия проблем, не съм на 12, а на 16 и стаята ми не е от скоро, а от 5 годишна я имам... това което събуди тази фобия в мен, бе фактът, че 2ма души са починали на леглото, на което спя...хилядите кошмари, които съм сънувала свързани с духове и негативни енергии; хилядите страшни филми които съм изгледала...и продължавам да гледам, въпреки фобията си....ужасно е.. но когато отидя да спя в друг дом, или в другото ми жилище или където и да е, спя като бебе.. но прибера ли се в нас, всичко се повтаря... :smt022

gugenceto2
08-31-2010, 15:20
Аз имам същия проблем, не съм на 12, а на 16 и стаята ми не е от скоро, а от 5 годишна я имам... това което събуди тази фобия в мен, бе фактът, че 2ма души са починали на леглото, на което спя...хилядите кошмари, които съм сънувала свързани с духове и негативни енергии; хилядите страшни филми които съм изгледала...и продължавам да гледам, въпреки фобията си....ужасно е.. но когато отидя да спя в друг дом, или в другото ми жилище или където и да е, спя като бебе.. но прибера ли се в нас, всичко се повтаря... :smt022
По-добре не гледай нищо свързано с духове защото така подхранваш страха си!И аз съм на 16 и преди една година имах подобен страх!Но ще ти кажа моята техника за да не сънуваш кошмари:
Мисли за нещо хубаво колкото по малко мислиш за призраци и някакви такива толкова по-добре
Гледай някаква сапунка или някаква комедия примерно някаква простотия като страшен филм или реджеп евидик!Най-накрая можеш да помолиш родителите си за ново легло ако това е коренът на проблема ти! 8-) 8-) 8-) 8) 8) 8) :-x :-x :) :)

Noone95
08-31-2010, 22:43
И аз преди година-две имах страх от асансьори. Като се замислех, че всеки момент може да заседна някъде, да ми свърши въздуха, или да полетя надолу ме побиваха тръпки. Имам един приятел, който живее на 16-ия етаж, ама аз не по асансьора ами по стълбите... доста се изморявах. Един ден приятелите ми решиха да се бъзикнат и ме натиха в асансьора... и го пуснаха. Докато се движех нагоре се сетих за една смешна история и не усетих как минаха етажите. :D :D Вече съм само по асансьора. Та мисълта ми е да погледнеш нещата от малко по друг ъгъл-представиси духа като Буги Барабата в къса розова поличка :-D :-D .. не знам въображението е твое. Айде дано да ти помогне съвета ми

merriie
09-01-2010, 05:50
И аз преди година-две имах страх от асансьори. Като се замислех, че всеки момент може да заседна някъде, да ми свърши въздуха, или да полетя надолу ме побиваха тръпки. Имам един приятел, който живее на 16-ия етаж, ама аз не по асансьора ами по стълбите... доста се изморявах. Един ден приятелите ми решиха да се бъзикнат и ме натиха в асансьора... и го пуснаха. Докато се движех нагоре се сетих за една смешна история и не усетих как минаха етажите. :D :D Вече съм само по асансьора. Та мисълта ми е да погледнеш нещата от малко по друг ъгъл-представиси духа като Буги Барабата в къса розова поличка :-D :-D .. не знам въображението е твое. Айде дано да ти помогне съвета ми

:D

inna188
09-02-2010, 08:38
Аз когато бях малка - също ме беше страх от духове:D но моите родители ми купиха нощтна лампа и спях на нощтна лампа.Около една седмица държах лампата светната и не видях нищо страшно :D след това вече не ме беше страх и си спах на тъмно :) пробвай и ти това :P

Koria
09-06-2010, 08:39
Аз също се страхувам много.Настръхвам само като си помисля , какво може да е на терасата ми или под леглото ми. :D Но си намерих начин да се предпазвам поне от сериините убийци - МУХОЗОЛ :о :D :D Да , много е ефикасно -само пръскаш в очите и бягаш! 8) Иначе ,ако се страхуваш от свръхестественото.....ами тогава си мисли за Божието око, че то те наблюдава и пази. :)

NiKo0o
09-06-2010, 10:25
Миналото лято гледах над 20 ужаса и така се появи фобията ми.После отидох да ми баят 3 поредни вечера и всичко отмина,чувствах се нов човек. :-D

Bukmopu
09-06-2010, 17:38
Гледай телевизия преди да заспиш,за предпочитане нещо разтоварващо,някаква комедия.Чети книжки,опитай се да се разсейваш.
Аз имам същия проблем,но ме е страх да не влезе някой крадец вкъщи.Всяка вечер като си легна само за това мисля и не мога да спя...Ужасно е. :-o