PDA

View Full Version : Избелваща паста за зъби Елгидиум



BlackkStar
07-15-2010, 16:33
Четох за тази паста и мисля да я пробвам, но имам няколко въпросчета.
1. ТЯ се използва на мястото на старата паста като неин заместител или се комбинира с нея?
2. Колко време се използва?
3. Ако няма ограничение за използването може ли да си мия зъбите с нея примерон 10 дена и после да си продължа със старата?
4. Само в аптеките ли се продава или мога да я намеря в по-големи супермаркети като Била, Пекадили и т.н.?

Едит: А някой ползвал ли е избелващата на Вадемекум и има ли ефект от нея?
И на всяка пасат за зъбе пише да се мият зъбите по 3 минути, ама мене направо ме заболяват зъбите да ги търкам толкова време. Четох в един форум , че и при други било така. При вас как е?[/b]

vagarious
07-15-2010, 16:43
В аптеките със сигурност ги има.Имат си листовка или в краен случай питай фармацевтите .. Моята зъболекарка е доволна от тази марка като цяло и я препоръчва редовно. :)

meriLinka
07-15-2010, 17:57
а какво и е цената?

vagarious
07-15-2010, 18:02
Ми знам само, че не е мн евтина, защото мен това ме спираше да я купя.

BlackkStar
07-15-2010, 18:56
Като четох в интернет доколкото помня цените бяха 6-8 лв някъде.
Някой на въпросите ми?

LipSy
07-15-2010, 19:07
По аптеките трябва да я има. Вместо сега да търсиш отговори на въпросите, по-добре си я купи (ако не е скъпа(както ти си решиш)) и прочети листовката! :)

spopi
07-15-2010, 20:07
Може и в супермаркетите да е има. :)
А някой ползвал ли е избелващата на Вадемекум и има ли ефект от нея?
И мен тази ме вълнува някой ако има впечатления да казва. :)

sw3etyrrr
07-15-2010, 20:11
дайте снимка на пастата плс :P

lovey0u
07-15-2010, 20:26
http://www.beaute-test.com/prod/img15172.jpg
за тази ли говорите?
аз си я купих за 7 лева
има я в аптеките

girl91
07-15-2010, 21:49
Според мен няма ефект тази паста, поне върху мен няма, изхабих една тубичка, сега съм пак с тази паста.
Взех си я за около 6,50, може и по-малко, не помня точно.
1. До колкото знам се използва на мястото на обикновената паста.
2. Не знам, колкото искаш.
3. Може би за някакъв ефект трябва да я използваш повече време, както казах при мен няма ефект, но някои много я хвалят.
4. Само по аптеки съм я виждала, не съм виждала да я продават в Била, Пикадили, Метро.

ledenakrasota
07-16-2010, 09:14
Вземи си 3D White Pearle! За по-малко от 10 дена ми светнаха зъбите + комбинация от пудра за зъби :) И тя е 7 лв.

lovey0u
07-16-2010, 10:44
Според мен няма ефект тази паста, поне върху мен няма, изхабих една тубичка, сега съм пак с тази паста.
Взех си я за около 6,50, може и по-малко, не помня точно.
1. До колкото знам се използва на мястото на обикновената паста.
2. Не знам, колкото искаш.
3. Може би за някакъв ефект трябва да я използваш повече време, както казах при мен няма ефект, но някои много я хвалят.
4. Само по аптеки съм я виждала, не съм виждала да я продават в Била, Пикадили, Метро.

няма ефект, защото не е избелваща паста за зъби
тя просто запазва зъбите бели и не пожълтяват

поне така ми каза зъболекарката :D

girl91
07-16-2010, 10:58
Според мен няма ефект тази паста, поне върху мен няма, изхабих една тубичка, сега съм пак с тази паста.
Взех си я за около 6,50, може и по-малко, не помня точно.
1. До колкото знам се използва на мястото на обикновената паста.
2. Не знам, колкото искаш.
3. Може би за някакъв ефект трябва да я използваш повече време, както казах при мен няма ефект, но някои много я хвалят.
4. Само по аптеки съм я виждала, не съм виждала да я продават в Била, Пикадили, Метро.

няма ефект, защото не е избелваща паста за зъби
тя просто запазва зъбите бели и не пожълтяват

поне така ми каза зъболекарката :D

Води се избелваща паста за зъби ;)

paolinaj
10-06-2011, 13:11
BlackkStar, моето мнение е, че пастата Elgidium наистина избелва зъбите. Това го казвам от опит - при мен действа.

Моите зъби по рождение са с жълт оттенък. Цял живот се боря с това, тъй като го смятам за много неприятно. От 16-годишна започнах да ползвам избелващата паста на Vademecum по препоръка на приятелка и дълго време тя действаше добре за мен. Пробвала съм други избелващи пасти на почти всички по-известни марки и съм убедена, че Vademecum има най-добър избелващ ефект сред комерсиалните марки. Но щом я спра и я сменя с неизбелваща, веднага ми се връща жълтият цвят. Трябва да знаеш, че избелващите пасти задължително трябва да се редуват с друг вид, тъй като дългото им използване може да увреди горния слой на емайла. Това става, тъй като в тях се използват абразивни вещества, които почистват емайла от налепи и зъбен камък и по този начин ги избелват. Така те отстраняват петната, които се образуват заради различните видове оцветители и пигменти, като никотин, чай, кафе, шоколад, червено вино и др. Необходимо е да се помни и, че избелващите пасти отстраняват само повърхностните потъмнявания и не проникват в дълбочина.

През май месец тази година правих избелване при стоматолог, което определено изсветли зъбите ми в дълбочина, но не ги направи в онзи изкуствен бял свят, който виждаме по рекламите. Даже остана леко жълт оттенък. Затова и сега продължавам да използвам избелваща паста Elgidium. Започнах да я ползвам преди месец, когато жълтевината на зъбите ми се беше засилила, и за седмица постоянно ползване ми ги избели изключително добре. Сега я ползвам през два дни за поддържане и мисля, че в момента съм постигнала оптимално бял цвят с оптимално здраве на зъбите ми.

Като обобщение:
1. Препоръчвам една/две седмици да използваш само нея, след това да комбинираш с друга. Вариант е сутрин Elgidium, вечер обикновена.
2. По твоя преценка.
4. В Ремедиум мисля, че ще я намериш най-евтино. Аз я взех за 6 лв. Беше в промоция от 6.50 или 7 лв.
За чувствителността - недей да натискаш много силно четката към зъбите си, може това да е проблемът. И да, наистина е хубаво да си миеш зъбите 3 минути.
Ако не е това проблемът, може да пробваш избелващата четка на Elgidium - тя е около 5 лв и е специално създадена, за да прави процеса на избелване и по-щадящ венците и емайла, и по-ефективен. Аз не съм си я взела още, но планирам това да е следващата ми четка.

Това е моят опит. Надявам се да съм ти била полезна 8-)

Cucko0
10-06-2011, 16:22
2010