PDA

View Full Version : проблем с фейсбук



smileygirlche
07-15-2010, 19:06
Здравейте,
от няколко дни не ми се зарежда фейсбук. Някой има ли идея как може да се оправи? Вс други сайтове си ги отваря. Мислех че ще се оправи от само себе си,но вече е така близо седмица.
Благодаря предварително

minus273dot15
07-15-2010, 19:43
Sys:



Това:

ifconfig eth0 down
rndc dumpdb
ifconfig eth0 up

... би трябвало да реши проблема. А ако случайно използваш Windows, трябва да извършиш действия еквивалентни на тези описани горе.

smileygirlche
07-15-2010, 19:48
къде го пиша това? извинявам се за невежеството но не съм много наясно

minus273dot15
07-15-2010, 19:58
Sys:



Ще говоря като на второкласниче: Трябва да изчистиш DNS кеша, като би било желателно да се почисти и browser chache(кеша на програмта с която разглеждаш интернет страници). Второто не е задължителено.

Ако използваш Windows(който и да е) e малко по-сложно, малко по-трудно и малко по-изнервящо, затова не ми се описваше. Като цяло трябва да си стартираш CMD(command prompt, черно екранче за писане на буквички). Това става като натиснеш WinKey+R, в прозореца който ти се отвори пишеш "cmd" (без кавичките), и натискаш "Enter" или "OK" на прозорчето.

След като ти се отвори черното прозорче(CMD), в него пишеш:


ipconfig /flushdns

Натискаш "Enter". Това ще принуди компютъра да flush-не всички съществуващи кеширани dns-и.

След като видиш:


Windows IP Configuration!
Successfully flushed the DNS Resolver Cache...

затваряш черното прозорче(CMD) с хиксчето, или пишеш "exit" - едно и също е.

Отваряш си браузърза(при мен - FireFox), пишеш адреса "xxxxxxxx.xxx"(kадреса на страницата, която не можеш да отвориш), праскаш "Enter". Ако започне да се чуди и да не ти го отваря, или ти изпише нещо интересно - натискаш Ctrl+F5(Контрол и Еф Пет). Това ще форсира който и да е браузър да игнорира съществуващият кеш на страницата и да request-не пълно презареждане.

Ако и след всичко това не ти го отвори - пак пишеш тук и описваш какво се е случило....

7227
07-16-2010, 06:17
и на мен ми се слу4и,пробвай това по-горе и ще се оправи :-D

7227
07-16-2010, 06:18
и на мен ми се слу4и,пробвай това по-горе и ще се оправи :-D

K_O_L_E_V
07-16-2010, 09:00
Къв е тоя Sys и цитат след него :?

smileygirlche
07-16-2010, 18:15
пак не ми го зарежда :( стои си бяло прозорчетои нищо...

RadioMan
07-16-2010, 21:28
При мене деношно зарежда бързо :)

smileygirlche
07-18-2010, 09:51
никой ли не знае :(

fire_magic
07-18-2010, 12:15
пробвай с друг браузър, сега с кой си?

minus273dot15
07-18-2010, 19:21
Sys:



пак не ми го зарежда :( стои си бяло прозорчетои нищо...

Ако DNS кеша е почистен правилно(врътката с черното прозорче, която описах) и правилно игнорираш кеша на браузъра(Ctrl+ F5) следващата вероятност е неизправност при доставчика ти на интернет.

За решаване на проблема, най-подходящо би било да си минеш системата с някой от всички клийнъри(например CCleaner). Някога съм си губил времто да пиша как става това ето тук. (http://f.badmin.org/viewtopic.php?f=18&t=25)

Ако след почистване на временните файлове, почистване на кеша на DNS-a и рестартиране на мрежовият интерфейс проблема остане, то това е горе-долу всичко(даже повече), което един регулярен потребител трябва да направи - следва да се обадиш на доставчика ти на интернет да дойде и да установи какъв е проблема.