PDA

View Full Version : Много малко котенце!



preska102
07-15-2010, 21:59
Здравейте на всички! Подарявам много малко котенце, което се събира в шепата ми. Трябва да си намери дом спешно. Котенцето е момиченце шарено е има красиви сини очи :) . Обезпаразитено е! Побързайте! БЕЗПЛАТНО! благодаря!

DisturbiaV
07-16-2010, 00:11
Ако още не си пусни обява и в без дом и в дог.бг

jghgh
07-16-2010, 00:22
Колкото шепата ти?
Тва ще мре.


Прибирала съм такова, защото майка му беше блъсната от кола и нямаше кой да го храни с мляко, а братчетата му бяха разкъсани от кучета.
Тогава бях малка и нямах никакви познания и хранех котето с кравешко мляко, което не е никак хранително за малките котенца - нещо, което научих наскоро от книгата ми за котките.
Малките котенца следва да се хранят само с котешко мляко. Не знам дали се продава във ветеритарни аптеки, ама сигурно има някакво сухо, което да приготвяш и да му даваш.

Вземи го спаси, защото ако е наистина толкова малко, ще умре само. При мен така стана. Една седмица издържа и после бавно и постепенно умря. Във фаталния ден го заведохме на ветеринар, защото бяхме учудени, че не е жизнено като предния ден и едва ли не е с единия крак в трапа. Той обезателно ни каза да го нахраним с котешко мляко. Ние бяхме wtf. И котето почина. :( Беше много травмиращо за мен, защото мислех, че ще успеем да го спасим, или че досега сме го спасявали с кравешкото мляко.
Не прави глупости да го продаваш, ами го спаси. То е малко и не може още да яде твърда храна, а всякакво друго мляко, освен котешкото, няма да е хранително за него и ще предизвиква диария. (на котките не им понася козето/кравето мляко, защото не могат да смелят лактозата)


И котето е синеоко, точно защото е още МНОГО малко. Всички малки котенца са синеоки, после си променят цвета на очите, особено ако не са породисти. Щом още е синеоко, го отписвай, в случай че го подариш на някой, който сигурно ще е и той толкова невеж.



Гледай да го спасиш. И чудно как толкова малко животно сте го обезпаразитили?:О

MissHouse
07-16-2010, 07:57
от къде си :-)

preska102
07-16-2010, 13:05
от русе съм и може би твоето коте е умряло защото се е отровило то не може да ходи само до тоалетната така че... съжелявам за твоето, но при мен няма да стане така! :)

wukktoruQ
07-16-2010, 14:16
^ недей да си мислиш така...а jghgh е напълно прав/а,отивай спешно да търсиш котешко мляко,после му намирай дом...

MartyParty
07-16-2010, 14:50
Не се инати ,няма полза от детски позитивизъм. :x
Слушай патило и прави каквото ти казва .Все пак е живот и щом си го прибрала носиш отговорност за него.

jghgh
07-16-2010, 16:50
Мда, пък и на всички в тоя живот дните ни са преброени.. Защо това коте да изпусне шанс да живее, като може да има един хубав котешки живот 8-10 години и да му е добре, а не да умира младо.

Не ми се е отровило котето, просто беше малко и имаше нужда от майчино мляко или поне подобно на майчиното (а както казах, кравето/козе млякото не е и процент подобно на котешкото)

Ти вземи го подари, пък след седмица-две като се умори котето от глад и евентуална диария, питай човека какво е станало и не бъди учудена ако разхлипан ти съобщи, че не е оцеляло животинчето.




пп. Или поне ако ще го подаряваш, го подари на отговорен човек и го инструктирай за котешкото мляко - да отиде да търси! Казвам ти, малцина знаят с подробности за котките, може и да не му потърсят кот.мляко, да решат и те да хранят с краве/козе и гледай к'во става..
Хората тънат в огромни заблуди относно тези същества. Масова е заблудата с млеката, които дори навреждат... и то не само на малки, но и на големи котки!

preska102
07-16-2010, 20:33
виж кво аз съм се погрижила за котенцето хранено е с котешко мляко не съм си и помисляла да му дам краве или козе знам достатъчно за котките малкото котенце вече се е стабилизирало и на ветеринар е водено тъй че ако обичаш не ми наливай акъл в главата аз не те моля за съвети аз питам ако някой иска котенце че му го подарявам не съм те молила за никакви съвети! ;)