PDA

View Full Version : Тъпо (отново) лято..



fama
07-16-2010, 07:56
Здравейте.Нова съм тук,но тъй като знам че ще получа може би добри съвети,се обръщам към вас..Така.. Свърши училището,почна ваканцията..Миналата година си мислех,че като вляза в ново училище,ще имам повече приятели с които да излизам,да ходя на плаж,но нне..Тази година пак същото..Мислех,че само 2009 лято ще бъде тъпо,но 2010 лято е отново същото..Историята започва:Нямам приятелки,с които да излизам всеки ден :? Мда,точно така.Сега някои ще кажат,ти си много зле..Еми да съм зле,да съм зле ама колко да съм зле? :o Какво да направя,че да не попадам на хора,които чувствам за много близки,а накрая?Едно днес пресен случай.Обаждам се аз на една ''уж'' приятелка(М) да я питам дали иска да ходим на плажж..Тя ми казва,емм сори ама ще ходя с Х .. и аз ок,ок.. Това момиче Х ,беше една добра приятелка за мен,но след време осъзнах че това е просто лице пред мен.Тя ми е говорила зад гърба,обиждала ме е.. .. И тази моя приятелка(М) е след нея може би,защото харесва едно момче от нейната групичка,ама не знамм..все пак кой ще ми каже на мен? :? (М) винаги е била такава,все при нея ходи..В седмицата с нея ходим 2 пъти на плаж,а с нея в останалото време и освен това и след това са заедно..Еми тъпо ми е..Защо попадам на такива хора :shock: Другата ми приятелка живее извън града и няма възможност да идва всеки ден..Та затова ми е гадно..Мислех,че поне тази няма да ссе повтори съшото да седя вкъщи зомбирана пред компютъра,а другите да се забавляват..Но явно съм се лъгала..Аз ли нещо не правя както трябва или и аз не знам? Кажете ми моля,има ли някой като мен?Има ли някой,на който цялото му лято замина?Има ли някой на който приятелите му,ссе държат по същия гаден и лицемерен начин ?? Моля,дайте ми съвети какво да правя..?Лято е,а аз? :? :?

Unendlich
07-16-2010, 08:29
Щом ти говорят зад гърба и те обиждат, толкова са ти приятелки. Опитай се да създадеш нови социални контакти с други хора,с които да имаш общи интереси и да ти е хубаво, а не да разчиташ само на тези. :) Няма ли някой на твоята възраст в квартала, в който живееш, съученици, някой стар приятел ?

mArMaLaDkA
07-16-2010, 09:10
Свиквай. Повечето хора са лицемери, често ще ти се случват гадории и ще те замесват в интриги, колкото по-рано го разбереш - толкова по-добре. Научи се да си нагаждаш поведението спрямо хората и обстановката. Споделяй с майка си/татко си/леля си/баба си и който и да било от роднините си, не се предоверявай на непознати, колкото и уж добри приятели да ти се водят. Сама си си създала неприятности, като си се вкарала в групичка. Като виждаш, че те игнорират, не злобей, не се нерви, не и пред тях. Дръж се като непукист и покажи, че си имаш свой живот и свои занимания, в които те не участват.

2/3 от съучениците ми си ходят по родните селца лятото и не се връщат 3 месеца, другата 1/3 са вечно на почивки. И какво да правя? Да се разкисвам и да мрънкам колко ми е ужасно ли? Че да не са ми те единствените познати? Намирам си забавления като гледане на филми, ходя при баба и дядо, гледам малкия си братовчед, излизам с нашите, организирам си излизания с няколко души и така. И на мен ми беше куцо няколко лета подред, че все вкъщи си вися, после потърсих причината и се оказа, че просто съм била голямата претенция. Осъзнах се, извиних се и си възобнових отношенията с хора, с които не бях общувала от години. Не се натрапвам и не се лепя. Напоследък даже предпочитам да си стоя вкъщи - мразя жегите, а и си имам предостатъчно неща за вършене. Важното е ти да си се харесваш и да си се обичаш, да ти е приятно да си си в собствената компания, за да те харесат и другите. И никога не трябва да си прецакваш отношенията с Пенка и Драганка, само защото били кухи лейки - понякога с такива хора може да ти е забавно. А и винаги трябва да имаш някого, с когото да излезеш на разходка, не може вечно да си мухлясваш у вас, заради големите претенции. Като правят издънки - правиш се на ударена, затваряш си очите, колкото и да не те кефи. По-добре да почакаш известно време, докато дойде подходящия момент да потърсиш сметка, отколкото да кажеш сто и една глупости за по-малко от минута.

Лято е, а ти? - Ти си се отчаяла, разлигавила, разкашкавалила си се. Не може така. Стягай се. Почвай да спортуваш нещо, ако не можеш да се запишеш, си прави упражнения вкъщи или ходи да тичаш в квартала. И не, няма нищо срамно, и аз съм ходила, и то съвсем самичка - е, нито ми се засегна егото, нито нещо друго. Има и супер хубави филмчета, мога и да препоръчам, особено след последните няколко седмици. 8-)
Успех и няма да се отчайваш! :)

changess
07-16-2010, 09:33
Задължително ли трябва да имаш приятели, за да изкараш едно хубаво лято?

Обърни внимание на себе си. Прави това, което ти доставя удоволствие. Плюс е, че не трябва да се съобразяваш с никого. Пък и кой знае, ако спреш да се самосъжаляваш и излезеш навън, може и да създадеш нови контакти.

bloodyF
07-16-2010, 09:50
иди на плаж сама..като си сама може и някой пич да дойде да те заговори,после да излезете..знаеш ли ;)

fama
07-16-2010, 10:03
Благодаря Ви много Наистина оценявам го :) :-) След няколко дена се връща една приятелка от старото училище и сме се уговорили всеки ден да сме заедноо :grin: Плаж,гледане на филми,разходки.. Дано да си удържи на думата .. :smt045

Мармаладка,благодаря ти много..Ти може би влизаш в моето положение най-много(другите нищо лично :-) Това е,че ти имаш някаква компания,а аз?Попринцип ми е гадно,че стоя вкъщи и се зомбирам,но какво да направя?Не мога да отида при другите като съм нежелана,нали?
Спорт-искам да тренирам тенис,но нашите казват че няма смисъл да давам 50лв. като след 2 седмици заминваме на почивка..
Ето за това не харесвам много,много лятото,защото ще си бъда вкъщи затворена,а другите ще се шлаят.. :?

И ще се радвам на още коментари,препоръка какво да правя и тем подобни.. :---)

Още един път Благодаря! :smt045

AFT
07-16-2010, 11:26
Това за спорта е много добра идея, но не в смисъл да се запишеш някъде (щото нали каза, че ще ходите с вашите на почивка и наистина няма смисъл да се записваш за толкова малко време на квото и да е), а примерно да си тичаш из квартала или да караш колело. ^^ За плаж и кино сама не знам, аз лично не бих отишла, на плаж съм била сама веднъж и беше трагично. ;д Но всъщност квото и да правиш, с компания почти винаги ще е по-забавно, но като нямаш (все още) е по-добре да не се разлагаш във вас. х) А, може също така да се запишеш в БМЧК (Български младежки червен кръст - http://youth.redcross.bg) или някоя друга организация, аз съм/бях в БМЧК и наистина е интересно и приятно. (:

ecstazy
07-16-2010, 11:46
Замини някъде. Хинт-а е да не седиш в София. На море, примерно, за по-дълго време. Там няма как да ти е скучно - може да се запознаеш с някого, цял ден на плаж, а пък вечер излизай на разходка в града. Другият варият е наистина да спортуваш. Така тренировките ти изяждат деня. Може и да ходиш на уроци да свириш нещо, зависи какви интереси имаш. Ходи на село/вила ако имаш, малко разнообразие. Целта е да не висиш в София ;) а защо не видиш други познати? Не може само с 2 момичета да поддържаш контакт О.о

danibebi
07-16-2010, 12:03
Дам,наистина защо не се запишеш на някакъв спорт? Потърси някои стари познати,излезте.Все имаш момичета от града,дето сте добри познати,но дори и само с 1 фр. да си цяло лято,пак може да ти е хубаво. :) Пък и ще ходиш на почивка,това е чудесно.Завързвай нови запознанства. Като цяло гледай да си изкараш едно хубаво лято. :grin:

fama
07-16-2010, 14:00
Амии всъщност аз съм от Бургас. :-D .И както някой по-горе каза,не е същото да отидеш на плаж и кино сама,отколкото когато си с приятелки.. Хубаво,ще бъде ако се запиша на някакъв спорт,ама какъв да бъде..само тенис-а уважавам като спортт.. :? Баскет-не .. плуване-не .... Охх,не знамм..Сега ще чакам това момиче да се върне и изкарваме колелата ии фююю наавънка :D ..
Благодаря Ви много.. Ще се радвам на предложения какво да правя през деня вкъщи :-)

Unendlich
07-16-2010, 14:19
Като се върнеш от почивка можеш да се запишеш на тенис, все ще ти се събере около месец. През деня у дома можеш да гледаш филми - зависи по какви жанрове си падаш (комедии, ужаси, екшъни, анимации). Можеш да четеш някоя книжка (не е задължително да е от списъка от училище ) , стига да ти е провокирала интереса. Слушай любимата си музика, танцувай си. Ако обичаш да рисуваш - можеш да си правиш разни рисунки. Дори можеш да си вземеш някакво домашно животно (ако искаш) и да се занимаваш с него. Прави това, което ти доставя удоволствие и те прави щастлива. :)

s0b1esk1
07-16-2010, 20:10
изход: намери си батко

denica28
07-16-2010, 21:11
и аз имам същия проблем :( но сега като прочетох коментарите на другите и разбрах какво да правя :grin: :grin:

TheNewReligion
07-16-2010, 21:44
Напоследък ме бяха налегнали едни терзания относно компанията, с която излизам, ама след като прочетох темата ти, им сложих края и осъзнах, че не трябва да повтарям старите си грешки и да зарязвам приятелите си само защото сме различни. Повярвай ми, в тоя момент ги ценя повече отвсякога и разбирам, че именно тея различия ме откъсват от света, в който си живея сама. Аз и без това се вглъбявам в собствените си занимания, които нямат нищо общо с приятелите, и сега осъзнавам, че ако не бяха тея хора, досега да съм станала асоциална.
Така. Личните разсъждения настрана: според мен също е добре да се запишеш на някой спорт, да откриеш още неща, които те интересуват, да възобновиш забравените си познанства и да опиташ да станеш по-толерантна към тея момичета, които уж те игнорират. Може това всъщност да не е така, а ти да си въобразяваш. Много съм си патила от такива заключения, които въобще не са били верни. Мисълта ми е да се отвориш към другите, да завържеш и нови познанства, да затвърдиш самочувствието си, защото то е най-най-най-най-най-най-най-най- важното нещо при общуването. ^^ Успех ти желая.

Princessani
07-16-2010, 22:08
Ми бих казала,че такива станаха времената.В днешно време трудно се намира истинско приятелство.И мойто лято е тъпо ,защото трябва да си намеря работа,а все съм нямала опит и нищо не става. :? да неговорим ,че братовчетка ми се опита да ми направи живота ад заради злобата си пак какво остава за хора,които не са ти роднини :? :? дано нещата потръгнат за теб :smt008

filmimilmi
07-16-2010, 22:24
Лятото е каквото сама си го направиш. Абсолютно нищо не може да те спре да си прекараш хубаво ако се настроиш по-положително и престанеш да мислиш върху стари проблеми. Да кажем, че досега не си намерила истински приятели, но нима това е повод да се отказваш от търсенето на нови? Каза, че си в ново даскало и предполагам, че си 8 за 9 клас някъде... Може да помолиш вашите да те пратят на лагер с връстници и там поне да се опиташ да вържеш някакви приятелства. Може да са временни, но може и да са до края на живота ти, просто трябва да опитваш нови неща и да не преставаш да търсиш...

spfenka
07-16-2010, 23:13
И аз си прекарвам ужасно лятото .. историята с приятелките се повтаря.. :D

cappuccin0
07-18-2010, 19:27
При мен пък е точно обратното :neutral: Викат ме хората, звънят ми ама аз не мърдам от вкъщи и тва си е! :? Не знам кво ми има ама тва е второ лято, което прекарвам така.Миналата година всички бяха заминали на вили, на почивки, села и т.н. ама тая са си тука пък аз .. #-o

fama
07-18-2010, 19:42
Аз не мога да разбера едно.Проблема при мен ли е или при тях?При мен ли е проблема,че искам един път завинаги да попадна на добри момичета,а не поредните използвачки и лигли?Или при тях,че се държат като кифли?Едното момиче просто е олеле майко.Устата не й спира.Иска само да привлича вниманието на момчетата,говори на висок глас да я видят '' вижте коя съм аз'' Постоянно повтаря,че момчетата и казвали,че има страхотен г*з и хубави цици.. :x И тя не поропуска момент в който да не ги покаже..Абе кифладжийка работа.. Не знам просто..
Бих искала да има поне 2-3 истински приятелки,с които да мога да говоря за всичко,.Но не,аз съм грешка..Явно много искам :? Завиждам(благородно) на всички,които имат такива приятелки... Ето на,майка ми излиза сега в отпуска за 1 месец.. :shock: и аз не знам какво да правя..Тя постоянно ми казва ''излизай,излизай няма да се зомбираш'' ама мен ме дразни адски много това,че ми го натяква :-x Решила съм да науча италиански и ще се радвам ако някой ми даде сайт откдето мога да науча нещо..Ще почна да чета книгите,за да си уплътня времето..

Ех,капучино,капучино завиждам ти :) Това означава,че имаш приятелки.. :)

На всичкото отгоре съм :smt007 :oops: в едно момче..но там нещата са различни.. :oops:

И така,благодаря на всички :) Нека и другите си кажат мнението,разбира се. :)

cappuccin0
07-18-2010, 19:48
Това означава,че имаш приятелки.. :)

Мда, имам .. сигурно .. :?

ecstazy
07-18-2010, 20:12
Оо мойта майка като почне да ми опява що не съм излизала от нас. Един ден съм в къщи, ЕДИН ДЕН, а тя едва ли не ме гони. Почва да разпитва за всички къде са и защо не сме излезнали. лелелеле как мразя така да става. Мен достатъчно ми е тъпо, че ще си кисна в къщи цял ден, ама айде и тя отгоре да стане още по тегаво :o Междодругото съм съгласна с filmimilmi. Отиди на лагер. Наистина това е едно много хубаво решение. Хем ще си извън софия, хем ще ходиш на плаж и няма да киснеш във вас цял ден, хем ще завържеш нови приятелства/ познанства. Знам ли кой какво разбира под това. Аз пропуснах тази златна възможност, майка ми е учителка и щеше да ме прати на лагер в нейното даскало, но аз категорично отказах, щото не познавам никого там и не ми се ходеше сама. Е, в момента съжалявам за тази глупава постъпка от моя страна :o

fama
07-18-2010, 20:21
Проблема е,че няма лагери а и нашите няма да ме пуснат,А на плаж ходя с едно момиче всеки ден,но само сутринта,след това вкъщи.С нея не излизам,защото тя не може..Както писах по-напред,чакам едно момиче да се върне от почивката си и ще бъдем с нея..Тъкмо искам а се науча да карам колело :-D

zzqqto
07-18-2010, 21:57
деба.. и аз съм така ако искаш може да сме e-friends! <3 <3 <3

:grin: :grin: :D :D

ameli
07-19-2010, 12:18
Като не ти се ходи сама на плаж, вземаш си една книжка или лаптоп и излизаш на балкона/покрива да хващаш тен. Слагаш си слушалките и си бомба :)

Сутринта, докато е по-прохладно ходи да бягаш някъде, до към 10 да си се прибрала, че много жега става. И след това - на припек. Може да гледаш филм, да се научиш да караш предварително - тъкмо да изненадаш твоята приятелка.

Обади се на старите си съученици, направи си разходка до старото училище (нашето работи до август), виж учителите, уговори си среща на класа и тн и тн..

Научи се да свириш на китара, после по цял ден ще дрънчиш. Много е зарибяващо :lol: Развихри си в кухнята, лъсни къщата, ако не друго - вашите поне ще се зарадват.

Хиляди идеи имаш, остави ги твоите 'приятелки', има далеч по-хубави неща от тях 8-)

polssa
07-19-2010, 14:34
Аз съм в същото положение...''най-добрата'' ми приятелка, която мислех за различна..е-заряза ме. От един месец все си седя в нас и гледам филмчета. Вчера бях на РД на една фр и се разбрахме днес да спиме аз, тя и още 4 момичета в една др приятелка и аз им обещах да дойда (щеше да стане голям купон..), като се надявах така малко да се ''лепна'' за тях и пак да почнеме да излизаме, но уви в последния момент майка ми не ми даде и аз ги прецаках жестоко..сега И те ми се сърдят...ее ''сърдят'' е голяма дума..но едва ли ще искат да излеземе тия дни..но какво да се прави.Сутрин ходя на тренировки и слава Богу убивам малко време, но после в нас кисна като муха.. :D Нямам търпение да дойде рождения ми ден..той е след по-малко от месец та да поканя хора и пак да се нармализира положението..Никога досега не съм имала такова самотно лято, ама карай. Сега съм решила малко да се сърдя на майка ми, че не ме пусна и така... :-D Предлагам ти да направиш като мене - вземи и прочети поредицата на Хари Потър (ако още не си я чела). Преди да почна да ги чета книгите се бях заклела да не чета такава "глупост", но пък сега това мии е любимата книга :) Гледах някои филми наново и т.н. Нямам търпение след 7-ми клас да отида в София и да си намеря някоя НАИСТИНА добра приятелка и да знам, че винаги ще има едно рамо, което да потроша с лудостта си..Успех! (и за мен си го пожелавам) :D :D 8-)

fama
07-19-2010, 14:52
Хей,благодаря на всички.Не съм очаквала да има толкова в моята ситуация..Вдъхнахте ми надежда,че не съм специална и не искам кой знай колко много..Ще използвам съветите Ви,непременно.Ще отида да се защиша в библиотеката,за да ви взема книгите(които нямам) и разбира се да взема да прочета Хари..Винаги съм я мислила за задръстена книга,но не съм я чела,та този път искам да я прочета да видя дали съм изпуснала нещо или не.Който иска може да ми пише ЛС да се запознаем и така..Какво нещо е пространството.
Гадното в случая е майка ми-ето днес прясно,прясно ми вдигна нервите,аз ставам да закусвам тя защо не излизаш,лято е,а ти само вкъщи.бля бля бля и аз не можах нищо да кажа,защото много мразя така някой да ме кара да правя нещо,което не ми харесва.Какво да кажа-че тая се е променила,откакто е тръгнала с гаджето си?Да кажа,че оная си е дигнала самочувствието на макс??? М не,не искам защото тя пак ще ми каже '' пълна си с претенции,ти си като тях,не си специална.. :-x :-x :-x :-x '' ей така ми бърка не знам къде като почне.. :-x :-x Хич не искам да я ядосвам,но и тя да не ме ядосва. :oops: Още един път благодаря,че ми влязохте в положението. :-) :-) наистина не съм очаквала.. БЛАГОДАРЯ :grin:

SummerDream
07-19-2010, 15:22
За мен всичко идва от нагласата ти, не мисли, че лятото ти е тъпо и скучно и то няма да бъде такова д; Бях в почти същото положение в началото на ваканцията-всичките ми приятели бяха отишли на някъде, кой на море, кой другаде на почивка..Обаче намерих как да си прекарвам времето, или по-точно човека, с когото да го прекарвам ^^

linaXX
07-19-2010, 16:27
предлагам които са като в случая на авторката да казват от къде са
да си запълваме времето заедно :D

Ape
07-19-2010, 19:01
Ъъъ, Ми намери си компания 8-)
И аз бях така болише ме фара
седях си вкъщи и цъках игри
После 1 фр ме запозна с едни
и тръгнахмеее :D

polssa
07-19-2010, 19:17
Добри новини, хораа :grin: :grin: Утре си идва една приятелка (най-най-старата ми приятелка, която не си е идвала от 7 години)) Ще отида да я видя и може да излезем да и покажа колко се е променил града!! :) Много се радвам!.. :-) Междудругото аз съм от Самоков (за тези, които не знаят, Самоков е на 60 км. югоизточно от София) и мнооого ще се радвам да се запозная с някого дори да е от друг град...Скайп: poli_witch ..който иска да пише ;) ... Има нещо...в тая тема четох за стари приятели и днес разбрах,че приятелката, с която сме от бебета си идвааааааааааааа!!!!!!!!!!!! Поне една седмица ще съм в яка компанияя :-) :grin: Пожелавам го и на вас!!

polssa
07-19-2010, 19:21
А, и забравих да кажа...авторката да не се ядосва на майка си...днес моята ме изкара извън контрол и направо ми идеше на убия някого :D :shock: :lol: не ме пусна на якия купооонн ;( , но пък едното заради другото..всичко си има причина.. сигурна съм, че ще си прекарам с една стара приятелка много по-добре, от колкото да спя заедно с приятелки, което мога да го правя още два месеца!!!!!! СУПЕР МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ТЕМАТАА :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

unknown7
07-20-2010, 12:38
Като за начало се извинявам не съм прочела всички коментари за темата.. но като за начало трябва да бъдеш смела и изобщо не трябва да се молиш на някой за каквото и да бъде най-малкото за внимание.. " ТЕ ГУБЯТ " ще си намериш нови и аз съм била така в един момент без никой на който да споделя но колкото повече съзряваш толкова по здрави приятелста основаваш. Не трябва да се потдаваш на самотата .. Какво ти пука, понякога в живота за да оцелееш се налага да бъдеш егоист.. Не вярвам да няма абсолютно никого с когото да можеш да излезеш .. намери си приятел/ка от интернет ако е толкова лошо .. Все пак е само 1 лято.. :) Късмет

zariibena
07-29-2010, 08:57
хаха cappuccin0 няма приятелки ... хаха ок e [-o<

adito98
07-31-2010, 19:17
моите уж приятелки са същите но не си прекарвам гадно ходих с нашите на пещера ходя на село и когато съм у нас или съм пред компа или и да не са ми приятелки както те ме използват и аз ги използвам като няма кво друго да напрая тай че...решавай сама

didenceeto
07-31-2010, 19:56
Така е такъв е живота, всички хора сме лицемери гледаме на нас да ни е най-добре. Съжалявам за "приятелките ти", но да знаеш че в живота няма такава дума "приятели" има само общи интереси. Говори с тях за каквото и да е било, но никога не споделяй тайните си. Кажи ги на майка ти или някой от семейството те няма да те наранят. А по темата като няма с кого да излезнеш на вън, излез сама, разходи се, все някъде ще срешнеш някой познат да си поговорите малко да си кажете 2 3 думи и ще видиш, че не си сама има и други хора около теб :P

Успех :-)

bravia
07-31-2010, 23:35
Кажете ми моля,има ли някой като мен?Има ли някой,на който цялото му лято замина?Има ли някой на който приятелите му,ссе държат по същия гаден и лицемерен начин ?? Моля,дайте ми съвети какво да правя..?Лято е,а аз? :? :?

ДА ,има някой като теб!! За съжаление и аз съм в същата ситуация и се опитвам да не обръщам мн внимание и да се настроя малко по-позитивно към нещата но ми ОМРЪЗНА -.- Не си сама спок ,просто не мисли само за тези приятелки и разнообрази с някои други ;/ и аз смятам така да направя ,въпреки че не съм очаквала да станат така нещата но .. ;/

revolver
08-01-2010, 08:27
Прави повече контакти .Колкото повече толкова повече :-D Така ще имаш по голям избор и се някой ще се навие.Пък и ходи сама на дискотека ,плаж ,запознавай се с нови хора и така.Ходи по концерти и такива неща където се запознавай с нови хора :)

krone
08-01-2010, 09:32
Така, да споделя и аз мнението си!! Имам същия проблем като твоя, но не точно! Миналата година мойте приятели ме викаха всеки ден, но на мен не ми се излизаше, защото следях един сериал (колко тъпо нали? знам, но малко късно го осъзнавам) А сега?сега не ме викат (сигурно си мислят, че не ми е приятно с тях, не знам!) и си излизат без мен и ги слушам как се смеят (седят точно до нашия блок) ... Много е гадно! Помогнете ми! Да слезна ли долу уж все едно нищо не е ставало или да си стоя цял ден вкъщи?! :-o

revolver
08-01-2010, 09:57
Така, да споделя и аз мнението си!! Имам същия проблем като твоя, но не точно! Миналата година мойте приятели ме викаха всеки ден, но на мен не ми се излизаше, защото следях един сериал (колко тъпо нали? знам, но малко късно го осъзнавам) А сега?сега не ме викат (сигурно си мислят, че не ми е приятно с тях, не знам!) и си излизат без мен и ги слушам как се смеят (седят точно до нашия блок) ... Много е гадно! Помогнете ми! Да слезна ли долу уж все едно нищо не е ставало или да си стоя цял ден вкъщи?! :-o

Нали са ти приятели ,слизаш долу и се присединяваш към тях :grin: Лесно и просто :grin:

loliii
08-01-2010, 12:55
Аз пък ще те посъветвам да си намериш компания или някакви познати, които нямат против да се шляеш с тях. Не бих ти дала съвет да се научиш да бъдеш сама и да си прекарваш времето приятно.. в самота. Аз лично не мога да издържа сама в нас повече от 3-4 часа. И дори тогава си говоря с някого по телефона или по скайп. Просто е много по-хубаво да си свикнал с приятели, отколкото да свикнеш без приятели. Не се опитвай да свикваш със скуката, а я преодолей. Внигаи можеш да си намериш приятели. Излез в квартала си и се запознай с някого.

loliii
08-01-2010, 12:57
Така, да споделя и аз мнението си!! Имам същия проблем като твоя, но не точно! Миналата година мойте приятели ме викаха всеки ден, но на мен не ми се излизаше, защото следях един сериал (колко тъпо нали? знам, но малко късно го осъзнавам) А сега?сега не ме викат (сигурно си мислят, че не ми е приятно с тях, не знам!) и си излизат без мен и ги слушам как се смеят (седят точно до нашия блок) ... Много е гадно! Помогнете ми! Да слезна ли долу уж все едно нищо не е ставало или да си стоя цял ден вкъщи?! :-o
Не мога да си представя как стоиш сама у вас, залепена до прозореца и слушаш как познатите ти се забавляват. Ще си умреш в самота, ако се надяваш винаги да се сещат за теб и да ти четат мислите. Отиди при тях. Ти си тази, която трябва да се опитва да се вмъкне в приятелския си кръг.

SlaDk0b0nb0nChe
08-01-2010, 14:20
Прочетох само 1вия ти коментар, другите не съм ги чела че ме мързи... таа защо не поканиш приятелката ти която живее извън града за 1 седмица да спи у вас? (разбира се първо питай майка ти дали ще ти позволи и тогаз я питай нея) покани я за 1 седмица тя у вас и после ако на нея и дадат ти да спиш у тях една седмица и така излизайте заедно.. незнам колко е добра идеята ми... или пък ако пък ако имаш възможност да се срещнеш с някой от стария ти клас... зарежи ги М и Х щом искат да са заедно. Или пък ако има близко до вас стадион (както аз правя) отиди виж кои момичета са на стадиона и ги помоли да излизаш с тях. (ако ти харесва да играеш волейбол или нещо друго) а и има момчета все пак на стадиона. Можеш да си хванеш някой :D :D Успех! :) :)

SummerDream
08-01-2010, 17:06
извод:лятото е такова, каквото сама си го направиш
никой не може да ти го промени, ако сама нямаш това желание д;

Hidalg0
08-05-2010, 12:57
Задължително ли трябва да имаш приятели, за да изкараш едно хубаво лято?

Обърни внимание на себе си. Прави това, което ти доставя удоволствие. Плюс е, че не трябва да се съобразяваш с никого. Пък и кой знае, ако спреш да се самосъжаляваш и излезеш навън, може и да създадеш нови контакти.

Айде да те видим теб , как ще си сам без никакви фр .
Аз кат хода на село сам сащата работа , " приятелите " ми там се мислят за мн големи и не искат да съм с тях и по цял ден сам в къщи , и нямам търпение да се върна в града ми , аре бегай от тука " Задължително ли трябва да имаш приятели" мн ясно че ДА

MidnightTornado
08-13-2010, 14:52
Моето лято е напълно прецакано. Приятели нямам, не ми и пука. С времето се свиква. Важното е да има нещо,което да те избави от скуката и депресията.

spexx
09-03-2010, 23:37
сама си правиш лятото тъпо : )))