PDA

View Full Version : Най-добрия град\село за живеене в България ...



balon4eeeee
07-16-2010, 12:02
Според вас къде е най-добре да се живее . Аз съм от София и ми иде да си сложа въжето тука . Тва са задръствания с часове , разкопани улици , изтрещели хорица от всякъде . Пълната лудница . Искам ей така някъде на тишина и спокойствие , примерно в Созопол :) Ех .. седях там 2 месеца и София изобщо не ми е залипсвала . После се прибрах и усетих НДК-то xD и се депресирах .
Много е добре и някъде в планината в една къщичка и да си направя една градинка и ... тва ми е . :D Друго не ми трябва . Лучец доматки и да не гледам трамваи и коли и ненормалници изобщо ... дали ще ми писне ? Не вЕрвам 8-)

Ewok
07-16-2010, 12:11
Аз съм си коренячка Софиянка и явно обичам големия град 8-)
Във Варна ще ми е идеално - хем море, хем не е толкова малък града и по хора наподобява София, само че без задушното лято

balon4eeeee
07-16-2010, 12:13
мм да бе , даа и многоото спокойствие не е на оферта . По морето най-добре и аз така викам ! 8-)

Nakadah
07-16-2010, 12:14
Гр. София

Квартали около район Витоша

Ewok
07-16-2010, 12:16
Ми тъпо е да си в малък град, защото там всички се познават и само една грешка да направиш и вече целия град/село знае и ти излиза прякор :?
Затова - голям град

DaemonBoy
07-16-2010, 12:27
Хах, за малък град счита ли се 35000 жители? Както и да е. За мен Варна си е супер, ха дано тва лято, ако нещата се развият добре да ида при братовчедката за няколко дни

jghgh
07-16-2010, 12:28
По някви статистики Варна е най-добрия град за живеене. ;)

Прилично уреден е, но е и най-скъпия град.
Аз като бях в София се изумих. Всичко някак сякаш беше по-евтино : |

Swinkenhoffer
07-16-2010, 12:30
За мен има само един град и това е София... не си представям да живея на друго място. Да, в по-голямата си част прилича на гето, пълно е с ваякаква измет, ама си го обичам. Спокойствието на малките градчета ме побърква след втория ден.

Офертата е да си на някое тихо местенце в/около центъра, за да не се занимаваш с градски транспорт, задръствания и простотии. 8)

balon4eeeee
07-16-2010, 13:05
София е и с най-нисък процент на безработица .
София е супер мръсен град . Потънала е в кал , наркотици и мизерия както се пееше в една песен :-o
София джунгла - дивото зове . :D :D
Не бе аз се депресипвам тука . ;\
... Иначе някой беше много прав че в по-малкото общество всичко се знае . Живях така за 2-3 месеца извън София в малък град , то даже какъв малък град е Бургас 8-) обаче там всеки познава всеки и е доста кофти от една страна . Всичко се разчува и изопачава по много грозен начин . Докатоооо в София например за хората по улицата си никой :D

preska102
07-16-2010, 13:08
аз съм от русе и мога да ти кажа че тук си е супер независимо какво казват ! ;)

DarkKisss
07-16-2010, 13:10
Варна!

shadow4e
07-16-2010, 13:12
И съм като Swinkenhoffer. Обичам София и то много, особено пък центъра. В малките градове ми е ок 1-2 дена и после се задушавам, свикнала съм на бутаницата и огато я няма имам чувството, че всичко е спряло и няма живот. :)

balon4eeeee
07-16-2010, 13:13
^ щом обичаш бутаницата , сигурно ти е кеф като смърди па порец в автобуса ... :D

fungus
07-16-2010, 13:17
Гр. София

Квартали около район Витоша
дето няма канализация, парно и улици - като в средновековието, добре дошли в подножието на витоша 8-)

Nakadah
07-16-2010, 13:20
Гр. София

Квартали около район Витоша
дето няма канализация, парно и улици - като в средновековието, добре дошли в подножието на витоша 8-)

Смешен, това че не можеш да си позволиш да живееш там не означава че трябва да сътворяваш лъжи...

fungus
07-16-2010, 13:23
Гр. София

Квартали около район Витоша
дето няма канализация, парно и улици - като в средновековието, добре дошли в подножието на витоша 8-)

Смешен, това че не можеш да си позволиш да живееш там не означава че трябва да сътворяваш лъжи...
защо ме обиждаш? много добре знам как е в квартал витоша след симеоновско шосе, цели 3 години живях там.
констатирам очевидното. то и затова квадратния метър по тия квартали е толкова малко, в сравнение с нормалните като изгрев, гео милев и тн
айде много ти здраве

Nakadah
07-16-2010, 13:27
Няма да спора с тебе, защото ще обида доста хора...

Ходи си апартаментчето 2 на 2 в гео гелев, дето цялата селяния дошла от нейде си живее и се радвай.

fungus
07-16-2010, 13:32
че аз не живея в гео милев 8-) нито някъде там, но както и да е. разбрахме, че ти явно живееш под витоша с външен клозет и цепиш дърва на есен 8-)

realantisocial
07-16-2010, 13:37
shadow4e
Постове само с плюстче, ц.

balon4eeeee
07-16-2010, 13:37
shadow4e
Пост само с емоутка е забранен

realantisocial
07-16-2010, 13:40
Хах, за малък град счита ли се 35000 жители? Както и да е. За мен Варна си е супер, ха дано тва лято, ако нещата се развият добре да ида при братовчедката за няколко дни

Еми малък град е, да. кв. Люлин е 200 000.

viksit0y
07-16-2010, 14:45
Варна!

cherinka
07-16-2010, 14:50
Ми тъпо е да си в малък град, защото там всички се познават и само една грешка да направиш и вече целия град/село знае и ти излиза прякор :?
Затова - голям град
да пък щото в големите градове не се познава всеки с всеки... окей...

Мен ако питате избирам тих и спокоен квартал, не кооперация или апартамент... а къща с двор - чушки,домати,лук,магданоз,д ини,кокошки,репички,картоф ,патладжани,тиквички,сливи ,орехи,ябълки,круши,череши, ишни,малини,капини
+ денонощна аптека и денонощен хранителен магазин.
Повечето села са като квартали, както и всички квартали са като села.
+ пожарна, районно и болница + близка месторабота. И близка детска градина и училище евентуално ако си задомен с деца.
Клюки винаги ще има и затова ми се вижда глупаво да го отбелязвате това ВЪОбЩЕ КАТО някакъв НЕДОСТАТЪК за по-малките населени места...

шадоуче... бутаница на село - на нивата, заобиколена от крави,офце,коне + още 5-6 души-родата-оране на нивата с конетИ. Ем задушно от жегата, ем бутаница с буталото за оранИ, кво по-хубаво. :D

Все едно цял живот хората са били граждани...

balon4eeeee
07-16-2010, 14:56
да бе да бе ... обаче в София ако кажеш че всички се познават :D :D щеше за е ужас .. пълен

MartyParty
07-16-2010, 15:14
И в София не е като да не се познават ,понеже обикновено близките по интереси (примерно) хора си ходят на едни и същи места ,а и в градския транспорт всичко става почти интимно. 8-) Как да не се сближиш.
Мисля си ,че откъм държание на хората в малките градове е по-приятно да се живее. Във Варна ,например, (не е много малък град ,ама за него се сетих) хората ми се струват по-освободени, по- ведри някак. В София всеки си има някакви грижи и гледа най-вече собствения си кеф, докато в малките градчета все ще се намери някой да ти помогне , да ти каже добра дума ,да ти се усмихне.Понякога ми се струва ,че половината от цялата Вавилонска гадост идва от отношението към другия.

PainMonopoly
07-16-2010, 15:16
София. Може да е всякаква, но по-добро място за живеене за мен няма. Поне за млад човек. Никъде другаде няма толкова други млади хора събрани на едно място, никъде няма толкова разнообразни оферти за работа или възможности да учиш. Ако се възползваш от възможностите, които предлага София, ще си много добре и няма да обръщаш внимание на неуредиците, защото няма да си депресиран балък, който само псува.

Задръстванията могат да се избегнат по всевъзможни начини или поне да се намали престоя в тях. И не навсякъде е свинщина, има много уютни и добре уредени квартали.

Rounder
07-16-2010, 15:39
Варна

Село Бойково,в Родопите...намира се на 1000- и нещо метра надморска височина...въздуха е ....нямам думи...трябва да се усети...

spopi
07-16-2010, 17:18
Аз живея в малак град и от големия не мога да си тръгна. Любимец Бургас :smt007 :smt007

miss_murderer
07-17-2010, 10:25
аз много харесвам Пловдив. дано да отида да уча там- наистина много ми допада.

cappuccin0
07-17-2010, 11:23
Варна! :smt007

AmericanAssholes
07-17-2010, 12:26
София никога не съм я харесвала и там бих живяла само ако нямам друг избор.

Харесват ми Карлово,Калофер,може би Асеновград (ако се абстрахирам от факта,че има доста цигани),Велинград и други малки родопски градчета,сещам се за Златоград...Девин е станал хубав град,Сандански (не съм мн сигурна предвит летните жеги),Хасково,Белоградчик.В елико Търново.
От големите градове-Пловдив и Стара Загора.

guinessgirl
07-17-2010, 13:27
София. крайните квартали и селата около нея за мястото,където се намира къщата ти (защото аз в апартамент не мога да живея, толкова е отвратително малко,задушаващо и брр) и центъра за времето,където прекрарваш деня си/нощта си 8-)

Велико Търново също е як град, там бих живяла,ако не съм в София

HexGirl
07-17-2010, 13:33
София ми напомня на Анкх-морпорк чесно казано 8-)

SonataArctica
07-17-2010, 13:34
София - не...
Пловдив, Казанлък, Велинград, Калофер, Перник, Монтана, Габрово. Има и други градове, но тези харесвам доста.

SonataArctica
07-17-2010, 13:35
София ми напомня на Анкх-морпорк чесно казано 8-) Пратчет. Не се бях замислял 8-)

yoyoo
07-17-2010, 14:20
Варна

daniGirl
07-17-2010, 14:43
разбира се че Бургас ;)

Alcoholocaust
07-17-2010, 15:22
Не ми харесват градовете.На село най-добре, и ако селото ти е някъде из Родопите определено си късметлия!

someonerandom
07-17-2010, 15:33
Аз си харесвам Варна.Обаче както каза някой-лятото по морето е такава брадва,че направо... :D

Briseis
07-17-2010, 17:16
София. крайните квартали и селата около нея за мястото,където се намира къщата ти (защото аз в апартамент не мога да живея, толкова е отвратително малко,задушаващо и брр) и центъра за времето,където прекрарваш деня си/нощта си 8-)

Велико Търново също е як град, там бих живяла,ако не съм в София

в Търново бързо ще ти доскучае.
и аз съм за София

Canis_Dirus
07-17-2010, 17:26
Ямбол! :grin: :grin:

Ewok
07-17-2010, 17:29
София - не...
Пловдив, Казанлък, Велинград, Калофер, Перник, Монтана, Габрово. Има и други градове, но тези харесвам доста.
Нещо заяждаш ли се? 8-)

balon4eeeee
07-17-2010, 17:45
Бях във Велинград вчера и по - шибан град няма :( То на сяка крачка каруци и цигани ... някви тесни грозни улици супер грозни къще и пякъс насеъде братче :-o Само дето природата около Велинград и няма такаава . Уникална природа ...

FlowerPower
07-17-2010, 21:07
Пловдив :smt007 ии някое родопско село ^^

tuzaro
07-17-2010, 21:29
Пловдив :smt007 ии някое родопско село ^^в тва родопско село нема кой да напсуваш майна... най-много някоя мечка да ти дойде на гости. Иначе Пловдив е града.

strave
07-17-2010, 22:10
Свикнал съм си със София.Дори големите задръствания или шумотевицата не ме дразнят толкова.Иначе за по-малък град бих живал в Русе или Силистра.

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-18-2010, 01:00
Русе! И въпреки че не съм живяла нито в Бургас нито във Варна ще ги включа и тях към списъка :)

7227
07-18-2010, 06:20
За мен Варна,искам да съм близо до морето :-D От Русе съм и не ми харесва особено.

Coke
07-18-2010, 06:21
София.Нищо против другите градове,обаче нито Варна,нито Пловдив или изобщо друг голям град мога да стравня със София.Някак си се чувствам като в едно голямо село,няма нещо,което може да ме 'впечатли' и да ме накара да искам да живея там..
Да,може да е мръсно,да има задръствания,много хора и т.н. ,но аз си го харесвам.Не ми трябват градини,чушки,домати и прочие.Харесва ми цялата та`я лудница,не искам 'спокойствие'.
ПП:Защо ли ми се струва,че това е поредната тема София vs. .... само че под друго заглавие.. :-o

Chrizz
07-18-2010, 07:45
Перник.
Няма да ви обяснявам защо :lol:

Ape
07-18-2010, 07:47
Перник.
Няма да ви обяснявам защо :lol:

Защото всички имат голф и са играчи 8-)

Иначе , аз смятам София за едно богато село. Има всичко по-малко , и по-много.. :)

Nakadah
07-18-2010, 07:58
Перник.
Няма да ви обяснявам защо :lol:

Защото всички имат голф и са играчи 8-)

Иначе , аз смятам София за едно богато село. Има всичко по-малко , и по-много.. :)

Трябва да си най-големия селяк(тъпанар) че да кажеш че СТОЛИЦАТА ти е село...

00kk11
07-18-2010, 09:10
Варна е добър град спорд мене :)

spenZo
07-18-2010, 09:14
Такова "животно" в България няма.

987654
07-18-2010, 09:19
Перник.
Няма да ви обяснявам защо :lol:

Защото всички имат голф и са играчи 8-)

Иначе , аз смятам София за едно богато село. Има всичко по-малко , и по-много.. :)

Трябва да си най-големия селяк(тъпанар) че да кажеш че СТОЛИЦАТА ти е село...

Е, самият град може да не е село, но доста селяни си живуркат там, и ти определно си един от тях, като гледам какви ги ръсиш.
Но ако сравняваме нашата столица с тези на някои цивилизовани държави, бие малко на село, да.

cherinka
07-18-2010, 09:33
Пловдив :smt007 ии някое родопско село ^^в тва родопско село нема кой да напсуваш майна... най-много някоя мечка да ти дойде на гости. Иначе Пловдив е града.
Кви мечки, бе?! Моето селУ е в Родопите и си е баш като квартал на Пловдив :D

pamii
07-18-2010, 10:13
Най-добрия град за живеене в България ... е Велико Търново!

Nakadah
07-18-2010, 10:49
Трябва да си най-големия селяк(тъпанар) че да кажеш че СТОЛИЦАТА ти е село...

Е, самият град може да не е село, но доста селяни си живуркат там, и ти определно си един от тях, като гледам какви ги ръсиш.
Но ако сравняваме нашата столица с тези на някои цивилизовани държави, бие малко на село, да.

Вече почнахте и да викате "селяни" на кореняци-Софиянци... :? Много гледаш в чуждата паница бе дете мое...

Doomcryer
07-18-2010, 11:13
Гр. София

Квартали около район Витоша
дето няма канализация, парно и улици - като в средновековието, добре дошли в подножието на витоша 8-)

Смешен, това че не можеш да си позволиш да живееш там не означава че трябва да сътворяваш лъжи...
защо ме обиждаш? много добре знам как е в квартал витоша след симеоновско шосе, цели 3 години живях там.
констатирам очевидното. то и затова квадратния метър по тия квартали е толкова малко, в сравнение с нормалните като изгрев, гео милев и тн
айде много ти здраве

Ей от такива като тебе ми е писнало...Ти кога си ходил там бе мишко ?
Аз живея в 'подножието на Витоша'(ще запазя в тайна - къде точно) и мога да ти гарантирам,че такова нещо няма.Както каза @Nakadah - "това че не можеш да си позволиш да живееш там не означава че трябва да сътворяваш лъжи."

evalongoriq
07-18-2010, 12:36
София!

иначе и в Пловдив бих живяла

SorrowEyes
07-19-2010, 13:44
Някъде на морето, може би Бургас или Варна. Иначе си харесвам София и тук ми е добре, ама едно моренце няма да ми е излишно :-D

nadsss
07-19-2010, 15:36
По морето .. Варна, Бургас :-P Иначе живея в Благоевград и много си обичам града. :smt007

Rowdy
07-19-2010, 16:51
Aрдино 8-)

Mooo6no
07-20-2010, 10:54
Във Варна е най-готино, ако имаш пари. Иначе реално София е най-добрият град за живеене, щото парите там са повече...

Едит: И Велико Търново е готино местенце...

iiordanova
07-20-2010, 10:56
Най-добрия град за живеене в България ... е Велико Търново!

Абсолютно вярно ! :smt023
Друг град - Варна.
За мен Велико Търново и Варна са най-добрите градове за живеене. ((:

HexGirl
07-20-2010, 13:43
Aрдино 8-)
Хахахахахаха
там съм ходила и съм на 100 % сигурна , че се шегуваш

zzqqto
07-20-2010, 14:11
Единствения град в Б-я, в който искам да бъда е КАРЛОВО!!!!!!!!!! респект за всички от Карлово завиждам ви много.

Biskfitka
07-20-2010, 18:09
Пловдив ми харесва,Варна заради морето също. :D А за по-малки градове-моя си (Петрич) ми харесва,спокойно е и е мноооооооооооооооооого топло винаги :grin: :grin: :grin: и морето е близо (само,че Бяло море ;д )

fama
07-20-2010, 19:48
Аз съм от Бургас и естествено смятам,че тук е най-добре да се живев.Но също и в София е хубаво. :)

bloodyF
07-20-2010, 22:30
моя си ми харесва..Благоевград...

иначе Пловдив,Варна,Бургас,РУсе също ме кефят супер много <3


така де,София не,село или малко градченце не също

basscho
07-20-2010, 22:42
Монтана и София 4ever :grin:

d3sincet0y
07-20-2010, 23:19
Обичам си Стара Загора, като махнем, че сме постоянно обгазени...
Иначе страшно много обожавам морето, но в голям морски град не съм била за повече от 2 дни... А от по-малките курортни морски градчета - Приморско ми е фаворитът...


От другите градове - не мога да кажа кой град МИ харесва, но със сигурност мога да кажа кои НЕ МИ харесват и това са: Кърджали, Хасково, Димитровград и прочие... Предполагам, че се досещате за причината...

d3sincet0y
07-20-2010, 23:23
По въпроса за София - не ми харесва единствено прекалено голямото им самочувствие... Съгласна съм, че там са парите, там има работа, ама какво значение има дали си кореняк-софиянец или си селялин...

П.П. От селянин до селяндур, разликата е огромна... Селянинът е просто човек, който живее на село, а селяндурът е човек с пародия на селски манталитет...

postmortem
07-21-2010, 08:55
Варна, Поморие :grin:

D12Respect
07-21-2010, 11:40
По въпроса за София - не ми харесва единствено прекалено голямото им самочувствие... Съгласна съм, че там са парите, там има работа, ама какво значение има дали си кореняк-софиянец или си селялин...

П.П. От селянин до селяндур, разликата е огромна... Селянинът е просто човек, който живее на село, а селяндурът е човек с пародия на селски манталитет...
Защото от селяни градът е заприличал на циганска махала. Готови са да работят на твоето място с 2но по ниска заплата. Как да ги харесваш?
Иначе по-добро място от София засега няма.

ShiZo
07-21-2010, 11:52
като град- моя -Велико Търново+Несебър (стария град)
като възможности- Варна/София
като хора- Манхатън/ Ню Йорк

dimi93
07-21-2010, 12:18
Аз съм от Варна! Обожавам града си! Не бих го сменил никога за нищо на света :). За мен Варна е най-добрия град за живеене в България. И за в бъдеще, ако остана да живея в БГ ще си живея тук. Във Варна има всичко, което го има и в София, само че много повече и много по хубаво. Винаги когато отида в някой друг град да речем Шумен или Добрич се подтискам ужасно много! Просто не знам, как щях да живея, ако не бях от Варна...

postmortem
07-21-2010, 13:50
като град- моя -Велико Търново+Несебър (стария град)
като възможности- Варна/София
като хора- Манхатън/ Ню Йорк

То Манхатън щото е град :D Я пиши и коя ти е любимата улица като си тръгнала :grin:

DarknessAngel
07-21-2010, 23:25
С най-добри впечатления съм останала от Варна. Пейзажи не липсват, кипи от живот, намира се работа, сравнително по-чисто е от други градове. :)

canyoufeeltheemotion
07-21-2010, 23:35
като град- моя -Велико Търново+Несебър (стария град)
като възможности- Варна/София
като хора- Манхатън/ Ню Йорк

ми то майна в Чайка и Люлин има възможности :lol: :lol: :lol: :lol:

Pwnmaster
07-21-2010, 23:43
Ямбол сити :razz:

Nakadah
07-22-2010, 00:07
като град- моя -Велико Търново+Несебър (стария град)
като възможности- Варна/София
като хора- Манхатън/ Ню Йорк

Ти заглавието на темата въобще прочете ли? После се цупиш като хората ти кажат че си проста... Да не говориме че Манхатън и Ню Йорк е 1 и също(почти де)...

ShiZo
07-22-2010, 06:44
пунктиационна грешка е.. :smt095 Ню Йорк е в скоби.. Говоря за Манхатън, защото тази част от Ню Йорк предпочитам..не само за хора всъщност..за всичко по-горе..

canyoufeeltheemotion
07-22-2010, 08:46
Виж сега драга провинциална ни съфорумка.Кажи ни поне пет квартала на Ню Йорк (без да гледаш в гугъл)

BrainDamage
07-22-2010, 17:11
Според мен Варна си е най-добрия град за живеене! Не е някое малко градче, в което на втората седмица прекарана в него да се чудиш кво да правиш и как да си губиш времето. Има си плаж, има си горички, има супер много зелени площи и площадки. Сравнение с другите градове и безработицата и по-ниска. Иии общо взето квото и да търси човек може да го намери! 8-) Вярно е, че наред с хубавите неща, по-големите градове са по-опасни, ама то чавек където и да е като си го търси - намира.. ;d

ShiZo
07-22-2010, 18:05
сега или веднага?

canyoufeeltheemotion
07-22-2010, 18:11
:lol:

Rounder
07-22-2010, 18:16
^тъпа като слонски задник..


както по-горе споменах...град Варна/село Бойково.

weenonas
07-22-2010, 18:50
Град Поморие :grin: Ох че готин град \:D/ Близо е до Несебър... Ама казвам ви направо се влюбих в тоя град само като го видях :razz:

hotxxmess
08-01-2010, 23:22
София.

PureSexy
08-01-2010, 23:47
Варна ;-) :smt007

blackpuppet
08-02-2010, 10:47
Варнааа!!!!

BlueMushroom
08-02-2010, 19:20
Лятото-Поморие,зимата София или Пловдив.

botoro
08-02-2010, 19:53
София- шото има всичко AXXAAX

MartyParty
08-02-2010, 20:56
Лятото в София ,като ги няма половината "софиянци", е някакъв рай. :smt051 Диша се (относително добре), върви се нормално, пресича се на червено ,защото има точно 2 коли на кръст...Вечер пияните не те псуват на неразбираем диалект. :---) Красиво е.

dimi93
08-02-2010, 21:20
Наскоро бях в Асеновград и направо се влюбих в това градче... Иначе съм си от Варна и съм за Варна хД

king95
08-02-2010, 21:27
Бургас

daniGirl
08-02-2010, 21:49
Бургас
мн ясно че Бургас еее, моренце, плажче, някой др хубав чужденец perfect !!

alonedark
08-03-2010, 13:53
Разбира се в София..просто според мене няма други градове освен столицата , където има от всичко и си е най - добре....без селския диалект и прочие!!!Особено ако живеете като мене в центъра!!!

София FOREVER!!!

Paramour
08-03-2010, 14:54
Еми аз съм от Варна... не е лош града.
Не мога да избера... тук си ми е добре, сякаш. 8-)

WinstonSmith
08-03-2010, 15:15
София... Мисля, че няма нужда да казвам зашо.

divacheee
08-03-2010, 15:20
http://i.frognews.bg/images/biznes/varna_best_1.jpg

BlackWings
08-03-2010, 19:06
Обичам тишината , природата и спокойствието на село , но само за неколкодневна отмора , признавам си че не бих могла да живея на село за постоянно. Причината е , че в критериите ми за място за живеене влизат - по голямо разнообразие на места за забавление и социални контакти , повече магазини за мое удобство , повече мероприятия , по големи възможности за работа и развитие.
От друга страна въпросното място не трябва да е пренаселено и свръх замърсено от превозни средства и заводи , да има ниска престъпност , да е запазило частица природа и да е поддържано и чисто , да има ред , хората да /са приветливи и т.н. и т.н. , което вече сериозно се отдалечава от изискването да е в БЪЛГАРИЯ , но като че ли най-близо според мен са градовете Варна и Пловдив.

divacheee
08-03-2010, 20:54
http://i.frognews.bg/images/biznes/varna_best_1.jpg

тва е старо. за миналата година спечели нашият град,който се пада ваша столица http://prikachi.com/images/872/2357872b.gif


"Всичко отдалечено от морето е провинция."
Хемингуей


Не ми се дракай тука .. Не съм родом от Варна, че да ми говориш за моя и твоя град .. Темата е за най-добрия град за живеене в България ... според мен тва е Варна и вече трета година си живея тук (:

alonedark
08-04-2010, 11:24
Абее...дрън - дрън , как Варна и Пловдив или пък Бургас ще са по - добри от София...аре зачудете се , защо точно София е столица...е отговора е че всичко друго е гнусна селянщина и за нищо не става!!!Ама прави сте по - добре не идвайте тука , че да има повече въздух за нас...софиянците!!!!

karamelche
08-04-2010, 11:38
Лято - Китен или Приморско , Зима - Пловдив!

strangler
08-04-2010, 11:45
Абее...дрън - дрън , как Варна и Пловдив или пък Бургас ще са по - добри от София...аре зачудете се , защо точно София е столица...е отговора е че всичко друго е гнусна селянщина и за нищо не става!!!Ама прави сте по - добре не идвайте тука , че да има повече въздух за нас...софиянците!!!!

Айде, от 100 кладенеца вода ще вадим..

Защо точно София е столица ще ми кажеш ли?

BlueMushroom
08-04-2010, 11:46
Абее...дрън - дрън , как Варна и Пловдив или пък Бургас ще са по - добри от София...аре зачудете се , защо точно София е столица...е отговора е че всичко друго е гнусна селянщина и за нищо не става!!!Ама прави сте по - добре не идвайте тука , че да има повече въздух за нас...софиянците!!!!

Морето не е провинция.Ако беше прочела малко,вместо да заемаш неадекватни чупки облегната по шкафовете,щеше да го знаеш. :wink:

naviacha
08-04-2010, 13:14
Не мога да си представя да живея другаде освен в София.. трябва да съм сериозно умопомрачен че да се преместа в някой смешен малък град :-$

987654
08-04-2010, 13:56
Абее...дрън - дрън , как Варна и Пловдив или пък Бургас ще са по - добри от София...аре зачудете се , защо точно София е столица...е отговора е че всичко друго е гнусна селянщина и за нищо не става!!!Ама прави сте по - добре не идвайте тука , че да има повече въздух за нас...софиянците!!!!
я се успокой бе, мутант. :lol:
'мно си ЗадрЪстИнЪъЪ... :?

987654
08-04-2010, 13:57
Не мога да си представя да живея другаде освен в София.. трябва да съм сериозно умопомрачен че да се преместа в някой смешен малък град :-$ Да ти имам правописа, софиянец0.

Mamut
08-04-2010, 14:07
столицата да го д*ха, на мен лично никак не ми допада..

Варна,Приморско,Бургас и Пловдив :booooomb:

divacheee
08-04-2010, 18:46
Абее...дрън - дрън , как Варна и Пловдив или пък Бургас ще са по - добри от София...аре зачудете се , защо точно София е столица...е отговора е че всичко друго е гнусна селянщина и за нищо не става!!!Ама прави сте по - добре не идвайте тука , че да има повече въздух за нас...софиянците!!!!

Айде, от 100 кладенеца вода ще вадим..

Защо точно София е столица ще ми кажеш ли?


Точно пък в София на колко цигания съм се нагледала .. :razz:

И аз чакам отговор на този въпрос зададен от strangler ..

Pantheratigris
08-04-2010, 19:14
Созoпол...и .....Шипково

notlike
08-04-2010, 20:10
Първо да спомена, че съм варненец. Харесвам си града, но бих гласувал за Велико Търново. Обожавам този град, имам познати оттам, кефи ме въздухът, историята, всичко, може би освен образованието. Има и спокойствие.. :) Дано някой ден да отида за дълго време в Балкана, там се чувствам истински родолюбец

HipHopPrincesa
08-04-2010, 21:22
Пловдив- Не съм от Пловдив,но много го харесвам като град и искам да живея там.

alonedark
08-05-2010, 08:20
Абее...дрън - дрън , как Варна и Пловдив или пък Бургас ще са по - добри от София...аре зачудете се , защо точно София е столица...е отговора е че всичко друго е гнусна селянщина и за нищо не става!!!Ама прави сте по - добре не идвайте тука , че да има повече въздух за нас...софиянците!!!!

Още една шматка която не е преодоляла комплекса на големия град. Мойто момиче, в София има най-много селяни. Кореняк софиянци почти няма, това е горчивата истина... :(

Абе да те светна аз съм от първия си ден на бял свят в София и съм тотално софиянка , уча в центъра на столицата , точно до НДК и живея в центъра на булевард Витошка , ако не съм софиянка , да ме удари гръм!!...И онова дето градовете край морето не били провинция , а кво са бе...всичко на 20 километра от София е тотална , гнусна селения с хора , които си нямат представа как да говорят български език , ами мякат смело!!!И на въпроса , защо точно София да е столица ли...ами има хиляди причини , точно това да е големия град , като например местоположението , природните наследства и прочие!!!И не аз съм комплексирана на тема големия град , а вие дето живеете по некви долнопробни градчета от сорта на Приморско , Русе и др или пък едва ли не по някое забутано в гъза на географията смотано селце!!!И последно ,като е толкова гадно в София , защо вие всичките селяци идвате насам , стойте си на нивата и си копайте доматите?!?!

dan40123
08-05-2010, 08:30
значи у влака си беше пълно със софиянци, кореняци? и така, слизам - пълно с хора, задимено, прах, жега - тръгваме по улицата, за да стигнем евентуален превоз. И така, вървим си, по едно време усещам как по хубавия софийски център се носи ебати мъглата - след 5 минути очите ми се насълзиха - не от мъка, от прах и мръсотия. Улиците са много тесни за този трафик. До тука стига. И ако пак някой ми каже, че е по-добре да живееш в този град отколкото в малък или село - значи е добре да се прегледа щателно.

strangler
08-05-2010, 10:04
Абее...дрън - дрън , как Варна и Пловдив или пък Бургас ще са по - добри от София...аре зачудете се , защо точно София е столица...е отговора е че всичко друго е гнусна селянщина и за нищо не става!!!Ама прави сте по - добре не идвайте тука , че да има повече въздух за нас...софиянците!!!!

Още една шматка която не е преодоляла комплекса на големия град. Мойто момиче, в София има най-много селяни. Кореняк софиянци почти няма, това е горчивата истина... :(

Абе да те светна аз съм от първия си ден на бял свят в София и съм тотално софиянка , уча в центъра на столицата , точно до НДК и живея в центъра на булевард Витошка , ако не съм софиянка , да ме удари гръм!!...И онова дето градовете край морето не били провинция , а кво са бе...всичко на 20 километра от София е тотална , гнусна селения с хора , които си нямат представа как да говорят български език , ами мякат смело!!!И на въпроса , защо точно София да е столица ли...ами има хиляди причини , точно това да е големия град , като например местоположението , природните наследства и прочие!!!И не аз съм комплексирана на тема големия град , а вие дето живеете по некви долнопробни градчета от сорта на Приморско , Русе и др или пък едва ли не по някое забутано в гъза на географията смотано селце!!!И последно ,като е толкова гадно в София , защо вие всичките селяци идвате насам , стойте си на нивата и си копайте доматите?!?!

Перник е на 25 - 30 км от София. По- малко провинция ли е от Варна, Бургас, които са на 300? Това ли е критерия?

Значи София е столица защото е голям град, има хубаво местопожение и природни наследства.

Първо, София била ли е голям и развит град когато са я избрали точно тя да бъде столица? Защо всъщност не са избрали Пловдив или Търново?

Била ли е развита социално, икономически, демографски,технически и технологически, инфраструктурно или е станала такава в последствие след като е обявена за столица??

Какво му е специалното на местоположението на София, сравнено например с местопожението на Пловдив? Какви международни коридори минават през двата града? Колко допринасят за БВП с транспорт двата града? За къде и откъде минават повече товари и хора ?

И най-интересното какви природни богатства има София , освен малко минерални извори?

P. S Въпросите са риторични, можеш да не отговаряш.
Обичам София, но вие нищо не знаете за родния си град и не можете да го защитавате и представлявате както трябва.

alonedark
08-05-2010, 10:32
Да ти кажа честно не ми пука особено , защо точно София са избрали за столици , но те са направили този избор далеч преди аз да се родя и сега аз живея в големия град , а вие някъде в селцата , които са на площ или едва ли не на население , колкото квартал Надежда...Такаче не ми е ясно за какво точно спорим...истината си е истина София е столица по една или друга причина , но точно този град е избран за столица , а другите жители на държавата просто живеят в окръга!И ние може би сме единствена държава , която не схваща , че най - важните неща са в столицата , че там се намира всичко най - добре развито и прочие и ако се замислите например да кажем за държавата Белгия , защо точно Брюксел е столицата и защо точно в този град се намират водещите работи...разберете , че столицата си е столица , а всичко е след нея по ниво!!!

realantisocial
08-05-2010, 10:33
столицата да го д*ха, на мен лично никак не ми допада..

Варна,Приморско,Бургас и Пловдив :booooomb:

Приморско, Бургас и Пловдив ? Ти случайно да си циганин ?

strangler
08-05-2010, 10:47
Да ти кажа честно не ми пука особено , защо точно София са избрали за столици , но те са направили този избор далеч преди аз да се родя и сега аз живея в големия град , а вие някъде в селцата , които са на площ или едва ли не на население , колкото квартал Надежда...Такаче не ми е ясно за какво точно спорим...истината си е истина София е столица по една или друга причина , но точно този град е избран за столица , а другите жители на държавата просто живеят в окръга!И ние може би сме единствена държава , която не схваща , че най - важните неща са в столицата , че там се намира всичко най - добре развито и прочие и ако се замислите например да кажем за държавата Белгия , защо точно Брюксел е столицата и защо точно в този град се намират водещите работи...разберете , че столицата си е столица , а всичко е след нея по ниво!!!

Брюксел е град с международно политическо и икономическо значение, затова в него е съсредоточена толкова много административна дейност.

Но как ще обясниш това че във Вашингтон живеят 15 пъти по-малко жители отколкото в Ню Йорк, ЛА, Сан Франциско?

Mamut
08-05-2010, 10:48
Не случайно сАм циганЕн ! :D

strangler
08-05-2010, 10:57
Не съм сигурна че това е причината, но моето предположение е заради Европейската ик. общност, която дава началото на ЕС., която се е намирала там.

zloto
08-05-2010, 10:58
http://store.picbg.net/pubpic/02/BD/6be3a84e89db02bd.jpg

Току-що провъзгласена за столица, София от края на 19 век. Между другото дори и Лъвов мост днес да изглежда различно, пак ми е толкова противен, колкото и на снимката ;д

http://store.picbg.net/pubpic/51/8A/beea65ef947b518a.jpg

Утопията - широки улици, сгради в европейски стил, малко хора - предимно граждани. Сегашните квартали тогава са били села в околностите, които не са разваляли облика на красивия град, който тогава се е състоял само от това, което сега наричаме център. :)

Сега всички знаем как изглежда. Аз, а и почти всички я избираме заради възможностите за образование, работа, развлечение и т.н.

Въпрос - възможно ли е да съществува София, в която няма "селяни", жителите са около 100 000, но за сметка на това кореняци, а в същото време има всичките тези екстри, които изброих по-горе - образование, работни места, магазини, култура, изкуство, нощен живот и всичко останало? Ще се различава ли значително такъв град от град като Велико Търново например? Възможно ли е да има "чиста" столица, като се има в предвид, че големите и културни европейски столици имат поне 5 мил. жители, които със сигурност не са само кореняци. Само тук ли го има проблема със селяните, задръстванията и замърсяването?
Винаги са ме мъчели тези въпроси...

strangler
08-05-2010, 12:11
Европейската идея не ида от Съвета на Европа, а от един обикновен французин и плана му за възтановяване на Франция след ВСВ.

За Брюксел ще аргументирам довечера..

Decu
08-05-2010, 12:14
^ rock out with your cock out? :shock: ;d

strangler
08-05-2010, 12:15
Glock бе :D

realantisocial
08-05-2010, 12:18
Европейската идея не ида от Съвета на Европа, а от един обикновен французин и плана му за възтановяване на Франция след ВСВ.

За Брюксел ще аргументирам довечера..

Само че идеята на Моне не е първообраз.

strangler
08-05-2010, 12:29
Точно той.
После дава и идея и за плана на Шуман, Европейската общност за въглища и стомана.

divacheee
08-05-2010, 19:37
Абе да те светна аз съм от първия си ден на бял свят в София и съм тотално софиянка , уча в центъра на столицата , точно до НДК и живея в центъра на булевард Витошка , ако не съм софиянка , да ме удари гръм!!...И онова дето градовете край морето не били провинция , а кво са бе...всичко на 20 километра от София е тотална , гнусна селения с хора , които си нямат представа как да говорят български език , ами мякат смело!!!И на въпроса , защо точно София да е столица ли...ами има хиляди причини , точно това да е големия град , като например местоположението , природните наследства и прочие!!!И не аз съм комплексирана на тема големия град , а вие дето живеете по некви долнопробни градчета от сорта на Приморско , Русе и др или пък едва ли не по някое забутано в гъза на географията смотано селце!!!И последно ,като е толкова гадно в София , защо вие всичките селяци идвате насам , стойте си на нивата и си копайте доматите?!?!

Окей.. ти от първия си ден на бял свят си в София.. а мама и тати от кога са в София- няколко годинки преди да се родиш .. в опит да избягат от цитирам: "някое забутано в гъза на географията смотано селце" ?!

tqnko
08-05-2010, 19:55
София е и с най-нисък процент на безработица .
София е супер мръсен град . Потънала е в кал , наркотици и мизерия както се пееше в една песен :-o
София джунгла - дивото зове . :D :D
Не бе аз се депресипвам тука . ;\
o rly? стига бе т'ва не може да е истина
аз правих асоциация на софето с рая

strangler
08-05-2010, 20:23
Истинското начало на ЕС идва от Европейската общност за въглища и стомана, но пак не даваме отговор защо точно Брюксел.

А ако трябва да съм честен - истинското начало на зараждането на европейската идея идва от Съвета на Европа, който се създава след ВСВ в Страсбург, като градът пак е избран неслучайно.


муахахахаха

Не се разбрахме за Европейската икономическа общност, но какво ще кажеш за това че Белгия е била част от първото следвоенно обединение на страни след ВСВ- Бенелюкс ( Белгия, Холандия, Люксембург) . Не е ли то добър първообраз на европейската идея?

:)

И Брюксел като голям град в Белгия, икономически и политически център, но същевременно и от сравнително малка, неутрална държава (която се предполага че няма да причинява политическа и икономическа "експанзия") , е добро място за институциите на ЕС?
Знам че е имало и предложение за друг белгийски град, не му помня името.

Нещата сега са малко променени- типичен пример е Европейския парламент.

strangler
08-05-2010, 20:43
Единственото което ми идва на ум е , че е седалище и границата между две от трите общности в страната, но вече съм пас с предположенията.

theexplorer
08-05-2010, 23:36
БУРГАС :---) :---) :---) :P

Pwnmaster
08-06-2010, 00:31
Перник. Мисля, че няма нужда да се аргументирам 8)

Уупс, темата е за най-ДОБРИЯТ град за живеене...
Damn it :smt035

divacheee
08-09-2010, 11:01
Кореняк софиянчетата май се отказаха от спора :D
Сигурно сме под нивото им :lol:

SolemnityOfDeath
08-09-2010, 14:40
C4 са адските.

Dumb
08-09-2010, 20:28
Разбира се в София..просто според мене няма други градове освен столицата , където има от всичко и си е най - добре....без селския диалект и прочие!!!Особено ако живеете като мене в центъра!!!

София FOREVER!!!

Напротив... говорът ви е далеч от правилния... Както и в много други региони, разбира се.

strave
08-09-2010, 21:08
Точно два пъти в годината имам нужда от отделяне от София.Напълно достатъчно е сумарно да ми се съберат 8 до 9 дни сблъсък с един друг спокоен от напрежение свят за да си почина.През другото време София е най-подходящото място за мен има просто за всички хора по нещо.Всеки софиянец си има свое място,а големите тълпи от хора-просто един собстевн чар.

PinkFloydSound
08-09-2010, 22:26
Пише се софиЯнец, толкова ли не се научихте.

bebe7o
08-09-2010, 23:15
БУРГАС :---) :---) :---) :P

Мдаа. :P

dreamerrr
08-10-2010, 04:32
начиииии авторке , да ти кажа че и аз съм на абсолютно същото мнение за сф ! 8-) тъпа ,мазна , грозна , препълнена , мизерна е българската столица .сън. мразя я ! :P яххяхахяхяяха мно ме дразнят тия от другите градове дето ми викат Офф кво се оплакваш ве ,живееш в най-якия град ! и аз : Братле , чуаш ли се ?! Ела поживуркай си тука малко време да вийш мно ли е якото ! и те : Ми яко е има супер мно молове и магазини ! :razz: БРАТЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ С КОЙТО СЕ ЗАПОЗНАЯ ОТ ПО-МАЛЪК ГРАД ЗОРА МУ Е ЗА СОФИЯ ШОТ ИМАЛО МОЛОВЕ :razz: :razz: :razz: :razz: тва се отнася за кифлите по-скоро де .. и тка моя любим град е Благоевград <33333333333333333 !! Обожавам този град и бих живяла там , нооооо завърша ли бегам на далече от Бг .сън. обречена съм на съществуване в сф до тогава ! :?

mono
08-10-2010, 07:52
такам и аз съм кореняк софиянка и си обичам града :) обаче е от ОГРОМНО значение в коя част на софия си,щото има квартали,които са ад..иначе в центъра и там лозенец,борово,манастирски ливадии,бояна е супер якото и си е удоволствие да се живее там :) НО нищо не променя факта,че Варна ми е любимият град,може би защото ходя само лятото,но атмосферата е невероятна,там се чувствам най-добре :)

cunt
08-10-2010, 13:36
София - Младост 8)

mono
08-11-2010, 11:10
^ недей така...

Имам приятели в Манастирски ливади и хич не са доволни от факта, че нямат нормални улици дори...
Лозенец го презастроиха и се напълни с всякаква сволоч..

Е то и аз съм там..но е доста специфично кварталчето,да,и доста хора не биха се изкефили да живеят там.на мен лично страшно ми харесва щото е тихичко някакво и спокойно :) И си е цивилизовано,доста е различно от по-голямата част от София..бе хубаво е :)

vIKToriYa
09-02-2010, 18:25
за мен си е Велико Търново ... най-добрият град и най-красивият :grin:

SuNsEt
09-02-2010, 18:33
^^В.Търново ми е един от любимите градове,да не кажа номер 1.


За най-добри градове и села не знам със сигурност,но пък за най-лоши има бол.
Иначе...не ме интересува толкова къде съм,повече ме интересува с кой съм,компанията...хората,с които съм заобиколена.Пък като си помисля...може би някой морски град или планински,за да има къде да се подслонявам когато се разхождам сама.

cunt
09-02-2010, 18:34
морето моретооо няма значение кой град важното е да е до морето

ver4ety
09-02-2010, 20:25
Варнаааа естествено ! :grin:

kuklichka_bg
09-02-2010, 20:43
Варна или София :)

honeybabe
09-02-2010, 21:16
Стара Загора с две ръце :)