PDA

View Full Version : Стриите оправят ли се със спорт?



sa6opi4a
07-16-2010, 13:07
По баджаците имам стрии с цвета на кожата... засега се виждат като белези, но като събера кожата, става грозна гледка. Не мърдам почти по кг, а постояно ми се появяват нови и нови. Ако почна да тренирам краката, дали ще има подобрение, да се виждат по малко или нещо такова?

wukktoruQ
07-16-2010, 13:11
най-добре се оправят със плуване,но трябва и да се мажеш със едно кремче-Mamma Donna na Chico,за 2 месеца всичко ми изчезна...

sa6opi4a
07-16-2010, 13:25
Кажи тоя крем от къде мгоа да го взема и колко струва?

wukktoruQ
07-16-2010, 13:28
ами има го във всички по-големите аптеки,малко по-скъпичък е - 24 лв,обаче си заслужава,защото имаше ефект.Но само с крема не става,трябва и спорт.

ElinoOor
07-16-2010, 13:28
+/- 25 лв. е крема
По аптеките и големите козметични магазини би трябвало да го има.

@wukktoruQ наистина ли има ефект? 8-)

wukktoruQ
07-16-2010, 13:30
да,поне при мен имаше...ма трябва постоянство,2 месеца,сутрин и вечер

ElinoOor
07-16-2010, 13:33
Мерси.
Обаче после пак ли ти се появяват или? :-o

Смисъл,то няма шанс по гърдите пак да ми се появят,обаче другите зони тая опасност си я има :<

KumchoValcho
07-16-2010, 13:35
Мажете се с олио за тяло, ддз

wukktoruQ
07-16-2010, 13:42
Мерси.
Обаче после пак ли ти се появяват или? :-o

Смисъл,то няма шанс по гърдите пак да ми се появят,обаче другите зони тая опасност си я има :<

мисля,че може и пак да се появят...аз сега се мажа отвреме навреме с бебешко олио там където бяха стриите,махнаха ми се март някъде и до сега нямам проблеми...

cyclops
07-16-2010, 14:20
Стриите НЕ се махат със спорт. Стриите се получават след рязко надебеляване или отслабане или просто разтягане на кожата.
За да се премахнат трябва да се хванат възможно най-рано с крем за стрии. А бебешкото олио и всеки вид олио се маже , за да се предотврати появата им, но не и да се махат...

gia_sena_mono
07-16-2010, 14:36
Стриите не премахват чрез спорт. А изобщо. Можеш да спреш развитието им, ако са червени/лилави. Тогава чрез употребата някакво мазило ще станат бели, но няма да изчезнат. Е,поне няма да се увеличат на размери.
Все едно да твърдиш, че белегът на коляното ти (да речем) ще се махне като спортуваш.
И ако все пак ти се появяват без видима причина може да се консултираш с дерматолог.

xSANYAx
07-16-2010, 14:48
Също така можеш да ползваш свинска мас,много помага.Аз лично никога не съм имала стрии,но информацията е 100% вярна! :D :)

KeshaWoodx33
07-16-2010, 15:35
А някой да знае тая свинска мас,дявол я взел откъде да я взема?? ..никъде не я намирам..

ElinoOor
07-16-2010, 15:42
А някой да знае тая свинска мас,дявол я взел откъде да я взема?? ..никъде не я намирам..
в хранителен магазин :lol:

KeshaWoodx33
07-16-2010, 15:43
А някой да знае тая свинска мас,дявол я взел откъде да я взема?? ..никъде не я намирам..
в хранителен магазин :lol:
ми няма бе,даже и в големите хранителни магазини като питам ме гледат като луди :D

xSANYAx
07-16-2010, 15:57
Хайде хайде има и по Била и почти навсякъде. Просто се поразтърси! :)

FlipY
07-16-2010, 17:02
Стрия не се маха! Съветвал съм се със специалист,който ми каза че ако е до 2 месеца , с терапия ( професионална може и да се заличат , ако не са много дълбоки). С крем най-много да изсветлеят , нищо повече :)

FlowerPower
07-16-2010, 17:09
Ха-ха! Откъде ти хрумна, че се махат със спорт? На мене от спорт ми се появиха (разтягане на кожата). Иначе задължително се мажи с крем/ олио против стрии. Аз ползвам на Дева и горе- долу помага.

TopNotchGlamorChick
07-17-2010, 11:02
Аз съм имала стрии и се махнаха.. не знам защо всички твърдят че щом са се появили няма махане :-o
Всъщност аз не съм използвала специална козметика, а просто почнах да се мажа всеки ден с овлажняващ лосион защото кожата ми е суха.. пия много вода и ходя на фитнес ---> не знам дали са се махнали от това, но е факт, че вече ги няма.

jely
07-17-2010, 12:12
[-X исках да ви кажа че стрийте не се махат по никакъв начин..те си остават като белези и с каквото и да ги мъжете могат само да избледнеят :( (има 2 вида стрий- от отслабване бели на цвят и от рязко напълняване червеникаво лилави на цвят) аз лично съм ходил при различни дерматолози и в 2 различни страни и
вс казват едно и също което ще рече няма махане освен чрез някакъв оперативен път ако не се лъжа. единственото нещо което можете да правите е да се мажете с кремове някои то които на Дева антистречмаркс или нещо от сорта :? ако на някой му трябва да пита ще проверя като се прибера в нас как му беше името има и олио на Икаров което е 5 лв някъде и мн помага за избледняването им но разбира се трябва и мн време да се мажете..има всякакви мазила поне аз имам 6 вида аа относно това да спрете тяхната поява и техния разтей можете да пиете фолиева киселина тя се използва при бременните..не може да ви навреди по никакъв начин u струва около 4 лв надявам се да съм ви бил полезен :)

sa6opi4a
07-19-2010, 10:15
Направо ме закопахте с това - няма махане. При мен са някакви червени такива... Чудя се тая свинска мас дали ще помогне да ги залича или някое добро предложение да ми дадете? Само да не са с тия марковите, че са ми ясни колко помагат.

LuckyDA
08-27-2010, 20:21
абее нняма махане :-x :D глупости..недейте шашкайте човека.. на вс препоръчвам крем Vitassin който е с свинска мас и невен :) добрее че беше той :o :oops: по аптеките го има,3 кинта 8-) :-)