PDA

View Full Version : проблеми с пиърсинга..



ElinoOor
07-16-2010, 13:12
доста омотана ситуация,мда..
имам две традиционни обеци на ушите,още от 3-4 годишна
винаги са ми били проблем.. почти винаги са възпалени и болят > имам си 'топчета' там някъде ( 8-) ) и така откакто са ме пробили нямам мира
постоянно дезинфекциране,сваляне на обеци и така

по-миналата година махнах обеците(10 и повече години съм си ги носила - златни халки са) и оставих 6 месеца дупките да зарастнат уж..
след това ги пробих пак,но момичето което ме проби нещо ги направи накриво и сега отпред имам една дупка,а отзад има два изхода :lol:
седях си известно време с медицинските обеци,после сложих някакви от типа '10 чифта=левче' 8-)
естествено още по-голям проблем,махнах обеците сложих медицинските докато положението стана приемливо

после загубих медицинските и почнах да сменям какви ли не обеци .. писна ми обаче и махнах обеците и сега от 2-3 месеца не нося нищо

обаче мястото все още се инфектира и ми прави проблеми
пробвала съм всякакви видове метал 8-) ,освен сребро..
--

Питам какво повече мога да направя по въпроса,не мога да се примиря,че ще си ходя без обеци!
Не мисля,че проблема е в обеците,защото никога не се е оправяло положението. Най-добре ми беше със златните и медицинските.Когато сложа други отзад дупките направо се отварят като рана :shock:

Между другото имах глупостта да си направя хеликс,имайки предвид всичките кахъри с тия пиърси. Инфектира се - махнах обецата. Обаче и там все още е зачервено и просто НЕ ИСКА да зарастне.

Помощ.. лекар ли какво.. искам да нося обеци,омръзна ми вече! :(

KumchoValcho
07-16-2010, 13:28
На хеликса слагай някакъв антибиотик да спреш инфекцията
Бивацин примерно

ElinoOor
07-16-2010, 13:38
То хубаво,ще спре..
Обаче ако пак се пробия,пак ще се възпали.. :booooomb:

DarkKisss
07-16-2010, 17:06
Мисля, че правиш алергична реакция .. Посъветвай се с лекар, нещо!?

BebYlzZz
07-16-2010, 17:13
съветвам те да си купиш сребърни, защото и аз като малка носих златни...после почнах да носа такива тенекийки и ако ги носа повече от 24 часа без почивка ми се възпаляват. Един път си сложих златни и не можах да изтрая и 5 минути, защото ми дразнеха. И така досега само със среброто не съм имала проблеми :-)

ElinoOor
07-16-2010, 17:29
Алергия от какво? Всякакви обеци съм пробвала..
Какъв лекар по-точно ми трябва .. :-o

За сребърни обеци си мисля от известно време.. скоро ще си купя значи
8-)

DarkKisss
07-16-2010, 17:35
Дерматолог? :-o (кожен лекар)

divacheee
07-16-2010, 17:43
Не си купувaй сребърни ! Среброто се окислявa !

Купи си титaниеви, поне временно докaто ти зaрaстнaт дупките :) .. можеш дa си вземеш оксикорт и дa се пръскaш с него .. зa 2-3 седмици трябвa дa ти мине възпaлението ;)

ElinoOor
07-16-2010, 18:28
в какви магазини да търся титаниеви? :-o

divacheee
07-16-2010, 18:33
Виж в " Нa тъмно " .. вземи си тaкивa зa вежди които сa :)

ElinoOor
07-16-2010, 18:36
окЕ
утре съм в 'На Тъмно',в понеделник на дерматолог.. :/

Di
07-16-2010, 18:38
Дерматолог? :-o (кожен лекар)

Пък и пробвай сребърни..

KumchoValcho
07-16-2010, 19:03
Сребърни НЕ в никакъв случай

Титаниевите са добър вариант.

LipSy
07-16-2010, 19:11
Ами щом от златото не ти се възпаляват просто си купи няколко чифта златни обеци и ги смеяй. Ти каквито и метали да ползваш дупките ти се възпаляват, защото не понасят метала. Давай със златни, аз не виждам друг начин. Ако не искаш да носиш пък винаги златни обеци просто недей да носеш никакви обеци. Питай в аптеката за някаква течност, против възпаление на пиърсинга.

bloodyF
07-16-2010, 21:07
титаниеви,както вече те посъветваха и нещо за инфекцията