PDA

View Full Version : Адът е на земята ?!



Ice
07-16-2010, 21:09
Хора вдъхновена от предаването на Венета Райкова - "Горещо" което, гледах една вечер се разказваше за живота след смъртта и има ли изобщо такъв.Та една от прочутите врачки Вера Кочовска казваше, че адът бил на земята.Вие как мислите ? Има ли нещо такова като Ад и Рай ? И ако има то наистина ли е на земята ?

П.П. Ако темата ви се стори скучна или вече е имало такава, моля да ме извините.

semantics
07-16-2010, 21:15
Адът е в душите и делата на хора без посока или онези, недоволни и безсилни в своята.

С риск да звуча отнесено.

doomkillerr
07-16-2010, 21:19
То ако адът е на земята би трябвало да няма мърдане от него... В смисъл каква е логикага - първо се пържим в ада, пък после (след смъртта) отиваме на лятна почивка малко в рая... :D

Аз не вярвам, че има Рай или Ад... Да те съществуват в човешката душа и в библейските книги! :)

Ice
07-16-2010, 21:24
Всъщност се казваше, че тези който са на земята са грешници и са тук да изкупят грешките си, но добре го каза признавам си успя да ме разсмееш. :D

Sham
07-17-2010, 20:45
харесва ми да мисля, че животът на земята има (висш) смисъл, че хората са тук, за да се измият от кръвта, да се измъкнат от плацентата, да изреват. може би това е причината да не съм религиозна, не споделям идеята за търсене на обратен път към бога, божественото, за възстановяване на скъсана връзка и прочее кръгови композиции. мисля си, че човек може никога да не достигне божественото, но всеки бог познава/е наясно с човешкото.

не знам доколко бръщолевенията ми отговарят на въпроса/темата ти, но все пак реших да споделя. телесните рамки са условност, а всичко истински красиво и грозно, вълнуващо и отегчително, страшно и доставящо удоволствие...(прочее в същия дух) е абстракция. всичко е в главата ти, а това прави света ни дуалистичен, нюансиран, богат... изобщо, доста интересно място за прекарване на живот, бих казала)

filmimilmi
07-18-2010, 00:10
За едни земята е достатъчно гостоприемна, че да е рай, а за други достатъчно негостоприема, че да бъде ад. Няма нищо сложно в това да разтълкуваш думите й. Не е някакъв гениален извод, до който е трудно да се стигне. А и си представи, че си родена в бедно семейство от Сомалия и си в път отникъде за никъде като животът ти един напълно безмислен ад. Тогава ще си задаваш ли въпросите дали има някакъв велик смисъл в твоя живот? Дали този непоносим ад ще ти даде някакъв опит, който да пренесеш след смъртта си в отвъдното в името на някакъв "над-космически разум"? Ще намериш ли смисъл изобщо в търсенето на въпроса къде се намират рая или ада? Или може би единствения смисъл е пътя на самото му търсене и в това да разбереш, че няма как да ти се разкрие наготово, а при това и от такъв "център на вселенската просвета" като предаването "Горещо". 8-)

strave
07-18-2010, 09:14
Първо самото разделеня на рай и ад е достатъчно условно.Второ дали живота ти тук на Земята ще е рай или ад зависи изцяло от твоята съдба и от умението ти да я измениш за добро или за зло.

bilqnavod
07-18-2010, 12:09
Живота на земята е ад! Всеки има проблеми. А рай - незнам може би горе на небето. Като умрем ще видим..... :(

Housemusikk
07-18-2010, 22:15
Живота е и ад и рай . Абе кво те лъжа -живота е такъв ,какъвто си го направиш . Контролираш много повече от колкото си мислиш . (жалко ,че поста ми няма да те накара да мислиш така )