PDA

View Full Version : Безсънни нощи.



towel
07-16-2010, 22:02
Момче съм и съм на 16 години. Имам ирационален страх от.... извънземни, убийци, крадци, демони и духове. Сънувам ги и после немога да заспя от страх че съм много оязвим докато спя. По - точно ,тази нощ например, въобще не се опитах да заспя защото се сетих за... извънземни, че могат да ме отвлекат и т.н. Проблема е че тези нощи се зачестиха и че съм достатъчно голям и не трябва да се страхувам от такива работи. Наистина незнам какво да правя вече... от много малък съм така, но се си мислех че като порастна ще се осъзная обаче немога и немога. Привиждат ми се неща в стаята от страх и немога да си затвория очите въобще. Вече тотално мисля че се побърквам и темата не е на шега. По принцип ще кажа на майка си, но реших да чуя и вашето мнение. От английски сайтове само разбрах че има хора над 18 години нагоре с такива проблеми, но така и не разбрах как се борят с проблемите.

WaterLilly
07-16-2010, 22:16
За извънземните мен като малка мама ме успокояваше с това, че с нищо не съм по-специална от другите хора, за да отвлекат точно мен от целия свят. Така че шансът е толкова минимален, че е несъществуващ на практика. Да се убеждаваме, че не съществуват, едва ли има смисъл.

За убийците и крадците - провери заключена ли е вратата и от това не знам кое би те успокоило повече.

Друго не знам какво да ти кажа. Сподели с майка ти, тя ще ти помогне повече. Надявам се да не се бъзикаш с темата.

towel
07-16-2010, 22:42
За извънземните мен като малка мама ме успокояваше с това, че с нищо не съм по-специална от другите хора, за да отвлекат точно мен от целия свят. Така че шансът е толкова минимален, че е несъществуващ на практика. Да се убеждаваме, че не съществуват, едва ли има смисъл.

За убийците и крадците - провери заключена ли е вратата и от това не знам кое би те успокоило повече.

Друго не знам какво да ти кажа. Сподели с майка ти, тя ще ти помогне повече. Надявам се да не се бъзикаш с темата.

Ами и аз това съм си го мислил че от всички хора едва ли точно мене ще ме отвлекат ама не ми помага особено.

За вратата и входната и вратата в стаята са ми заключени, но все пак знаеме че крадците лесно и тихо ги преодоляват ключалките.

Не се бъзикам с темата.

jubbacca
07-16-2010, 23:45
За духовете и тем подобни. Бих те посъветвал да поспреш за известно време с четенето(ако четеш) на такава литература, или с филмите на такава тематика. Човек си внушава много лесно неща, особено ако ги е чул от някой по-възрастен, които вярва в тях и убедително обяснява. От опит знам, че ако се преместиш на друго място за определен период спират всякакви "привиждания, слухове,звуци" и т.н. Ако обаче чуваш гласове и ги разбираш ... това вече е сериозно. Но ако чуваш стъпки, или в тъмното ти се виждат силуети и т.н. ,пробвай да ги игнорираш със някакъв много скъп спомен и така. :) Какви са силуетите на познати хора или не? В сънищата ?

towel
07-17-2010, 06:41
За духовете и тем подобни. Бих те посъветвал да поспреш за известно време с четенето(ако четеш) на такава литература, или с филмите на такава тематика. Човек си внушава много лесно неща, особено ако ги е чул от някой по-възрастен, които вярва в тях и убедително обяснява. От опит знам, че ако се преместиш на друго място за определен период спират всякакви "привиждания, слухове,звуци" и т.н. Ако обаче чуваш гласове и ги разбираш ... това вече е сериозно. Но ако чуваш стъпки, или в тъмното ти се виждат силуети и т.н. ,пробвай да ги игнорираш със някакъв много скъп спомен и така. :) Какви са силуетите на познати хора или не? В сънищата ?

Избягвам , разбира се, книги и филми от този сорт. Да, наистина и при мене ме успокоява като се преместя на друго място. Не чувам гласове. Ами силуетите, са когато съм буден и не са хора ами представи си леко сребърно прозрачно оцветен човек... примигам и се маха. По принцип звукове рядко чувам и ако чуя ставам да " инспектирам" къщата.

KidCudi
07-17-2010, 18:31
Ами .. пробвай да спиш на светната лампа .. и примерно да си внушиш, че щом си на светло духове и подобни не могат да те притесняват ... :) Успех!

mincheto
07-17-2010, 18:35
Спри да мислиш за това,просто си мисли за нещо приятно или незнам какво,но определено трябва да спреш да си мислиш за това,и то ще изчезне от самосебе си.

kalpazanka
07-18-2010, 08:20
Ами .. пробвай да спиш на светната лампа .. и примерно да си внушиш, че щом си на светло духове и подобни не могат да те притесняват ... :) Успех!
Нещо подобно щях да напиша и аз. Оставяй лампата в коридора или някоя съседна стая да свети. Така хем светлината няма да ти пречи да заспиш, хем ще си спокоен, че нищо няма да те притеснява.
Отделно не ти пречи да пробваш разни бабини рецепти /чай от маточина или прясто мляко с мед, например/ или мента+глог+валериан. Старай се да си лягаш, когато наистина ти се спи. В противен случай ще се въртиш, ще си мислиш глупости и сънят пак ще ти избяга.

maksimal
07-18-2010, 12:04
танатофобия е страх от смъртта.. какво е общото с крадци, извънземни и пр..?

wali00
07-18-2010, 14:01
Ами .. пробвай да спиш на светната лампа .. и примерно да си внушиш, че щом си на светло духове и подобни не могат да те притесняват ... :) Успех!
Нещо подобно щях да напиша и аз. Оставяй лампата в коридора или някоя съседна стая да свети. Така хем светлината няма да ти пречи да заспиш, хем ще си спокоен, че нищо няма да те притеснява.
Отделно не ти пречи да пробваш разни бабини рецепти /чай от маточина или прясто мляко с мед, например/ или мента+глог+валериан. Старай се да си лягаш, когато наистина ти се спи. В противен случай ще се въртиш, ще си мислиш глупости и сънят пак ще ти избяга.


Разбира се, че е добре да оставя някоя лампа влючена известен период (докато се оправи..), но не е добре да си внушава, че само на светло няма да има духове и тем подобни.. Все пак някога трябва да спи и на тъмно?!

batkodoki
07-18-2010, 14:57
Момче съм и съм на 16 години. Имам ирационален страх от.... извънземни, убийци, крадци, демони и духове. Сънувам ги и после немога да заспя от страх че съм много оязвим докато спя. По - точно ,тази нощ например, въобще не се опитах да заспя защото се сетих за... извънземни, че могат да ме отвлекат и т.н. Проблема е че тези нощи се зачестиха и че съм достатъчно голям и не трябва да се страхувам от такива работи. Наистина незнам какво да правя вече... от много малък съм така, но се си мислех че като порастна ще се осъзная обаче немога и немога. Привиждат ми се неща в стаята от страх и немога да си затвория очите въобще. Вече тотално мисля че се побърквам и темата не е на шега. По принцип ще кажа на майка си, но реших да чуя и вашето мнение. От английски сайтове само разбрах че има хора над 18 години нагоре с такива проблеми, но така и не разбрах как се борят с проблемите.

а Татко ти къде е?

а по-голям Брат?


проблем всъщност - нямаш. за по-малко от три месеца ше бъдеш поправен и ще станеш това което си - Момче вкарващо Момичетата в леглото си.

p.s. ако все пак ТЕ дойдат - прати Ги да заповядат при Наше Смирение - ожидам Ги с превелика страст!

zzqqto
07-19-2010, 14:20
я иди спортуваи нещо да видиж как ще спиш като бебе след това :)

kalpazanka
07-19-2010, 14:32
xxKiFlA да се чувства официално предупредена по т. 2, 10 и 12!!!

Авторе, съветвам те да повториш някои подробности по темата, които нямаше как да запазя при махането на помията.

Greennight
07-19-2010, 20:07
Досега не съм чувал извънземни да отвличат хора докато спят.... Нито съм чул дух да убие или направи нещо сериозно...Плюс,че ако се промъкне крадец(за сериен убиец,който се вмъква в стаите на на хората и ги коли,ще видиш само в някой американски хорор) или ти или някой от родителите ти ще се събуди..Ако си затваряте вратите трудно ще влезнат,а ако имаш куче-почти невъзможно без да се събудите...Чети книги пий чай или както се вика на английски-Джъст релакс

delux4eto
08-08-2010, 17:19
имам същия проблем на 14 съм и като легна се страхувам от демони незнам как да преодолея страха си

TykaSePisheNick
08-08-2010, 19:58
Измаряй се.Единствения начин да заспиш бързо и без да мислиш за глупости е да си толкова изморен, че да не можеш да мислиш за нищо..Примерно спортувай..Или си лягай пиян, знам ли та.. 8-)

Discard
08-08-2010, 20:22
Ще го израстеш предполагам...и аз съм имал такива случки,но докато стана на 11-12.Ако ти помага заспивай на пуснат телевизор, нали свети...или със слушалки в ушите и затворени очи..Според мен ще ти мине от самосебе си, просто не се задълбавай и не си вакрвай филми, че е нещо сериозно!

Ospi
08-08-2010, 22:24
delux4eto спри да играеш WOW :lol:

ecstazy
08-09-2010, 07:58
Откъде се наплаши за духовете, демоните и извънземните. Книга ли чете или филм? Аз имах подобен проблем, но беше ужасно, защото гледах един филм, дето пише че е по действителен случай. :-x Бях съсипана просто >.>

SEXTRAVAGANTE
09-10-2010, 09:23
Пи4 , кажи на майка си и бегайте на психолог. Аз съм имал също разни такива внушения. Вси4ко е внушение ! Трябва ти медицинска помощ.....сериозно ти говоря.

greengreengreen
09-10-2010, 13:01
Спри да мислиш за това,просто си мисли за нещо приятно или незнам какво,но определено трябва да спреш да си мислиш за това,и то ще изчезне от самосебе си.

и 2-та съвета са грешни аз като човек който никога няма кошмари и заспивам веднага мога да ти кажа че е най-хубаво да не мислиш :D

p0lina
09-10-2010, 20:01
Предполагам не гледаш страшни филми.. Та искам да кажа за това, че ти се привижда бях гледала в един филм ( пак страшен ), но само ще ти кажа за израза той гласеше: '' на тъмно всичко е както на светло '', когато си лягам и, ако ме е страх си го повтарям и затварям очи и се опитвам да заспя. Искам да ти кажа не се страхувай от тези извънземни и тем подобни, които си изброил относно крадците - заключвай/те си добре вратите ! Дано успееш да го преодолееш :S

ElectricFuneral
09-10-2010, 20:31
Отивай на лекар и не слушай съветите на хората от форума защото те работят за ТЯХ.Но шегата на страна отиди при съответния специалист.

intensity
09-13-2010, 07:49
Можеш да си вземеш някакъв талисман и да го закачиш на прозореца си. Също така можеш, да сложиш близко до леглото си някакъв предмет който ти е подарен от приятел. Или някаква иконка. Изобщо нещо, което ти вдъхва увереност. Важното е да вярваш , че дадения, предмет те пази от всякакви работи. Но все пак ще е добре да отидеш на психолог :)