PDA

View Full Version : мъртва коса,тривитаминол ?



brunette6
07-17-2010, 09:17
Добро утро!Вчера си купих тривитаминол.Чувала съм добри и лоши отзиви за него...но да преминем към проблема.Значи 3 години бях руса,косата ми е МНОГО изтощена,МЪРТВА Е на места!Само кичур да ми се закачи на нокътя и пада от корена :( дори и да не е мъртва, просто пада,защото е станала прекалено мека,тънка най-вече,суха определено,и изтощена.Естествено искам и дълга коса,защото в момента е над рамената...чувала съм също,че тривитаминола ускорява растежа..Добре де,ама на мен не ми трябва дълга коса,която е увредена като моята.Въпроса ми е,този тривитаминол,МОЖЕ ЛИ да ми помогне - да ми заздрави косъма,и да спре косопада,който е постоянен?Страх ме е да пробвам,защото на моята изтощена и тънка коса може да има обратен ефект...като се има напердвид,че половината ми коса е омъртвена от блондора,възможно ли е да окапе от тривитаминола вместо да спре косопада?

viksit0y
07-17-2010, 09:42
На мен косата ми преди беше много суха и тънка, сега от тривитаминола ми расте доста нова коса и определено има много блясък. Така че на мен много ми помогнаха маските с него :).

brunette6
07-17-2010, 09:45
Е,ама моята на места е мъртва.Тя хубаво ще порасне..ама здрава ли расте?Защото моята определено не расте здрава..унищожила съм я от корена

viksit0y
07-17-2010, 09:48
По-добре питай тук - http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=245326

brunette6
07-17-2010, 09:48
и как точно се ползва той?Смисъл на суха коса/мокра,чиста/мръсна? :-o Четох някъде,че се слага в корена и после трябва да се разреше...ако почна да я реша,ще почне да пада..офф :(

viksit0y
07-17-2010, 09:51
Да, така е. Аз го слагам на суха коса първо от корена и после го разнасям по цялата коса, стоя няколко часа и после се измивам.
Ето аз какво слагам:
2 суп. л. Тривитаминол
1 суп. л. бадемово масло
1 суп. л. алкохол (водка, ракия..)
1 суп. л. хининова вода
1 жълтък

TopNotchGlamorChick
07-17-2010, 10:12
Мисля че проблема ти никак не е малък.. Посъветвай се с някакъв специалист

kok
07-17-2010, 10:17
Малко гадно ще се намърдам в твоята тема, за което се извинявам. Въпроса ми е: миналата година бях взела тривитаминол, но си сложих само веднъж, защото ми се стори много трудно. Сега ми се иска пак да си правя такива маски, вече по-редовно. Миналогодишното шишенце си седи цяло, дали мога да го използвам? Пише, че срокът на годност е 28 дни, но от ветеринар знам, че този срок е ако го ползваш по предназначение - той се бие с инжекции на животните. Но все пак една година е минала и ме е страх нещо да не се е развалил и да си съсипя косата. Вие какво мислите? Да взимам нов, нали? :-D


Ц ц ц, аз си казах проблема и забравих да напиша какво мисля за проблема на авторката. Косата ти едва ли е мъртва на места, по-скоро цялата. Изрусяваният косъм попринцип е мъртъв, но ако си спряла да се изрусяваш, корените, които израстват ще са живи и не смятам, че косата ти ще окапе от тривитаминола. Тя капе, защото е много изтощена и бих ти препоръчала да си вземеш и някоя от маските на Lorys или Miosotis - страхотни са!

anonim4e2
07-17-2010, 15:27
[quote]Малко гадно ще се намърдам в твоята тема, за което се извинявам. Въпроса ми е: миналата година бях взела тривитаминол, но си сложих само веднъж, защото ми се стори много трудно. Сега ми се иска пак да си правя такива маски, вече по-редовно. Миналогодишното шишенце си седи цяло, дали мога да го използвам? Пише, че срокът на годност е 28 дни, но от ветеринар знам, че този срок е ако го ползваш по предназначение - той се бие с инжекции на животните. Но все пак една година е минала и ме е страх нещо да не се е развалил и да си съсипя косата. Вие какво мислите? Да взимам нов, нали? :-D


годността на тривитаминола след като си го отворила вече е само месец-вземи си ново :) за всеки случай не рискувай :)

brunette6
07-17-2010, 18:49
Малко гадно ще се намърдам в твоята тема, за което се извинявам. Въпроса ми е: миналата година бях взела тривитаминол, но си сложих само веднъж, защото ми се стори много трудно. Сега ми се иска пак да си правя такива маски, вече по-редовно. Миналогодишното шишенце си седи цяло, дали мога да го използвам? Пише, че срокът на годност е 28 дни, но от ветеринар знам, че този срок е ако го ползваш по предназначение - той се бие с инжекции на животните. Но все пак една година е минала и ме е страх нещо да не се е развалил и да си съсипя косата. Вие какво мислите? Да взимам нов, нали? :-D


Ц ц ц, аз си казах проблема и забравих да напиша какво мисля за проблема на авторката. Косата ти едва ли е мъртва на места, по-скоро цялата. Изрусяваният косъм попринцип е мъртъв, но ако си спряла да се изрусяваш, корените, които израстват ще са живи и не смятам, че косата ти ще окапе от тривитаминола. Тя капе, защото е много изтощена и бих ти препоръчала да си вземеш и някоя от маските на Lorys или Miosotis - страхотни са!

Взех си :grin: купих си днеска тази със змийското олио,и една със чесън :grin: още утре вечер ще пробвам едната :grin: мисля да ги редувам :D Иначе не съм руса от няколко месеца,но новата коса,която расте е адски тънка,къса се прекалено лесно,няма и помен от предишната ми косица :( ох как ме е яд.Както и да е
Вие от коя маска сте по-доволни,от тази с змийско олио или от другата с чесън? :grin:

kok
07-17-2010, 20:29
Взех си :grin: купих си днеска тази със змийското олио,и една със чесън :grin: още утре вечер ще пробвам едната :grin: мисля да ги редувам :D Иначе не съм руса от няколко месеца,но новата коса,която расте е адски тънка,къса се прекалено лесно,няма и помен от предишната ми косица :( ох как ме е яд.Както и да е
Вие от коя маска сте по-доволни,от тази с змийско олио или от другата с чесън? :grin:

Ами аз имам тази с авокадото и съм много доволна. Е, малко по-бързо ми се омазнява косата де , ама иначе я прави тооолкова мека. Дръж я най-добра поне 15 минути за по-добри резултати (то си го пише тва де ама аз да си кажа). Иначе е нормално новата коса да е по-тънка и слаба, но ако имаш търпение да изчакаш да ти израсте напълно и си правиш редовно маски косата ти ще стане страхотна 100% :) Успех!

ПП 1: Аз бях 2 години си правих руси кичури и косата ми се изтощи доста, но почти всичко русо израсна и сега съм много много доволна.

ПП 2: Взела си и 2те маски :-D :-D т.е. сега си имаш 2 килограма вкъщи :-D Запасила си се за около 2 години, бравос! :D

987654
07-18-2010, 08:10
Вземи си циментената серия на Керастаз.

shell
07-18-2010, 12:47
Ами при твоето положение наистина,както ти писаха по - горе,е по - добре да се посъветваш със специалист,за да не стане,не дай си боже,косопада да не спре... :( успех :-)

brunette6
07-18-2010, 15:32
:( Ех,май се отказвам от тривитаминола
Иначе преди малко пробвах маската с чесън,супер еее :grin: косата ми стана страхотна,вече чувствам истинска коса на главата си(не перушина) :D и я чувствам жива :grin: Нямам търпение вече косата ми да стане за миене,за да пробвам и другата маска,охх вече съм зарибена :D

WaterLilly
07-18-2010, 15:41
Внимавайте много с тоя тривитаминол. И аз пробвах да си правя маска с него, но още първия път ми падаше косата повече от нормално и не посмях да повторя.