PDA

View Full Version : Дилема/съвет _ Помощ ;((



m1nik
07-17-2010, 09:51
Имам нужда някой с малко повече опит в живота от моите жалки 15 годинки да ами даде съвет, защото ми ПИСНА :-x ](*,)

Попринцип ще уча паралелка програмист с това искам да се занимавам това ще е, ако досега несъм учила сериозо, но пак съм била отличничка оттук нататък ще давам всичко от себе си.
Дотук добре.

Но отделно майка ми има фризьoрски салон и съм на работа при нея. Имам голям напредък каквото и да подхвана, интересено ми е да, искам да го знам като занаят, НО
работното време е:
09h-12h
14h-19h
На мен не ми остава време да се видя 1во с приятеля ми, да не говорим нещо с някоя приятелка...вече мн рядко.
Пропринцип от малка си ходя в салона да помагам едно друго, но от миналата година ходя стабилно. Макар, че мн мн трудно ставам.
И да изляза..аз едва си стъпвам на краката..Защто по цял ден съм права..
Сега да зарежа занаята и да ходя там само за час два.. и да си излизам като нормален тийн лятото
=
или да науча един занаят повече [зн, 4е не става за едно лято, но дапродължа така] обаче да не излизам ..

____
пс. моля никой да не се отклоняа от темата
пс2 благодаря мн предварително
Кое е правилното в случея.. :-#

filmimilmi
07-17-2010, 10:02
Фризьорка, маникюристка, козметичка... След като не искаш да се занимаваш с това цял живот за какво ти е изобщо да се блъскаш в салона на майка си? Какво повече от това, което си правила до сега, би могла да научиш? Действително си губиш лятото, а си едва на 15. Майка ти няма ли средства, за да си намери помощничка, че ползва теб да се хабиш докато връстниците ти се радват на ваканцията? :?

m1nik
07-17-2010, 10:05
Там е работата, 4е като завърша и да искам и да не искам няма 1вото нещо което започна няма да е програмист.. Не става от раз..
Но докато уча ако това го знам като занаят спокойно ще мога да се издържам. В един по голям град.А и мен ми е и нтересно,, но наистина губя мноого.. :( **

Serseri91
07-17-2010, 10:07
Гледай си училището ти.После ще съжаляваш.

DisturbiaV
07-17-2010, 10:13
E дoбре като ти харесва просто стой по-малко часове.Отиди в 9 в 12 се прибери излез с приятели ала бала и ако няма какво да правиш отиваш до 19 в салона.Все пак си на 15 има време да се научиш :)

filmimilmi
07-17-2010, 10:17
Там е работата, 4е като завърша и да искам и да не искам няма 1вото нещо което започна няма да е програмист.. Не става от раз..
Но докато уча ако това го знам като занаят спокойно ще мога да се издържам. В един по голям град.А и мен ми е и нтересно,, но наистина губя мноого.. :( **

Докато завършиш има още страшно много време. Засега не виждам за къде бързаш. На 15 е рано да мислиш за това какво ще работиш на 19-20... А в салона на майка ти винаги ще си добре дошла, за да й помагаш. За подстригване не се искат уникални данни. Ножиците и машините няма да забравиш как се ползават. Гледай си веселото сега, а сериозното за теб ще се почва чак след 4 години. :)

m1nik
07-17-2010, 10:20
Постоянно идват и питат момичета за работа..Дори само да мият и метат, за някакви пари не да се учат..само защото аз съм там никой не е започвал скоро..
Махна ли се после няма да има смисъл да ходя..

filmimilmi
07-17-2010, 10:27
Абе стига глупости! :lol: Имаш дебели връзки! (независимо дали майка ти просто работи там или още повече ако пък и салонът си е нейн) Пак ти напомням, че си едва на 15 и всякакви грижи все още са излишни! А още по-глупаво ми се струва и ако работиш без заплащане само, за да си пазиш скиловете с ножиците. 8-) Ако толкова ти се струва, че едва ще свързваш двата края след гимназията, сигурен съм в това, че майка ти ще те уреди отново да бачкаш...

someonerandom
07-17-2010, 11:10
Просто ходи по-малко часове,през ден или нещо такова.

AcrossYourFace
07-17-2010, 11:14
Можеш да не ходиш всеки ден, а примерно 2 пъти седмично.
Ама първо сама си реши какво искаш, защото хем ти е приятно, хем ти взима доста от времето тая работа ииии просто си прецени : )
Пък и тя изобщо дава ли ти да подстригваш хората...в смисъл, какво правиш там? Просто стоиш и гледаш?

m1nik
07-17-2010, 13:33
Салона е нейн. Работи още едно моми4е [25 ако се не лъжа, но тя работи от 5-6 години вече, като е започнала от 0та]. Попринцип който и да започне хваща метлата и така.
Да изреждам каквво правя ..хах..ок
Мета, Мия [станиоли, гребени, шапки, ръкавици, купички, четки каквото се сетите още] - до поливан е на цветя ибиене на мухи се стига :D
За подстригване, само когато майка ми е до мен това за дълга коса.
За къса мъжка подстрижка някои клиенти които нямат претенции да седнат точно при майка сядат при мен, но накрая пак майка оглежда клиента.
Боядисвам самостоятелно.
И изрусявам самостоятелно.
Официални прически правя сама мн добре.
Плета с конци/ламе/прежда пак сама. С което само аз се хващам в салона, защото отнема целия ден.
Измиване и сешоар, преси - всички приставки, маша.
Къдренето още го уча.
Кичури с шапка мога сама. И с станиоли, но пак който асистира ме наглежда.
Аз отдруга страна, като човек - като характер - държание въобще не съм на 15 и по външен вид още повече..ме правят на 20 годишна..
И може би това ми е в + на работа, така по ми се доверяват клиентите.

realantisocial
07-17-2010, 19:46
Минимум на 23 си. Особено по държание. Всички сме дълбоко убедени в това :D

AcrossYourFace
07-17-2010, 20:16
Някак твърде много си си повярвала...Давай го по-спокойно, само на 15 си : )

tuzaro
07-17-2010, 20:24
ти как си мислиш, че се справят хората които ходят на работа? то се свиква, освен тва работата не ти е тежка майна, като свършиш в 7 до 8 правиш един душ и си готова да излизаш.
Като работиш плащат ли ти?

Seducti0n
07-17-2010, 23:38
мъник, така както описваш нещата явно правиш всичко с огромно нежелание, а не трябва да е така. Като не ти се занимава си намери нещо друго да правиш.Нямам предвид да работиш, но причерно да тренираш, да вършиш по-голяма част от домакинската работа, да четеш книги, излизанията ти да не са толкова рядко.Аз преди няколко месеца навърших 18.Майка ми е адвокат и имаше идеи да ме взима при нея да и помагам уж, но аз категорично отказах.За момента ваканцията ми минава повече от добре.Не се чувствам безполезна, радвам се, че от една работа, която върша ще мога сама да си платя морето и така.Идеята не да се скъсваш от работа още на 15, освен ако нямате много голяма нужда от пари, а да се забавляваш, защото след време и да искаш няма да можеш.Не върви като станеш на 18-19 да започнеш да се държиш хлапашки.


п.с. имай предвид, че дори и да се захванеш със занаята на майка ти, ако не си и под крилото, казано най- образно, шанса да си вадиш хляба от фризьорство, особено в голям град....

m1nik
07-18-2010, 10:38
Нямам намерение с това да си вадя с хляба, а с това да се издържам сама когато уча висше да кажем.

guinessgirl
07-18-2010, 10:59
живей си живота,щото сега е времето :) още повече,че това което искаш да вършиш не ти е присърце, какъв е смисъла да се насилваш и занимаваш с неща,които не те кефят?

m1nik
07-18-2010, 12:44
Опит да не правя грешките на сестра ми..нещо такова ;/