PDA

View Full Version : 330 хиляди българи казаха "НЕ на Турция в ЕС!"



Vesk0u
07-17-2010, 10:12
http://vbox7.com/play:33414e40

14.07.2010
330 хиляди са подписите събрани в подкрепа на референдума против еврочленството на Турция. Те бяха внесени днес в народното събрание от партньорите в инициативата ТВ СКАТ и ВМРО.

http://store.picbg.net/pubpic/DF/74/35f4421b82cadf74.jpg (http://skat.bg/index.php)

http://vmro-vt.org/wp-content/uploads/2009/06/voin1-204x300.jpg (http://vmro.bg/)

Rot
07-18-2010, 04:47
Малко бе :(
Не се имам за националист, но се подписах още в началото. Наистина съм против Турция в ЕС.
Все пак, браво на ВМРО и организацията им за постигане на този резултат.

mincheto
07-18-2010, 05:14
Аз съм от тези,коита са се подписали против Фес в ЕС. :)

7227
07-18-2010, 09:35
И аз не съм се подписала ама съм НЕееееееееееее турция никога в ЕС

Vesk0u
07-18-2010, 12:47
Браво! Радвам се, че все повече мой връстници се осъзнават! Жалко, че в моя град нямаше пунктове за подписване...

7227
07-18-2010, 15:36
Не знам в Русе дали е имало пункт за подписване и ако е имало ще ме е яд много :-x Как няма да се озъзнаем,нали в у4илище са ни у4или,4ели сме за турското робство-5 века! И сега вси4ко си продължава,България е пълна с турци и цигани и след време ще станат пове4е от нас Българите!!!
турците ВЪН ОТ БЪЛГАРИЯ!

doomkillerr
07-19-2010, 16:59
Ами дано да се проведе референдум по този въпрос! Крайно време е да се чуе и гласа на народа, а не само да ни пренебрегват и тъпчат!

П.С. - И аз съм против Турция в ЕС... 8)

Patriot
07-20-2010, 09:02
За жалост отново нищо няма да стане и съм убеден че референдум няма да има. Само АТАКА ще подкрепи това предложение в парламента, но се надявам да им смисъл от всичко това и българите най-накрая да се осъзнаят и да изберат да ги управлява някой за който националния интерес е над всичко.

Wildchildd
07-20-2010, 10:26
Искаш ли да се хванем на бас, че "атака" никога няма да подкрепи референдума?Кучките на Борисов сега имат да лапат парички, въобще не им пука ни за турция в ЕС, ни за нищо.

Patriot
07-20-2010, 13:19
Искаш ли да се хванем на бас, че "атака" никога няма да подкрепи референдума?Кучките на Борисов сега имат да лапат парички, въобще не им пука ни за турция в ЕС, ни за нищо.
По принцип не съм крадец и няма желание да ти вземам парите, но ако толкова държиш, ще се съглася.

Ето какво каза Волен Сидеров по въпроса:
" Това, че се направи една подписка с искане за референдум е чудесно и ще го подкрепим при влизането в залата, тъй като нашето виждане е същото – Турция не е европейска държава и че ако се приеме, се нарушават принципите изобщо какво е ЕС. И се появяват редица опасности за България – демографски, икономически и т.н."

http://vestnikataka.bg/show_news.php?id=196681&cat=6

Депутатът от Атака Проф. Станислав Станилов потвърди позицията на Атака и изтъкна, че и самият той се е подписал в подписката

http://www.ekipnews.bg/news/politika/partii/kostadin_kostadinov_turciq_ne_e_evropejska_dyrzhav a/82654/

Wildchildd
07-20-2010, 16:46
Ако Борисов каже АТАКА ще гласуват против, не ме разбирай грешно аз много искам да гласуват за и да се проведе подобен референдум, но просто си мисля, че ББ не е съгласен с мен :).

strave
07-20-2010, 17:00
Почти всички политици са против референдума и изпитват страх от това.Най-малкото дори да има такъв референдум,който в случая като този ще е красноречив първо на този етап е едно разхищение на пари,второ може да накара хората да започнат да се допитват и до други въпроси за референдум които да не са удобни нито на властта нито на бизнеса,който тя обслужва.

Patriot
07-20-2010, 18:16
Ако Борисов каже АТАКА ще гласуват против, не ме разбирай грешно аз много искам да гласуват за и да се проведе подобен референдум, но просто си мисля, че ББ не е съгласен с мен :).
Вчера проф. Станилов каза в ТВ Европа, че Атака си дава сметка, че ГЕРБ няма да подкрепи референдума, но въпреки това те няма да сменят позицията си.

А иначе референдума няма да е никакво разхищение на пари, тъй като от ВМРО предложиха той да се проведе успоредно с президентските и кметските избори, които ще са през есента на 2011.

amk933
07-20-2010, 20:07
За мен това са глупости, защото Турция така и така никога няма да влезне в ЕС. Европа няма да го допусне. ;)

Rot
07-20-2010, 20:54
За мен това са глупости, защото Турция така и така никога няма да влезне в ЕС. Европа няма да го допусне. ;)

За теб са глупости да се търси политическа активност от страна на населението? Глупости са, да се правят подобни подписки и чисто демократичната концепция на референдума също е глупост?
Европа няма да го допусне? Я си помисли. Стремежа на ЕС да се отдели от Русия като потребител на руски продукти (имам предвид газ, нефт, въглища), минава директно през Турция.

Погледни Набуко.

Погледни и договорите и клаузите. И кой кого и КАК ще диктува.

Лесно е да гледаме новините по БТВ и да вярваме на вестникарските заглавия.


пп. Виждам, че си модератор. Няма да ти цепя басма. Просто помисли (:

amk933
07-20-2010, 23:28
^ПП-то пък какво общо имаше. Никога не съм си ползвал модераторството като средство за налагане не мое мнение и нямам против някой да ми противоречи.

Факт е, че тук не знаете каква е едната от задните цели на ЕС и точно тя никога няма да позволи на Турция да стане членка. ЕС освен всичко друго е създаден и, за да оедини всички християнски държави в Европа и да промотира тези ценности. Може да не е открито това като цел, защото би било до някаква степен скандално, но е така. Франция и Германия никога няма да позволят такова нещо да се случи. Та във Франция забраниха вече бурката, а в Германия не съм чул да са много доволни от турцизацията на държавата. ;)

Подкрепям идеята за референдума, но в случая и без него и с него все тая, защото населението на България е съставено предимно парохиални субекти и един такъв вот не би бил успешен дори в мобилизацията на нужния кворум, казано малко по-политически. ;)

Rot
07-21-2010, 06:16
ЕС освен всичко друго е създаден и, за да оедини всички християнски държави в Европа и да промотира тези ценности.

ПП-то беше, защото не малко субекти в не малко форуми решават, че имат повече мозък само заради някакъв статус.

От всичко, което написа само това ми се видя като абсолютна и пълна глупост. ЕС беше създаден като икономически съюз, такъв е и такъв ще си остане. Ако приемането на Турция в ЕС ще подобри финансовото ниво на съюза, не ще влезе, теманета ще и правят.

Ще си говорим след 10 години.

amk933
07-21-2010, 07:48
Ще видим, да. Ще го разбереш някой ден и това за християнството и ЕС. ;) Сега ти се струва налудничаво, но е така. Официално е създаден като икономически съюз. Неофициално - не само като такъв. ;)

ПП: Все ми е тая за другите. Звездичките не ме правят по-умен или по-тъп, отколкото без тях.

Nakadah
07-21-2010, 08:21
Турция В ЕС? Да бе да... Успех! Никой не иска мюсюмани в Европа, и никой няма да го допусне! Но Европа не може да каже просто "не" за това си играе игрички...

Rot
07-21-2010, 08:53
Официално е създаден като икономически съюз. Неофициално - не само като такъв. ;)

Всъщност ти обърна истината...

amk933
07-21-2010, 09:38
Всъщност не съм аз. Но да караме по темата...Ако вярваш на всичко само по официалния му предтекст.... то и Америка беше в Ирак "да останови мир." И Русия и Германия официално са се разбрали "да не са нападат", а всъщност да си поделят Европа, но да...това става ясно години по-късно.

Нищо не съм обърнал. Аз го знам за себе си и то не от конспиративни филмчета а-ла Цайтгайст. Не карам никой да ми вярва, така че не се чувствай длъжен да ми доказваш обратното. Аз си имам гледна точка градена на нещо - няма да я променя, нито ти твоята. ;)

В крайна сметка Европа няма да пусне Турция и това е повече от ясно, а един такъв вот в България е нерентабилен, защото населението е съставено предимно от парохиални лица и не би иждържал кворумно, за да се брои поне според мен, освен ако не се мобилизира населението над 50%, което както се сещаш е малко трудно. Да не говорим, че турците ще гласуват в редички строени, че трябва да влезне Турция в ЕС, което значи, че поне 900 000 българи трябва да идат до урните. ;)

Rot
07-21-2010, 09:51
Ако повториш още веднъж репликата "парохиални лица и не би иждържал кворумно", може би ще ми стане по-ясна цялата ти позиция. Пробвай.


Всъщност не съм аз. Но да караме по темата...Ако вярваш на всичко само по официалния му предтекст.... то и Америка беше в Ирак "да останови мир." И Русия и Германия официално са се разбрали "да не са нападат", а всъщност да си поделят Европа, но да...това става ясно години по-късно.

Ти си този, който вярва на нещата по "официалния им предтекст". Вярвам си наясно с историята на ЕС, как той е започнал и кога е формирован днешния му вид. Днес, той трябва да е много повече от икономически съюз. Дали?

amk933
07-21-2010, 11:12
Ок. Кажи, че не ти е ясно.

парохиален - неактивен политически, незаинтересован политически, писнало му от политика (на нормален език);

кворум - нужен брой гласове; за референдум поне 50% от населението;

Трябва да е повече от икономически съюз.

Rot
07-21-2010, 13:05
Ок. Кажи, че не ти е ясно.

парохиален - неактивен политически, незаинтересован политически, писнало му от политика (на нормален език);

кворум - нужен брой гласове; за референдум поне 50% от населението;

Трябва да е повече от икономически съюз.

Речника ми не е по-беден от твоя, по-скоро иронизирах използването ти на една и съща фраза 2 пъти, все едно първия не я прочетох и асимилирах. Явно нямаш усет за тези неща.

Лесно е да се каже "трябва". Ограничен ли си, какво? Или ти е удобно да четеш определенията в учебниците заедно с всичките им украшения и не виждаш съвсем простата истина?

Едното единствено нещо свързващо държавите от ЕС са парите. Замисли се за смисъла на ЕС, замисли се кога е създаден, в кой исторически период, от кои страни, против какво и за какво е.

Тръгнал си да ми говориш за християнство - пълни и абсолютни глупости. На капитализма никога не му е пукало нито за религия, нито за етноси, а пък когато възникне друга популярна идеология - тогава става опасно, но такава ситуация в момента няма. Надали скоро ще има, но това е друга тема.

Целта обаче е постигната и има замаени хора. Религия... :booooomb:

mech0
07-21-2010, 14:01
Ок. Кажи, че не ти е ясно.

парохиален - неактивен политически, незаинтересован политически, писнало му от политика (на нормален език);

кворум - нужен брой гласове; за референдум поне 50% от населението;

Трябва да е повече от икономически съюз.

Речника ми не е по-беден от твоя, по-скоро иронизирах използването ти на една и съща фраза 2 пъти, все едно първия не я прочетох и асимилирах. Явно нямаш усет за тези неща.

Лесно е да се каже "трябва". Ограничен ли си, какво? Или ти е удобно да четеш определенията в учебниците заедно с всичките им украшения и не виждаш съвсем простата истина?

Едното единствено нещо свързващо държавите от ЕС са парите. Замисли се за смисъла на ЕС, замисли се кога е създаден, в кой исторически период, от кои страни, против какво и за какво е.

Тръгнал си да ми говориш за християнство - пълни и абсолютни глупости. На капитализма никога не му е пукало нито за религия, нито за етноси, а пък когато възникне друга популярна идеология - тогава става опасно, но такава ситуация в момента няма. Надали скоро ще има, но това е друга тема.

Целта обаче е постигната и има замаени хора. Религия... :booooomb:
Я се успокой малко. Зад икомномическите интереси се крие друго много по - голямо нещо. Това е заздравяването на отношенията между веченомразещите се французи и германци. Друга скрита цел на французите е била да изолират Великобритания от процеса на бъдещо европейско интегриране.

amk933
07-21-2010, 19:05
Ок. Кажи, че не ти е ясно.

парохиален - неактивен политически, незаинтересован политически, писнало му от политика (на нормален език);

кворум - нужен брой гласове; за референдум поне 50% от населението;

Трябва да е повече от икономически съюз.

Речника ми не е по-беден от твоя, по-скоро иронизирах използването ти на една и съща фраза 2 пъти, все едно първия не я прочетох и асимилирах. Явно нямаш усет за тези неща.

Лесно е да се каже "трябва". Ограничен ли си, какво? Или ти е удобно да четеш определенията в учебниците заедно с всичките им украшения и не виждаш съвсем простата истина?

Едното единствено нещо свързващо държавите от ЕС са парите. Замисли се за смисъла на ЕС, замисли се кога е създаден, в кой исторически период, от кои страни, против какво и за какво е.

Тръгнал си да ми говориш за християнство - пълни и абсолютни глупости. На капитализма никога не му е пукало нито за религия, нито за етноси, а пък когато възникне друга популярна идеология - тогава става опасно, но такава ситуация в момента няма. Надали скоро ще има, но това е друга тема.

Целта обаче е постигната и има замаени хора. Религия... :booooomb:

Тръгнал елементарният да ми говоеи за ограниченост. Ест, че ще повторя нещо 2 пъти, като от веднъж не схващаш. Сигурен съм, че знаеше какво значи парохиален, ама от гуугъл нали? ;)

А на това за християнството, ЕС, парите и капитализма мога само да му се изсмея на глас. :lol: :lol:

Rot
07-22-2010, 00:33
Не от гугъл момченце, просто не си намерил кой да заливаш с нечути и не знайни термини. :)
Дискусията ни, уви, затъна. Пък и доста се отклонихме от темата.

Поздрави!

infern00
08-12-2010, 14:25
Тая подписка си е чист популизъм от страна на една партия,която едвам съществува - ВМРО с председател бивш комунист,агент на ДС с помощта на СКАТ.Видяхме Валерчо Симеонов,Касабов и всички други "националисти" какво струват.Карат си скъпите джипове и се правят че "мислят" за народа.

mitternacht
08-12-2010, 19:48
Бе... не знам... бих казал "НЕ" само щото ми е жал за Австрия, Германия, Холандия, че и другите държави :) То тука сме си я вече втасали :)

UNITED2
08-13-2010, 01:09
:-| Все ми е тая 8)

vaniliika
09-26-2010, 18:01
мамка му... бяха на 5м от мене като се събираха подписките ама викам ай на връщане.. и тъй не стана :? :?
а пък кокото до това Турция никога няма да стане членка... както беше написал някой по-горе просто никой не иска мюсюлмани с ЕС..

DirtySouth
10-05-2010, 11:43
xxx.

darkPaladin
10-13-2010, 04:56
аз съм против влизането и в ЕС и си имам причина

но нека чуя вашата причина да мислите като мен

и най-вече пича от ВМРО да си каже причините

BeezyJey
10-13-2010, 16:00
Бе... не знам... бих казал "НЕ" само щото ми е жал за Австрия, Германия, Холандия, че и другите държави :) То тука сме си я вече втасали :)

Опасявам се, че Турция ще е прекалено голям "товар" за Германия.. :lol:

То и без това там вече бъка от работещи турци..