PDA

View Full Version : Плуване



FuriousBlader
07-17-2010, 19:26
Здравейте! Предварително се извинявам, ако такава тема вече съществува, но не успях да я намеря, въпреки, че се поразрових в сайта. И така ... на 1 септември съм решил да започна уроци по плуване. Всичко около мен ми казват, че това е най-добрия, най-полезния, най-правилния спорт от всички. Истина ли е всичко това? Също така ме интересува дали от плуването (имам впредвид от правилното плуване) е възможно да оформя след месеци, релеф на тялото си, тъй като в момента съм позатлъстял, а искам тези мазнини да се стопят и тялото ми да придобие спортна форма.
Кажете ми накратко какви са основните предимства на плуването и по колко пъти е желателно да се ходи седмично.
Благодаря ви предварително =)

vaseto0o
07-17-2010, 19:32
Желателно е да се ходи поне 3-4 пъти.
След месеци не, след някоя друга годинка ще отслабнеш, но трябва и диета да пазиш. Плуването е може би най-здравословния спорт защото не предизвиква контузии, а цялото ти тяло се развива ;)

FuriousBlader
07-18-2010, 05:52
Това също е от изключителна важност за мен...Каква диета трябва да спазвам, тъй като не съм свикнал да се ограничавам особено. С кой трябва да се консултирам за изграждане на спортна програма (седмичен цикъл на плуване + правилна диета)? :)

ibojilow
07-18-2010, 10:50
Като гледам ти е заради тялото, а не защото искаш да се занимаваш с плуване.. Почни да ходиш на фитнес прави упражнения за релеф и ще станеш много здрав, но не за маса, а за релеф, щом имаш маса .

ibojilow
07-18-2010, 10:56
Като гледам ти е заради тялото, а не защото искаш да се занимаваш с плуване.. Почни да ходиш на фитнес прави упражнения за релеф и ще станеш много здрав, но не за маса, а за релеф, щом имаш маса .

FuriousBlader
07-21-2010, 09:12
Ами..доста време съм обмислял варианта с фитнеса, но всички ми казват, че от плуването ще стана по-здрав физически и ще придобия по-оформено тяло( т.е. ще имам по-добър релеф на тялото отколкото във фитнеса)..затова се чудя..

ibojilow
07-21-2010, 10:00
Еми това си зависи от упражненията който ще правиш, от плуването с много труд ще направиш едно прекрасно тяло, но няма да си толкова здрав . Ще си релефен :)

iwancho
07-21-2010, 10:04
Еми това си зависи от упражненията който ще правиш, от плуването с много труд ще направиш едно прекрасно тяло, но няма да си толкова здрав . Ще си релефен :)
++

FuriousBlader
07-21-2010, 10:35
Значи, доколкото разбрах, с много и правилно плуване ще постигна едно чудесно оформено тяло, но нямам да имам чак толкова голяма сила, т.е. просто няма да имам както се казва "шкебме" а ще имам едно чудесно оформено релефно тяло :)

ibojilow
07-21-2010, 11:15
Еми да няма да си като тия в фитнесите да вдигаш еди колко си, но тялото ще ти е трепач за мацките. Е и малко упражнения за корема трябва да правиш :)

DarknessAngel
07-21-2010, 21:49
Плуването натоварва всички мускулни групи. Извайва фигурата независимо от пола. За мен е и по-приятно. Щом си решил - go for it. :)

FuriousBlader
07-22-2010, 07:22
ОК! момчета :) Благодаря ви за съветите :) От 1 септември започвам яко плуване :)

kakadu
07-22-2010, 08:39
Не знам, според мен научиш ли се да плуваш делфин, и то бързо, с пълните движения на ръцете, се развива доста сила- АДСКИ трудно е...