PDA

View Full Version : Това нормално ли е?



ThroughStruggle
07-17-2010, 20:41
Така, тази тема не е с цел оплакване.
След като години наред обвинявах околните за това, че те не са достатъчно добри за мен, в един момент реших да се запитам дали проблемът не е в мен. Реших да попитам и вас, като опиша ситуацията си накратко.
Проблемът е, в общи линии, че съм твърде критична и мнителна. Имала съм връзки, които не са ме удовлетворявали и в 90% от случаите са били приключвани от мен. Когато наум изброя "изискванията" (поради липса на по-точна дума) си за човек от противоположния пол, осъзнавам, че те са твърде много. Не ми казвайте, че не съществуват перфектни хора, както и че аз самата не съм такава, напълно ясно ми е. Но умът ми е някак устроен да издирва тези хора и когато осъзнае, че човекът отсреща притежава някакъв недостатък, го преувеличава и просто въпросното момче бива отхвърлено.

Е, смятате ли, че тази свръхкритичност е в рамките на нормалното? И мислите ли, че мога да направя нещо по въпроса, за да се променя?

П.П. Опитах се да опиша всичко възможно най-лаконично, на когото му се струва дълго и скучно, може просто да не чете.

GregoryHouse
07-17-2010, 21:17
Да! Ако искаш да питаш защо питай и ще ти бъде отговорено :D

ThroughStruggle
07-17-2010, 21:22
Ако ще се придържаме дотолкова към зададените въпрос, защо ти не отговориш на втория, зададен от мен.

И все пак, защо, о, Велики? Просветли ме.

brutaLxxbunny
07-17-2010, 21:38
Споко,всеки има сродна душа някъде.Човек не е перфектен,докато не се влюбиш в него :wink: А и освен това скъпата стока има най-добрите купуватели :P

Housemusikk
07-17-2010, 21:50
Опитай да поставяш критериите само като скеле .Пъководи се от това дали се получава магията - демек дали ти е приятно .Критериите не заздравяват връзката между вас ,само постават граници и по точно ТИ ги създаваш .Мисли рационално не впускай в някви филми .

ShtrudeL
07-17-2010, 21:51
Нормално е. И аз мисля,че има много тъпи хора.

RoCkSpOt
07-17-2010, 22:09
Да !

P.С. Не съм чел темата :D просто отговорих на въпроса

FeelMyPain
07-17-2010, 22:15
Правиш ли им This is sparta като дойде време за раздяла?

ThroughStruggle
07-17-2010, 22:17
Housemusikk, мисля рационално, или поне така ми се струва. Не рамкирам нещата дотолкова, доколкото звучи. Например, започвам хубав разговор с някого. Нещата вървят добре, говорим стойностни неща и човекът отсреща проявява признаци на интелигентност. Но в един момент, изръсва нещо искрено глупаво. Бърка дума, например. И грешката започва да кънти в съзнанието ми, казвам си, че човекът е смотан и т.н.

Rockspot, или както там беше, тогава защо се изказваш? :-o Трупаме мнения за гъзария, а?

GregoryHouse
07-17-2010, 22:24
Ако ще се придържаме дотолкова към зададените въпрос, защо ти не отговориш на втория, зададен от мен.

И все пак, защо, о, Велики? Просветли ме.

Не, не можеш. И да опитваш е безсмислено. Може да с епромениш но ще е временно и под влиянието на някакъв фактор...и като изчезне този фактор...сещаш се какъв е ефекта.

А по първия, ако не сме критични и взискателни...а айляк и да става каквото ще значи не ни пука достатъчно и в крайна сметка оставаме разочароване защото в един момент просто ни се иска повече...

Това е моето скромно мнение.

umri
07-17-2010, 23:07
Така, тази тема не е с цел оплакване.
След като години наред обвинявах околните за това, че те не са достатъчно добри за мен, в един момент реших да се запитам дали проблемът не е в мен. Реших да попитам и вас, като опиша ситуацията си накратко.
Проблемът е, в общи линии, че съм твърде критична и мнителна. Имала съм връзки, които не са ме удовлетворявали и в 90% от случаите са били приключвани от мен. Когато наум изброя "изискванията" (поради липса на по-точна дума) си за човек от противоположния пол, осъзнавам, че те са твърде много. Не ми казвайте, че не съществуват перфектни хора, както и че аз самата не съм такава, напълно ясно ми е. Но умът ми е някак устроен да издирва тези хора и когато осъзнае, че човекът отсреща притежава някакъв недостатък, го преувеличава и просто въпросното момче бива отхвърлено.

Е, смятате ли, че тази свръхкритичност е в рамките на нормалното? И мислите ли, че мога да направя нещо по въпроса, за да се променя?

П.П. Опитах се да опиша всичко възможно най-лаконично, на когото му се струва дълго и скучно, може просто да не чете.
Такива хора обикновени са девствени. На теб компотчето отворено ли ти е ? Мдааа... и аз така си мислех.

mincheto
07-18-2010, 05:05
Попринцип е нормално,но гледай да си малко по-некритична,че така никога няма да си намериш подходящият,и ще останеш сама.

mynichka
07-18-2010, 06:30
Напълно нормално е според мен, всеки има някакви "изисквания", както ти ги нарече и се стреми да ги намери в някого. Не само ти, а почти всички когато намерят недостатък го преувеличават и това става вече голям проблем.

Nakadah
07-18-2010, 07:17
И аз съм критичен, мнителен та даже и паметлив(ма яко паметлив)

НЯМА ПРОМЕНЯНЕ!

Carmenn
07-18-2010, 08:30
Правиш ли им This is sparta като дойде време за раздяла?
:razz: :razz: :razz: :razz:

по темата..и аз съм същата, явно е нормално
Може би, трябва да оставиш човека до себе си малко по-дълго време, да изчакаш да свикнеш с него и тогава недостатъците ще си личат по-малко ;)

Kopu
07-18-2010, 08:45
Това е твърде личен въпрос. Трябва да те опозная добре, за да ти дам добър съвет.
НО на въпроса ти ще отговоря така:
- Ако ти самата отговаряш на изискванията които поставяш към момчетата, не се променяй, но ако не отговаряш на дори само 1 бих те посъветвал да свалиш малко критериите.

ThroughStruggle
07-18-2010, 09:01
Би било доста високомерно да кажа, че смятам, че отговарям на собствените си изисквания. А и, всъщност, няма откъде да знам, тъй като нещата са различни през моите очи.

umri, сексът всъщност няма много общо с откриването на "идеалния" човек.

valdesbg
07-18-2010, 09:04
Би било доста високомерно да кажа, че смятам, че отговарям на собствените си изисквания. А и, всъщност, няма откъде да знам, тъй като нещата са различни през моите очи.

Значи просто те е страх и се криеш за 10000 стени, като си измисляш random оправдание за това. Наречи го както искаш - страх те е да се отпуснеш + че си егоцентрик от най-големите :)

И не, не е нормално. Когато задаваш някакви критерии, ртябва да знаеш къде се вписваш ти според тях. Щото.. ако не можеш да определиш собствената си същност.. как изобщо определяш критериите като обективни и до някаква степен правилни? И ако ти не можеш да се самоопределиш - на каква база ще определиш къде да поставиш другия?

ThroughStruggle
07-18-2010, 09:25
Аз лично смятам, че се вписвам сред тях, и отговарям на по-голямата част. Въпросът е, че така смятам АЗ, а за хората наоколо нещата могат да са доста по-различни. Самоопределянето не ми се струва особено обективно.

valdesbg
07-18-2010, 09:30
Значи махни всички критерии, които смяташ че не покриваш и темата е приклчена. Няма как да искаш от някой да е някакъв, ако ти не си такава.

И между другото - самоопределянето е точно толкова обективно, колкото и определянето от другите. И в двата случая може да се стигне то верния отговор, ако знаеш къде/как да го търсиш. Другото е чешене на езиците и непознаване на субекта, който ще се определя.

ThroughStruggle
07-18-2010, 09:36
Хм, разбирам какво искаш да кажеш и донякъде съм съгласна с теб.
Въпросът е, че "махането на критерии", явно не е толкова лесно.

Kopu
07-18-2010, 09:49
Някой да е казвал че ще е лесно ? Животът е труден, няма невъзможни неща нали знаеш ... ;)

ginny
07-18-2010, 10:24
МИ може би не искаш да си губиш времето с нещо посредственои, а търсиш НЕЩО затова несъзнателно търси причини да разкараш момчетата

SuNsEt
07-18-2010, 12:04
Ами по-скоро е вредно,от колкото ненормало.Когато видиш нещо в другия,което не харесваш се сети,че и ти имаш лоши качества или че и на теб ти куца нещо.Опитай се да не мислиш толкова за недостатъците му,за да не задълбаваш нещата и да стане от мухата слон.Когато нещо не ти харесва му кажи спокойно и поговорете защо е така.Разбира се,ако момчето е отчайващо ужасно по-добре да скъсате,от колкото да се стараеш да го понасяш.Стреми се да си по-скромна така да се каже и никога не очаквай повече от колкото трябва.Даже по-добре не очаквай да е еди-си какъв или да ти подари еди-си какво,просто се абстрахирай от нещата,които ти пречат да мислиш реално.

ThroughStruggle
07-18-2010, 19:53
Благодаря за отговорите.

zzqqto
07-18-2010, 19:55
welcome to the club:
perfectionism

Wednesday666
07-18-2010, 20:17
Мислиш ли, че ще намериш човек, който да отговаря на всяко едно изискване и никога да не се дъни :) I doubt that :) Струва си да опиташ, надявам се да успееш, но както valdesbg каза ако ти самата не отговаряш на критериите, които ти си поставила - смисъла е нулев и все ще си разочарована :)

remix1912
07-18-2010, 21:13
Твоето държание изобщо не е правилно,изискванията най-вероятно никога няма да ги удовлетвориш напълно.

ПП:Знам го,защото съм същия

FairPlayer
07-18-2010, 21:20
Не си сигурна в себе си -> не си сигурна в другите. Бих ти казал, че имаш комплекс за малоценност, но няма, защото би те обидило. All in all може би просто си тясноскроена.