PDA

View Full Version : Целулитът



ElisaRainville
07-18-2010, 00:43
[b] Здравейте!! :) Имам огромен проблем с това досадно нещо, наречено "целулит". Такаа ... всичко започна когато пристигнах да живея в Канада и тогава на 2-рата седмица забелязах, че ми се е образувал малко целулит само по таза. По самите ми бедра нищо не се личи... докъто не ги стисна и тогава вече се забелязва. :o А в България въобще нямах. Отдавам му появата, може би на смяната на мястото, климата илии нз. Но най-шокиращият факт, е че още нямам 14 години, тежа около 40 кг (и съм висока 1.60), активна съм, не водя застоял начин на живот, доста съм хилава (дори и краката ми са такива), не се тъпча постоянно с шоколади и тем подобни ... а имам целулит :( :( Много се притеснявам от този факт, да не би да се влоши с годините и да започне да се личи още повече :shock: Та на мен дори не ми е комфортно да съм по бански, дори и да се личи малко към таза :( Отчаях се. Какво бих могла да направя? Благодаря предварително. :-o

MegamiX
07-18-2010, 08:38
Не съм чувала целулит да се образува заради промяна на климата или подобни! И слабите жени имат целулит, всичко е до кожа! Движи се много, пий вода, а за масажите вече си прецени, защото мисля, че нямат много голям ефект ако не са правени от професионалист! Успех! :)

LoveHurT
07-18-2010, 11:17
мноого вода и стягащи програми,
pump it up, тае бо, аеробика, 3те нива на Джилиън.. има голям избор
само с движение не става;)

umnotodetence
07-18-2010, 11:26
Целулитът се образува от прекометна употреба на мазнини и сол. Защото солта задържа вода в организма и всъщност точно тези "топченца целулит" са течност (главно вода), задържана от солта.
Не гарантирам 100%, че написаното е напълно вярно, но хора, които се занимават с това, ми го обясняваха.
Яж много зеленчуци и плодове :)

gabi_94
07-18-2010, 11:32
И аз знам, че се образува от прекомерната употреба на мазнини и сол....Въпреки това обаче аз обичам по-солено да ми е всичко и т.н. И по принцип не пия мн течности сигурно затова и забелязвам напоследък, че имам малко целулит, не много забележим, ноо ме дразниии и сега реших да спортувам...Ходя на плуване и правя pump it up...изтегли си го отнякъде и почвай...Мисля, че със спорт ще поизчезне.