PDA

View Full Version : Как развивате умения си в даден чужд език?!



ginny
07-18-2010, 10:58
Темата е за хора, които учат чужди езици и е относно това какво друго освем това в училище за да се доразвивате. Надявам се темата да се хареса .

За да си доразвия уменията в Английският ( в езиково даскало с АЕ И РЕ съм) почнах да чета книги на АЕ , гледам филми без субс ( или поне с АЕ субс, защото понякога не ги разбирам к'ви ги дрънкат :D ) и се регнах в един сайт, в който се запознават хора ,които учат чужди езици и сехга си пиша с един канадец( ама забравих как се казвашеее сайтаа :D , но някой от форума беше го казал така че сигурно някой може пак да го каже)

iveetyy
07-18-2010, 11:20
Понякога гледам филми и аз без субтитри..
Преди си пишех с няколко приятелки на английски..поне три-четвърти от чата беше така , но скоро не сме.Превеждам си разни песни и подобни.

WaterLilly
07-18-2010, 11:26
Уча английски и немски в училище, а лятото се заех сама да поставя някакви основи за японския. Май за него си давам най-много зор - пиша си бележчици на десктопа с думи и фрази, чета от различни сайтове теория, уча системите за писане, но нещата стават много бавно.
Гледам филми без субтитри и чета книги на английски, пък и разни там сайтове, но това го правя отдавна, така че може да се каже, че не напредвам почти. 8-)
Немският си е немски, гледам само оценката да изкарам, но честно казано като език хич не ми пука дали го знам.

KumchoValcho
07-18-2010, 11:32
Филми без субтитри
Пиша във форуми на съответния език
и си уча редовно 8-)

fama
07-18-2010, 11:42
В училище уча Испански и английски.Сега през лятото искам да развия английския и да науча италиански.Бихте ли ми препоръчали книги за нивот А1-А2 по английски?Госпожата каза да търсим такива,ама аз така и не намерих.
А и ако може някой,нека сподели сайта за който говори авторката.Благодаря предварително. :) :) :)
За филми гледам със бг субтитри,защото не съм кой знай колко добре,но пак си следя и думите де..А и гледам предавания по FLN .Там говорят на британски английски,какъвто уча в училище.

Exidee
07-18-2010, 12:34
Превеждам субтитри на филми и те така

smiLexaga1n
07-18-2010, 14:34
В училище уча Испански и английски.Сега през лятото искам да развия английския и да науча италиански.Бихте ли ми препоръчали книги за нивот А1-А2 по английски?Госпожата каза да търсим такива,ама аз така и не намерих.
А и ако може някой,нека сподели сайта за който говори авторката.Благодаря предварително. :) :) :)
За филми гледам със бг субтитри,защото не съм кой знай колко добре,но пак си следя и думите де..А и гледам предавания по FLN .Там говорят на британски английски,какъвто уча в училище.

Книги на английски език на ниво А1 - А2 (както и други нива, аз дори имам от там една книжка ниво B1 , доста интересна беше :-D ) можеш да намериш в офиса на Pearson Longman на ул. "Врабча" №13 8-) , град София. Мисля, че има и офиси в други градове. Все пак виж в сайта им ; http://www.longman-bulgaria.com/

SmilezZz
07-18-2010, 14:36
До седми клас учих АЕ и РЕ..От началото на новата учебна година ще уча и КЕ..

Та - превеждам си разни тестове на съответния език..Уча разни думички..
ОТ време на време ходя и на уроци по АЕ..
Взех си речници,тестове по РЕ и АЕ и тем подобни..
И си уча редовно всичко..

Между другото - За да учиш и чужд език,ти трябва поне малко да ти се отдава..Да имаш желание..Останалото се постига с труд

ginny
07-18-2010, 19:35
В училище уча Испански и английски.Сега през лятото искам да развия английския и да науча италиански.Бихте ли ми препоръчали книги за нивот А1-А2 по английски?Госпожата каза да търсим такива,ама аз така и не намерих.
А и ако може някой,нека сподели сайта за който говори авторката.Благодаря предварително. :) :) :)
За филми гледам със бг субтитри,защото не съм кой знай колко добре,но пак си следя и думите де..А и гледам предавания по FLN .Там говорят на британски английски,какъвто уча в училище.

Виж в ПИНГВИНИТЕ (ако имате във вашия град) ама то това мн ниско според мен, но ако не учите интензивно , аз ти препоръчвам да прочетеш Хари Потър на АЕ, заюото е по-ново и има думи , които ще ти вършат работа , а за сайта още не го помня

FeelMyPain
07-18-2010, 19:46
Тез книги на английски как ги четете?Толкова са объркани..Евала ви прая ако можете да прочетете Шекспир и да разберете нещо.. :Д

fama
07-18-2010, 19:56
Не се сетих за Пингвините.Благодаря ти. Ами учихме 4 часа на седмица.Не знам дали е достатъчно,но г-жата каза да вземем от това ниво книги. :? .. Ще разгледам и в нета какви книги има за това ниво,а Хари Потър :? Не си падам по него..Но благодаря ти все пак. :-)

bloodyF
07-18-2010, 20:10
кой клас си?
ако си за 8ми спокойно...ние имахме 20 часа на седмица само английски
ако не,книги,филми,музика слушай,превеждай песни..


бтв кой е сайта :oops:

xWandereRx
07-18-2010, 20:40
и аз искам да знам кой е сайта 8-)
иначе и аз гледам филми без субс, но рядко
хванала съм с в един фен форум да правя фен превод 8-)
иначе и преди това бях почнала да си превеждам една книга от ае на бълг
а Дневниците на вампира съм ги чела единствено на английски :D
и т.н.
начини много стига да имаш желание 8-)

Extremescream
07-18-2010, 20:54
Чета книги,гледам филми,слушам музика.

amk933
07-18-2010, 21:36
Английски - ами като изключим, че по цял ден говоря и пиша на него и ми е част от живота, нищо не правя...филми, музика и книги са ми на английски по дифолт за по-лесно.

Български - говоря с баща ми и част от приятелите; попоглеждам от време на време бг тв и някой друг вестник;

Испански - курсове, училище, новини, списания...

Немски - ами учил съм го 9 години и за кратко в Германия, а сега го подържам с уроци... :)

zzqqto
07-18-2010, 22:01
practice partner! that's the way :-)

UNITED
07-18-2010, 22:20
Темата е за хора, които учат чужди езици и е относно това какво друго освем това в училище за да се доразвивате. Надявам се темата да се хареса .

За да си доразвия уменията в Английският ( в езиково даскало с АЕ И РЕ съм) почнах да чета книги на АЕ , гледам филми без субс ( или поне с АЕ субс, защото понякога не ги разбирам к'ви ги дрънкат :D ) и се регнах в един сайт, в който се запознават хора ,които учат чужди езици и сехга си пиша с един канадец( ама забравих как се казвашеее сайтаа :D , но някой от форума беше го казал така че сигурно някой може пак да го каже) :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Pwnmaster
07-18-2010, 23:00
Говоря и пиша на английски всеки ден. Единственото, което ми куца е граматиката - правопис от време на време и времена. Но за това отивам в АЕГ от есен.
Говоренето на английски ми е втора природа.

Monstre
07-18-2010, 23:16
Английски уча в училище, отделно съм ходила и няколко години на уроци, но в последните няколко месеца нямах достатъчно време да се занимавам и съм позабравила някои неща. Иначе преводи на песни, на текстове, четене на книги на английски са методите, които използвам, за да си припомня или да науча нещо ново.

По немски ходих две години на интензивен курс, пак четох книги, купувах различни учебници и граматики да решавам, дори когато съм в почивка.

Руския се бях заела да го уча миналото лято, ама след един месец се отказах. Сега вече съвсем нищо не си спомням от нещата, които горе долу знаех тогава.

Иначе и двата езика (немски и английски) упражнявам почти всекидневно, а руска реч все се лее наоколо, покрай майка ми, тъй като работата й е такава, че все има чужденци наоколо. И въпреки това все още има доста какво да се желае, особено по отношение на "забиването". 8-)

Slashy
07-20-2010, 08:24
Някои питаха за сайта...има няколко, мисля. Аз лично ползвам тоя http://www.italki.com/

ginny
07-29-2010, 19:14
Не се сетих за Пингвините.Благодаря ти. Ами учихме 4 часа на седмица.Не знам дали е достатъчно,но г-жата каза да вземем от това ниво книги. :? .. Ще разгледам и в нета какви книги има за това ниво,а Хари Потър :? Не си падам по него..Но благодаря ти все пак. :-)

Е то вашето не е интензивно, така че , то и нас ни карат преработени , но аз си карам не


И СЕТИХ СЕ САЙТА => http://www.sharedtalk.com/

ginny
07-29-2010, 19:16
хванала съм с в един фен форум да правя фен превод

кой сайт ?


:) :)

Sarge
07-29-2010, 19:20
Отиваш за малко по-дълго време в чужбина и ще видиш как!

xWandereRx
07-29-2010, 19:20
хванала съм с в един фен форум да правя фен превод

кой сайт ?


:) :)

фен форум на дневниците на вампира :D
ако те интересува пиши ми ЛС

BlackEyedPeas
07-30-2010, 20:38
Преди учех Английски, в час нещо хич не ми помогнаха, но едно лято започнах да гледам всяка вечер филми преди да си легна и от там научих за половин година английски (Не целия, но вече го знам перфектно, даже може да се каже, че най-добре от целия ми клас, все идват да ме питат кое как се превеждало, да им помагам ..) и предимнно от филмите научих езика. Сега уча Испански и съм зациклила. Купих си едни речници - единия за думи, другия за изречения. Но тей е адски бавно, ако някой има съвет как да науча Испански по-бързо ще съм му благодарна (: А, номера да гледам Испански филми не помага, все пак от Английския имах малка представа, но от Испанския не знам нищичко, филмите леко ми помагат, но не е като Английския, ако може някой да ми помогне ..

Sasha2k8
07-30-2010, 21:53
Аз в у-ще уча АЕ и Италиански. Чета книги и списания, гледам филми без субтитри и т.н.
До 7ми клас учих и испански и сега за да не го забравя от време на време чета книги.

OtkrovennoBezrazlichna
07-31-2010, 08:41
ми филми, песни, сайтчета някви и бумеранг (щото картон нетуърк стана на бг) и тва общо взето

cucetyy
07-31-2010, 18:12
Моя английски си го "тренирам", като гледам филми без субтитри или с англ. субтитри, по едно време бях мн. зарибена по една MMORPG игра и постоянно ми се налагаше да си комуникирам с ост. играчи на английски.