PDA

View Full Version : Зъб



Maxych
07-18-2010, 12:32
Добър ден , нов съм в форума и се надявам това да е точното място за да попитам за един "проблем" :D .

Та.. аз съм на 16 год. и наскоро ходих да ми вадят нерви от зъба , защото не бях обърнал внимание и се е заразил с нещо ... (не искам да си спомням за ваденето :( :( ) . Зъболекарят ми каза , че имам 2 зъба с малък кариес .. след 2-3 дена ще отида за да ги оправи , искам да Ви попитам какво ще ми прави? Ще вади ли нерви или нещо такова? Ще запушва ли някакви каналчета (това много боля :( ) ? Благодаря предварително!

mArMaLaDkA
07-18-2010, 12:42
Пич, съдейки по въпросите ти, считам, че с години не си бил посещавал чичко зъболекар до миналия път. Вероятно си имал кариес, който е бил нелекуван поне година и затова се е стигнало до омъртвяване на зъба, вадене на нерви и прочие.

Иначе щом са малки кариесчета(че и по-големи да са), няма страшно. Ще ти ги изчистят с една гадна шумяща машинка(само звука е плашещ), ще почистят с вода и въздух и после ще ти сложат пломби(сигурно нещо пропускам в реда, отдавна не съм имала проблеми). Дишай. Вярвай ми, всичко друго, сравнено с ваденето на нерв, е като детска песен.

Maxych
07-18-2010, 16:45
Много благодаря , просто с кеф ще отида ^^ . А за това , че не съм ходил , така е .. само 2 пати като по-малък сам ходил. Но работата е там ,че не съм усетил болка (даже и доктора се учуди =/ ) . Отново ти благодаря МНОГО! :)

П.С. Само да попитам , тази машинка кърти ли зъба или е една , която просто изравнява пломбата ? :)

ameli
07-18-2010, 18:09
На мен ми умъртвяваха някакъв нерв и чак тогава пломбира (ако не се бъркам). Машинките наистина звуват гадно - ще те дупчи, пили, заглажда, бла-бла.. ти си един от малкото, които отиват с кеф при зъболекаря си :lol:

Maxych
07-18-2010, 18:45
К-кфо ще ме прави? Закфо пак ще ме дупчи?! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Sweet_Play_F
07-18-2010, 19:27
Пич, съдейки по въпросите ти, считам, че с години не си бил посещавал чичко зъболекар до миналия път. Вероятно си имал кариес, който е бил нелекуван поне година и затова се е стигнало до омъртвяване на зъба, вадене на нерви и прочие.

Иначе щом са малки кариесчета(че и по-големи да са), няма страшно. Ще ти ги изчистят с една гадна шумяща машинка(само звука е плашещ), ще почистят с вода и въздух и после ще ти сложат пломби(сигурно нещо пропускам в реда, отдавна не съм имала проблеми). Дишай. Вярвай ми, всичко друго, сравнено с ваденето на нерв, е като детска песен.

Напротив,има мн по-сериозни манипулации от ваденето на нерв...Maxych, ти си момче...няма място за притеснение ако зъболекарят ти не е некадърен.Повярвай,имам много опит със зъболекарсните кабинети и ваденето на нерв не е нищо страшно. :?

maimunata9
07-19-2010, 12:36
мхм