PDA

View Full Version : Учене на думи [немски език] .. Какъв е вaшият начин?



webmast3rche
07-18-2010, 18:40
Събирам инфомация .. и то не понеже нямам какво дa прaвя,a зaщото търся някaкъв нaчин зa учене нa думи,който ще ми пaсне и нa мен :]

ммм.. с писaне не ми върви много.. пишa,пишa и сичко става мехaнично.. после нищо не помня... с гледaне и повтaряне мисля,че се получaвa,понеже знaм думите,но когaто ме изпитaт дa кaжем чaсове след товa или нa следвaщия ден ии не всички,но половинaтa съм ги зaбрaвил.. a ги уча!! И просто се чудих можете ли нещо дa ме посъветвaте .. Вие кaк учите и .. тaкивa рaботи общо взето..

Luscious_Heart
07-18-2010, 19:03
Хората са писали трудове на тая тема, че механичното преписване на една дума 50 пъти (например) не върши никва работа... И не си и помисляйте да спорите. :D
Аз просто закривам в тетрадката речник едната графа и така... И тия дето са гадни, правя изречения с тях. Може и писмено. :)

bloodyF
07-18-2010, 20:06
мен ми се отдават езиците и като прочета някоя дума на глас и в двата варианта (бг и другия) и си я запомням..ако не се получава пробвай с речник и после си закривай едната колона и така ги учи (както каза luscious_heart) :) :)

rammstein123
07-24-2010, 08:32
Важното е да слушаш учителя, докато говори. После членовете сами ти се напасват по звученето. 8-) Речника си го разделям на три части за всеки род, ученето на самите думи е като в английския.
Иначе и на мен ми би било интересно да науча някой нов метод. :д

mlakniwe
07-24-2010, 08:40
Немския е супер труден и гаден език(поне за мен) тази година учих за първи път като втори чужд език и госпожата каза, че учим ся неща, който ги учат в 4-5 клас, а сме 10-ти, а аз пак нищо не чаткам, думите ги прочета по един път и даже не съм ги учил помня тук там някоя дума и имам 4 за годината, но аз и за 3 незнам :shock: Аз в час запомням повечето! А пък като учих английски за първи път 8кл и имах по 13 часа на седмица, таз на караше да ги пишем по 20 пти и направо ся знам английския перфектно, но то само тогава изписах 2 тетрадки с думи, а миналата и таз година съм изписал 5 листа общо за двете години по английски-и то е няква граматика, а не думи :shock: и писането има ефект, например незнаех площа на българия и господина ма кара да я пиша 500 пъти и я запомних 8-) но за език думите ги запомням в час или като гледам филми също научавям някоя нова дума

changess
07-24-2010, 09:34
Прави си листчета- от едната страна думата на немски, от другата значението и си ги преглеждай от време на време. Друго, друго.. а имаше една програма, чието име не помня за жалост. Таа въвеждаш си думите и значенията и после те изпитва, дава ти процент на успеваемост и повтаря сбърканите думи, докато не ги напишеш правилно.

Teenajer_993
07-24-2010, 18:42
Еми аз по принцип аз като не мога да запомня някоя дума си я пиша пет пъти на някакво листче и после си я повтарям и честно да ти кажа се получава. Дано да съм ти помогнал :)

HoKKurT
07-25-2010, 12:38
Елементарно! Яко мазнене(ако учителя ти е свестен, щото има някои много се дразнят като вземеш да им се мазнаш) или яко преписване. Цяла година учих немски и смея да твърдя, че знам 10-15 думи повече, от колкото преди, но за съжаление не мога да ги свържа в изречение. Завърших с 6 за двата срока и съответно за годината.
Успех!

sapporo
07-25-2010, 17:00
Аз пък не ги уча, просто в училище говорим много, за домашно често дават съчинения, проекти и т.н. и използвайки често думите просто ги запомням.Уча в езикова гимназия и имам 6 за годината, явно метода работи.. :)

sladkosbatko
07-25-2010, 17:14
мен ми се отдават езиците и като прочета някоя дума на глас и в двата варианта (бг и другия) и си я запомням..ако не се получава пробвай с речник и после си закривай едната колона и така ги учи (както каза luscious_heart) :) :)

+1, но и писане на два или три реда в зависимост от размера на думата в тетрадката. така поне ни учеха в гимназията и работеше

Kallyn4eto
07-25-2010, 18:26
амии има един начин с картончета
и си пишеш думи на картончета - от едната страна на немски от др превода и ги слагаш в една кутия
теглиш си и от която страна ти се падне..ти казваш превода или как е на немски
нз дали разбра
аз го правих но мн бързо ми омръзна
иначе работи :)

wasser
07-26-2010, 04:46
Немски :smt007
При мен няма някакъв особен метод за учене на думичките.Пиша ги по 10-15 пъти,като си ги повтярям и на двата езика.След това си ракривам с ръка едната част от речника,съответно на български или на немски и проверявам дали съм ги научила.Много често си ги преговарям сутрин в автобуса/мертото към училище.
Някой беше споменал и за картончета,на които са написани думите,също помага.
Успех с научаването!

Djuff
07-28-2010, 19:33
Намери в скайпа абонати германци пиши си с тях така се запоня горе-долу.Или си нарисувай на един картон едно лице и си говори с него :D .Звучи тъпо, но може да помогне.Или слушай немски песни и се опитай да научиш текста им.Има толкова много начини.Само желание трябва да имаш ;)

rammstein123
07-28-2010, 19:35
Или слушай немски песни и се опитай да научиш текста им.Има толкова много начини.Само желание трябва да имаш ;)
Мда, в интерес на истината текстовете на песни оказват огромна помощ. Когато съм чула нещо, му запомням значението по-лесно. 8-)