PDA

View Full Version : Много криви зъби - Брекети ?



abvgde93
07-18-2010, 18:58
Здравейте,някой който е имал по криви зъбки и е носил брекети и ги е свалил ,може ли да ми каже има ли ефект ? то че има има ефект но добър ли е :) Мойте зъбки са страшно криви :( Горната челюст и долната...и на двете зъбите са криви :( на 17 години съм.
При толко криви зъби ,ако сложа брекети дали ще се оправят,но да станат прави :) Благодаря.
Ако сложите и някви ваши снимки сте просто супер :)

YouAteMyHeart
07-18-2010, 19:06
Естествено,че ще има ефект от брекетите.Те се носят до пълното изправяне на зъбите/1-2години/.

пп.Има си тема за брекетите! http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=137561&postdays=0&postorder=asc&start=0

LipSy
07-18-2010, 19:49
Брекетите са най-ефикасното нещо, което изправя. Няма друго такова и от това си направи извод! :) Аз познавам хора,които са имали брекети и са ги махнали и сега зъбите им са направо като нанизани (така да се каже 8-) ). И аз имам брекети, обаче моите зъби не са криви, а аз имах един по-различен проблем (дълга история е сега да не разказвам). Обаче и на мен зъбите ми се подредиха и скоро ще махам брекетите. Ти понеже си на 17 и корените ти са закоравели и може би самото изправяне ще ти отнеме по-дълго време (2 или 3 години). Поставянето на брекети не е трагично и не боли. По едно време даже ще забравиш, че имаш. Отиди колкото се може по-скоро да се консултираш със зъболекар, защото ако чакаш още зъбите ти ще закоравеят още повече и периода на носене може да се удължи! Надявам се да съм помогнала! Успех! :) :) :)

MaLkaTa_LaDy
07-19-2010, 06:14
Слагай, докато е време! Ефекта е меко казано перфектен, стига да изпълняваш това, което ти е казал доктора.

mynichka
07-19-2010, 07:42
Аз искам да сложа заради едно определено зъбче и ми казаха, че ще ги нося около 1 и половина, септември някъде ги слагам.

Nakadah
07-19-2010, 07:50
Зъболекаря е този който може да ти каже...

gabi_94
07-19-2010, 09:09
Имах ужасно криви зъби...носих брекети две години, сега зъбите са ми перфектни :)

elito6754
07-19-2010, 11:03
Ъъъ...говори със заболекар и оттам би трябвало да те изпрати на ортодонт. Иначе брекетите помагат, да.

Kmet4e
07-19-2010, 11:41
Приятелчета .. имам да си опряавя един полупит и 2 кариесчета ! Искам да си сложа брекети ! Само незнам колко ще ми струва и дали си заслужава .. Меду другото аз съм човек който няма срам и даже ще ми е кеф като съм с тях ;)

shakira96
07-19-2010, 11:45
Приятелчета .. имам да си опряавя един полупит и 2 кариесчета ! Искам да си сложа брекети ! Само незнам колко ще ми струва и дали си заслужава .. Меду другото аз съм човек който няма срам и даже ще ми е кеф като съм с тях ;)
От къде си? Какъв е проблема-криви зъби, лоша захапка?