PDA

View Full Version : лаптопа ми се развали



bloodyF
07-18-2010, 21:25
значи хай на всички

лаптопа ми е подарък (не исках да е такава марка,но все пак е компютър нали),MSI е,и напоследък се ебава с мен..на около годинка или две е ..и нещо му става...дава целия екран на червени линии,черти и т.н..не е поливан с нищо засега,но е носен на ремонт 1 път ,за смяна на жака (или там както се казва нещото където пъхаш зарядното)

та от какво може да е ,колко парички ще ми вземат за ремонт и т.н.. че не се издържа без него

бтв имам и комп. ама с лаптопа ми е по-удобно и компактно и хубаво и т.н..

мерси на отзовалите се :-)

doomkillerr
07-18-2010, 22:01
Занеси го в някой сервиз да го погледнат. Може да е от самата матрица проблема или пък в кабела, който свързва матрицата с видео картата...

bloodyF
07-18-2010, 22:06
а в някой сервиз,само за 'поглеждането' дали ще ми вземат пари? и колко г/д?

minus273dot15
07-19-2010, 05:03
Sys:


Вариантите са няколко:

1) Плътни, правилни, едноцветни линии - хоризонтални или вертикални(може и двете заедно). При този вариант се сменя цялата матрица на дисплея. Цените за варират според модела: 15,4-15,6 матрици са по 240-260 лева(втора ръка може и по-евтино), нови 17,0-17,3 матрици са по 300-340 лева. Цените са само за матрицата, т.е. ще има и цена на услугата за сменяне(обикновено 30-40 лева).

2) Накъсани линии, с множество цветове(може да са придружени с точки, също цветни). Тук вече става дума за видеокартата. Вариантите за оправяне са според вида повреда. В 80% от вариантите става дума за смяна на видеокартата. Ако картата е вградена, то тя не може да бъде сменена(освен с цялата дънна платка). Ако е отделна, според модела нови започват от 150 и стигат до около 300 евро за средният клас. В останалите 20% за които не става дума за сменя, може да се мине на компромисен вариант за поправяне, който ще струва около 40-50 лева, лаптопа ще изкара средно 3 месеца(между 1 и 6), след което проблема ще се появи отново и повече няма да може да бъде поправям по този начин, а ще се налага смяна на видеото.

NB: Да отбележим, че можеш да установиш проблема на своя глава дали е в матрицата или видеокартата. Понеже съм спал цели пет и половиа часа и съм в добро настроение, ще кажа как става номера:

Свързваш си лаптопа към външен монитор(трябва да имаш изход за монитор някъде отстрани по лаптопа). След като външният монитор се включи го поглеждаш. Ако и на него има черти, значи проблема ти е във видеокартата. Ако няма черти, проблема ти е в матрицата.

ПП. Диагностиката в сервизите на PIC е безплатна. Линк към сайта им има в подписа ми, а там им има и адресите на главните офиси. Всъщност, ако ми пуснеш повече информация за лаптопа(модел+резултат от самодиагностиката с външният монитор), мога да ти дам директно и цена, приблизителни времена за доставка и други такива интересни неща :)