PDA

View Full Version : Мисля че съм болна от спин



Shmahao
07-19-2010, 04:43
Правих секс без презерватив . След 2 дни ми излезна странен обрив . Ето какви са симптомите в ранен стадии
Ранна инфекция
В началото на инфектирането с ХИВ може да няма никакви признаци, въпреки че в много случаи в първите две до четири седмици от инфекцията е възможно да се развият грипоподобни заболявания. Признаците и симптомите са следните:
-Треска
-Главоболие
-Възпалено гърло
-Подути лимфни възли
-Обрив
Дори и да отсъстват напълно симптоми, заразата може да се предава и на други хора.
Симптоми могат да не се проявят в продължение на 8 или 9 години или повече.Но тъй като вирусът продължава да се размножава, и да унищожава имунните клетки, могат да се развият инфекции и хронични симптоми, като например:
-Подути лимфни възли - често един от първите признаци на HIV инфекцията.
-Диария
-Загуба на тегло
-Треска
-Кашлица и недостиг на въздух

От тях имам нещо като треска , силно главоболие и получих обрив който изчезна до няколко дни . Изобщо не ми се яде , болят ме ставите .... нямам кашлица нито подути лимфни възли . Нямам и недостиг на въздух .
Дни след акта бившето ми гадже каза че е накарало момчето да сми с мен за да ме зарази .... аз не му повярвах но ето че съм болна от нещо наподобяващо спин . На 16 години съм ...
Спин лекува ли се напълно ? Дали съм заразена ? Ще умра ли ?Имам скованост във врата което е посочена като симптом на други места .
имаx и ниска температура
Имам яки болки в корема което не срещнаx като симптом
Момчето не е свършвало в мен . От кои по-точно сексрети ме е запазил тогава ?
Мислите ли че хората са толкова безотговорни и жестоки и той е легнал с мен само за да ме зарази защото някой си го е помолил ...

DaNGeRousLy
07-19-2010, 06:16
Спин лекува ли се напълно ? Дали съм заразена ? Ще умра ли ?

Мисля, че това трябва да питаш някой лекар, а не във форума. :(

HexGirl
07-19-2010, 06:22
дано си вкарваш филми !!!
Защото ако не са филми е много зле ....
Това момче , бившият ти можеш да го съдиш ....
Спин не се лекува ... От самия спин не се умира , умира се от това , че той подтиска имунната систем . Тялото започва бавно да умира от инфекции

Shmahao
07-19-2010, 06:30
дано си вкарваш филми !!!
Защото ако не са филми е много зле ....
Това момче , бившият ти можеш да го съдиш ....
Спин не се лекува ... От самия спин не се умира , умира се от това , че той подтиска имунната систем . Тялото започва бавно да умира от инфекции
Дано да е само филм ... но много неща съвпадат . Бившия ми каза да съм била утишла на изследвания по-добре защотот той го бил накарал и постигнал целта си ... и 1-2 седмици след тоя разговор се разболявам от нещо :-o ..... какъв трябва да си за да го причиняваш така безразборно но други хора ?

OneBoy
07-19-2010, 06:49
Ами всеки знае на какво е способна човешката психика когато почнеш да си вкарваш някви паранои и когато те е страх от нещо, почти сигорен съм че ако бившият ти приятел не ти беше казал нищо нямаше да се чувстваш така но все пак иди да си направиш пълен набор от изследвания, а относно обрива ами може да е от всичко сега сме лятно време изпотяваме се и може да е от това.Искрено се надявам да ти няма нищо и ти желя отрицателен резултат при теста за спин.

LadyDi
07-19-2010, 07:16
Има едни неща, които се наричат тестове за ХИВ. Най-добре отиди се изследвай, защото ако не е шега и момчето наистина е било болно, въпреки че не е свършвал в теб, пак може да те е заразил.

Недей да отлагаш, заминавай си направи тест. И винаги, ВИНАГИ използвай презерватив, когато правиш random секс. Не се доверявай никога напълно на партньора си, винаги мисли сама за себе си...

И потретвам - МАРШ да си направиш тест!

umri
07-19-2010, 07:44
Директно отивай да се изследваш. Става анонимно и никой не трябва да знае. Дано да не е СПИН, щото си ебало майката. Отивай бързо. Ако не знаеш къде, отивай в най-близката болница или в поликлиниката да ти кажат къде.

След като се изследваш и получиш резултатите (които стават веднага) пиши тук, ако си в настроение, да кажеш какъв е развоя на нещата. По-долна постъпка от тая няма... Ако ти бях баща щях да изкормя и бившия ти и приятеля му, да ги набия на кол в центъра на града, пък после да лежа в затвора 2 живота, ако трябва.

BigFakeSmile
07-19-2010, 08:08
Мислите ли че хората са толкова безотговорни и жестоки и той е легнал с мен само за да ме зарази защото някой си го е помолил ...


Не само мисля, сигурна съм. Отиди и се изследвай...

gia_sena_mono
07-19-2010, 08:18
Ти нямаше ли съмнения, че си бременна?
В много филми се вкарваш! Успокой топката!
Иди на лекар, з адължително.
А ако това, че някой е спал с теб, за да те зарази по нечие желание ... нямам думи. Ти сигурна ли си, че бившият ти е болне от СПИН??

Nakadah
07-19-2010, 08:31
Само на мене ли ми се струва странно бившото и гадже което е на 16 да накара "някакъв си" да спи с нея да я зарази?

От къде той е знаел че др-я "пич" е имал спин?
Колко злоба трябва да има в някой 16 годишен да го направи това?
И как така тази си е легнала с някакъв си странен ей така, та даже го е правила без кондом?

LadyDi
07-19-2010, 08:34
Само на мене ли ми се струва странно бившото и гадже което е на 16 да накара "някакъв си" да спи с нея да я зарази?

От къде той е знаел че др-я "пич" е имал спин?
Колко злоба трябва да има в някой 16 годишен да го направи това?
И как така тази си е легнала с някакъв си странен ей така, та даже го е правила без кондом?
Отговорът на всичките ти въпроси е "детска глупост".
Затова и си патят толкова много - защото не си ползват главите по предназначение.

Мен ме вълнува само въпросът дали е сигурна, че другият е имал СПИН или всичко е било алабаланица, да й вземе страха.

amk933
07-19-2010, 08:34
Ъъъъ да. Само дето симптомите на AIDS-related болестите не се проявяват преди 6 месец обикновено. Много ми е странно при теб как ще е на 2ри ден. То СПИН не може да се засече със 100% преди 6 месец също, ама ти си болна вече, че и симптоми имаш. :lol:

Излез от филма.

LadyDi
07-19-2010, 08:36
Ъъъъ да. Само дето симптомите на AIDS-related болестите не се проявяват преди 6 месец обикновено. Много ми е странно при теб как ще е на 2ри ден. То СПИН не може да се засече със 100% преди 6 месец също, ама ти си болна вече, че и симптоми имаш. :lol:

Излез от филма.
И въпреки това, трябва да се научи, че СЕКС БЕЗ ПРЕЗЕРВАТИВ НЕ СЕ ПРАВИ.

Кога ще стане ясно, че тази гумичка пази не само от бебенца...

amk933
07-19-2010, 08:41
Ъъъъ да. Само дето симптомите на AIDS-related болестите не се проявяват преди 6 месец обикновено. Много ми е странно при теб как ще е на 2ри ден. То СПИН не може да се засече със 100% преди 6 месец също, ама ти си болна вече, че и симптоми имаш. :lol:

Излез от филма.
И въпреки това, трябва да се научи, че СЕКС БЕЗ ПРЕЗЕРВАТИВ НЕ СЕ ПРАВИ.

Кога ще стане ясно, че тази гумичка пази не само от бебенца...

Съгласен съм напълно, но ми е смешно как на втори ден след секс имат симптоми на бременност и СПИН. :)

vaseto0o
07-19-2010, 08:52
За 2 дена няма как да имаш симптоми... Излез от филма и се оспокой може да се майтапят, но теста е задължителен! Ако всичко е ок можеш спокойно да си хванеш едно гадже боксьор да ги пребие и 2та 8-)

LaCritic
07-19-2010, 09:06
Правих секс без презерватив Честито! От СПИН не може да се излекуваш, но можеш да живееш чрез животоподдържащи средства. Ще умреш, да, всеки човек умира някой ден, не сме безсмъртни. Ако отидеш на лекар още сега и хванете болестта в ранен стадии ще живееш още дълго време. Зависи от човека. Някои успяват до петата година, а други си живеят пълноценно 20 - 30 години. От СПИН не се умира както казаха преди мен. Умира се от други инфекции, предизвикани от слабата имунна система. Пожелавам ти успех! :-o

Shmahao
07-19-2010, 09:21
Значи с това момче с което спах се бяхме харесали (или поне аз го бях харесала) преди доста време . Обаче ходих с тва момче което ви казах че ми е бивш вече . В деня в който скъсах с него се засякох точно 10 мин след като скъсахме с тоя (което ме навежда на мисълта че бившия ми е нямал време да му каже да ме зарази защото тъкмо скъсахме а и скъсахме докато той още беше на работа , освен ако не го замислят от още по рано , но .. не знам) и се разбрахме да се видиме довечера нещо .. видяхме се ии то ... и след няколко дни стана голям скандал с бившия ми и аз му казах с кого съм го направила за да му стане поне малко кофти и тогава той ми каза как го бил накарал нарочно ТОЙ! :shock: не му повярвах но сега почвам да се съвнявам . Бившия ми му е приятел ... може от там да знае че е болен иначе и за мен е загадка от къде наистина може да знае ..

LadyDi
07-19-2010, 09:25
Ти отговори на другия въпрос - защо, мамка му, правиш секс без презерватив при one-night stand?

Shmahao
07-19-2010, 09:29
За 2 дена няма как да имаш симптоми... Излез от филма и се оспокой може да се майтапят, но теста е задължителен! Ако всичко е ок можеш спокойно да си хванеш едно гадже боксьор да ги пребие и 2та 8-)
и аз почвам да мисля че малко се прее филмирвам . Първо филм че съм бременна от негоо ... едва не умрях от страх . Сега филм че съм болна от него .... направо откачам . За първи път без презерватив и си докарах егати и главоболията .... ако и от това се размина просто без презерватив ще го направя пак , чак когато искам дете вече .
Пъпките ми излезнаха на 2рия ден ама се разболях на 17стия ден със симптоми наподобяващи ранен стадии на ХИВ ..

Shmahao
07-19-2010, 09:32
Ти отговори на другия въпрос - защо, мамка му, правиш секс без презерватив при one-night stand?
Щото понякога съм супер безотговорна даже и към себе си . Викам си това момче е толкова хубаво , не може да е болно и постъпих адски лекомислено ... идва ми да си разбия главата някъде .. заслужавам . :-o

Shmahao
07-19-2010, 09:35
Впрочем преди няколко часа пих хапчета за грип и май ми минаха симптомите само дето още не ми се яде . :( Ако съм заразена дали щеше да ми мине от хапчета за настинка ?

LaCritic
07-19-2010, 09:35
Абе ти ше ходиш ли да си правиш тест или не?

Shmahao
07-19-2010, 09:43
Ще ходя веднагически когато има къде . В момента съм в едно село набутана по принуда още няколко дни . После се връщам в София и правя тест веднага.. ще пиша тука какво е станало :( Ако съм заразена просто няма да повярвам 3 дена как живота ми се скапва от първия ми път без презерватив и един от малкото пъти в които изобщо правя секс ...

SummerRain
07-19-2010, 10:01
Столична ХЕИ
Ул. Враня № 20
Ет. 5 стая 502
Тел. 02/ 833 40 99
02/ 931 20 51 в. 281

Българска Асоциация по семейно планиране
Ул. Суходолска № 99
Кв. Факултета
Ет. 1
Тел. 02/ 929 41 45

Това са местата, където можеш да си направиш изследвания. Те са анонимни и безплатни. НО изследването се прави около 3 месеца след рисковия полов контакт, защото по това време вече са се образували достатъчен брой антитела срещу вируса.
ИЗПОЛЗВАЙ ВИНАГИ ПРЕЗЕРВАТИВ!!!!!!

Shmahao
07-19-2010, 10:05
дали съм се разминала тоя път :( Нали най-вече по анален път се предава ХИВ ? Не е имало такова нещо при нас . А и не е свършвал в мен .
Мерси за адресите . Ама как така 3 месеца ? Ще се съсипя от страх до тогава . Аз четох че след 1 месец пак ще се покажат резултати ?

SummerRain
07-19-2010, 10:11
дали съм се разминала тоя път :( Нали най-вече по анален път се предава ХИВ ? Не е имало такова нещо при нас . А и не е свършвал в мен .
Мерси за адресите . Ама как така 3 месеца ? Ще се съсипя от страх до тогава . Аз четох че след 1 месец пак ще се покажат резултати ?

Вируса на СПИН се предава при орален, вагинален и анален секс. След 3 месеца резултатът ще бъде сигурен, тогава образуваните антитела са достатъчен брой. След един месец е малко съмнително.

dimitar_ak
07-19-2010, 10:29
Плашат те, но си направи тест. Предполагам тестове има във всяка кръвна лаборатория.

LadyDi
07-19-2010, 10:32
Вируса се предава при всякакъв секс, стига да има телесни течности, така да се каже.
Най-вероятно се филмираш, а и тези симптоми, които описваш може да са от настинка, грип или нещо вирусно, ако върлува наоколо, не е задължително да е ХИВ.

Но щом изпитваш и минимални съмнения, тестът е най-добрия вариант. Няма нищо срамно, дори се поощрява, пък и е анонимен. Изследвай се, ей така за себе си.

И винаги си носи презервативи и ги ползвай. Едно удоволствие от 5-10 минути не си струва главоболия дни наред.

KumchoValcho
07-19-2010, 10:35
Ъъъъ да. Само дето симптомите на AIDS-related болестите не се проявяват преди 6 месец обикновено. Много ми е странно при теб как ще е на 2ри ден. То СПИН не може да се засече със 100% преди 6 месец също, ама ти си болна вече, че и симптоми имаш. :lol:

Излез от филма.
И въпреки това, трябва да се научи, че СЕКС БЕЗ ПРЕЗЕРВАТИВ НЕ СЕ ПРАВИ.

Кога ще стане ясно, че тази гумичка пази не само от бебенца...

Съгласен съм напълно, но ми е смешно как на втори ден след секс имат симптоми на бременност и СПИН. :)Самовнушението е опасно понякога..

Ходи на тест и ВИНАГИ ПОЛЗВАЙ ПРЕДПАЗНИ СРЕДСТВА

justadrenaliNe
07-19-2010, 11:06
Значи с това момче с което спах се бяхме харесали (или поне аз го бях харесала) преди доста време . Обаче ходих с тва момче което ви казах че ми е бивш вече . В деня в който скъсах с него се засякох точно 10 мин след като скъсахме с тоя (което ме навежда на мисълта че бившия ми е нямал време да му каже да ме зарази защото тъкмо скъсахме а и скъсахме докато той още беше на работа , освен ако не го замислят от още по рано , но .. не знам) и се разбрахме да се видиме довечера нещо .. видяхме се ии то ... и след няколко дни стана голям скандал с бившия ми и аз му казах с кого съм го направила за да му стане поне малко кофти и тогава той ми каза как го бил накарал нарочно ТОЙ! :shock: не му повярвах но сега почвам да се съвнявам . Бившия ми му е приятел ... може от там да знае че е болен иначе и за мен е загадка от къде наистина може да знае ..

Явно и той ти го е казал, за да ти стане гадно :) Един вид.. "кой кого, а? "
Има хора, който с години са разпространители на ХИВ и незнаят, а ти от 2рата седмица..?

Всичко е блъф според мен. Тези симптоми са може би от някой летен грип. Отиди при личния той ще ти изпиши медикаменти. А тест си направи, няма какво да загубиш.

Sofff
07-19-2010, 11:21
омг момиче отивай на изследвания и дано ти няма нищо !!!

SunnyBunny
07-19-2010, 11:41
Ти отговори на другия въпрос - защо, мамка му, правиш секс без презерватив при one-night stand?
Щото понякога съм супер безотговорна даже и към себе си . Викам си това момче е толкова хубаво , не може да е болно и постъпих адски лекомислено ... идва ми да си разбия главата някъде .. заслужавам . :-o

Е като чета такива глупости много се нервирам. Кво по дяволите е "щото понякога съм супер безотговорна даже и към себе си".. тва ти е живота бе човек! Не мога да разбера защо правиш секс като не си информирана как да се предпазиш от нежелана бременност и от различните болести. Първо пускаш тема как да правиш аборт, после "болна съм от СПИН", накрая "умряла съм" еми така ще стане да. Малко вероятно е да си болна от СПИН и да проявиш симптоми толкова рано. Пък и бившия ти ти го е казал за да те сплаши, но това не означава, че не те е заразил с някоя друга болест. Вероятно повечето симптоми които имаш са от притеснение. И следващия път вместо да задаваш глупави въпроси от рода на "Нали по анален път се предава ХИВ", "Ако съм заразена дали ще ми мине от хапчета за настинка?" и др., вземи прочети нещо по въпроса. И сега да не ми кажеш, че се държа не знам си как и че вече си достатъчно уплашена и тнт, защото трябва да си уплашена. Ако сега се разминеш от нещо сериозно, този страх ще те предпази за в бъдеще. Дано ти няма нищо.

Shmahao
07-19-2010, 13:52
^ знам че е така ... но вече какво да направя ;[
Искам да питам още нещо добре запознатите с вируса на ХИВ и не само с него , за да се поуспокоя.. симптомите които имам балки в главата и корема , лош вкус в устата , скованост във врата и болки в тялото са прекалено силни . Много ми е зле . Не мога да ходя едва ли не и изобщо не ми се яде . Та така ли трябва да бъде ако съм заразена ? Толкова силно ? И пак казвам минали са вече 20 дни какво му е раното за симптоми ?! Навсякъде пише че се проявават първите 2-6 седмици ... :( :(

Justify
07-19-2010, 14:20
Тест мислиш ли да правиш, или разчиташ на форумните врачки?

ginny
07-19-2010, 15:48
Отиди да се изследваш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. С.П.И.Н. може да се хване и от свирка ( заразите преминават през лигавиците в устната кухина) , а може и без никакъв полов контакт .Бившият ти е малоумник и дори да не е вярно пак е загубеняк .Дано нищо ти няма .После пиши дали си добре

SummerRain
07-19-2010, 15:49
http://www.puls.bg/illnes/issue_277/part_1.html разгледай този сайт.

Krischu
07-19-2010, 15:59
Бившия ти много мъжки е постъпил..
Дано ти няма нищо..

tanch3t093
07-19-2010, 16:07
И как така тази си е легнала с някакъв си странен ей така, та даже го е правила без кондом?
И аз това си помислих първоначално ..

tanch3t093
07-19-2010, 16:12
Ти отговори на другия въпрос - защо, мамка му, правиш секс без презерватив при one-night stand?
Щото понякога съм супер безотговорна даже и към себе си . Викам си това момче е толкова хубаво , не може да е болно и постъпих адски лекомислено ... идва ми да си разбия главата някъде .. заслужавам . :-o

Е като чета такива глупости много се нервирам. Кво по дяволите е "щото понякога съм супер безотговорна даже и към себе си".. тва ти е живота бе човек! Не мога да разбера защо правиш секс като не си информирана как да се предпазиш от нежелана бременност и от различните болести. Първо пускаш тема как да правиш аборт, после "болна съм от СПИН", накрая "умряла съм" еми така ще стане да. Малко вероятно е да си болна от СПИН и да проявиш симптоми толкова рано. Пък и бившия ти ти го е казал за да те сплаши, но това не означава, че не те е заразил с някоя друга болест. Вероятно повечето симптоми които имаш са от притеснение. И следващия път вместо да задаваш глупави въпроси от рода на "Нали по анален път се предава ХИВ", "Ако съм заразена дали ще ми мине от хапчета за настинка?" и др., вземи прочети нещо по въпроса. И сега да не ми кажеш, че се държа не знам си как и че вече си достатъчно уплашена и тнт, защото трябва да си уплашена. Ако сега се разминеш от нещо сериозно, този страх ще те предпази за в бъдеще. Дано ти няма нищо.

Подкрепям .. За това НЕ ЧАКАЙ И МИНУТА ВРЕМЕ отиди на си направиш теста и да си сигурна какво става. Посъветствай се с лекар ;)
Успех!

FuckedUp
07-19-2010, 16:15
Е, хубава работа...СТЕГНЕТЕ СЕ! :?

07-19-2010, 16:20
Ето какво излезе преди малко по новините:

ООН: Скрита СПИН епидемия в Източна Европа

Според експертите разпространението на ХИВ е нараснало с до 700% в пет региона на Русия, а страните в Централна Азия са последните горещи точки

Скрита епидемия от СПИН се разраства с тревожна скорост в Източна Европа и Централна Азия, разпалвана от употреба на наркотици, рисков секс и жестока социална стигма, която пречи на хората да потърсят помощ, предупреждава ООН.

Изводът се съдържа в доклад на УНИЦЕФ, разпространен днес в рамките на продължаващата международна конференция за СПИН във Виена.

Детският фонд предупреждава, че здравните и социални услуги в региона не правят почти нищо за младите хора, при които рискът от заразяване с ХИВ е висок.

Вместо това много от тях стават обект на осъждане, обвинения и дори съдебно преследване, ако потърсят лечение или информация за човешкия вирус на имунната недостатъчност.

Нелечимият вирус сега се разпространява по-бързо в Източна Европа и Централна Азия, отколкото където и да е другаде по света.

Скоростта на разпространяване означава, че само за шест дни - колкото трае конференцията във Виена - 3000 души са се заразили в ХИВ. ...

19.07.2010
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3136011
Така че, наистина, имайте не едно, а две и повече на ум

Иначе, за симптомите на автора на темата, не зная. Чувал съм, че при експеримент, когато предоставили на човек безобидно хапче и малко след като го изпил му съобщили, че са объркали с някаква "отрова", то при човека се появили около 80% от симптомите на въпросното отровно вещество -- вж. Плацебо-ефект (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B5%D0%B1%D0%BE-%D0%B5%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82). Освен това, върлуват какви ли не венерически болести с аналогични симптоми, така че, защо най-добре не се обърнете към личния си лекар? Ако се притеснявате, че може да съобщи на Вашите, то отидете в някое друго лечебно заведение, ориентирайте се към някое от ДжиПи-тата там и просто си платете прегледа + съответния кръвен тест

justadrenaliNe
07-19-2010, 21:12
^ знам че е така ... но вече какво да направя ;[
Искам да питам още нещо добре запознатите с вируса на ХИВ и не само с него , за да се поуспокоя.. симптомите които имам балки в главата и корема , лош вкус в устата , скованост във врата и болки в тялото са прекалено силни . Много ми е зле . Не мога да ходя едва ли не и изобщо не ми се яде . Та така ли трябва да бъде ако съм заразена ? Толкова силно ? И пак казвам минали са вече 20 дни какво му е раното за симптоми ?! Навсякъде пише че се проявават първите 2-6 седмици ... :( :(

Е, ти си отговори на въпроса :> А дали не си бременна :D

Extremescream
07-19-2010, 21:13
Напоследък много често използвам за пример един виц...то даже май не е и виц,но както и да е.
Един обикновен човечец преглежда медицински справочник и гледа болестите и тяхните симптоми.Открил,че има почти всички болести и тича на лекар.Лекарят му казва 'Остави диагностицирането на лекарите.'
Тоест-направи си тест.

JustVes
07-19-2010, 21:27
Не съм чела всички мнения в темата, но може да отидеш в кабинет за безплатно и анонимно изследване за спин, аз и прителя ми си направихме скоро. Абсолютно анонимно е а и ще разбереш със сигурност. Аз знам за такъв кабинет в Ст. Град в София, на още две три места също има.

tnp123
07-19-2010, 21:38
Така...бях слушал една история преди време:
Имало една жена на 50 години. Тя имала дъщеря, която се оженила. Но майката не била съгласна с брака, и постоянно се карала с мъжа. Един ден, съпругът й я почерпил с лимонада. И на другия ден и станало лошо, и решила че е отровена. След една седмица умряла. А в питието е нямало НИЩО. Тя си го е ВЪОБРАЗИЛА, и съответно си е повярвала.
Ето ти си чула че си спала с болен, четеш симптомите и о ужас! Съвпадат с твоите! Но дали просто не е съвпадение? Все пак, отиди на лекар.

FunkyBoy
07-19-2010, 21:40
Иди на лекар, к'во дириш по форумите :x

Aubergene
07-19-2010, 22:06
ами имаш вече едно наум - никога повече секс без предпазни средства и тест за НІV, НО имай предвид, че тестовете хващат най-рано месец след заразяването. иначе просто няма образувани антитела!
друг е въпросът, че и според мен си въобразяваш и самонавиваш - върви за тест, но ще трябва да изтраеш поне месец.
второто, което те питат в кабинета по анонимно изследване (след "имали ли сте необезопасен полов контакт") е "изминал ли е поне месец от рисковия акт". съжелявам, но ще изчакаш! иначе споко - най-вероятно всичко ще е наред!...

fenc0re
07-19-2010, 23:25
За да се утешиш малко ще ти кажа че със сегашната ми приятелка миналата година правихме секс без презерватив и тя след няколко седмици имаше доста от симптомите за СПИН но след изследвания се оказа че няма такова нещо :)) Но си направи тест задължително тва не е ташак.А тоя бившия ти и ташак да си прави треа да е ебати лайното.

slap
07-20-2010, 00:00
Бившич ти може да го съдиш за това че е спал с теб ако е бил на 18... Но пък ти как се навиваш така спиш със всички, че и без презерватив... Както и да е много хора си внушават разни неща за да се направят на интересни а други искат да привлекат внимание... дано а е това защото иначе си едно глупаво момиче което не внимава и не се интересува от себе си....

Shmahao
07-20-2010, 05:54
Наистина прочетох много смислени мнения и се успокоих :)
Разминали се тоя път сигурно няма да правя секс до 18 :D
Много ще е жалко ако на 16 свърша така а и не съм го правила много пъти че да си кажа "еми аз спях със всеки срещнат , нормално ..."

SummerRain
07-20-2010, 07:11
Наистина прочетох много смислени мнения и се успокоих :)
Разминали се тоя път сигурно няма да правя секс до 18 :D
Много ще е жалко ако на 16 свърша така а и не съм го правила много пъти че да си кажа "еми аз спях със всеки срещнат , нормално ..."

А на 18 няма ли да е жалко.... :?

Shmahao
07-20-2010, 07:25
на 18 ще е пак жалко естествено за това ще е безопасен дакота не ми се приискат дечица 8-)
Някой да е чувал че имало някакъв грип в момента ?

Shmahao
07-20-2010, 07:26
на 18 ще е пак жалко естествено за това ще е безопасен дакота не ми се приискат дечица 8-)
Някой да е чувал че имало някакъв грип в момента ?

Discard
07-20-2010, 09:02
Прозоръчния период е ДО 6 месеца, тоест след 6-я месец теста е около 100% сигурен.Ако си толкова наплашена изчакай поне един месец(да правиш тест преди това е безмислено) и се изследвай...после си го направи след 3-я месец,когато теста е много по адекватен.И ако не си се успокоила си направи един след 6 месец.Някой ще каже че е тъпо да си правиш 1000 теста, но и аз се бях филмирал така преди...така че, за да се поуспокоиш може да си направиш повече от 1 изследвания в продължение на времето.Най-вероятно просто си вкарваш филми, така че се успокой, дори да ти има нещо (недай си боже) лечението е много напреднало в момента.Къде има анонимни кабинети ти казаха по нагоре, така че не си внушавай глупости,изчакай да минат 3 месеца поне(ако можеш да издържиш) и тичай да си правиш тест :) .Късмет и дано н нищо ти няма!

baatko
07-20-2010, 09:07
на 18 ще е пак жалко естествено за това ще е безопасен дакота не ми се приискат дечица 8-)
Някой да е чувал че имало някакъв грип в момента ?


Аз и едва гледам всеки ден температури...писна ми искам да съм здрав!

DarkGirll
07-20-2010, 09:19
НАПРАВИ СИ ТЕСТ

divaorhideq
07-20-2010, 09:43
Има много малка вероятност да си болна, но все пак има. Това за тестовете е добра идея, обаче много безотговорно си постъпила- първо заради това, че си спала с някой без да се предпазиш по никакъв начин и после- как така бившият ти го бил накарал това момче да спи с теб? От къде знаеш, че наистина е бил заразен? Според мен това е ебавка от страна на бившия ти, просто иска да те изплаши. Не му се давай! А, и тия работи, че можеш да го съдиш, защоти си непълнолетна- забрави. Не си струва усилията и парите- нищо няма да излезе. И умната :)

Justify
07-20-2010, 09:48
Нищо няма да излезе ли? Мой познат в момента лежи в затвора с 4 годишна присъда за секс с непълнолетна.Тъпата курва му е..а майката отсекъде................ :o

divaorhideq
07-20-2010, 09:56
Верно ли бе? :D Не мога да повярвам, честно.
Явно к*рвата на твоя познат има акъл и парички :)

07-20-2010, 11:10
... Мой познат в момента лежи в затвора с 4 годишна присъда за секс с непълнолетна. ...
Няма такова нещо по смисъла на Наказателния кодекс (http://lex.bg/bg/laws/ldoc/1589654529). Съгласно чл. 151, престъплението е за секс с „лице, ненавършило 14-годишна възраст“ -- или т.е. малолетно, а не непълнолетно. За сравнение, ето как стои въпроса с тази възраст и по света -- http://www.avert.org/age-of-consent.htm /Франция - 15, Великобритания - 16, САЩ - 16, а на места дори 17 и 18, Ватикана - 12 и т.н./. Но ако твоят познат я е изнасилил нещо, то си е за затвора и дори тя да беше пълнолетна

Emilen
07-20-2010, 11:59
Зор се доказва, че нямаш сестра...

Shmahao
07-20-2010, 12:00
Абе я да ви питам още нещо ... потя се много , но пия лакарства с доста парацетамол в тях . Дали е от него ?

Emilen
07-20-2010, 12:09
Абе лепнала си... грип или нещо подобно. Потенето е нормален процес за регулиране на телесната температура. Потиш се, защото ти спада температурата на моменти(явно имаш висока температура).
Престани да мислиш за проблема толкова интензивно!

cyclops
07-20-2010, 12:11
ако си заразена се разболяваш от най-малкото нещо, тъй като ти пада имунната система. първите симптоми се появяват до 2 седмици след акта. една позната на приятелка така се зарази и имаше симптоми около 10 дена след акта, но тя имаше и херпес на устата(това е често срещан симптом). Оказа се заразена за съжаление. просто внимавай и си направи ТЕСТ

Shmahao
07-20-2010, 12:14
за сега нямам херпес ;S ;S ;S ;S ;S

tarikat4o
07-20-2010, 12:23
1-во се притесняваше, че си забременяла, сега пък СПИН. Направо... страшна поука си си взела, тц тцц. Пази се малко.

Princessani
07-20-2010, 12:49
За да не пускам нова тема да попитам и аз като има толкова много болести ,защо подяволите е толкова разпространена тази практика да се прави секс без презерватив ??? Много хора познавам дето неискат да използват презерватив и най-вече от мъжката част ''вчера чух изказване ми аз нищо неосещам като го използвам?!!! :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb:

Emilen
07-20-2010, 12:54
Май вече го намекнах... Като заиграят хормоните и много хора са като дрогирани - морето им е до колене. Чувстват се всесилни и недосегаеми. Като си задоволят нагона и следват моментите на отрезняване - светът вече не е приятелски настроен, а зъл и дебнещ враг. Реалността става много осезаема, а психиката - твърде лабилна. Следва съжаление, разкаяние, страх... До следващия път... До последния път...

Princessani
07-20-2010, 12:56
Май вече го намекнах... Като заиграят хормоните и много хора са като дрогирани - морето им е до колене. Чувстват се всесилни и недосегаеми. Като си задоволят нагона и следват моментите на отрезняване - светът вече не е приятелски настроен, а зъл и дебнещ враг. Реалността става много осезаема, а психиката - твърде лабилна. Следва съжаление, разкаяние, страх... До следващия път... До последния път... ми да така е да се надяваме до 2012 вместо да дойде края на света както беше предвидено някой някъде да измисли лек за този толкова опасен вирус ....... :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :evil:

Emilen
07-20-2010, 13:02
Винаги е по-добре да се избегне болест, вместо да се лекува. Единственият шанс в момента е отговорното поведение. ХИВ е изключително опасен вирус, поради факта, че е РНК тип, което го прави изключително лесно мутиращ. Това пък затруднява създаването на ваксина. Аз лично не вярвам да се намери начин за пълно излекуване, в следващите 20-30 години. Към момента има голям напредък в поддържането живота на серопозитивните. Реално, с ХИВ може да се живее почти толкова дълго, колкото и без него. Но това е един доста напрегнат живот, който не предполага създаване на поколение и през цялото време е само борба за всяка годинка повече.

Princessani
07-20-2010, 13:03
Още едно такова расистко коментарче и си аут.

амк933

Emilen
07-20-2010, 13:05
Няма точни и сигурни данни за възникването на СПИН. В този смисъл, не е зле да се избягват расистки нападки.

Princessani
07-20-2010, 13:07
Няма точни и сигурни данни за възникването на СПИН. В този смисъл, не е зле да се избягват расистки нападки.

Extremescream
07-20-2010, 13:49
Няма точни и сигурни данни за възникването на СПИН. В този смисъл, не е зле да се избягват расистки нападки. Аз пък съм чела доста и знам доста и имаше такъв филм ,за избиването на негрите и за какво си мислите ,че са били избивани?!

Защото негрите/еврейте винаги са били обвинявани за половината проблеми на света.Все трябва да има виновни,нали?

Princessani
07-20-2010, 14:23
[quote="Princessani"][quote=Emilen]Няма точни и сигурни данни за възникването на СПИН. В този смисъл, не е зле да се избягват расистки нападки.

Extremescream
07-20-2010, 14:28
Mда,не виждам смисъл да се спори....

SuNsEt
07-20-2010, 14:45
Има нов летен вирус сега,една моя приятелка е болна.Има температура и е отпаднала,всичко я боли и зглежда ужасно...

Shmahao
07-20-2010, 14:49
Има нов летен вирус сега,една моя приятелка е болна.Има температура и е отпаднала,всичко я боли и зглежда ужасно...
Наистина ли ???? :) Колко хубаво 8-) Дано да съм лепнала негоо ..
Я кажете за този вирус в какво по-точно се изразява ?

http://www.dnes.bg/health/2010/07/15/letni-virusi-tryshvat-po-hiliada-bylgari-na-sedmica.94518
Я вижте прилича на мойто 8-) дано .. и все пак ще си направя тест така или иначе .

LaCritic
07-20-2010, 14:57
Има нов летен вирус сега,една моя приятелка е болна.Има температура и е отпаднала,всичко я боли и зглежда ужасно...
Наистина ли ???? :) Колко хубаво 8-) Дано да съм лепнала негоо ..
Я кажете за този вирус в какво по-точно се изразява ?Ми то и аз съм лепнал нещо такова, значи почнаха да ме болят краката най-вече, да съм отпаднал и да ми се спи и дигнах температура. Иначе главата не ме боли, нито стомаха..

SuNsEt
07-20-2010, 14:59
Ами не съм болна от летния вирус,но това ми каза тя,а и си личеше колко е зле...Но ти казвам,отиди на лекар за да те прегледа.Надявам се да не е нищо сериозно,но ако не е SPIN може да е нещо друго...Прочетох,че си в някакво село,но мисля,че трябва да намериш начин да стигнеш до най-близкия град с някоя приятелка и да отидете в някоя болница.Ако се чудиш какво да кажеш на вашите излъжи ги,че приятелката ти иска да отиде еди-си къде и толкова.

Shmahao
07-20-2010, 15:03
Ами аз от 3 дни пия едни лекарктва с много парацетамол в тях и днеска вече се чувствам добре . Направо да не сбъркам ама ми няма нищо . :) А иначе беше голямм ужас .. няма такова главоболие , болки в корема , втрисане , болки в мусколите .... и реших че е СПИН . Кое още не е изключено до теста , да чукам на дърво , въпрки че не съм суеверна ...

tarlyo
07-20-2010, 15:39
Ей, дано не си болна от СПИН, щот' тва е много, много, много, много, много лошо. :X

Shmahao
07-20-2010, 15:43
^ това много много много ама много щеше да ме стресира вчера . 8-) Сега малко по-малко . :(

krem4et0
07-20-2010, 15:46
Princessani, чувствай се официално предупредена за расистките си изказвания. При още 1 реплика в този тон, ще видиш къде растат БАНаните!

Princessani
07-20-2010, 19:18
Princessani, чувствай се официално предупредена за расистките си изказвания. При още 1 реплика в този тон, ще видиш къде растат БАНаните! добре предполагах :?

Princessani
07-20-2010, 21:57
ако си заразена се разболяваш от най-малкото нещо, тъй като ти пада имунната система. първите симптоми се появяват до 2 седмици след акта. една позната на приятелка така се зарази и имаше симптоми около 10 дена след акта, но тя имаше и херпес на устата(това е често срещан симптом). Оказа се заразена за съжаление. просто внимавай и си направи ТЕСТ а тази твоя позната с колко мъже се е ч*кала сигурно със много ??? Питам информативно :? :(

cyclops
07-21-2010, 09:01
ако си заразена се разболяваш от най-малкото нещо, тъй като ти пада имунната система. първите симптоми се появяват до 2 седмици след акта. една позната на приятелка така се зарази и имаше симптоми около 10 дена след акта, но тя имаше и херпес на устата(това е често срещан симптом). Оказа се заразена за съжаление. просто внимавай и си направи ТЕСТ а тази твоя позната с колко мъже се е ч*кала сигурно със много ??? Питам информативно :? :(

Имаше си сериозен приятел от 4 години, който й изневерил и се е изч*кал с някаква за една нощ без презерватив и после й го предаде. Естествено и двамата сега са заразени(и разделени) !

Greennight
07-21-2010, 09:06
Лошо..направи си тест,наистина това са симптомите.СПИНа не се лекува напълно и се умира..

987654
07-21-2010, 09:19
Т'ва с имам спин, гъбички, сифилис, от зарязани гаджета е номер стар като света. На 2 ден болна от спин. :lol:

Princessani
07-21-2010, 10:39
ако си заразена се разболяваш от най-малкото нещо, тъй като ти пада имунната система. първите симптоми се появяват до 2 седмици след акта. една позната на приятелка така се зарази и имаше симптоми около 10 дена след акта, но тя имаше и херпес на устата(това е често срещан симптом). Оказа се заразена за съжаление. просто внимавай и си направи ТЕСТ а тази твоя позната с колко мъже се е ч*кала сигурно със много ??? Питам информативно :? :(

Имаше си сериозен приятел от 4 години, който й изневерил и се е изч*кал с някаква за една нощ без презерватив и после й го предаде. Естествено и двамата сега са заразени(и разделени) ! много много кофти дано никога не ни достига :( :-#

djoko
07-21-2010, 10:47
[, пак може да те е заразил. Стига бе хора 21 век сме,какво значи може??? Ако е носител на ХИВ,при началото на акт-а и тя става носител? Какво пазите я от последствията ли? Щом може да си позволи да прави секс с познати и непознати да си носи отгоровноста.

И винаги, ВИНАГИ използвай презерватив, когато правиш random секс. Не се доверявай никога напълно на партньора си, винаги мисли сама за себе си...
Хората станали на по 30-40 години си го правят с кондоми,тя на 16 и без презерватив? Всичко наред ли е?

И потретвам - МАРШ да си направиш тест![/quote]
Отивай да правиш,пича е прав.Има медикаменти който могат да забавят нещата.

POKEMONFOREVER
10-21-2010, 16:58
Какво стана,как се развиха нещата,направи ли си тест ?
Пиши ми на лично аке не тука,интересно ми е :).




Имаше си сериозен приятел от 4 години, който й изневерил и се е изч*кал с някаква за една нощ без презерватив и после й го предаде. Естествено и двамата сега са заразени(и разделени) !

"cyclops" други симтоми на приятелката на твоята приятелка освен,че е имала херпес на устата не са ли ти споменати :?

Как се държах хората сега с нея ?

Тя как продължава да живее,как се отнася към живота,разкажи ако искаш :).

roshkors
10-21-2010, 17:57
Идиоти...Вирусът на СПИН не се проявява толкова рано, авторке успокой се нямаш СПИН. Вярно е, че болните от СПИН не умират самия вирус на СПИН. В напреднал стадии може да се умре и от проста настинка, както и от инфекция, но по рядко :) понеже такива хора знаят за проблема си и се пазят. Най-много това момче да ти е предало нещо друго по полов път.

slun4oy
11-11-2010, 11:10
и аз така мисля според мен има 000001 % да те е заразил но за твое успокоение все пак отиди на лекар 8-)

DREAM95
11-11-2010, 12:15
Има едни неща, които се наричат тестове за ХИВ. Най-добре отиди се изследвай, защото ако не е шега и момчето наистина е било болно, въпреки че не е свършвал в теб, пак може да те е заразил.

Недей да отлагаш, заминавай си направи тест. И винаги, ВИНАГИ използвай презерватив, когато правиш random секс. Не се доверявай никога напълно на партньора си, винаги мисли сама за себе си...

И потретвам - МАРШ да си направиш тест!

neeDaBosS
11-11-2010, 15:34
[quote="POKEMONFOREVER"]Какво стана,как се развиха нещата,направи ли си тест ?
Пиши ми на лично аке не тука,интересно ми е :).
+1

MrUnnamed
11-11-2010, 20:44
Като не се е изпразнил в теб как така ще се заразиш ?
СПИН се предава по полов път или кръвен път ... И да е заразен докато не се изпразне в теб ти неможеш да се заразиш това да ти е ясно ... може да е нещо друго виж прегледай се не губи време ...

Anichkaxxwee
11-14-2010, 18:53
Правих секс без презерватив . След 2 дни ми излезна странен обрив . Ето какви са симптомите в ранен стадии
Ранна инфекция
В началото на инфектирането с ХИВ може да няма никакви признаци, въпреки че в много случаи в първите две до четири седмици от инфекцията е възможно да се развият грипоподобни заболявания. Признаците и симптомите са следните:
-Треска
-Главоболие
-Възпалено гърло
-Подути лимфни възли
-Обрив
Дори и да отсъстват напълно симптоми, заразата може да се предава и на други хора.
Симптоми могат да не се проявят в продължение на 8 или 9 години или повече.Но тъй като вирусът продължава да се размножава, и да унищожава имунните клетки, могат да се развият инфекции и хронични симптоми, като например:
-Подути лимфни възли - често един от първите признаци на HIV инфекцията.
-Диария
-Загуба на тегло
-Треска
-Кашлица и недостиг на въздух

От тях имам нещо като треска , силно главоболие и получих обрив който изчезна до няколко дни . Изобщо не ми се яде , болят ме ставите .... нямам кашлица нито подути лимфни възли . Нямам и недостиг на въздух .
Дни след акта бившето ми гадже каза че е накарало момчето да сми с мен за да ме зарази .... аз не му повярвах но ето че съм болна от нещо наподобяващо спин . На 16 години съм ...
Спин лекува ли се напълно ? Дали съм заразена ? Ще умра ли ?Имам скованост във врата което е посочена като симптом на други места .
имаx и ниска температура
Имам яки болки в корема което не срещнаx като симптом
Момчето не е свършвало в мен . От кои по-точно сексрети ме е запазил тогава ?
Мислите ли че хората са толкова безотговорни и жестоки и той е легнал с мен само за да ме зарази защото някой си го е помолил ...
Иследвай се от СПИН и ще разбереш дали си заразена

Di
11-14-2010, 18:57
направи си тест след време

спин се хваща ако момчето или момичето имат кръвен контакт
например ти имаш някаква раничка,той също или подобно