PDA

View Full Version : За студенти и кандидат-студенти- желания, резултати и съвети



girl88
07-19-2010, 08:30
Колко изкарахте на матурата по БЕЛ и на втората матура? Колко ви е дипломата? (за завършилите 12 клас)
С какво искате да се занимавате и къде искате да кандидатствате (каква специалност)?
Каква е причината да пожелаете точно тази специалност (една ли е причината или са комплексни)?
Ходили ли сте (ще ходите ли) на частни уроци (курсове) за да се подготвите и ако да къде ако не е тайна?
За студентите - къде ви приеха и това ли е специалността която искахте? По какво държахте изпит и колко изкарахте на него? Какви са ви впечатленията от университета? На общежития или на квартира сте (за тези, които не са от града в който учат) скъпо ли е
Нека тук също така студенти и кандидат-студенти да си даваме съвети и препоръки особено за тези, които все още се колебаят какво да учат, в общежитие или квартира е по-добре да се настанят и пр.?

bEbsI
07-19-2010, 17:18
Матура по Бел - 5.84
Матура по Биология - 5.72
Диплома - 5.66

С фармация искам да се занимавам.Кандидатствам за помощник фармацевт в МУ Плевен и Филаретова София. Искам да се занимавам с нещо стойностно по мойте критерии.Вариантът беше това или медицина - имам родители доктори виждам как седят нещата и никога няма да стана лекар. 8-) Не съм ходила на уроци по биология. Ходих по Бел ама това е друг въпрос.

П.С И в една друга тема отговарях , но ми се иска да има повече активност в темите за кандидат - студентите и затова писах и тук. 8-)

male91
07-19-2010, 19:02
БЕЛ 4.90
Биология 5.95
Среден успех в дипломата 5.30
Малко се поизложих на БЕЛа но предполагам ше го преживея :)
Искам да стана ВОЕНЕН и да служа вярно на род и родина !!!
Кандидатствам във ВВМУ (да с математика кандидатствам, не с биология)
писах биология, колкото да си взема матурите.
Днеска бях на медицински прегледи и поради притеснението пулса ми се ускори страшно много и кръвното ми се вдигна, дори още ме боли главата
(Дано не ме скъсат на медицинския и дано всичко да е добре)
По БEЛ и биология на уроци не съм ходил, но по математика ходих цяла година :)
Смятам, че съм изкарал прилична оценка :Р

girl88
07-25-2010, 07:05
Матура по Бел - 5.84
Матура по Биология - 5.72
Диплома - 5.66

С фармация искам да се занимавам.Кандидатствам за помощник фармацевт в МУ Плевен и Филаретова София. Искам да се занимавам с нещо стойностно по мойте критерии.Вариантът беше това или медицина - имам родители доктори виждам как седят нещата и никога няма да стана лекар. 8-) Не съм ходила на уроци по биология. Ходих по Бел ама това е друг въпрос.

П.С И в една друга тема отговарях , но ми се иска да има повече активност в темите за кандидат - студентите и затова писах и тук. 8-)
приеха ли те (как мина изпита) и защо не искаш медицина (според мен медицината е по-добрия вариант)

KumchoValcho
07-25-2010, 09:40
Искам да стана ВОЕНЕН и да служа вярно на род и родина !!! :lol:
Нали знаеш, че ако станеш военен ше служиш за други, по-илни страни, а не на твоята велика родина

bEbsI
07-26-2010, 08:48
НЕ си заслужава.Мога да стоваря още куп информация за всички специализации в България,но ще се въздържа,за да не убивам ентусиазма на кандидатите.. тъй като все пак това си е лично мое мнение.Класирането ми още не е излязло,но имам бал почти 23 от 24.

miss_murderer
08-04-2010, 14:11
някой знае ли как се образува бала за психология в ПУ "Паисий Хилендарски". ще бъда много благодарна!

chemist9009
08-04-2010, 14:24
някой знае ли как се образува бала за психология в ПУ "Паисий Хилендарски". ще бъда много благодарна!

Един по избор от:
- Психология
(ушесторена)
- Математика
- Български език
- Английски език
- Немски език
- Френски език
- Руски език
(упеторена)
+ Говорни и комуникативни способности

:) :) :)

miss_murderer
08-04-2010, 14:49
някой знае ли как се образува бала за психология в ПУ "Паисий Хилендарски". ще бъда много благодарна!

Един по избор от:
- Психология
(ушесторена)
- Математика
- Български език
- Английски език
- Немски език
- Френски език
- Руски език
(упеторена)
+ Говорни и комуникативни способности

:) :) :)

но при оценка 6.00 на изпита по български ако е упеторено не се получава максимален бал 36- значи трябва да има и нещо друго

chemist9009
08-04-2010, 14:51
някой знае ли как се образува бала за психология в ПУ "Паисий Хилендарски". ще бъда много благодарна!

Един по избор от:
- Психология
(ушесторена)
- Математика
- Български език
- Английски език
- Немски език
- Френски език
- Руски език
(упеторена)
+ Говорни и комуникативни способности

:) :) :)

но при оценка 6.00 на изпита по български ако е упеторено не се получава максимален бал 36- значи трябва да има и нещо друго

Смяташ ли + Говорни и комуникативни способности
:-o :-o
Пък и като гледам минималния бал за прием е 22 за мъже и 27.50 за жени
:) :)

3oPuTy
08-04-2010, 14:54
Те са ти го написали ... Чети малко по-внимателно!!! :?


Един по избор от:
- Психология
(ушесторена)
- Математика
- Български език
- Английски език
- Немски език
- Френски език
- Руски език
(упеторена)
+ Говорни и комуникативни способности

miss_murderer
08-04-2010, 14:55
но изпита по говорни и комуникативни е без оценка- или го взимаш или не

chemist9009
08-04-2010, 14:57
но изпита по говорни и комуникативни е без оценка- или го взимаш или не

Колко ти е бала? :-o :-o :-o

miss_murderer
08-04-2010, 15:01
но изпита по говорни и комуникативни е без оценка- или го взимаш или не

Колко ти е бала? :-o :-o :-o

ами аз това питам- как се образува- имам 5.30 на изпита по бг

chemist9009
08-04-2010, 15:05
но изпита по говорни и комуникативни е без оценка- или го взимаш или не

Колко ти е бала? :-o :-o :-o

ами аз това питам- как се образува- имам 5.30 на изпита по бг

Еми нз в сайта на университета пише това което ти написах по-горе.В краен случай се обади в Ректората там ще ти кажат.Щото понякога информацията в сайтовете не са пълни или обновявани.Успех!!! :) :) :)

miss_murderer
08-04-2010, 15:06
благодаря все пак! :-D

male91
08-04-2010, 19:40
Искам да стана ВОЕНЕН и да служа вярно на род и родина !!! :lol:
Нали знаеш, че ако станеш военен ше служиш за други, по-илни страни, а не на твоята велика родина
Аз, че не съм много в час - не съм, но ти изобщо не си в час.
От страната на леля ми всичко мъжко е военщина, знам много добре как стоят работеите с МО в момента и съм наясно с много други неща, за които ти изобщо не си чувал.
Както и да е, скъсаха ме на медицинския, но това не уби стимула ми, догодина отново ...
за жалост приеха момчета, които не знаеха какво е мешка и хора с едва изкаран изпит по математика, но явно са имали късмет момчетата, да са живи и здрави и с успехи занапред !