PDA

View Full Version : Компа забива "без причина"



MickeyMouse
07-19-2010, 09:05
Докато играя на някои игри компютъра ми забива и се рестартира
Досега на Lineage2 (Само на фуллскрийн) и на НФС 2... И двете игри съм ги играл като беше по новичък и си вървяха без проблеми....Наскоро преинсталнах уиндовса, но няна промяна..... та какъв може да бъде проблема...защото си мисля че е прегряване.

doomkillerr
07-19-2010, 09:11
Много е вероятно да е точно от прегряване на видео картата! Можеш да отвориш кутията на РС-то и да погледнеш, дали се върти вентилатора на видеото (ако е с FAN), или да не би да се е натрупал много прах по нея.

Kopu
07-21-2010, 05:48
Еми кажи си конфигурацията, така как да ти помогнем.
Най- много ме интересува видео картата и охладителната система.
БТВ това става когато PC-to си израсходи вирдуалната памет (ама да става само от игри, и те не са кой знае колко тежки). Ако се случва и извън игри значи е от РАМ, ако се случва само по време на игра 100% е видео картата.
На мен така преди време ми изгоря вентилатора на видео картата и ми изгоряха няколко кондензатора, ако бях изчакал още малко и видеокартата щеше да си иде :D

lubo111
07-21-2010, 09:08
На един приятел също беше така, но на него му беше изгоряла LAN-картата :-o а също може да е и от рамта на някое място да ти забива и трябва да я обърнеш (дясната страна да дойде на лявата :D ) на мен не ми се е случвало само това са ми казвали и се е управяло. :-o

doomkillerr
07-21-2010, 09:16
На един приятел също беше така, но на него му беше изгоряла LAN-картата :-o а също може да е и от рамта на някое място да ти забива и трябва да я обърнеш (дясната страна да дойде на лявата :D ) на мен не ми се е случвало само това са ми казвали и се е управяло. :-o

Какво общо има ЛАН картата със забиването на компютъра?!?! А и не е възможно РАМ паметта да се обърне - да се постави на друг слот ДА, но да се обърне на един и същи слот не!!! #-o

lubo111
07-22-2010, 09:18
На един приятел също беше така, но на него му беше изгоряла LAN-картата :-o а също може да е и от рамта на някое място да ти забива и трябва да я обърнеш (дясната страна да дойде на лявата :D ) на мен не ми се е случвало само това са ми казвали и се е управяло. :-o

Какво общо има ЛАН картата със забиването на компютъра?!?! А и не е възможно РАМ паметта да се обърне - да се постави на друг слот ДА, но да се обърне на един и същи слот не!!! #-o
Незнам просто така ми казаха не се занимавам с хардуер :oops: