PDA

View Full Version : Не съм сигурна какъв е проблема , МОЛЯ АКО ЗНАЕТЕ ...



YoUcANNOtiMaGiNe
07-19-2010, 10:07
Ще започна първо от това , че от миналата седмица нямам никакъв апетит , на ден ям мн малко и то колкото да не припадна от глад . Изобщо не ми се яде . И от вчера забелязах нещо мн странно , появили са се някакви бели образувания по краищата на езика ми и под него :-o а също и като преглъщам усещам , извинявам се за израза , но все едно имам сополи по гърлото :( Освен това преди да забележа тези неща , ако е важно да поясня , че се целувах с език с едно момче , с което наскоро се запознахме . Ако някой знае какви са появилите се паразити или каква може да е причината , мн моля кажете и помогнете със сериозни съвети . В темата няма нищо измислено . Плс , който знае , да отговори на темата :neutral:

ameli
07-19-2010, 11:35
Като за начало хапвай повечко - дори да е плодове, не бива да си съвсем гладна. Белите неща по езика може да са афти. Болезнени ли са? А това за преглъщането - на мен ми се случва като съм много жадна - пий повече вода, в летните жеги колкото повече пиеш, толкова по-добре. И ако искаш го питай т'ва момче дали има някакво заболяване :)

wali00
07-19-2010, 12:14
Не знам защо, но белите петна и липсата на апетит ми напомнят ангина (гнойна).. Имаш ли болки в гърлото? :?

cveteto64
07-19-2010, 12:27
Не знам защо, но белите петна и липсата на апетит ми напомнят ангина (гнойна).. Имаш ли болки в гърлото? :?
И на мен ми прилича на гнойна ангина ако освен това имаш и тези симптоми тичайна лекар...
-Гърлобол, дразнене, парене в гърлото
-Болка при преглъщане, затруднено хранене
-Увеличени и болезнени шийни лимфни възли
-Повишена температура
-Дрезгав, променен глас
-Затруднения в дишането
-Главоболие
-Гадене и повръщане
-Коремна болка
-Възбудено или увредено общо състояние
-Болки в ушите
-Лош дъх от устата

YoUcANNOtiMaGiNe
07-19-2010, 12:51
Като за начало хапвай повечко - дори да е плодове, не бива да си съвсем гладна. Белите неща по езика може да са афти. Болезнени ли са? А това за преглъщането - на мен ми се случва като съм много жадна - пий повече вода, в летните жеги колкото повече пиеш, толкова по-добре. И ако искаш го питай т'ва момче дали има някакво заболяване :)
Благодаря , че писа в темата :wink: А относно яденето , нищо не ми се яде , ама изобщо , имаме плодове вкъщи - праскови , диня , кайсии , но просто само при мисълта за ядене ми се повръща :-k Хапнах няколко кайсии и ми се догади . Вече и аз нз какво ми става , до миналата седмица си ядях , имах си апетит . За белите неща мога да кажа само , че мн се притесних като ги видях и се чудя от какво са ; има няколко варианта , или да са от целуването с език , или понеже се поразрових в интернет и пишеше , че може да се появят такива бактерии при отслабнал имунитет , при стрес също така . Всяка една от изброените причини е възможна . Вода гледам да пия колкото се може повече , но забелязах и друго нещо , което ме тревожи : гърлото ми започна да пресъхва и гласа ми от време на време се взема :( И в някой момент все едно не ми достига въздух , но нямам болки в гърлото . Но от това , че не ям , вече започна мн да ми прилошава , вие ми се свят и ми причернява пред очите . Нз какво да правя , иде ми да се разрева , но ще ми стане още по - гадно ](*,)

YoUcANNOtiMaGiNe
07-19-2010, 12:59
Не знам защо, но белите петна и липсата на апетит ми напомнят ангина (гнойна).. Имаш ли болки в гърлото? :?
Не , мисля , че не съм болна , защото не ме боли гърло . Единствено това , което описах , липсата на апетит , белите петна ( по - скоро точки ) по краищата на езика и се случва да ме наболява корема , дори понякога са по - силни болки . Като се събудих , не ми се ставаше , защото снощи едва успях да заспя , напоследък мн се въртя . Но като заспя нямам проблеми , не ставам посред нощ и т.н. Нямам представа на какво се дължи това и как да го премахна , без да са установени причините

YoUcANNOtiMaGiNe
07-19-2010, 13:16
И на мен ми прилича на гнойна ангина ако освен това имаш и тези симптоми тичайна лекар ...
- Гърлобол, дразнене, парене в гърлото Не
- Болка при преглъщане, затруднено хранене Не за първото , а затруднено какво ще рече
- Увеличени и болезнени шийни лимфни възли Мисля , че Не
- Повишена температура Мисля , че Не , не съм я измервала
- Дрезгав, променен глас Е чак променен не , но спада изведнъж и после пак си е същия
- Затруднения в дишането Не
- Главоболие Не
- Гадене и повръщане Не , засега , само като се сетя , че трябва да ям
- Коремна болка Много рядко
- Възбудено или увредено общо състояние Нз
- Болки в ушите Не
- Лош дъх от устата Може би малко

mincheto
07-19-2010, 13:25
Липса на витамини...яж повече зеленцуци , плодове и пий витамин C.

ameli
07-19-2010, 14:05
За белите точици - сигурно са от отслабналата ти имунна система. Яж плодове, ако трябва на сила, но с гладуване до никъде няма да стигнеш. Можеш да си поплачеш - ако ще ти олекне за някакъв проблем :D

Ако искаш посети лекар, все пак мнението на специалист никога не е излишно, а и ние не можем да ти кажем какво ТОЧНО ти има :)

YoUcANNOtiMaGiNe
07-19-2010, 14:50
Много благодаря , че отделихте от времето си , за да прочетете темата . Знам , че никой тука не може точно да каже на какво се дължи това , но знам ли , някой може да е изпадал в същото положение . И така , аз имах няколко предположения за точките по езика дали не са гъбички , но нз . И ако са , то може да е от отслабнал имунитет . Но е възможно да е и от целуването . Но както ти каза , че може да го питам , няма да посмея най - вероятно , защото може да се обиди . Обаче ако е причината в това , не ми се ще да се целуваме с език , може да стане по - зле . Как да му кажа или да го питам , кое ще е по - добре :|

Raffine
07-19-2010, 16:22
Аз бях така миналата седмица.Само при мисълта за храна и ми идеше да повърна.Може да е от жегите.А тези бели петна по езика може да са от обезводняване.Не е нужно да му казваш на момчето,ако не си сигурна,че е от целуването,че може верно да се обиди...Просто не се целувайте,докато не отидеш на лекар .Той ще ти каже със сигурност какво ти има,ама едва ли е нещо сериозно. ^^

YoUcANNOtiMaGiNe
07-19-2010, 17:01
Аз бях така миналата седмица.Само при мисълта за храна и ми идеше да повърна.Може да е от жегите.А тези бели петна по езика може да са от обезводняване.Не е нужно да му казваш на момчето,ако не си сигурна,че е от целуването,че може верно да се обиди... Просто не се целувайте,докато не отидеш на лекар .Той ще ти каже със сигурност какво ти има,ама едва ли е нещо сериозно . ^^ Възможно е , но точките не са от обезводняване , аз пия мн течности . От друга страна , не мога да му кажа или пък ще стане мн неловко да го питам както си седим ` Абе да нямаш някаква инфекция в устата `:lol:. А за целуването , не мога да го избегна , като се видим какво да му кажа , ` айде да не се целуваме , става ли ` :razz:

Raffine
07-19-2010, 19:42
Е,не...кажи му,че си болна ли ддз... =)

TykaSePisheNick
07-19-2010, 20:02
белите петна ( по - скоро точки ) по краищата на езика
Това мисля, че е от липсата на храна.Тъй като майка ми се подложи (отново) на една от шантавите си диети.Този път със някакъв сироп.10 дена без храна - само на сироп /не я разбирам тая жена/ и на третия ден езика и стана бял.В книжката, която получи със сиропа пишеше, че е нормално да побелее езика..

Raffine
07-19-2010, 21:13
белите петна ( по - скоро точки ) по краищата на езика
Това мисля, че е от липсата на храна.Тъй като майка ми се подложи (отново) на една от шантавите си диети.Този път със някакъв сироп.10 дена без храна - само на сироп /не я разбирам тая жена/ и на третия ден езика и стана бял.В книжката, която получи със сиропа пишеше, че е нормално да побелее езика..

Ох,да и моята майка :lol: Цирк голям...10 дена седеше далеч от кухнята,горката. Не съм забелязала,обаче,нейния език така да става,ама щом казваш,възможно е.