PDA

View Full Version : Сценична треска :((



LoVe3e
07-19-2010, 11:04
Здравейте ... Значи проблемът ми е следният всичките ми приятели казват, че имам невероятен глас майка ми и баща ми искаха да участвам в MusicIdol но аз не исках защото много ме е срам да пея пред хора...Сега едни мой приятели са сформирали група в която настояват да пея но аз пак се колебая защото ме е срам не знам как да се отпусна и да пея така както пея когато съм сама :( моля ви кажете ми нещо с което да преодолея сценичната си треска ... Благодаря предварително на всички отделили от времето си ! :)

П.С .... Съжелявам ако има правописни грешки нещо от извеснто време доста такива допускам 8-)

LoVe3e
07-19-2010, 12:36
Моля виии помогнетеее не издържамм

pisety000
07-19-2010, 12:39
Всеки се притеснява да излезе на сцената.Дори и най-големите музикални звезди на бг имат поне малко количество притеснение в себе си но успяват да го прикрият.Такаче не се притеснявай...не мисли за притеснението.Изпей си песента без въобще да ти пука.Успех! 8-)

pisety000
07-19-2010, 12:43
П.П -Няма лек срещу притеснението.... то просто изчезва лека по лека с течение на времето когато излизаш на сцена 8-)

Ape
07-19-2010, 12:43
Бе я спокойно, отиди там и покажи какво можеш от кво се страхуваш? Нема да пееш 6 кокошки съм закалала :)

LoVe3e
07-20-2010, 10:54
Не, аз съм излизала на сцени имала съм много конкурси дори с една група на един конкурс спечелихме 3място от 30групи това е супер обаче никога не мога да дам всичко от себе си например има голяма разлика в пеенето когато пея сама и когато пея пред хора просто не мога да се отпусна и да запея...Знам, че никои не може да направи така че да не ме е страх срам и тем подобни но поне може да има хора които са на моито положение и знаят какво е и може да има хора които едва ли не са се "излекували" от това...Някои от вас могат да кажат, че темата е безмислена и че всеки го е страх и срам когато излезне но при мен е различно...

stefan1
09-17-2010, 11:58
честно казано и аз имам същия проблем

gabi_94
09-17-2010, 12:36
С абсолютно същия проблем съм. Но при мен едно време не беше така. От 5 годишна пея във вокални групи и като станах 7ми клас се отказах, сега съм 10ти и имам ужасна сценична треска. Наскоро пах в групата на едни приятели известно време и се поотпуснах малко, но все още се притеснявам. Щях да пея и пред даскалото ми, но се отказах в последния момент от срам. Дори почвам да се съмнявам в себе си и въпреки, че останалите ми казват, че пея много хубаво, аз някак се притеснявам и не давам всичко от себе си, освен ако не съм си сама. Иначе започни често да пееш пред родителите си и приятелите си, отначало ще ти е гадно, но ще свикнеш се някога и няма да ти е толкова трудно. Не знам как да ти помогна по друг начин.

MissNothing
09-17-2010, 19:57
Просто покажи на другите какво можеш, опитай се да се отпуснеш и да си спокойна. Веднъж направиш ли го и ще го преодолееш. Може ад правиш нещо, което ти дейстав разтоварващо преди това.

MartyParty
09-18-2010, 09:55
Всичко е в главата. Трябва да си наясно ,че го правиш за публиката ,защото все пак това си е сценично изкуство. Пееш ,за да им доставиш удоволствие и в същото време да си направиш кефа сама. Малко комерс мислене ,обаче... Възможно е да ти помогне. Не се притеснявай ,защото както и да я изпееш дадена песен, хората долу не могат така и именно за това са там. Те слушат ,защото явно са убедени,че има какво да чуят. Никой няма да те замери с картоф ненадейно- гарантирам ти 100% .
Радвай им се докато си на сцената и се раздавай. Аз ако можех да пея... :oops: Какви щях да ги свърша само. Обаче не мога и само ме ядосвате с похабения си талант, ей.

BrianJohnsonFan
10-07-2010, 12:41
Абе и аз всеки път съм по същия начин, обаче като излизам всеки път и си казвам "Абе яяя.... Майната му :-P " и ако щеш вярвай, ама нещата стават по-добре :)
е, все пак не се отпускаш като плужек, да се изложиш като кифла, ами просто знаеш, че ако си спокоен, както си сам вкъщи, то нещата ще станат като тогава... :)
като малка си представях публиката гола и се ухилвах до ушите и не ми пукаше :)
:D
малко съм си перко, ама дано съм помогнала :)