PDA

View Full Version : Знаете ли нещо по въпроса



eljanka
07-19-2010, 11:53
И така бих искала да попитам нещо. Понеже вчера прекалих с упражненията сега имам ужасна мускулна треска и едва, едва се движа. Ако знаете някое лекарство, за което не трябва бележка от лекар (например от сорта на витамин С) или някое друго решение моля пишете. Благодаря предварително.

Sigrina
07-19-2010, 11:57
Пий магнезий :) може и аспирин

zoreto
07-19-2010, 11:58
'Мускулна треска се лекувас работа' - това казва госпожата. Гадно е действително ,но започни да правиш някакви упражнения докато се загреят мускулите и се стоплят за да се отпуснат и няма да те болят толкова много.Може след упражненията (ако решиш да послушаш съвета ми) един горещ душ - топлината също помага.И за друг път да знаеш,че като тренираш много вечерта изпий 1 аспирин -чудесна работа върши :)
Успех

eljanka
07-19-2010, 12:04
Много благодаря.

LipSy
07-19-2010, 12:40
Пийни един аспирин. Не съм много сигурна, дали ще ти мине от него, обаче аз до колкото знам аспирина е за болки по цялото тяло!

ameli
07-19-2010, 12:47
Аспирина действа, когато се приеме веднага след упражненията, а не примерно на другия ден. По-малък ефект има, дори никакъв.

Преди упражненията прави загрявка, ама хубава, не да те мързи и след това да почнеш натоварването изведнъж. Това също помага до някаква степен. Като се измориш не сядай веднага, пак си направи разгрявка, по-лекичка, но да я има. Постой права, докато ти се нормализира дишането и чак тогава лягаш/сядаш/ядеш/спиш.. каквото искаш си правиш :)

LipSy
07-19-2010, 13:03
Аспирина действа, когато се приеме веднага след упражненията, а не примерно на другия ден. По-малък ефект има, дори никакъв.

Преди упражненията прави загрявка, ама хубава, не да те мързи и след това да почнеш натоварването изведнъж. Това също помага до някаква степен. Като се измориш не сядай веднага, пак си направи разгрявка, по-лекичка, но да я има. Постой права, докато ти се нормализира дишането и чак тогава лягаш/сядаш/ядеш/спиш.. каквото искаш си правиш :)

Ами тогава значи аспирина няма да помогне!

taamara
07-19-2010, 13:12
В гимназията преподавателят по физкултура ни казваше да пием аспирин при мускулна треска :)