PDA

View Full Version : Стени - цвят -идеи ?



MimiKalcheff93
07-19-2010, 15:38
Здравейте ...

Искам да Ви попитам какво бихте ми препоръчали за моята стая за стените.
В какви цветове , нюанси и т.н. да се боядисат.Давайте и линкове , търсих доста ,гледах много , но все пак реших да попитам и вас .Тъй като тук има много млади хора със свежарски идейки . :)



Благодаря Ви , предварително!



ПП:Само да не е в зеленикаво ...

rauwkost
07-19-2010, 16:09
Зависи какъв цвят завивки имаш, пердета, мебели, килими и т.н. :)

DarkGirll
07-19-2010, 16:15
Зависи какъв цвят завивки имаш, пердета, мебели, килими и т.н. :)

Съгласна съм! Какъв цвят са ти мебелите?

Monstre
07-19-2010, 16:36
Зависи. Ние като обзавеждахме апартамента, аз избирах цветовете - холът е в кайсиево, спалнята - някакъв по-светъл нюанс на червеното и коридорът е в бананено. Всичко разбира се си е съобразено с мебелите, завеси, щори, паркет и т.н.

Но кайсиевото принципно ми е фаворит. 8-)

ecstazy
07-19-2010, 16:38
Ако не вземем в предвид самото обзавеждане, аз бих предпочела светло розово, прасковенорозово, светло зелено или много светло синьо (щото е студен цвят и не е мн подходящ) :-o

MimiKalcheff93
07-19-2010, 16:43
мокет кафеникъв за завивки т.н. не го мислете какъвто цвят си направя такива ще са и завивките
пердетатаа са бели
бюрото ми е кафяво дъвено все пак , но може да се облепи така ,че и неговия цвят може да се смени :) иначе стените всичко е бяло сега .Незнам искам просто промяна :)

DarkGirll
07-19-2010, 16:55
мокет кафеникъв за завивки т.н. не го мислете какъвто цвят си направя такива ще са и завивките
пердетатаа са бели
бюрото ми е кафяво дъвено все пак , но може да се облепи така ,че и неговия цвят може да се смени :) иначе стените всичко е бяло сега .Незнам искам просто промяна :)

Ами...можеш вместо да ги мажеш целите стени...да кажеш на някой приятел/ка или бояджия който/която рисува хубаво..да ти ги изрисува..ще стане оригинално и ефектно :)

MimiKalcheff93
07-19-2010, 16:58
Не . Решила съм , че и бялото да го ''оцветя'' .Не искам вече бяло , преди все си мислех ,че е най-красиво изчистено без фигури, без шарки , без цвят и малко разчупеност.но ето сега мнението ми е коренно различно . Фона мисля да е , като фона на пик-а http://www.daznaeshkak.com/obj_images/pictures/5b907f55e47e39914fb0e8c2aefd9352.jpg розовото , попринцип в оята стая има две ъглови легла и ще ги събера като спалня над тях искам ей такива http://www.cuttingedgestencils.com/images/super/Butterfly-stencil-walls-ste_1.jpg пеперуди само ,че сигурно се рисуват , ли незнам и аз нямам си наидея .Незнам защо съм се настроила за розова стая :)

fama
07-19-2010, 17:14
Моята стая е жълта.А частта на сестра ми е лилава.Нямаше да бъде лилава,ама жълатат боя свърши и сложихме останалата от спалнята :lol: ..Иначе може да си купиш стикери за стена.В сайтовете има страшно мнооооогоооо,а и по магазините сигурно има.И моето бюро е кафяво.прозорците също..Така че,моето предложение е жълто.А тавана е светло-жълто.Сега ще намеря картинки и ще ти постна да видиш какво имам предвид,а и може да си харесаш някоя идея. :)

mincheto
07-19-2010, 17:24
Не . Решила съм , че и бялото да го ''оцветя'' .Не искам вече бяло , преди все си мислех ,че е най-красиво изчистено без фигури, без шарки , без цвят и малко разчупеност.но ето сега мнението ми е коренно различно . Фона мисля да е , като фона на пик-а http://www.daznaeshkak.com/obj_images/pictures/5b907f55e47e39914fb0e8c2aefd9352.jpg розовото , попринцип в оята стая има две ъглови легла и ще ги събера като спалня над тях искам ей такива http://www.cuttingedgestencils.com/images/super/Butterfly-stencil-walls-ste_1.jpg пеперуди само ,че сигурно се рисуват , ли незнам и аз нямам си наидея .Незнам защо съм се настроила за розова стая :)


3а пеперудките сигурно има и лепенки с пеперудки :)

MimiKalcheff93
07-19-2010, 17:29
Абе майка ми е решила да ми покаже в едни смеейни приятели направили са си стаята 4 -те стени са в различни преличващи цветове нямам си наидея .тия дни ще видя ще го снимам и ще ви покажа.. :) Давайте нещо идеи за стила на стаята незнам :) Раета или изцяло боядисано някакви шарки , форми нещо?

mincheto
07-19-2010, 17:39
Незнам какъв цвят обичаш..
мойта стая е цялата в синьо.
Иначе можеш ей от този наситено -отровно розоволилавият цвят,да се прелива с жълто ,другата стена..и другите 2 -незнам...

CreamCookie
07-19-2010, 17:49
Зависи кои са ти любимите цветове, зависи от обзавеждането..
Иначе на една приятелка стените й бяха бели с раета различна дебелина- тъмно синьо, жълто и зелено. Стоеше много хубаво..
Аз лично обожавам черни стени.. с разни бели рисунки по тях.. :smt007
иначе както казаха по- горе: ако накараш някой приятел или бояджия да ти нарисува нещо на стената ще е много оригинално .. успех! :)

MimiKalcheff93
07-20-2010, 10:09
И рисунка става , но незнам каква ...
Тотално се обърках вече :(
Може да го направя на два цвята:

Светло розово и жълто като това : ->
http://images.buzzillions.com/images_customers/04/53/6316437_55937_raw.jpg

Или светло розово и синьо , но не съм намерила картинка :(
какво ще кажете за това?
Не искам да си правя в стаята като повечето тийнове с черни стени , черепи , духове, металски работи ииии разни такива меко казано ''извращения' :D :-D
Искам да е нещо свежо , в светли цветове , тонове, нюанси и т.н.

mincheto
07-20-2010, 10:52
Синьо и розово си отивам много.

iiordanova
07-20-2010, 12:14
А какво ще кажеш за лилави стени ?

eminemfenka
07-20-2010, 14:40
Моята стая е на зик - зак боядисана .. бледо розово + съвсем леко по - тъмно розово :D

Идея е също всяка стена - различен цвят :D или пък 2 цвята .. т.е. 4 стени .. 2 един цвят 2 друг ..

Харесвам комбинацията тъмно синио + жълто = сладко седи : ) ,

:oops:

eminemfenka
07-20-2010, 14:44
синьо + розово + жълто също е сладко :-)

wesk0
07-20-2010, 15:33
Аз ти препоръчвам жълтичко, оранжевичко, светло кафяво. При мен са тея цветове и е много хубаво и свежо.. :) :-P

FernandoTorresIkerCasilla
07-21-2010, 07:47
Не . Решила съм , че и бялото да го ''оцветя'' .Не искам вече бяло , преди все си мислех ,че е най-красиво изчистено без фигури, без шарки , без цвят и малко разчупеност.но ето сега мнението ми е коренно различно . Фона мисля да е , като фона на пик-а http://www.daznaeshkak.com/obj_images/pictures/5b907f55e47e39914fb0e8c2aefd9352.jpg розовото , попринцип в оята стая има две ъглови легла и ще ги събера като спалня над тях искам ей такива http://www.cuttingedgestencils.com/images/super/Butterfly-stencil-walls-ste_1.jpg пеперуди само ,че сигурно се рисуват , ли незнам и аз нямам си наидея .Незнам защо съм се настроила за розова стая :)

Пеперудките са тапети .. Една приятелка има подобни тапети само че нейните са сини .. ! :)

christina1997
07-21-2010, 10:32
И аз ще си променям стаята и си мисля да я правя в жълто и оранжево, жълт и син цвят или в прасково или кайсиево нз а щом ти харесват толкова много пеперудките защо не нарисуваш пеперудки на глнцово блокче и след това не ги закачиш със конец над леглото? Мама преди работеше в хотел и когато видях стаите, имаше такива нарисувани и после изрязани даже имаше и налепени по стените и не само пеперудки а и цветя.

DarknessAngel
07-21-2010, 21:30
За мен добро решение са цвят "шампанско" и "кайсия". Зелено също.
По мои наблюдения май си решила да е нещо розово, аз не съм му голям фен. Та това е от мен. :)

OtkrovennoBezrazlichna
07-22-2010, 17:37
мойта е бял таван, сини стени и на едната пламъци

MimiKalcheff93
07-23-2010, 11:25
Иха пламъци :shock: Едната стена ще бъде нарисувана на нея Граф Дракула , на другата баба яга, на 3 тата Али баба и 40 те разбойника а на 4 тата червената шапчица с вълка ( 69) :D :D :D Хпра чесно незнам какво да правя стаята в момента навсякъде е бяло стени тавани всичко .Мислех да викна една приятелка да ми нарисува нещо , но пак ще е бяло , а мен ми писна от бялото .

harddd
08-11-2010, 08:03
такам...значи слушай моята идея...аз лично много харесвам комбинацията червено-черно-бяло....и тъй като стените и без това са ти бели,можеш да си нправиш червена стена с бели цветя.как да стане-изрязваш от няколко ГОЛЕМИ цветя от картон и ги залепяш върху стената...нанасяш отгоре червената боя,чакаш да изсъхне и махаш картонените цветя...и на стената са ти останали бели цветя а всичко др е черевно...дано да съм ти го обяснила ясно 8-)
аз всъщност имам много идеи,защото попринцип супер мн обичам да обзавеждам и т.н. ама наще не ми дават да си пипам стаята 8-)
може също на едната стена да имаш тапет в два цвята,а другата стена да е оцветена в единия цвят на тапета.. ето примери:
http://tinypic.com/r/2bnvxd/4
http://tinypic.com/r/b692xu/4
сори за качеството,ама ги снимах от няква игра 8-)
ако тези идеи не ти харесват пиши ще ти дам ощееееее :grin:

darsit0
08-11-2010, 11:10
Синьо и розово си отивам много.

ако се включи и лилаво става супер. ама такова лилаво http://www.dimodi.com/blog/zaimov/zaimov_flower_04.jpg

а ся като се замисля може и с бяло да се комбинира .......

PurpleBubble
08-11-2010, 14:37
Ейй ... тъкмо се сетих да я направиш като трева до тавана нали. Ииии там с калинки, буболечки, пчелички и др .... мисля че ще е сладко ...амаа тиии начии нещеш зеленикакво :? 8-) Пък ако няя да е трева, може небе 8-) Синичко ии пеперуди пак (може да си направиш шаблони за тях) ии после ги доизкусориш 8-) ии може там с нещо блестящо да им направиш прашец 8-) Ехх големи фантасмагории :P

MimiKalcheff93
08-12-2010, 08:43
Тъй като не съм го решила още , а и наще все правят нещо друго ми дадоха време ( отсрочка ) да мисля и да решавам .Тъй ,че давайте идеи , ще съм Ви изключително много благодарна. :) Това за картонените цветя ми допадна като идея, само че не харесвах червено може да направя розово и леко бледо лилаво другата пък 3-тата стена в синкаво и една в жълто ,или прасковено мисля ,че ще се получи добре :)

harddd
08-12-2010, 09:25
не знам,но на мен синьо не ми паресва за стая.много ми е болнично...лилаво+жълто и праскожвено :shock: нз ти си избираш все пак се и твоя стаята...имам още една идея..мже като сложиш цветята отгоре да боядисаш цялата стена в рзово,след което да запълниш само цветята с лилаво... :) важното е да ти хареса на теб ! :P

JackSparrow
08-12-2010, 09:48
аз съм почитател на светлите преливащи се тонове. примерно светло синьо, преливащо в бледо жълто, което прелива в светло зелено, от зелено в светло оранжево, после в светло червено.. ухх как се размечтаххх.. :D

vavi13
08-12-2010, 11:26
резида и оранжево

FantaMen
08-13-2010, 01:49
Само като гледам как ги мешате тея цветове 4 стени 4 цвята ... :X лошо ми става... Ако си заинтересована мога да ти покажа моята стая правих си я абсолютно сам един приятел е вътрешен дизайнер и ми даде някоя друга идейка... просто намисли си 1 цвят и си играй с paint като гледаш по снимки и картини е едно а на стената е коренно различно ... пиши ми на ЛС да ти пратя снимки от моята стая да видиш... :)