PDA

View Full Version : Продукти с ...



LikrenNsSe
07-19-2010, 22:16
Здравейте на всички :P . Доста се рових в интернет, но неможах да намера нищо от това, което ми трябва. Понеже кожата на лицето ми е мазна и немога да се оттърва от черни точки ми трябват продукти или кремове всякакви мазила с ретинойди (винамин А) или с третиноиди. Бих била и доволна ако ми препоръчате някакви други продукти, който да са на прилична цена и да действат. :P :-P Досега съм ползвала garnier Pure 3 in 1 и не ми помага особено. Само парни бани и после стискане. Обаче и това непомага особено, а в момента точно навлизам в пубертета и мога да ви кажа, че кожата ми се омазни двойно. Знам, това е от хормоните, обаче тия черни точки и пъпки ме съсипват. мерси предварително :-) :P :-P

spopi
07-20-2010, 10:41
Спри с водните бани тези пъпки акне ли са или обикновени.
Ако са обикновени си вземи антибактериален лосион на мен ми помага и след 2-3 дни пъпките ги няма.А за черните пъпки си поръчах едно на ейван в тубичка е (бяла) :)

mincheto
07-20-2010, 12:50
Относно черните точки,отиваш на козметичка ,и тя ти ги маха с едни иглички....НЕболи.

mArMaLaDkA
07-20-2010, 13:13
Всеки пуберитета го удря по различно време.
Помня, че в трети клас бях така грозно пъпчасала, че чак ме беше страх и срам да се погледна в огледалото. Държа да отбележа, че не бяха акне(поне не и такова каквото е стандартното - огромни гнойни пъпки, които оставят гадни белези) като акне, ами си бяха малки и наситно. Нямаше оправия, освен лятото, когато ходех с баба и дядо на планина. Там явно от въздуха нещата се оправяха. Нещата са много навързани всъщност. Състоянието на кожата зависи от това какъв въздух дишаш и каква вода пиеш, но и от това каква храна приемаш. Ограничавай пакетираните глупости и сладкишите, залагай на пресните плодове и зеленчуци. Не мога да ти препоръчам скъпа козметика - не съм ползвала, съмнявам се, че дори и да бях, надали щеше да ми помогне по-бързо, просто цаката е да уцелиш кое ти пасва най-добре. Не искам да ти казвам "купи си това, не купувай онова", 'щото на всеки нещата различно влияят. Аз самата съм използвала един милион продукти като по-малка, докато намеря подходящите за моята кожа. И все пак - навремето бях използвала ампула с прополис на "Glory". Една от лелите ми ми я беше купила отнякъде си. Тогава ми помогна, сега може да са й влошили качеството, може да не ти повлияе добре и прочее. Към днешна дата не мога да кажа, че имам баш перфектната кожа, но се старая да я направя такава. А това се случва с грижа към нея - мазане с кремче от време на време, почистване с някакъв гел/пяна/тоник веднъж(или два пъти) дневно. Трябва обаче да знаеш, че не трябва да се оливаш с такива продукти(за мазна кожа), защото те изсушават кожата и честата им употреба води точно до обратното - още по-лъщяща кожа, което предполагам, няма да ти е приятно. Понякога измиването на лицето с вода и най-прост сапун върши чудеса(веднъж дневно, при такъв случай не използвай други продукти). Носи си антибактериални кърпички и си почиствай лицето през деня; гледай и да не го докосваш особено с ръце. Това е май. В интернет има хиляди страници(буквално) от форуми, в които всеки ти препоръчва продукт и ти казва как се е справил с проблема си. При добро желание ще получиш и допълнително мнение, освен даденото от тук.

LipSy
07-20-2010, 13:45
Всеки навлиза в пубертета. При едни се отразява по един начин, при други по друг! Отиди на дерматолог. Той все пак е специалист! Ако и той не ти помогне...ще трябва да почакаш няколко години колкото и да е гадно! :(

heiress
07-20-2010, 14:03
Опитай с Пурим и Септилин. Помагат.