PDA

View Full Version : Да сменим името Мусала - турско е!



Serseri91
07-20-2010, 14:31
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=549169

Така или иначе само се спори около едни и същи особи във форума.Дайте да изкоментираме това.

Serseri91
07-20-2010, 14:35
Забравих да посоча, бих искал да чуя мнението на аутумнтеарс по този въпрос.

Canis_Dirus
07-20-2010, 14:38
Да го прекръстим пак на Сталин.

изобщо някой взима ли насериозно бъртвежите на Волен?

DrJekyll
07-20-2010, 14:38
после да сменим и на Bulgaryania

ZipFail
07-20-2010, 14:39
Нема такава простотия. То половината върхове в България са с труски имена ;)

Sham
07-20-2010, 14:47
//хаха, при едно от предишните споменавания на темата във форума прочетох "мусака" и си бях подготвила прекалено дълга (позитивна) реч, относно ненадминатата попивателна сила на българския език, която го прави особено богат, пъстър, поетичен, дори забавен)) В крайна сметка, историята е затова, да сблъсква културите, да ги соли, подправя и багри.

интервюто не го дочетох, журналистът как си формулира въпросите, пък Волен дори няма да го коментирам.

AutumnTears
07-20-2010, 14:48
Проблемът на България не и в имената на върховете, а в съществата*, които не си знаят мястото и претендират да бъдат такива, каквито не са След време ще станат мнозинство и страната ще бъде управлявана от тях. И ако си мислиш, че като качваш снимки с българки си много харесван и интегриран си в голяма заблуда. Горкото момиче, мога само да я съжалявам!

Serseri91
07-20-2010, 14:51
:D :D :D

Това ти бил проблема, че аз излизам с българи.За твое успокоение, мацката си е туркиня :)

AutumnTears
07-20-2010, 14:54
Проблемът ми е, че изобщо си на територията на страната. За голяма жалост, не мога да си представя мнението в пълен блясък, защото модераторите ще ме дарят с банан, а както казах за същества като теб не си заслужава...

987654
07-20-2010, 14:58
Проблемът ми е, че изобщо си на територията на страната. За голяма жалост, не мога да си представя мнението в пълен блясък, защото модераторите ще ме дарят с банан, а както казах за същества като теб не си заслужава... Като не ти стига мозъкО да си изразяваш мнението без псувни, си трай. :-P

AutumnTears
07-20-2010, 14:59
нямах предвид псувни...

Serseri91
07-20-2010, 15:00
Между другото, първо задръж българите в България, после мисли да изгониш 'изметта', както ти ме наричаш

SolemnityOfDeath
07-20-2010, 15:04
Според мен врагът на дадена нация и вече икономическите, социални и културни аспекти на обединението в държава не се обозначава само с принадлежност към етнос.

Враг на дадена държава е този, който не допринася за развитието й или го спъва. В случая със Серсери не съм видял нищо анти-българско като замисъл или изказвания, което да го дефинира като негоден за съществуване на българска земя.

По темата - популистките изказвания ме дразнят. Хубаво е да има по-национално ориентирани политически групировки, стига те да имат нещо повече от театрални постановки и липса на ясна политическа идея.

AutumnTears
07-20-2010, 15:04
вие ги гоните, как да останат тук... Интересно ми е с какви очи се представяш за българин

987654
07-20-2010, 15:06
Сигурно 'щот е роден и живее тук?М? На колко си?

AutumnTears
07-20-2010, 15:09
Това къде е роден и къде живее няма нищо общо... на 18 съм, макар че това няма никакво значение

SolemnityOfDeath
07-20-2010, 15:13
Има общо, вече зависи кой модел за определение на 'нация' се следва - френския или немския.

Но който и да е, в случая е официално български гражданин със своите права и задължения. Не е задължително да е инфилтратор, подкопаващ българщината и готвещ наред със свои съмишленици асимилация на България от страна на Турция...

Чиста национална държава в моментната политическа и културна обстановка навсякъде НЯМА как да има - независимо на кого му се иска и на кого - не.

stefity
07-20-2010, 15:14
За 18 годишна имаш доста плоско мислене. (:

Canis_Dirus
07-20-2010, 15:18
Българите не произходат от балканския полуостров. трябва ли да се махнем?

AutumnTears
07-20-2010, 15:18
никак не ми е плоско мисленето

AutumnTears
07-20-2010, 15:21
Канис, опитай се да си преведеш какво означава "teen" и си помисли дали не си по-подходящ за бъдещия (надявам се) раздел- "Стари ергени"

987654
07-20-2010, 15:23
Канис, опитай се да си преведеш какво означава "teen" и си помисли дали не си по-подходящ за бъдещия (надявам се) раздел- "Стари ергени" Затапват те, а ти се заяждаш на дребно. :lol:

Добре, че се намират х19+ годишни тук, че с такива като теб форума щеше да е съвсем загубен.

stefity
07-20-2010, 15:23
Знаеш ли... до сега не си ми правила някакво по-особено впечатление, ама сега си като трън в очите. Дразнещо е човек, който си няма на идея за какво говори да коментира подобни теми.

И да, плоско ти е мисленето, но това, че все още не си го разбрала е твоя грешка.

Canis_Dirus
07-20-2010, 15:24
Канис, опитай се да си преведеш какво означава "teen" и си помисли дали не си по-подходящ за бъдещия (надявам се) раздел- "Стари ергени"

Старите ергени сме най-големи пичове.
Но защо не отговориш на въпроса? Май понеже мисленето ти се уповава само и еиднствено на непоклатимата вяра в превъзходството на една националност над други.

AutumnTears
07-20-2010, 15:27
Българите сте защитавали тази територия в продължение на векове, а сега доброволно приемате враговете си .

go71n
07-20-2010, 15:33
черпя всички турци/евреи/цигани и т.н безплатна екскурзия до концлагерите 8-)

много ги мразя, и подкрепям AutumnTears!
Canis-чо нормално ли е според теб в една държава малцинствата да имат повече права от другите?

циганите не плащат данаци/ток/вода/билети в градския транспорт.
децата им НЕ ходят на училище ами ходят да просят и крадат.

турци пребиха българче преди 1 година или 2 в училище в някакво село... причината била понеже БИЛ Българин, просто няма какво да се коментира по темата тая паплач трябва да се изсели на самотен остров и да се провеждат ядрени опити там!

AutumnTears
07-20-2010, 15:39
В духа на темата да кажа на серсери да си смени ника, защото е турски. (не че има някакво особено значение)

987654
07-20-2010, 15:44
Твоя е английски.

AutumnTears
07-20-2010, 15:45
прочети заглавието на темата

Canis_Dirus
07-20-2010, 15:47
В духа на темата да кажа на серсери да си смени ника, защото е турски. (не че има някакво особено значение)
Че защо? Той не претендира, да е изконно български.
Но виж ти с твоята сляпа патриотарщина и национализъм не само, че имаш ник на чуж език, но и местожителството ти е някакво странно. като ти гледам и аватарчето се прехласваш по митлогията на севернит народи вероятно.

Типична низша форма на живот.

strave
07-20-2010, 15:55
Имам чувството че темата е направена с цел изясняване което спокойно може да стане и на лична и без да ни занимава.В България днес явно национализма и патриотизма се изразява в това колко мразиш малцинствата и дали се подписал в подписка на улицата че не искаш Турция в ЕС или пък си добавил в някаква група във фейсбука ,която мрази еди кой си етнос.По темата това са глупости и поредната демонстрация на дребно мислене.Върха не е проблем на никой трезво мислещ човек.

Serseri91
07-20-2010, 16:52
Темата ми беше с 2 цели.Едната е постигната, нека продължим с възгледите на другите относно думите на Волен. :)

987654
07-20-2010, 17:14
Е, какво има да продължаваме, Болен си е Болен. :D

Wildchildd
07-20-2010, 17:44
Поклон пред арийката Autumn Tears - красива,чистокръвна,с мн бяла кожа,че и с руса коса :-P

Разрешавам ви да и целувате подметките :smt035 Разрешавам :smt035

http://site-forum.levski.com/images/smilies/bigok.gif
пп:длъжен бях

strave
07-20-2010, 17:54
Темата ми беше с 2 цели.Едната е постигната, нека продължим с възгледите на другите относно думите на Волен. :)Ако първата беше да дрзниш патриотката и бореца за правдини на всички българи AutumnTears успя..Волен винаги говори крайни неща,но от една година е клекнал ниско и е станал по нисък и от тревата.Няма какво повече да се каже по темата.Да се закрие. Да сее!!!

go71n
07-20-2010, 18:13
canis добри оценки правиш, с твоя незнам какъв ник даже не му разбирам смисала и с този аватар със стоун аилънд съдя,че те кефят британците и техния начин на живот? пиеш ли чай в 4;30 следобяд? сутрин закусваш ли някви мазни пържени филии и бекони?

по това какъв ти е аватара неможеш да определиш човека, аз с моя китаец дето върти нунджаго, ще кажеш,че съм азиатец ли? просто ме кефи... и незнам кво нападате момичето, в момента тя се чуства като 'малцинство' защото всички нея я нападате.. немога да ви разбера :-o

Canis_Dirus
07-20-2010, 18:18
Този на аватара няма много общо с бритнаците. И не - техния начин на живот не ме кефи. Чай не пия. Но бекон закусвам - много е яко.
А теб като ти видя аватарчето и причесчицата, както и местожителството в Мордор - какво повече да коментирам?

А момичето го нападаме, понеже говори нереалните глупости. И дано глупаците като нея са малцинство, че ще станем като Иран ако се размножат.

Serseri91
07-20-2010, 18:30
Темата ми не беше да дразня определен човек, а да покажа какви хора си позволяват да слагат етикети на този и онзи.

go71n
07-20-2010, 18:30
наистина си зациклил, дадох го като пример това за британците, заради марката на горницата.. както и ти си вадиш някви тъпи заключения от аватара на момичето, относно местожителството нищо не съм потпълвал каде ме прати в 'мордор' не ми е ясно. а относно прическата ми - xuaHUXauhxuhAXHUaxhu КАКВО МИ Е НА ПРИЧЕСКАТА БЕ? :lol: :lol:

987654
07-20-2010, 18:35
наистина си зациклил, дадох го като пример това за британците, заради марката на горницата.. както и ти си вадиш някви тъпи заключения от аватара на момичето, относно местожителството нищо не съм потълвал каде ме прати в 'мордор' не ми е ясно. а относно прическата ми - xuaHUXauhxuhAXHUaxhu КАКВО МИ Е НА ПРИЧЕСКАТА БЕ? :lol: :lol: :-s Неадекватен си, пич.

go71n
07-20-2010, 18:38
наистина си зациклил, дадох го като пример това за британците, заради марката на горницата.. както и ти си вадиш някви тъпи заключения от аватара на момичето, относно местожителството нищо не съм потълвал каде ме прати в 'мордор' не ми е ясно. а относно прическата ми - xuaHUXauhxuhAXHUaxhu КАКВО МИ Е НА ПРИЧЕСКАТА БЕ? :lol: :lol: :-s Неадекватен си, пич.

мерси 8-)

следваща забележка?

DaemonBoy
07-20-2010, 18:49
Хайде и да не ядем шкембе чорба повече....

strave
07-20-2010, 18:56
наистина си зациклил, дадох го като пример това за британците, заради марката на горницата.. както и ти си вадиш някви тъпи заключения от аватара на момичето, относно местожителството нищо не съм потълвал каде ме прати в 'мордор' не ми е ясно. а относно прическата ми - xuaHUXauhxuhAXHUaxhu КАКВО МИ Е НА ПРИЧЕСКАТА БЕ? :lol: :lol: :-s Неадекватен си, пич.

мерси 8-)

следваща забележка?Поласка ли се? Чак още искаш :shock: :(

machoka
07-20-2010, 19:36
Autumn Tears показва изключтелно ретроградно мислене за годините си, което е срам за българската нация много повече от която и да е турска звезда.

woshata
07-20-2010, 20:10
Волен е краен, щом видях че става дума за него, се отказах дори и да отворя линка. Отделно, че темата е абсолютно провокативна спрямо някои потребители, които така или иначе няма да изказвам мнение за тях, но са в маалка грешка. Моето мнение няма да изкажа тук, а когато дискусията е насочена към България и нейните интереси, а не към това кой как нарекал и защо.

AutumnTears
07-20-2010, 20:11
Скандинавка съм, не съм българка (да, сега ще ме питате какво правя тук), е аз поне съм загрижена за бъдещето ви. Серсери, не си постигнал ни
що, както казах не си заслужава да ме банват заради подчовеци като теб. Нямам намерение да убеждавам никой в моите идеологии нито да ги разяснявам с вас....

go71n
07-20-2010, 20:19
я кажете следите ли перла? и там другите турски сериали?! аз лично не съм гледал нито 1 епизод на тия бози а вие? нормално ли е да има български новини на турски език? по нова телевизия сутрин към 6;30 даваха едно време ( сега незнам дали го дават ) нещо за църквата и т.н да очаквам ли скоро сутрин като пусна телевизора да гледам джамии и как рязани отрепки се молят по 4 пъти на ден?!

http://vbox7.com/play:9467d2ea
http://vbox7.com/play:b8196aee
http://vbox7.com/play:40994973

чуйте и 3те песни и се замислете и най-вече си спомнете какво са ни причинили турците!

janja
07-20-2010, 21:05
Така си го знае целият балкански полуостров..така е влазъл в историята ни..турско или не, наше си е !

Canis_Dirus
07-20-2010, 22:59
Скандинавка съм, не съм българка (да, сега ще ме питате какво правя тук), е аз поне съм загрижена за бъдещето ви. Серсери, не си постигнал ни
що, както казах не си заслужава да ме банват заради подчовеци като теб. Нямам намерение да убеждавам никой в моите идеологии нито да ги разяснявам с вас....

Дай тогава светъл пример на малцинствата в България и си завлечи задника от където си дошла. Щом си от друга националност имаш точно толкова право да си тук и да даваш акъл и ухцастваш в управлението, колкото и турците, или ескимосите. Това по твоята логика.



Готин, Стоун Айлънд е италианска марка. Това на снимката е италианец.

Whoopdedoo
07-20-2010, 23:05
Скандинавка съм, не съм българка (да, сега ще ме питате какво правя тук), е аз поне съм загрижена за бъдещето ви. Серсери, не си постигнал ни
що, както казах не си заслужава да ме банват заради подчовеци като теб. Нямам намерение да убеждавам никой в моите идеологии нито да ги разяснявам с вас....

Като си такъв патриот защо "ви"?
А?
Окей, не си българка, но да казваш кой има право да е в България и кой не?

http://pwwwblog.ibeatyou.com/blog/wp-content/uploads/2009/11/bitch-please.jpg

realantisocial
07-20-2010, 23:07
От коя точно скандинавска страна си девойче ? :D Да не се казва Пирдоп случайно ?

Serseri91
07-20-2010, 23:08
Хаахаа :lol: Мисля, че и стана достатъчно тъпо.

Pwnmaster
07-20-2010, 23:11
Аз така и не видях един аргумент от страна на "националистите/расистите".

AutumnTears
07-20-2010, 23:18
Хаахаа :lol: Мисля, че и стана достатъчно тъпо.

Не ми е станало тъпо, сдържам се от селски коментари. Много добре разбрах за какво си направил темата. Не заслужаваш да живееш нито ти, нито всички подчовеци, които се изредихте в тази тема.

Serseri91
07-20-2010, 23:18
Те нямат аргументи.Те не могат да разсъждават.Само защото дедите и бабите им натикват тези глупости в главите още като деца, те мразят малцинствата.Всъщност не знаят защо.Просто едни заблудени х-чета, като аутумн.

AutumnTears
07-20-2010, 23:23
Сега и за малцинство се представя :lol: По-бързо от хлебарките се разпространявате. Не говоря само за България, мнението ми е същото за всички европейски страни.

Serseri91
07-20-2010, 23:25
Та сега последно - защитаваш итнереесите на България, или на цяла Европа ?
Или просто мразиш турците. :D

Pwnmaster
07-20-2010, 23:27
Най-големите крадци и престъпници в България са бели българи. Не цигани и турци, а българи. Люси Стойков и Маргините са две имена от многото. Политиците също. Те крадат от данъците на татковците и мамите на нашите форумни "националисти". Остави ги тях, важно е да хулим мръсните цигани и да държим история за робство отпреди 500 години.

AutumnTears
07-20-2010, 23:29
Какво те интересува теб в крайна сметка не успях да разбера?

DimovB
07-20-2010, 23:35
Най-големите крадци и престъпници в България са бели българи. Не цигани и турци, а българи. Люси Стойков и Маргините са две имена от многото. Политиците също. Те крадат от данъците на татковците и мамите на нашите форумни "националисти". Остави ги тях, важно е да хулим мръсните цигани и да държим история за робство отпреди 500 години.дойдохме си на думата най-накрая.

semantics
07-21-2010, 03:49
Мисля, че AutumnTears започва да се наслаждава на вниманието, което й се отделя.

Предлагам ви да кротнете. Тая тема се пали изкуствено. Като едната страна в дискусията не успява да говори смислено, другата също върти на празни обороти, ако продължава да се натиска.

Дори не считам за нужно да се изхождам (любимо) по самата тема за турци, малцинства, национализъм, тракторизъм и пр. Изтъркана и безпредметна е вече, защото все едно и също се дудне, т.е. все тая.

AutumnTears
07-21-2010, 05:18
Изобщо не се наслаждавах на вниманието на подчовеци, това направо си е обидно. За да избегна бъдещите простотии, които смята да изпише това лайняно същество, ще му кажа ЗА ПОСЛЕДЕН ПЪТ , че няма смисъл да се занимавам с мангали. Не се чувствам "победена" нито обидена от теб, няма начин да го направиш. Това е, беше ми изключително неприятно...

HexGirl
07-21-2010, 05:50
тва да няма някакви изригвания , нещо ?
от два дена такива сериали въртите в тези теми :-o
Аутумн не си права , ама хич .
Не може да слагаш лепенки на хората ! Най малкото което е нямаш паров да съдиш хората и да ги обиждаш само на етническо ниво или просот заради тяхното съществуване .

Mooo6no
07-21-2010, 05:50
Абсолютно никакъв смисъл няма в тая тема... като цяло, от едната страна някакви глупаци провокират, от другаата страна други глупаци им отговарят. И между мненията един администратор се изживява като Мораалния съдник на нацията....

Wildchildd
07-21-2010, 06:04
А аз мисля, че в тоя форум основното е да се появи някой с малко по-различно мнение за да може да бъде захапан от всички, иначе раздела щеше да умре доста бързо.

Canis_Dirus
07-21-2010, 06:13
А аз мисля, че в тоя форум основното е да се появи някой с малко по-различно мнение за да може да бъде захапан от всички, иначе раздела щеше да умре доста бързо.
Пък ако можеше и да го обоснове. Еееех...

Wildchildd
07-21-2010, 06:17
А аз мисля, че в тоя форум основното е да се появи някой с малко по-различно мнение за да може да бъде захапан от всички, иначе раздела щеше да умре доста бързо.
Пък ако можеше и да го обоснове. Еееех...
Кво да го обосновавам бе, ясно е и на слепците, пък и не си ми толкова интересен,че да се разливам в дълги мнения.
Каквото съм имал съм го казал, това е просто мнение, а не основа за нова малоумна дискусия.

LadyDi
07-21-2010, 06:29
А аз мисля, че в тоя форум основното е да се появи някой с малко по-различно мнение за да може да бъде захапан от всички, иначе раздела щеше да умре доста бързо.
Пък ако можеше и да го обоснове. Еееех...
Кво да го обосновавам бе, ясно е и на слепците, пък и не си ми толкова интересен,че да се разливам в дълги мнения.
Каквото съм имал съм го казал, това е просто мнение, а не основа за нова малоумна дискусия.
Мисля, че Канис не визираше теб...

Wildchildd
07-21-2010, 06:32
Цитирал ме е, логично е да предположа, че мен визира, ако не е така спокойно може да ми изтриеш мнението :) .

Canis_Dirus
07-21-2010, 06:33
Ако изирах теб щеше да е "обосновеШ"

LadyDi
07-21-2010, 06:48
Като цяло ситуацията е такава, че се насажда изкуствено напрежение между два етноса, което се прави за ваше съжаление с обща цел - "разделяй и владей". Волен вече изгуби голяма част от политическата си мощ, защото повечето му симпатизанти го разкриха, че и той само прави като вятъра, но определено трябва да се отчете, че има дарбата да засяга една жилка, която е по-осезаема в голяма част от по-слабо интелигентните гласоподаватели и да се възползва от тяхната, да го наречем, "простота".

...

връх Мусала (доколкото помня е Мус Аллах - близо до Бог) е име, което е прието от всички и трябва да си остане такова, независимо дали е българско, турско, арменско или ганайско. Това име е част от историята на България - дали е бляскава или тъмна тази история - тя си е просто история, но е редно много хора да се осъзнаят, че историята си остава в миналото, а ние трябва да поглеждаме повече в бъдещето и да живеем в настоящето. И понеже смятам, че никой не живее по 200 години, то е тъпо да съдите един човек заради действията на друг, които са се случвали преди стотици години.

Ей това се надявам повече хора да го осъзнаят... Патриотщината в България е направо безумна. Наблягам на думата "патриотщина", а не "патриотизъм". Не можеш с нож да отсечеш историята и миналото, само защото днес не ти изнасят.

Nakadah
07-21-2010, 07:34
Не ми се чете темата, няма и да я прочета но ще се изкажа е така...

Днеска е Мусала утре е нещо друго! Всеки ден сменяме името на някоя улица, град, квартал или връх. Защо направо не си смениме собствените имена? Голем прас че името е Турско... По цял свят има чуждестранни имена и хората не гледат с лошо око на това.

Ако се сменят имената на неща е така ще трябва да се пренаписват учебници, книги и тн. Това е пари, а кой ще плати за този лукс? Също така хората как ще запомнят всичките тези нови имена? Ще стане много объркано! Всичко това е поредната цигания да се привлече внимание.

DenBr
07-21-2010, 15:02
8-)

PinkFloydSound
07-21-2010, 15:51
я кажете следите ли перла? и там другите турски сериали?! аз лично не съм гледал нито 1 епизод на тия бози а вие? нормално ли е да има български новини на турски език? по нова телевизия сутрин към 6;30 даваха едно време ( сега незнам дали го дават ) нещо за църквата и т.н да очаквам ли скоро сутрин като пусна телевизора да гледам джамии и как рязани отрепки се молят по 4 пъти на ден?!

http://vbox7.com/play:9467d2ea
http://vbox7.com/play:b8196aee
http://vbox7.com/play:40994973

чуйте и 3те песни и се замислете и най-вече си спомнете какво са ни причинили турците!
Човек, ЗАМЪЛЧИ, МОЛЯ ТЕЕЕЕЕ! :lol: :lol: :lol: С всеки пост се излагаш повече и повече.
Как имаш наглостта въобще да предявяваш претенции, че си българин, при положение че правописът ти е под всякаква критика, начинът ти на мислене е повече от елементарен, а линковете, които пусна, затвърждават тезата ми, че ти си един покъртителен упадък на обществото.
Разбирам, че сега е модерно да се правиш на патриот, ама смени модата, моля, не ти приляга...

Колкото за Волен – още щом видях, че става въпрос за него, ми стана ясно, че това е поредната глупост. От тоя човек нищо умно не излиза...

А на някои хора трябва да им се набие във вятърничавата главица, че разликата между Османска империя и съвременна Турция е от земята до небето.

Patriot
07-21-2010, 16:49
Целта на ДПС, Волен и братя Юзеирови е да бъде постигнато разделение - ясно и категорично на "наши и ваши", защото по такъв начин имат по-голям шанс да отхапят от политическата баница, защото в едно нормално и хомогенно общество подобни карикатури няма да имат никакъв шанс дори да се появят на политическия небосклон. Минаването в крайни позиции, които посочват ЯСНО някакъв враг им помага да спечелят одобрение от хората, които не искат да използват главите си и да мислят рационално. Фрапиращата липса на политическа култура сред българските избиратели ни докара управлението на НДСВ, ГЕРБ и вкара Волен в Парламента, както и в Еропейския такъв, където освен простотии - нищо друго не се направи.

ДПС и Воленчо имат интерес да се насажда етнически конфликт - така Доган седя колко години в управлението на страната и въртя далавери с тютюн, дървесина (и междудругото точно етническите турци СА най-големите жертви на неговите далавери) и т.н. Волен пък хвана противоположната ниша и пак на принципа "разделяй и владей" - хвана другите лумпени, докато се насаждаше изкуствено напрежение, което бе В ИНТЕРЕС И НА ДВЕТЕ СТРАНИ.


Сега малко по-конкретно по темата:

връх Мусала (доколкото помня е Мус Аллах - близо до Бог) е име, което е прието от всички и трябва да си остане такова, независимо дали е българско, турско, арменско или ганайско. Това име е част от историята на България - дали е бляскава или тъмна тази история - тя си е просто история, но е редно много хора да се осъзнаят, че историята си остава в миналото, а ние трябва да поглеждаме повече в бъдещето и да живеем в настоящето. И понеже смятам, че никой не живее по 200 години, то е тъпо да съдите един човек заради действията на друг, които са се случвали преди стотици години.


Доста интересни разсъждения, но са кухи от всякъде. Фактите са, че след като АТАКА се появи на политическата сцена, ДПС бе свалено от властта след 8 годишно управление. Още един факт е, че АТАКА беше първата партия, която започна да анти ДПС и широката общественост разбра за техните престъпления в Родопите. Риториката и папагалски подхванаха ГЕРБ и комунистическите проекти РЗС и ЛИДЕР, за да цепят електората.
Така стоят нещата, а измишльотините, които сипеш са безпочвени.

Името на връх Мусала, както и на всички турски или комунистически на градове, като Хасково, Кърджали, Благоевград, Казанлък. Също така и всички улици, които имат подобни наименования, а също да бъдат съборени всички паметници на "героите на комунизма".

Мненията, че това било част от историята са пълни глупости. Това са били наши поробители, заради които великата някога България още не може да се съвземе и всякакви връзки с тях трябва да бъдат прекъснати.

За пример-в повечето европейски страни всички неща свързани с фашизма и националсоциализма са забранени и те не се интересуват, че това е било част от историята, макар че щетите които са понесени по време на Втората световна война са несравнимо по-малки от тези които България е понесла от турци и комунисти.

skuck
07-21-2010, 16:50
Ми аз пък не мога да разбера цялата тая работа с "патриотизма" ... родил си се българин - мразиш турците... ами ако се беше родил турчин? Цялата тая работа яко съкс... бахти "Писна ми псевдо интелектуалци или модни патриоти, които мечтаят за обществени звания - народни водачи на кръчмарски възстания. И всеки ден чувам поредния зов за искренна омраза породена от любов към безмислени лозунги, измислена фикция, чертаят територия и я пълнят с история, а ние човеците оградите мразим, а те ни карат да ги вдигаме и после да ги пазим, да газим, мачкаме и караме да страдат хората живеещи от другата страна на оградата."


Някой може ли да ми даде адекватно определение на думата "патриот"?

Canis_Dirus
07-21-2010, 17:06
Помня, че в първите години от демокрацията доста улици бяха преименувани. Покрай Ленин, Сталин, Димитров обаче пострадаха на места и Смирненски и Вапцаров.

Но според ен сериозно трябва да се замислим, как да прекръстим Димитровград. Вярно, че можем да казвам, че е кръстен на Митко Пайнера, обаче можем да се замислим за нещо по-модерно - Пайнертаун, Пайнервил и тн.

Patriot
07-21-2010, 17:10
Доста интересни разсъждения, но са кухи от всякъде. Фактите са, че след като АТАКА се появи на политическата сцена, ДПС бе свалено от властта след 8 годишно управление. Още един факт е, че АТАКА беше първата партия, която започна да анти ДПС и широката общественост разбра за техните престъпления в Родопите. Риториката и папагалски подхванаха ГЕРБ и комунистическите проекти РЗС и ЛИДЕР, за да цепят електората.
Така стоят нещата, а измишльотините, които сипеш са безпочвени.

Името на връх Мусала, както и на всички турски или комунистически на градове, като Хасково, Кърджали, Благоевград, Казанлък. Също така и всички улици, които имат подобни наименования, а също да бъдат съборени всички паметници на "героите на комунизма".

Мненията, че това било част от историята са пълни глупости. Това са били наши поробители, заради които великата някога България още не може да се съвземе и всякакви връзки с тях трябва да бъдат прекъснати.

За пример-в повечето европейски страни всички неща свързани с фашизма и националсоциализма са забранени и те не се интересуват, че това е било част от историята, макар че щетите които са понесени по време на Втората световна война са несравнимо по-малки от тези които България е понесла от турци и комунисти.

Патриоте,

какво? :-o

Я преведи...


Идваш и почваш да пишеш някакви глупости и да казваш, че мнението на другите са "кухи", а нещо не видях и един смислен аргумент - какви неща свързани с националсоциализма са забранени - символи, а никой не е "забранил" Аушвиц, Бухенвалд или Райхстага май...


Едит:

Също да споменем, че когато се пръкна Атака на власт дойде тройната коалиция с.. дам, ДПС. Нещо и фактологията ти куца...
Говоря ти, че е забранено да се използват нацистки символи.

А фактологията не ми куца, но АТАКА не беше в парламента, преди изборите 2005, а след като като влезе нещата се промениха. Ако не беше АТАКА, избирателната активност нямаше да е толкова голяма на последните избори и ДПС щеше да им доста по-голямо внимание

Canis_Dirus
07-21-2010, 17:16
Говоря ти, че е забранено да се използват нацистки символи.

А фактологията не ми куца, но АТАКА не беше в парламента, преди изборите 2005, а след като като влезе нещата се промениха. Ако не беше АТАКА, избирателната активност нямаше да е толкова голяма на последните избори и ДПС щеше да им доста по-голямо внимание

Ако не беше ДПС нямаше да има АТАКА. Ако няма АТАКА, то ДПС ще получава доста по-малко внимание.
Двете партии живеят от противопостоавянето си една на друга.

А за обвързването на високата избирателна активност с АТАКА мога само да кажа :lol: :lol:

strave
07-21-2010, 18:44
@Patriot ако си свалиш партийните очила и се огледаш в сегашната ситуация ще видиш,че АТАКА загуби и доста симпатизанти,а и олекна с това ниско клякане до земята пред ГЕРБ и Бойко.АТАКА както и НДСВ и ГЕРБ в момента са партии яхнали просто гребена на вълната и даващи зрелище,но не и достатъчно практичтни и приложими решения,които да помогнат.Още повече,че АТАКА загуби и голямата си трибуна в лицето на Скат и в следвашщия парламент я вкарата 12 депутата я не.2005-та година бяхте интересни и нещо ново и както се казва задоволихте желанията на избирателите,но вече не предлагате нищо ново и политически адекватно.

Patriot
07-21-2010, 22:01
@Patriot ако си свалиш партийните очила и се огледаш в сегашната ситуация ще видиш,че АТАКА загуби и доста симпатизанти,а и олекна с това ниско клякане до земята пред ГЕРБ и Бойко.АТАКА както и НДСВ и ГЕРБ в момента са партии яхнали просто гребена на вълната и даващи зрелище,но не и достатъчно практичтни и приложими решения,които да помогнат.Още повече,че АТАКА загуби и голямата си трибуна в лицето на Скат и в следвашщия парламент я вкарата 12 депутата я не.2005-та година бяхте интересни и нещо ново и както се казва задоволихте желанията на избирателите,но вече не предлагате нищо ново и политически адекватно.
АТАКА е първата българска партия, която направи такава жертва на рейнтинга си в името на България. Защото Волен Сидеров много добре си е дал сметка, че ще има известно разочарование сред електората при тази подкрепа, но въпреки това я даде по безкористен начин, защото България се нуждае от стабилност на този етап.

А незнам точно какво значи, че АТАКА се е провалила в предишния парламент? Знаем с какви приоми се действаше срещу партията. Първо съда отказа регистрация и се наложи да се влиза в коалиция с цел да се явят на изборите. След това стана случката с Владо Кузов и много хора все още мислят, че той е бил депутат от АТАКА. Последва разпадане на групата и АТАКА реално остана с 4-5 депутата. Определението, че "Волен се е провалил" са смехотворни. За какъв провал говориш да не би да са били управляващи. За една опозиционна партия можеш да кажеш, че не си е свършила работата ако е била пасивна и ако не е предлагала решения и законопроекти, но АТАКА не беше, така че не знам за какъв провал говориш.

canyoufeeltheemotion
07-21-2010, 22:33
Имам въпрос към тоя серсери или там както и да е..

Пич самоопределяш се като турчин?Какъв точно го търсиш тука ?

Serseri91
07-22-2010, 07:13
Тук съм за да дразня такива като вас.

canyoufeeltheemotion
07-22-2010, 07:48
Тук съм за да дразня такива като вас.А не смяташ ли,че това твое дразнене,а и не само твое може да предизвика нещо по-голямо.И когато това стане вече ще е късно да се спре

LadyDi
07-22-2010, 09:38
Тук съм за да дразня такива като вас.А не смяташ ли,че това твое дразнене,а и не само твое може да предизвика нещо по-голямо.И когато това стане вече ще е късно да се спре

Не мислиш ли, че прекаляваш?

Mamut
07-22-2010, 12:33
много турски подлоги има тук :shock:

canyoufeeltheemotion
07-22-2010, 16:51
Тук съм за да дразня такива като вас.А не смяташ ли,че това твое дразнене,а и не само твое може да предизвика нещо по-голямо.И когато това стане вече ще е късно да се спре

Не мислиш ли, че прекаляваш?майна,някой да съм обидил ? да съм казал нещо против правилата,м ?

и не,не се заяждам

LadyDi
07-22-2010, 17:13
Тук съм за да дразня такива като вас.А не смяташ ли,че това твое дразнене,а и не само твое може да предизвика нещо по-голямо.И когато това стане вече ще е късно да се спре

Не мислиш ли, че прекаляваш?майна,някой да съм обидил ? да съм казал нещо против правилата,м ?

и не,не се заяждам
Майна, не пасем трева. С лекичко финтиране покрай правилата тук не се минава. Мери си приказките и заплахите (или обещанията), за да не се налага друг да ти ги мери.

И не, не се заяждам. Официално те предупреждавам.

canyoufeeltheemotion
07-22-2010, 17:16
Тук съм за да дразня такива като вас.А не смяташ ли,че това твое дразнене,а и не само твое може да предизвика нещо по-голямо.И когато това стане вече ще е късно да се спре

Не мислиш ли, че прекаляваш?майна,някой да съм обидил ? да съм казал нещо против правилата,м ?

и не,не се заяждам
Майна, не пасем трева. С лекичко финтиране покрай правилата тук не се минава. Мери си приказките и заплахите (или обещанията), за да не се налага друг да ти ги мери.

И не, не се заяждам. Официално те предупреждавам.ако си го помислила за заплаха,далече си от истината... :shock:

LadyDi
07-22-2010, 17:17
Стига. Излишен спам също не обичам.