PDA

View Full Version : Разширени пори... Хелп!



mechtaq_za_teb
07-20-2010, 14:58
До преди година-две нямах такива проблеми, но сега имам, особено в зон ата около нослето. Отделно кожата ми стана много чувствитлна.
Имали ли сте подобен проблем и как се справяте?

SuNsEt
07-20-2010, 15:08
И аз имам същия проблем,ужасно е... :?

fluffy1
07-23-2010, 14:45
Много помага Clearskin pore penetrating :-) както и маската на Clearskin ,която е с глина : )

shmyshi
07-23-2010, 16:53
Много помага Clearskin pore penetrating :-) както и маската на Clearskin ,която е с глина : )
а извинявайте, че се намесвам така, но от къде (определен магазин...т.н.) и за колко г/д мога да си го купя :?

j_adore2
07-23-2010, 17:13
Много помага Clearskin pore penetrating :-) както и маската на Clearskin ,която е с глина : )
а извинявайте, че се намесвам така, но от къде (определен магазин...т.н.) и за колко г/д мога да си го купя :?

Би трябвало да става въпрос за Ейвън.Цена не знам,разгледай някой каталог :P

shmyshi
07-23-2010, 18:16
Много помага Clearskin pore penetrating :-) както и маската на Clearskin ,която е с глина : )
а извинявайте, че се намесвам така, но от къде (определен магазин...т.н.) и за колко г/д мога да си го купя :?

Би трябвало да става въпрос за Ейвън.Цена не знам,разгледай някой каталог :P
mersiii :-) :-) :-)

LipSy
07-23-2010, 19:53
Според мен трябва, ако не можеш тези пори да ги търпиш отиди на дерматолог и просто се консултирай, апък не е казано, че тези продукти, които той ще ти предложи трябва да ги купиш! Аз ти казвам от личен опит, че съм пробвала до сега може би 10 продукта (ако не са и повече) и никой не ми е помагал до такава голяма степен, защото всеки човек има различна кожа и си има точно продукт, който помага за тази тип кожа. Вече аз не се хващам на реклами на AVON, GARNIER или каквото и да било! Отиди на лекар и се посъветвай просто, защото не е казано, че това, което ще си купиш ще ти помогне.

glezenafukla
07-23-2010, 20:24
ох и аз имам на бузите..и са ми и доста зачервени..нз и аз кфо да използвам вече.. за тая червенина.. и за стягането им?! :S

LipSy
07-23-2010, 20:30
ох и аз имам на бузите..и са ми и доста зачервени..нз и аз кфо да използвам вече.. за тая червенина.. и за стягането им?! :S

Използвай фдт и пудра отгоре и така червенината абсолютно няма да се вижда! Прави това докато намериш нещо за свиването им! :)

glezenafukla
07-23-2010, 20:44
е тфа ясно.. като сложа фон дьо тена..окей..ама не искам да се мацам само..тфа е.. :D

shmyshi
07-25-2010, 17:27
Маски за мазна кожа и разширени пори

Маска за почистване на лицето
1-2 с. л. кисело мляко се оставят да се изцедят на хавлиена кърпа или върху филия хляб. Като се изцеди млякото се маже лицето и се стои около 20-30 мин.

Маска с портокал
Изцежда се сок от 1 портокал в купичка, след това се добавят 2-3 суп. лъжици кисело мляко, накрая се натрошава ориз на прах(оризово брашно) и се добавя към сместа. Маската престоява на лицето 30 мин. и се измива с хладка вода.

Изсушаваща маска
30 г каолин, 20 г талк, 1 г стипца. Всичко се размесва и се прибавя вода до получаването на гъста каша. Нанася се на лицето на дебел слой, след 10 минути се измива с хладка вода.

Лимонова маска
1 чаена лъжичка лимонов сок, 1 чаена лъжичка мед, 1 супена лъжица хума. Смесете съставките докато получите гъста каша. Нанесете на лицето и измийте след 20 минути с хладка вода.

Маска с краставица
1 белтък разбит на сняг, 4 супени лъжици сок от краставица
Маската се нанася с мека четка върху лицето и се оставя да действа 15-20 минути. Отмива се с хладка вода.

Маска с трици
1 супена лъжица пшеничени трици се попарват с вряща вода.Получената каша се нанася на лицето топла и се оставя да действа 15 минути. След отстраняването и лицето се измива с хладка вода.

Маска от грейпфрут
Върху добре почистено лице нанесете месестата част на грейпфрута. След 20 минути изплакнете обилно с топла вода.

Стягаща маска
1 чаена лъжичка полски хвощ, 1 чаена лъжичка хума. Заливат се с малко гореща вода и се бъркат докато се получи каша. Намазва се с лъжица, още докато маската е топла. След 15 минути се отмива с хладка вода. Правят се два студени компреса.

Маска с мая
25 г мая, 1 супена лъжица сурово прясно мляко
Маята се разтваря със сурово прясно мляко, до получаването на каша. Нанася се на лицето и след 6 минути се измива с отвара от лайка.

Магданозена маска
40 г нарязани пресни листа от магданоз, 1 л вряща вода
Листата се заливат с водата. Сместа престоява 1 час. Прецежда се и кашата се нанася върху лицето. След 15- 20 минути лицето се измива с хладка вода.

Медена маска
1 чаена лъжичка хума, 1 чаена лъжичка мед. Смесват се хумата и меда – разреждат се с малко хладка вода. Маската се сваля след 30 минути със студена вода. Кожата се обтрива с парченце лимон.

Маска за почистване на кожата с царевично брашно
Направете кашичка от царевично брашно и вода и я нанесете върху лицето и шията. След 20 минути измийте с хладка преварена вода.

Маска за почистване на кожата с банан и сметана
Смачкайте 1 банан на кашичка и прибавете 1 чаена лъжичка мляко или сметана. Нанесете върху лицето и шията. След 20 минути измийте с хладка преварена вода.

Маска за почистване на кожата с жълтък, зехтин, сметана и овесени ядки
Разбъркайте 1 суров жълтък, 1 чаена лъжичка зехтин, 1 чаена лъжичка сметана и 2 - 3 чаени лъжички стрити овесени ядки. Оставете върху лицето и шията в продължение на 20 минути и отмийте с хладка преварена вода.

Маска с краставици, акациев мед и хума
Прекарайте през миксер половин обелена краставица, добавете 2 супени лъжици акациев мед и 1 супена лъжица хума. Разбъркайте до получаване на хомогенна смес. Оставя се да действа в продължение на 20 минути, след което се отстранява с вода и малко лимонов сок вътре.
Компрес с отвара от дъбови кори
Всяка вечер правeте компреси на лицето с гореща отвара от дъбови кори - заливате 2 чаени лъжички дъбови кори с 500 г вряща вода. Варите 10 минути на тих огън, киснете 30 минути и прецеждате сместа. Напоявате в нея памучна кърпа, изстисквате я и я поставяте върху лицето. След 20 минути измивате обилно с вода. Добре е, ако след компреса 1 път седмично правите маска от разбит с няколко капки лимонов сок белтък. Оставяте маската да действа не повече от 15 минути и я отмивате с хладка вода.

Маска с кисело мляко и аспирин
Прецедете през двойна марля 1 чаена чаша кисело мляко. Оставяте го за 3 - 4 часа да се отцеди. Прибавяте 1 разбит на пяна белтък и 2 стрити на прах аспирина. Разбивате сместа добре и нанасяте върху лицето си. Оставяте маската да засъхне и започне да пада сама. Измивате обилно с топла, а след това и със студена вода.

Маска с лед
Приготвянето му е лесно. Замразете във формичките за лед преварена или питейна вода, прибавете мента, маточина, магданоз (те са с тонизиращ ефект и са подходящи за всеки тип кожа). С леденото кубче обтривайте лицето и шията.

Почистваща зелева маска
Обработете с миксера две големи зелеви листа до консистенция на кашица.Смесете я с 1 супена лъжица заквасена сметана, 1 супена лъжица мед и 1 супена лъжица зехтин. Държи се 30 минути и се отмива с хладка вода.

Маска за свиване на порите
Бучка лед - триете си лицето с нея докато се разтопи. Даже може да си замразите лайков чай, сок от краставица, или каквото ви дойде на ума. Изваждате една бучка лед и правите една бърза маска.

Лимонова маска
1 супена лъжица извара, 1 супена лъжица прясно мляко, сок от 1/2 лимон. Всичко се размесва и се нанася върху лицето, след 20 минути изплакнете с хладка вода.

Витаминозна маска
1 чаена лъжичка хума, 1 супена лъжица сок от морков. Рядката каша се нанася с мека четка върху лицето и шията. Отмива се със студена вода след 20 минути.

Млечна маска
1/2 чаша изцедено кисело мляко, 1чаена лъжичка картофено пюре, щипка сол. Всичко се размесва до получаване на немного гъста каша. Нанася се върху добре почистено лице. След 30 минути измийте с хладка вода.

Стягаща маска
1 чаена лъжичка тоалетен талк, 1 чаена лъжица ситен пясък, 1 чаена лъжица каолин, 1 чаена лъжичка отвара от лайка. Всички съставки се разбъркват с малко вода до получаването на немного гъста каша. Нанася се на предварително почистеното лице. След 15 минути се измива.

Белтъчна маска
1 белтък, 1 чаена лъжичка сок от лимон. Белтъка се разбива на сняг и се прибавя сока от лимона. Нанася се върху лицето и шията един слой. След като маската засъхне се нанася втори. Стои докато засъхне и вторият и се измива с хладка вода.



НАМЕРИХ ГО В ЕДНА НЕ МНОГО СТАРА ТЕМА !!!
НЕ СЪМ ГО ПИСАЛА АЗ :)
после да не кажете, че крада чуждия труд :D