PDA

View Full Version : Въпрос към тези от вас,които носят брекети



zaek90
07-20-2010, 16:01
Първо Здравейте!Значи зъбите ми са ужасно криви,и неравни..под неравни имам предвид дължината..имам чувството,че всеки зъб е на различна "дължина и ширина" от другия.Тези всичките зъби отстрани към края стоят като изядени буквално..не стига,че са неравни и криви..някак си легнали навътре са.Говорихме със нашите да отидем на заболекар,за да ми сложат брекети..но се притеснявам.Една приятелка носеше брекети,и ми каза,че някои зъби са й ги махнали ,а са й сложили "други" :? някой ще ми обясни ли защо?То по тая логика май всичките ми зъби трябва да ми ги махнат,защото не знам какви ще са тези брекети,които ще ми оправят зъбите..:? на вас махали ли са ви зъб за да заменят с "изкуствен"?Има ли ли сте проблем като моя,и как сте го коригирали?

kakadu
07-20-2010, 16:09
Махнаха ми 4 зъба, просто нямаше място. Като се подредят, всичко се запълва, спокойно :) И ваденето не боли- ако зъбите са здрави.

vagarious
07-20-2010, 16:25
И не е задължително да се вадят зъби.И се консултирай с НЯКОЛКО ортодонта, а не зъболекари.На мен не са ми вадили зъби и сега, няма и 4 месеца откакто съм с тях, вече не са ми криви зъбите(да чукна на дърво). :grin:

zaek90
07-20-2010, 16:33
Много се радвам за вас,дано и при мен има успешен резултат :grin:
А колко време отнема махането на зъб и прибавяне на нов?За един ден ли се извършва процедурата? :-D

zaek90
07-20-2010, 16:35
усмивката ми като цяло е дефектна :D ии като се усмихвам най-много се драня от това,че си личи повече венеца от зъбите..зъбите са ми някви малки :D няма ли начин това да се оправи?То май ще трябва всички зъби да ми сменят..Искам като се усмихвам да се усмихвам със зъби,а не все едно венеца си показвам..ох сори не ме бива в обясненията..дано сте ме разбрали :D

zaek90
07-20-2010, 16:37
Махнаха ми 4 зъба, просто нямаше място. Като се подредят, всичко се запълва, спокойно :) И ваденето не боли- ако зъбите са здрави.
Предполагам са ми здрави :D до сега не ме е болял зъб,и не съм имала кариеси и тем подобни :D Всичките ми зъби както казах са неравни,а ти каза,че могат да ги допълнят...но как след като са криви :? не трябва ли първо да се изправят и след това да се допълнят?

vagarious
07-20-2010, 16:41
Нека аз опитам да ти обесня(поправете ме, ако греша).
Значи, като ти махнат зъби, нали се отваря място, което в процес на изправянето на зъбите ти(с брекети), те се местят и така се наместват на празните места.Накрая всичко се подрежда.

MaLkaTa_LaDy
07-20-2010, 16:53
Носих брекети преди около две години. При мен нямаше място за зъбите да се изправят и имах няколко възможности - да ми вадят два зъба, за да се отвори място за другите или да нося едно апаратче 3 месеца, така че да измести крайните зъби назад. Аз предпочетох да нося апаратчето и да НЕ ми вадят зъби. А всъщност така като чета какво си написала знаеш ли въобще какво представляват брекетите?

zaek90
07-20-2010, 16:56
Знам разбира се,но не знам как действат,нали за това реших да пусна темата..моите зъби са ужасно неравни и ако някой е имал същия проблем,ще се радвам да сподели как са го коригирали

YouAteMyHeart
07-20-2010, 17:28
Щом са различна големина зъбите няма да се оправи с брекети.С брекетите само ще се подредят.За да се оправи проблема с големината или фасети или коронки.

katericArofl
07-20-2010, 17:58
Абе ти сигурен ли си, че си разбрал добре.. поинтересувай се малко, разпитай я. Най-добре отиди при няколко ортодонта вместо да питаш по фороми, защото нито сме специалисти, нито знаем какво ти е в устата под описанието неравно, наклонено..

Ти като казваш,че са малки изобщо не би трябвало да ти вадят зъби..

Айде успех :D

zaek90
07-20-2010, 18:28
Щом са различна големина зъбите няма да се оправи с брекети.С брекетите само ще се подредят.За да се оправи проблема с големината или фасети или коронки.
Ох,ами то по тая логика..всички трябва да ми сменят :o освен предните два :D страх ме е...младо момиче със "изкуствени зъби" :shock: :lol: как звучи само :D

brokeninside13
07-20-2010, 18:46
Само искам да попитам за да не правя нова тема...в момента колко пари г/д ще ми излезнят едни горни брекети?

zloto
07-20-2010, 19:15
http://vbox7.com/play:cddda058
;)
иначе... тука във форума не сме ортодонти и няма как да ти обясним...
за ваденето на зъби, както ти казаха - отиди при няколко ортодонта, не само при един, защото един ще ти каже, че се вадят 4 зъба, друг 2, трети - нито един.