PDA

View Full Version : Упражнения за силово, коремно и гръбно набиране!



kadishona
07-20-2010, 18:32
Все още не ги мога. Само силовото ако тръгна да правя някакви огромни пируети със лаш или отскок. Разполагам с главните фитнес уреди, какво трябва да правя.

До сега пробвах на гладиотора да издърпвам лоста и после да го натискам надолу като на силовото набиране, но разбира се с по-малко кила от колкото тежа.

Някакви други съвети и за останалите набирания?

HHristov
07-20-2010, 18:47
Базови упражнения и много набирания :)

ibojilow
07-20-2010, 19:28
Базови упражнения и много набирания :)
+ 1 ! Работи за всяка мускулна група, като почнеш от предмишницата та чак до гърба. Просто с времето ще почнеш да ги правиш, а друг вариант е заставаш в готово силово с ръцете на лоста, все едно си го направил и почваш да отпускаш леко, ще забележиш, че ръцете ти треперят, това също е подходящо за начинаещи, защото се изграждат мускулни групи по този начин. :)

kadishona
07-20-2010, 19:37
А под какво име мога да ги намеря в интернет. На Power pull ups излиза друго.. :(

ibojilow
07-20-2010, 19:41
Не приятел, просто ходи се набирай прави повече упражнения, ходи на фитнес и с времето ще ти станат по-лесни нещата

asp1r1n94
07-20-2010, 22:03
Ами за коремното ти трябва техника,иначе е лесно и аз като не знаех точно как става се мъчих напред назад ,ама не.
Силовото - прегледай това клипче http://www.youtube.com/watch?v=8_TrSecnDjw&feature=related аз горе-долу го мога ,но прехвърлям първо едната ръка после другата...
А за гръбно не знам точно кое имаш в предвид

HHristov
07-21-2010, 07:26
Базови упражнения и много набирания :)
+ 1 ! Работи за всяка мускулна група, като почнеш от предмишницата та чак до гърба. Просто с времето ще почнеш да ги правиш, а друг вариант е заставаш в готово силово с ръцете на лоста, все едно си го направил и почваш да отпускаш леко, ще забележиш, че ръцете ти треперят, това също е подходящо за начинаещи, защото се изграждат мускулни групи по този начин. :)
Същност не му трябва да е работи тая предмишница :) Правиш примерно 4-6 кръга с по 4-6 повторения раменна преда, изтласкване от лег, клек, тяга, набиране, кофички и си чук

kadishona
07-21-2010, 09:18
Базови упражнения и много набирания :)
+ 1 ! Работи за всяка мускулна група, като почнеш от предмишницата та чак до гърба. Просто с времето ще почнеш да ги правиш, а друг вариант е заставаш в готово силово с ръцете на лоста, все едно си го направил и почваш да отпускаш леко, ще забележиш, че ръцете ти треперят, това също е подходящо за начинаещи, защото се изграждат мускулни групи по този начин. :)
Същност не му трябва да е работи тая предмишница :) Правиш примерно 4-6 кръга с по 4-6 повторения раменна преда, изтласкване от лег, клек, тяга, набиране, кофички и си чука още нещо напълно безсмислено за което просто си чувал че съществува?


Гръбното набиране е като си мушнеш краката между ръцете и ги вдигнеш нагоре ( да стърчат към небето) зад лоста. После се набираш, като си накланяш краката напред и се опитваш да седнеш на лоста.

HHristov
07-21-2010, 11:16
kadishona, кое не съществува кръговата тренировка ? упражненията?

kadishona
07-21-2010, 17:00
Някой от нещата, които ми каза нямат нищо общо с набиранията

HHristov
07-21-2010, 19:17
Що пък да нямат ? Директно повишават силата което се отразява в набиранията

ibojilow
07-21-2010, 20:23
Що пък да нямат ? Директно повишават силата което се отразява в набиранията
Остави го и той е от разбирачите .

Myrth
07-22-2010, 15:47
За силовите се учи да се набираш към корема, бавно. Естествено няма да успееш, но е важно да дърпаш в тази посока. След като добиеш сила, дърпай по-рязко и в момента на набирането изнасяй тялото напред. Ключът е да свикнеш в обръщането на захвата в горна позиция. Става горе долу в момента, в който ръцете са почти успоредни на земята.

kadishona
07-22-2010, 17:04
Що пък да нямат ? Директно повишават силата което се отразява в набиранията
Остави го и той е от разбирачите .Виждам те и теб на аватара ти ТИ колко си разбирач. Кажи ми КЛЕКА какво ми помага за силовото набиране?

А когато ти тичаш 600метра за 1:42, плуваш 100метра за 139 секунди, имаш сребърен медал по тенис на маса, можеш да вкарваш стабилен сервиз в тенис на корт и също така играеш добре футбол и волейбол, си спами темата ми без никакви проблеми.

-------------

след линка, който ми пратихте разбрах че силовото набиране на английски е muscle up и това бая ми помогна да открия какво точно трябва да правя. Мерси за коментарите :)

HHristov
07-22-2010, 18:01
Краката са ти половин тяло :) Може да не помагат за набирането но могат да държат направеното с него :)

kadishona
07-22-2010, 18:56
Ако темата беше:

Заглавие: И са к'фо????
Текст: Кво да прая кат блъскам.

тогава ми кажи какво се прави за да стана 'чук'

ibojilow
07-22-2010, 19:15
Що пък да нямат ? Директно повишават силата което се отразява в набиранията
Остави го и той е от разбирачите .Виждам те и теб на аватара ти ТИ колко си разбирач. Кажи ми КЛЕКА какво ми помага за силовото набиране?

А когато ти тичаш 600метра за 1:42, плуваш 100метра за 139 секунди, имаш сребърен медал по тенис на маса, можеш да вкарваш стабилен сервиз в тенис на корт и също така играеш добре футбол и волейбол, си спами темата ми без никакви проблеми.

-------------

след линка, който ми пратихте разбрах че силовото набиране на английски е muscle up и това бая ми помогна да открия какво точно трябва да правя. Мерси за коментарите :)
Eee извинявай детето чудо, аз няма да се обаждам, че си ми смешен. :P Владееш 5 спорта, но въпреки това ще си останеш тъпанар с тоя мозък, айде поздрави .

kadishona
07-22-2010, 19:18
мдам, жалко обаче че уча в НПМГ и съм с отличен успех. Имам диплома за втори кръг на СМТ...

Май достатъчно ми падна нивото че да се хваля по форумите...

HHristov
07-22-2010, 19:26
Йее сребърен медал по тенис на маса, стабилен сервиз и си добър на волейбол и футбол бре бре бре м то 90% от населението на България ги може тея работи бе :Д
Да зема и аз да се похваля :) Нямам проблеми с набирания, кофи, лицеви опори, коремни преди и т.н. имам сребърен медал по кик-бокс в стил фул контакт, имам въздух да бягам 4000м, мога да се боря и заключвам :)
Освен това уча в Професионална гимназия по вътрешна архитектура и дървообработване и имам среден успех от 4.75, а ся хвани ме за патката :)

ibojilow
07-23-2010, 08:36
kadishona тебе нивото ти падна още като почна да се хвалиш, бе приятел . :lol:
И както HHristov каза, 90 процента от населението на България ги може тия неща . :(
Аз пък мога спокойно да ти кажа, че ще те въргалям в който спорт си избереш. Не искам да се прехвалвам, просто не си ми на нивото. :smt023

kadishona
07-25-2010, 08:09
Току що се връщам от 12те обиколки на стадиона тйче незнам кви 4000м ми гоовриш. За да изглежда повече можеш да го кажеш и в сантиметри

ibojinow Такива силни дето са мноо добри в интернет ги има милиони и няма да споря с теб.

Ако 90% от "населението на България" имат сребърни медали по тенис на маса и могат да си позволят частни тенис уроци ще сме в много добро положение. Аз поне съм късметлия че баща ми вика "спорта преди всичко"

Ibojinow айде приятел, ако си от София отиваме на някой корт или тенис маса и който бие просто плаща играта и на двамата :)

А с тва ПГДВА напрао изби рибата :lol: :razz:


поздрави и lock моля

HHristov
07-25-2010, 09:08
Хубаво, че баща ти има пари да ти налива самочувствие :) Понеже ако трябва сам да си го градиш зор ще видиш :)

ZipFail
07-25-2010, 10:26
Аз пък мога да правя оригами, да готвя омлет, да връзвам 3 вида възли и имам златен медал от "Европейско Кенгуру" 8)

Превод: kadishona, смешно и жалко е да се хвалиш по интернет...че и изобщо..

И да, 90% от хората в България имат кви ли не медали и дипломи...аз лично имам половин шкаф с грамоти, медали и сертификати, а се занимавам супер аматьорски ;)

kadishona
07-27-2010, 15:26
Аз пък мога да правя оригами, да готвя омлет, да връзвам 3 вида възли и имам златен медал от "Европейско Кенгуру" 8)

Превод: kadishona, смешно и жалко е да се хвалиш по интернет...че и изобщо..

И да, 90% от хората в България имат кви ли не медали и дипломи...аз лично имам половин шкаф с грамоти, медали и сертификати, а се занимавам супер аматьорски ;)от всички мои познати трима са тези които имат медали в някаква дисциплина.. Състезанието е за това, че да се изберат най-добрите. Незнам как 90% от хората са най-добри в нещо..

Rhoads
07-30-2010, 14:55
брао не тренирай краката
напредваш супер много!
се1 да не си тренираш половината тяло
и като каза ''кво ше ми помогне за набиранията'' фейспалмнах ноо брутално

Mitkoni
07-30-2010, 16:22
Момчета я дайте тютолриал за коремното!Много ми е важно,но не знам техниката.Благодаря предварително!

Rhoads
07-30-2010, 20:11
Еми има 2 начина:
1:лесния-набираш се до горна позиция и се префърляш,като се стремиш да си отпуснеш кръста и главата,после преобръщането става само
2:от отпусната позиция да започнеш с леко набиране и повдигане на краката и същевременно даване на главата назад,продължаваш да се набираш и се префърляш[/quote]

TheNewbie
08-07-2016, 21:42
Под какво име (на английски ) в интернет мога да намеря гръбното набиране

prosto_chovek
08-08-2016, 20:13
Много набирания, лицеви опори до долу, дълбоки кофички и коремни преси.

Технологията на силовото (или как аз ги правя) - хващаш се на тесен или раменен хват, набираш се максимално високо, след което, прехвърляйки лактите над лоста, се избутваш нагоре, като се стремиш долната част на тялото да се движи минимално. В началото може да приложиш чийтинг и да си помагаш с крака и корем.
Коремно - набирайки сеизтласкваш коленете нагоре така, че лоста да се падне някъде към средата на корема, като главата гледа постоянно нагоре. Един път като минат коленете отгоре, се завърташ сам.
Наобратно просто се сгъваш напред и се пускаш около лоста.

Rakshy
08-09-2016, 06:19
Под какво име (на английски ) в интернет мога да намеря гръбното набиране


кво по дяволите е гръбно набиране

то всяко набиране е гръбно, ебаси

набиране с длани към теб е chin up
с длани напред е pull up
"силовото", където от вис се набираш и след това правиш baby-кофичка и се изправяш на лоста е muscle up

prosto_chovek
08-09-2016, 18:56
Подозирам, че под гръбно има предвид това, дето като си отгоре на лоста с изпънати ръце се пускаш с главата напред, защото съм чувал един приятел така да му вика на това движение, понеже възлизаш с гърба напред.
*едит: според гугъл гръбно е когато краката минават като за коремно, само че между тялото и лоста, изпъват се нагоре и се възкачваш отгоре на лоста като опорна точка е гърба (кръста).
https://www.youtube.com/watch?v=820BYVZY7B4

Rakshy
08-09-2016, 23:49
не знам, чуек, тва ми е твърде екзотично за вкусовете


ама ако някой тъп гъз падне от лоста и си разбие каската



ти си виновен

prosto_chovek
08-11-2016, 18:53
То реално ако си достатъчно тъп гъз и шах да играеш можеш да се контузиш, така че не ги мисли. И аз не съм фен на акробатичните изпълнения по лостовете, ама кой каквото му харесва и го влече.