PDA

View Full Version : Два бързи въпроса за къната.



s1NNer
07-21-2010, 12:36
Предварително се извинявам, знам, че има такива теми, но нямам много време да търся в момента.
Мисля да си къносам косата черна .. моята е кестенява .. въпросът ми е коя къна е хубава. Също дали ако случайно си омажа челото ще успея ли да го изчистя :D

KumchoValcho
07-21-2010, 13:01
1. Не знам
2. Ще можеш, да. 8-)

DJ_Mrav4o
07-21-2010, 13:02
От кожата къната се чисти лесно. Преди две години се късносах с черна къна... голяма грешка! :? :x Стана лъскава, но краищата започнаха да цъфтят много, а пък и ако решиш, че не искаш вече черна коса или не се възприемеш така, няма да успееш да поправиш нещата, защото върху къна нито боята хваща, нито друга боя... И така си отидоха 2 години, докато изчистя косата си от тая глупава къна. Сега има качествени бои без амоняк, които се отмиват след време и не изтощават косата много. Моят съвет е да купиш боя, че ако не ти хареса нещо да можеш да заличиш грешката :)

s1NNer
07-21-2010, 15:06
Със боя(русо и червено) си съсипах косата и вече съм се отказала .. за това реших да пробвам как е с къната.. пък и знам, че няма да ми омръзне . А искам да попитам понеже не намерих отговор.. за да се къносам каква трябва да ми е косата? Чиста или мръсна .. защото и на опаковката на къната не пише..

mArMaLaDkA
07-21-2010, 15:24
http://belladonna-sepphoras.blogspot.com/2010/01/kyna-henna-kynosvane-kosa.html

Истинска къна трудно се открива. Повечето малко или много съдържат боя(примерно къната на "Арома"). Иначе една позната се боядиса след сравнително дълго третиране с къна, при това доста успешно(боядисването й). Ама пък и тя не се беше боядисвала с черна къна преди това, така че сигурно това е ключовото.

rakiQ
07-21-2010, 15:32
никога недей къна,няма махане!

anitapz93
07-21-2010, 15:37
И според мен не прави грешката да се правиш с къна - по - горе ти бяха изредени причините. А ако си убедена - ок. Но сега не се сещам за името на къната, но имаше една с индийка на опаковкта. Чувала съм добри отзиви за нея.

987654
07-21-2010, 15:38
Къната е по-проклета и от боята! :-x

shell
07-21-2010, 21:08
Къната е по-проклета и от боята! :-x
абсолютно :-x по - добре не се къносвай :?

gret4ety
07-21-2010, 21:13
Не ги слушай аз съм с кестенява коса и си слагам къна цвят махагон. Само придава блясък на косата ми и я подхранва. Каната ми не и знам името ама има едни индийчета на опаковката. Ако не те е срам направи като мен. Отиди в магазина (козметичния) и кажи "Абее има една къна с едни индийки с точки на челата ама нз името." и ще ти я покажат :)

s1NNer
07-22-2010, 18:48
Абеее къносах се .. обаче направих грешката да не преценя, че 1 пакетче няма да ми стигне :D .. последен въпрос .. колко почивка така да го кажа трябва преди да я къносам пак?

gret4ety
07-22-2010, 19:05
Да съжалявам, забравих да ти кажа че 1 пакетче е малко :( Каква къна си взе?

Когато започнат да ти растат корените и вече доста се вижда къносай я пак ама ако искш да смениш цвета вече незнам :o

s1NNer
07-22-2010, 19:27
Не цвета не искам да го сменям .. твърдо съм си за черното :) Къна си взех на арома защото в 3 магазина питах и само тази имаше .. а беше късно на обикалям вече.. Но мисълта ми е имам някои места където се вижда леко кестенявото поради малкото къна .. мога ли след седмица примерно пак да се къносам? ..

Иии също може ли примерно към къната да се добавят някакви неща ?? Четох за бадемово масло, кисело мляко, яйце или оцет .. и дали може да се сложи да стане и като маска ? Или не е препоръчително? :) Мерси за бързите отговори :)

gret4ety
07-22-2010, 19:51
Емии принципно къната не уврежда косата така че може да си я боядисаш пак. А относно маската. Самата къна много хора я използват за подхранване. Незнам точно, но би трябвало да можеш да си добавиш някакви подхранващи продукти без последствия. Все пак къната е изцяло натурален продукт , не е като боята :?

shell
07-22-2010, 20:07
Да,но лошото на къната е че създава филм на повърхността на самия косъм :) и примерно заради него не хваща боя

gret4ety
07-22-2010, 20:17
Е има си и минуси няма как :(

Demetriq
07-26-2010, 21:07
Ами има различни видове кана.Понеже и аз се каносвах скоро да ти дам един съвет: Не винаги цвета отговаря на посочения.Преди 3-4 години си бях взела кестенява до леко червеникава кана, а пък станах със червена коса.Направо като се погледнах се слисах.

s1NNer
07-30-2010, 13:17
,,,

s1NNer
07-30-2010, 13:17
Хмм понеже последния път като се къносвах и не съобразих, че едно пакетче няма да ми стигне и дрес си взех и реших да се къносам пак - това добре обачеее на опаковката пише, че се стой 30 минутки и после се отмива с хладка вода и шампоан което ми звучи доста странно .. взех си къната с индийката отпред ако е от значение .. та искам да ви попитам според вас - отмиването със шампоан или без да е ? Ако някой се е правил с тази къна и знае случайно?? Мерси предварително :)

gret4ety
07-30-2010, 19:29
Еми аз със тая къна се боядисвах, и после първо на чешмата си измих по голямата част от къната... Да знаеш че много цапа, първите няколко пъти като се къпех след като се боядисах, и кърпата с която си триех косата се оцветяваше... аа за шампоана - Аз си слагах шампоан, по принцип не пречи :)