PDA

View Full Version : Продаване на душата



ArrowsOfDeath
07-21-2010, 13:58
Ако някой ви каже, че иска да купи душата ви, ще го направите ли? Да се подпишете на някой лист, че сте си продали душата си нему? Досега, когото и да съм питал, не се е съгласявал 8-)

DimovB
07-21-2010, 14:05
http://media.ebaumsworld.com/mediaFiles/picture/527873/80462491.jpg

Whoopdedoo
07-21-2010, 14:08
:lol: тъкмо щях да поствам "nigga please" картинка

DimovB
07-21-2010, 14:13
:lol: :lol:

ArrowsOfDeath
07-21-2010, 14:20
Значи няма? Просто така ви е по-лесно да не отговорите по същина, но и косвено в същия момент по заибоколен начин казвате "не" :)

Serseri91
07-21-2010, 14:24
Хммм ... дали бих ... едва ли, но пък този, който иска да ми я купе все ще предложи нещо в замяна, така че :-o

DimovB
07-21-2010, 14:24
Ами, аз мисля, че душата е измислица. Няма такова нещо.

Joc
07-21-2010, 14:26
зависи за колко пари...

отдолу 1 малко надписче made in korea и готово

ShtrudeL
07-21-2010, 14:32
Да. Защо ми е? Какво правя с нея й без туй. Продавам душата си на търг. Кой ще даде повече от лев и двайсет? Не виждам вдигнати табелки! Хайде де!

Едит:...сериозно...бих продала Нищото си. Дявола едва ли ще има толкова пари за това няма да я дам на него. йей

DenBr
07-21-2010, 14:39
8-)

ArrowsOfDeath
07-21-2010, 14:43
Ами, става дума за най-обикновеното възнаграждение - пари. Няма да е лошо, ако в отговора си напишете колко пари биха ми мотивирали да я "продадете", ако решите да го направите.

DimovB
07-21-2010, 14:43
Така е, но въпросът може да се преведе и по друг начин: дали бихме пренебрегнали принципите си, дали бихме загърбили амбициите си и изоставили идеалите си в замяна на нещо.

Ако се тълкува така въпроса, естествено, че не.

Serseri91
07-21-2010, 14:47
За да продадем нещо и го оценим, трябва да го разберем.
Някой да има обяснение или дефиниция за душа ? :-|

ArrowsOfDeath
07-21-2010, 14:48
Мислех, че с това за подписването ще отстраня този вариант, но явно целият въпрос изглежда като една алегория на горното му тълкуване. Имам предвид буквално да си продадете душата, като се подпишете на договор, че го правите.

DaemonBoy
07-21-2010, 14:53
Хмм, всеки човек си има цена... Следователно и аз, но би трябвало да са доста пари, за да ме изкушат

fungus
07-21-2010, 14:57
за 4000 лева я продавам от раз

987654
07-21-2010, 14:58
Няма да се намери купувач за моята, иначе бих се замислила. И в крайна сметка ще е добре авторът да обясни какво точно разбира под "душа".

guinessgirl
07-21-2010, 15:27
ок и какъв е смисъла да се подпишеш на някъв лист,че си продал нещо,което не се знае съществува ли :-o

skuck
07-21-2010, 17:57
Хмм, всеки човек си има цена... Следователно и аз, но би трябвало да са доста пари, за да ме изкушат

Едно нещо струва точно толкова, колкото хората дават за него.

По темата: Ако под душа се разбира личностните ми убеждения - няма да я дам. Ако става въпрос за "НИЩОТО" ми... давам ... на тоя който даде повече пари.

strave
07-21-2010, 19:50
Душата няма материя,а аз не мога дори с въображението ми да си я представя какво е и как изглежда,следователно не мога да продам нещо което не е материално и което незнам дали го имам.

zzqqto
07-21-2010, 20:46
е зависи за какво ест. иначе:

" Душата се вселява в човека с първата глътка въздух и си отива с последния му дъх.
Научно е доказано, че тя отлита от тялото при смъртта на човека. "

:grin: :-P :D

Canis_Dirus
07-21-2010, 20:49
е зависи за какво ест. иначе:

" Душата се вселява в човека с първата глътка въздух и си отива с последния му дъх.
Научно е доказано, че тя отлита от тялото при смъртта на човека. "

:grin: :-P :D

Искам да видя това научно доказателство.

Понеже и аз мога да напиша:
Научно е доказано, че българите са най-красиви на света.

Sham
07-21-2010, 20:53
Считам душата за единственото (си) съдържание, за едничкото (ми) Нещо. И, не, не бих се продала!
(което прави съществуването ми все по-трудно)

DaemonBoy
07-21-2010, 21:00
Едно нещо струва точно толкова, колкото хората дават за него.

Има и случаи, когато хората надценяват и подценяват много неща

Nakadah
07-21-2010, 21:04
От продажбата няма да взема много пари... Все пак ако найстина има душа тя след моята смърт ще живее за винаги, а аз взимам парите само веднъж. По-скоро бих я дал поднаем за дълго време....

skuck
07-21-2010, 21:18
Едно нещо струва точно толкова, колкото хората дават за него.

Има и случаи, когато хората надценяват и подценяват много неща


Май не ме разбра правилно, пак прочети. Ако упорстваш.... дай примери.

ArrowsOfDeath
07-21-2010, 22:40
ок и какъв е смисъла да се подпишеш на някъв лист,че си продал нещо,което не се знае съществува ли :-o


Душата няма материя,а аз не мога дори с въображението ми да си я представя какво е и как изглежда,следователно не мога да продам нещо което не е материално и което незнам дали го имам.

Не виждам тогава какво ви спира? Или може би нещо отвътре ви казва, че извършвате някаква нередност?

spopi
07-21-2010, 23:05
Да зависи от офертата може да е много важна за мен за (приятел и родител роднина) но трябва доста парички да събере. :)

cherinka
07-21-2010, 23:37
Ами, става дума за най-обикновеното възнаграждение - пари. Няма да е лошо, ако в отговора си напишете колко пари биха ми мотивирали да я "продадете", ако решите да го направите.
И къв е смисъла да поставяш темата за душата и парите на едно ниво?
По-лесно е да зададеш просто и като за малоумни: "Продажни ли сте?".
Определено би станала по-голяма дискусия, отколкото некакви небивалици за души и прочее, в които голям процент от населението не вярва.

Whoopdedoo
07-21-2010, 23:47
Тука стана по-интересно и от "Перла"

December
07-22-2010, 10:29
Тука стана по-интересно и от "Перла" :D
Но не и по интересно от Листопад [-( Сега на есен да очакваме какви бъркутии ще направи ферхундету на али раза и целата му тъпа фамилия. Аз съм в отбора на ферхундето,макар че тя спада към "злите" :lol: Просто другите са ми противни.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

А дали бих си я продала.Аз мноу филми гледам и под продаване на душата разбирам примерно както в ал бънди ;д Дяволът му взима душата и му се изпълнява желанието да е суперският футболист.И така.... Милиони може да ти дадът,но ти ако искаш да си примерно някакъв артист не можеш да си купиш талант...
И дали бих си продала душата за да бъда примерно като Уитни Хюстън :lol: Ами не бих.
Душата според мене ако я има то не е просто душа,като предмет...Това са ти чувствата,страховете,обичт а,радостта и т.н. И ако си продам душата ще остана без чувства.А за какво ми е да съм великата певица като няма да мога да се радвам и наслаждавам на славата си?

И крайният отговор е - не.
То това да си продам душата все едно да умра.Или като Ледената Кралица :D :lol:

пп.всъшност аз нямам нищо общо с музиката ;д просто това ми изкочи отпърво.

stefity
07-22-2010, 10:34
Изгледайте този филм - http://zamunda.net/details.php?id=211643&hit=1

Наскоро го гледах и сега тази тема ме подсети отново за него. Идеята е интересна, но не знам дали на всички би им харесал. Тези, които го изгледат може да споделят мнение. (: В този филм се говори именно за това колко ценна е душата на човек, а дали вече вие смятате, че може да има поне малка истина в цялата работа си е ваш избор. :)

Sham
07-22-2010, 10:39
^изтеглих го преди няколко седмици, но не мисля, че отговаря на настроението ми към този момент.
и все пак, засегнат е фаустовият мотив, нали? сигурна съм:Д

stefity
07-22-2010, 10:45
Шам, не точно. :) Филма не е свързан с дявола и с това да продадеш душата си на него. Мааалко по-различно е оформен филма.

guinessgirl
07-22-2010, 14:47
ок и какъв е смисъла да се подпишеш на някъв лист,че си продал нещо,което не се знае съществува ли :-o


Душата няма материя,а аз не мога дори с въображението ми да си я представя какво е и как изглежда,следователно не мога да продам нещо което не е материално и което незнам дали го имам.

Не виждам тогава какво ви спира? Или може би нещо отвътре ви казва, че извършвате някаква нередност?

щото никой не ме е попитал 8-)

ArrowsOfDeath
07-22-2010, 18:34
Ами, става дума за най-обикновеното възнаграждение - пари. Няма да е лошо, ако в отговора си напишете колко пари биха ми мотивирали да я "продадете", ако решите да го направите.
И къв е смисъла да поставяш темата за душата и парите на едно ниво?
По-лесно е да зададеш просто и като за малоумни: "Продажни ли сте?".
Определено би станала по-голяма дискусия, отколкото некакви небивалици за души и прочее, в които голям процент от населението не вярва.

Ако щеш, и за 1 лев си я продай душата - няма да ти кажа, че си продажна. Темата не съм я направил, за да си вадя такива изводи. Точно към тези, които спомена накрая, съм задал въпроса си - дали човек, който претендира, че не вярва в съществуването на душата, би я продал? :)

SemperArdens
07-24-2010, 12:59
^ небивалици!

живеем -> умираме. КРАЙ! НЯМА ПАРАЛЕЛНИ СВЕТОВЕ, ДУШИ, РАЙ, АД, БОГ! има едно НИЩО! njoy!

SemperArdens
07-24-2010, 13:04
:lol:

аз доколкото съм учил по физика - нищо не се губи,просто преминава от една форма в друга.

правилно. преминаваш във формата на храна. :x 8-)

SemperArdens
07-24-2010, 13:09
важно е чувството, наистина 8)

електричеството също може да се почуства :д

SemperArdens
07-24-2010, 13:15
Всъщност .. не 8-)


искам да видя какво има в следващите измерения (които е научно доказано,че съществува)

Доказано? Пак ли тия учени! Мамка им! Покажи ми трудовете ;д

woshata
07-24-2010, 13:23
Нищо не бих си продала, вярвам че каквото поискам мога да го направя/получа/догоня/открия и без помощта на някой друг, още повече пък дявола. Най-малкото, колко душата ми е реална не знам, щото аз се имам за леко безчувствена по принцип, пък то нали тва фигурира за част от нея, ма се1.. исках да кажа, че дявол не вярвам да има и за тва и си правя квото искам де 8-) ако има ще се върна да ви кажа, обещавам.. :booooomb:

Canis_Dirus
07-24-2010, 13:33
след физическата смърт,душата ти отива в следващото ниво,което е в зависимост от начина,по който си живял. респективно - ако си продадеш душата за нещо тук,вероятно после няма да има следващо ниво...

аз не искам живота ми да се изчерпа със съществуването ми тук,убеден съм и искам да видя какво има в следващите измерения (които е научно доказано,че съществуват и само безумни материалисти като Каниса,които вярват само в материята и паричната стойност на нещата,не верват на това).


но да речем бих продал душата си за 1-2 неща. но само за тях. и то само в краен случай. вярвам мога да ги получа/постигна и без да сключвам "сделка с дявола" 8)

Научно доказано от Др. Ливайн 8-)

А ако нищо не се губи и не се създава, то как тогава всяко ново човешко същество получава Ониклана дОша, майна? От къде? Хранилището за души?
Веднага си продавам душата и си купувам нова. С остатъка от парите купувам две малки душици, които продавам прескъпо в Близкия Изток на някой арабски шеих. С парите отварям официално представителство в Ню Йорк и Лос Анджелис. Пълен абонаментен план за души. Подмяна на всеки 5 години, сервиз от угризения на съвестта и душевни терзания.

И да някой път при някои неща се получава синергия и се оказва, че общото е повече от сумата на отделните компоненти.
Затова и един айфон не струва колкото 100 грама пластмаса, малко метали, силиции и тн. Но пак няма душа.

SemperArdens
07-24-2010, 13:41
^ Гаден материалист.. пари от души ще правиш! ПЪРЖИ СЕ В АДА МУАХАХА 8-)

Canis_Dirus
07-24-2010, 13:46
^ Гаден материалист.. пари от души ще правиш! ПЪРЖИ СЕ В АДА МУАХАХА 8-)
Ще давам на хората нови души. Благородно дело.
Изобщо кой ще се подписва с кръв днес. Моята атрактивна маркетингова стратегия ще е новият хит. Скоро ще сме по-големи от гугъл, фейсбук, епъл и вселената взети заедно.

И нали знаете:

E= mc^2
Тоест колкото повече материя, толкова повече енергия! Трупвайте материални блага, за да обогатите душите си!
Доказано е от илюминатите - Айнщайн и Ливайн!

На смукачите на души, ще им кажа само, че филма Gostbusters беше на мода преди 20 години.
Единствено можете да смучете стотинки от нашите данъци под формата на социални помощи.

SemperArdens
07-24-2010, 13:48
^ Гаден материалист.. пари от души ще правиш! ПЪРЖИ СЕ В АДА МУАХАХА 8-)
Ще давам на хората нови души. Благородно дело.
Изобщо кой ще се подписва с кръв днес. Моята атрактивна маркетингова стратегия ще е новият хит. Скоро ще сме по-големи от гугъл, фейсбук, епъл и вселената взети заедно.

Купувам акция!

Canis_Dirus
07-24-2010, 14:02
Бахти никаква логика майна. изобщо никакъв капацитет за абстрактно мислене.
Само вяра и надежда и нищо друго.
А действия?
А резултати?
А да се молим на господ и да чакаме?

Отричам!
Отказвам!
Приемам европейските ценности!
Оставям ви с робско самосъзнание!
цял живот на преработена информация.
Цял живот на чужд гръб - също като емигрант-кюрд.

Canis_Dirus
07-24-2010, 14:20
безинтересно
безинтересно