PDA

View Full Version : Прозрачни нокти



mArMaLaDkA
07-21-2010, 13:42
Ноктите ми станаха отвратителни през последните години. Изключително меки, чупят се, цепят се. Това не ми е най-големият проблем обаче. Ползвах заздравители и преди, ползвам и сега. Ноктите ми продължават да са меки, но поне не се цепят. Въпросът е, че цветът им е отвратителен. Там, където нокътят трябва да е бял и плътен, на мен частта ми стои полупрозрачна и сивеещо-жълтееща. Изключително неприятно ми е, защото трябва постоянно да съм с цветен лак на ръцете, а от това пък ми пожълтяват ноктите. Другият ми проблем е, че никакъв лак не се задържа на ноктите ми повече от ден. После се олющва брутално и то в края на нокътя. Дори заздравителя ми не се задържа, а не мога всеки ден да се лакирам, писва просто.
Та ще е хубаво някой да каже дали е имал като моите проблеми(че дори и един от тях) и как се е справил.

ЕДИТ: забравих да кажа, че не пуша и приемам достатъчно количество плодове, зеленчуци и млечни продукти.

art
07-21-2010, 13:56
Моите нокти по принцип също са много меки и слаби аз ги мажа с Икаров. То е едно масло за нокти. Има в аптеките. В момента пия и едни витамини Мерц. Раазбрах, че се отразяват много добре на кожата, косата и ноктите. Все още не мога да кажа за кой знае какъв ефект, ама не са ми и във вреда. Ако искаш можеш да пробваш с тях към 13 лева е шишенцето за около месец май по 2 на ден се пият а Икаровия не помня колко беше ама не е повече от 5лв.

Sigrina
07-21-2010, 13:59
На мен много ми помогна балсамът за нотки Макси, около 5лв е, но докато го използваш не трябва да се лакираш с нищо, трябва да си редовна и да се мажеш поне 30-40 дни. :)

zoreto
07-21-2010, 14:40
И моите нокти са ужасни освен ,че нямат хубава форма са страшно меки, цепят се и се огъват както те си искат.Сега от 1 седмица ползвам масло на Икаров струва 2.10 на различни места ,но е под 3 лв. Та за мен репението редовно ги реже и ги изпилявам и с маслото поне да закрепнат малко

Fx1
07-21-2010, 16:57
Жълти могат да станат от цветните лакове. При всички положения, ако искаш да се оправят, колкото и да ти е неприятно, трябва да спреш с лаковете за известно време.

Има хиляди неща, с които да се мажеш, кои ефективни, кои не, но това което би помогнало за цвета е просто да изчакаш да израсте нов нокът.

Поне на ръцете растат бързо, на мен ми бяха пожълтяли ноктите на краката, защото ги лакирам само в много тъмни цветове - трябваше да ги чакам с месеци да израстнат.

girl91
07-21-2010, 19:41
Против цепене и меки нокти ти препоръчвам маслкото за нокти на Икаров. Моите нокти бяха меки, лющеха се, цепеха се. Веднага след намазването се втвъряват (мажа си ноктите и седя с маслото около 10 минути). Моето си го взех за 2,10 и съм много доволна.
Когато се лакирам след това слагам топ лак и цветният лак се задържа доста време. Примерно последно като се лакирах и имах нарисувани цветенца си сложих топ лак и се задържа около седмица и половина.

DarknessAngel
07-21-2010, 19:47
Добавям един глас за маслото на Икаров. И аз преди имах проблем с цепенето на ноктите и "еластичността" им. 8-) С маслото се втвърдиха, не се делят вече, по-рядко се чупят. НО и при мен става така, че от мястото където плочката свършва до краят на нокътя стои прозрачно. И не знам какво да ползвам.. :?

mArMaLaDkA
07-21-2010, 19:55
Де факто е много дразнещо това с лакирането, защото веднъж или два пъти съм си играла да го правя като хората - слагам основа, мацам лака, завършвам с един слой отгоре топ лак. И нищо. Същата работа. Само дето вече лакът ми не се олющва постепенно, ами си пада на огромни парчета, ще кажеш, че с латекс съм се лакирала. 8-)
Или аз не мога да се лакирам(то и без това ми е от най-омразните занимания), или просто самите ми нокти са гадни и неподатливи. 8-)

justonegirlwithonehope
07-21-2010, 20:04
Аз имам същия проблем с лакирването.Лакът ми постоянно се лющи и се лакирвам всеки ден, но сега последно се консултирах с маникюристка и тя ми препоръча да си копувам по скъпи и качествени лакове.Та купих си 3-4 лака, които общо ми излязаха около 35 лв.Абе общо взето не ми излезе много солено, като се има предвид, че аз съм луда на тема гримове, нокти и прочие и давам сумати пари за тях.И наистина като се лакирам и остана около 10 минути с лака без да правя нищо, та да засъхне по-добре си стои без да се лющи седмица, че и нагоре.А колкото до цепенето консултирай се с някой аптекарка и си купи витамини на таблетки, също помагат.И аз мога да заявя, че маслото на Икаров помага доста.Дано съм ти била полезна. :)

DarknessAngel
07-21-2010, 20:05
Възможно е да е от лака. Чувала съм,че лакове, които се "лющят" - не мога да намеря по-подходяща дума в момента, са по-некачествени. Когато падат разлепят и най-горния слой на нокътя ти. Пробвай с маслото за няколко седмици, поне ще се заздравят. Иначе и аз се дразня - повечето от приятелките ми поддържат маникюр и ноктите са такива белички над плочката и без френски и третиране. Само аз съм така. 8-)

me4o0
07-21-2010, 20:07
Може да е от анемия. Недостиг на витамини, които укрепват ноктите, зъбите и косата. :-o

mArMaLaDkA
07-21-2010, 20:10
Не е анемия. Плюс това нямам проблеми с косата и зъбите. :-o

iva.dokova3101
09-13-2012, 14:50
Възможно е да е от лака. Чувала съм,че лакове, които се "лющят" - не мога да намеря по-подходяща дума в момента, са по-некачествени. Когато падат разлепят и най-горния слой на нокътя ти. Пробвай с маслото за няколко седмици, поне ще се заздравят. Иначе и аз се дразня - повечето от приятелките ми поддържат маникюр и ноктите са такива белички над плочката и без френски и третиране. Само аз съм така. 8-)

Охх и мойте нокти са така. Интересното е ,че на кутрето на едната ръка ми е плътно, но на другите пръсти НЕ. :D
Мисля и аз да пробвам маслото на Икаров.

П.П. Не е от липса на витамини. Освен ,че ям много плодове,зеленчуци, сирене, отделно приемам и витамини под формата на хапчета.

Ако някой намери решение да ми пише ;)