PDA

View Full Version : бенка



Painki11er
07-21-2010, 16:44
имам бенка в лявата част на брадичката.До преди 1-2 месеца нямаше проблеми,но след като почнах да се бръсна по-често каточели се възпали.Всичко е на моменти,набира,изтича някаква течност и се успокоява и така до следващия път.Снимката е леко гадна,но искам да чуя мнение какво може да е . Според мен е от бръсненето,но не мога да не се бръсна.слагам снимка преди и сега
преди - http://store.picbg.net/pubpic/61/A6/d66e82d6082361a6.JPG

сега - http://store.picbg.net/pubpic/84/8B/e5925b0757e3848b.JPG

опасно ли е,да се притеснявам ли.Ще отида скоро на лекар,но ми е интересно дали някой друг има такъв проблем.Мерси

LipSy
07-21-2010, 19:38
Посети лекар, за да не се безпокоиш.

Painki11er
07-21-2010, 19:48
утре отивам,но се наплаших невероятно много от нещата,които прочетох в интернет...меланом,рак на кожата... :shock:

happypolly
07-21-2010, 20:05
И да пишеш какво са ти казали.
Аз скъсах бенка точно на Коледа 2008г. Почти веднага отидох на лекар."Висящото парченце" изсъхна и бенката си остана мъничка но от известно време около нея се появи бяло кръгче.Ходих на джипката,каза,че не е нищо опасно но трябва да я махна тази бенка.
Имам записан час за специалист другата седмица.Много се притеснявам защото никой не може да ми каже защо се е образувал този кръг.И в Нета нищо не пише :(

Твоя случей не е за подценяване.От снимката виждам,че бенката ти е пораснала.Иди на лекар и по добре събери кураж да ти я "резнат",доколкото разбрах винаги ще е подложена на риск от раздразняне.

Painki11er
07-22-2010, 09:51
днес бях в МВР - Болница.Консултирах се и с кожен лекар и с хирург.Кожния лекар ми каза,че при първо раздразнение няма нищо обезпокоително,но ми препоръча отстраняване и предписа някакво мазило "Фусидин" за успокоение.Назначиха ми час за сряда при хирурга,който каза,че няма проблеми да го "отреже". :(

happypolly
07-23-2010, 15:57
не е толкова шега работата ...не ми звучи сериозен въпросния хирург.Според мен потърси такъв който работи в онкологично отделение и след "рязането" да се направи изследване на "парчето".
Чувала съм,че колкото е голяма бенката толкова е дълбок и корена и трябва добре да се ореже.

No5
07-24-2010, 08:56
И аз имам бенка над горната устна, където се бръсна, която вече няколко пъти "порязвам". Последния път се раздразни много, затова реших да взема направление за кожен лекар. Все пак не съм го посетил още, защото се опасявам, че при премахване на бенката ще остане белег.
Ако някой е претърпял такава хирургуческа намеса да сподели.