PDA

View Full Version : Багаж за чужбина



crazybebe
07-21-2010, 19:50
Темата,май много не отговаря на раздела и ако е така моля ви да ми кажете къде да я пусна плс ! Скоро(края на август) ще заминавам за Румъния за 1 седмица.И не мога да измисля какво да си взема,само речника ми идва на акъла ама за др не знам ! Плс помогнете ми ! За сега се знае,че ще пътувам с влак,но не е сигурно ! :) Благодаря предварително ! А да,малко е рано да правя планове,но аз съм си такава :D !

ПП-Ако има такава тема,моля кажете линка към нея ! :)

Nakadah
07-21-2010, 20:09
Кво толкова трудно има? Като багажа ти за морето, и си готова...

LittleFashionista
07-25-2010, 09:51
МММ пари
чадър,ветрило,нож(в дамската чанта си го нося аз.Но не от тия дето са за вечеря ами по-голям,остър и дебел.За сигурност ((: Чувствам се спокойна когато имам нож и знам,че ще мога да се предпазя ако срешна гадове).Носи си и хубави прибори, защото в хотела може да са гадни, а и не знаеш кой е ял преди тебе.Възглавница(в хотелите често са гадни и смачкани).Тоалетна хартия,сапуни,душ гелове,маски за коса лице,измиващи продукти и всички жеснки потребности които използваш и друг път(виждам,че имаш сърчице на ава значи си момиче ).Носи си малко вентилаторче,може в хотела да нямат добри климатици и др.Голяма шапка,2-3 чуфта дънки,няколко поли,рокли,вземи колани или някоя по-офицялна туника/рокля ако мислиш да ходиш по барове.Нали преса за коса,маша,сещоар,епилатор тия си ги знеш.Комплект за красота(това са онези несесери с ножички,пинсети,четки за грим,избутвачки и т.н.).Носи и и дневник в който да пишеш пътиписите си.Носи си няколко броя от любимите ти списания,том от любимата ти литература и по-леко романче за разтоварване.Значи мп3,айпод,лаптоп ако имаш.Камера си купи задължително!Някакво блокче за рисуване с темперни бои,фулмастри,моливи и тн ако ти стане скучно.Любимите ти плюшени играчки ще тъгуват ако не ги вземеш на екскурзията с тебе! Вземи си и по малка чанта с която да можеш да се разхождаш с най-важните неща(ключове,фотоапарад,кр м против пъпки,фдт,спирала,гребен,те лефон,протмоне,нож,карти и албум със снимки на приятелите ти).
Носи си огледалото от вкъщи не знаеш какви може да са огледалата в хотела.Могат да те правят дебела или даимат някакви чипове които да ти влияет зле.
Носи си лепиоло,хапчета ако ти стане лошо,канцеларски неща не знаеш все пак какво може да ти се случи.
Торбички за повръщане.
Надуваем дюшек,все пак не знаеш какво ще е леглото в хотела!Чаршафи,кърпи,одела. Чехли за когато си в хоетла,не знаеш все пак какъв ще е пода може да е зарезен от някакви вредители :?
Носи си прах за пране,тебешир против мравки,прах против боболечки може всякакви гадове да има в хотела :?
Носи си няколко чифта маратонки,няколкко чифта обувки със високи токчета и няколко балетни пантоофки за удобство.
Носи си храна от блгария все пак не знаеш в румания може да имат някакъв вирус и да се заразиш и да умрех :? Носи си оттука храна за да си сигурна.
Носи си разтегателно столче,все пак не знаеш в румания може да им има нещо от всякакви гадове и вредители.
Носи си сълфетки и чаши защото може да са ти сложели нещо върхо салфетките или чашпите тея от персонала на хотела.

Ох ами това е.Може и да съм пропуснала нещо.Съжелявам.Но си носи тези неща за сигурност и спокойствие.Подреждай си добре куфата и тези неща ще се съберат в един голям куфар.Средноголяма раница като тея от уще малък сак със женските ти потребности и чанта която да ти е през рамото винаги със важните неща.
О да и да не забравиш да си вземеш превръзки и тампони!

amk933
07-25-2010, 11:41
^Ъъъъъ ти ме разби, честно. Т'ва всичкото всеки път ли го носиш или просто се базикаш с момичето, защото за това трябва да пътува с четри товарни самолета...

пари
лекарства
обувки
дрехи
белъо
зарядно за жсм
бански
паспорт

LittleFashionista
07-25-2010, 12:58
^Ъъъъъ ти ме разби, честно. Т'ва всичкото всеки път ли го носиш или просто се базикаш с момичето, защото за това трябва да пътува с четри товарни самолета...хах на мене ми се са събират ;д някои от нещата които съм изброила не ги нося,но повечето са със мене.Примерно не си нося чинии,но си нося от онези надуваемите дюшеци защото са ми гадни леглата по хотелите.И вентилаторче не си нося.Като си нося ветрило не ми трябва.Винаги си нося едно кученце плюшена играчка със мене.Просто съм свикнала да го гушкам и не мога да спа без него ;д Винаги си нося по 2-3 че понякога до 6 книги.Винаги си нося тухлата за паранормалното.Една огромна книга.обичам да я чета преди да заспя.Нося си и по 3-4 броя от списание гламър,елл и харпърс базар.Имам си повече от 15 дневници които нося и пиша в тях истории(измислени породени от фантастичните книги който чета,тия за паранолмалното ;д или любовни),стихове,пътеписи.И мам си и тетрадка в която се опитвам да прересувам примерно някаква забележителност от града/държавата в която съм била.
Много съм запалена по всякакви козметики,дизайнери и т.н. ;д Винаги си нося голям несесер с момишеки работи.А вкъщи тоалетката е огромна.Просто съм пристрастена :D И винаги когато ходя извън българия където има магазини на тея по-големите и качествени марки си копувам нещо.На Lancome,Nars,Marc Jacob и т.н.
Много бързо ме хваща носталгията и често рева,затова винаги имам снимки на баба ми,на майка ми,на приятелите и др. ;д
Ножа си го нося в една калъфка.Хорърите много лошо ми въздействат ;д Дори като навърша 18(след година,нямам търпение) искам да изкарам такъв документ,не съм сигурна точн как му се вика.Да мога да нося пистолет със себе си.Абе разрешително. Просто така се чувствам по-сигурна.

Мммм....май това беше?Може и да съм пропуснала нещо.Като цяло нося си ги нещата които съм написала и по-горе.Обичам всичко да е с мене.

Sarge
07-26-2010, 08:23
LittleFashionista, забрави чашите от кристал, сокоизтисквачка(тази в хотела може да не изтисква добре плода), кафемашина задължително, че знае ли човек в хотела какво е кафето, 42 инчовата плазма, че знаеш ли какъв ще е телевизора. Също така спалния комплект от памучен сатен, НО ПРЕДИ ТОВА РАЗБЕРИ НА ВСЯКА ЦЕНА КАКЪВ ЦВЯТ СА ПЕРДЕТАТА, ПОНЕЖЕ ТРЯБВА ДА СЕ СЪЧЕТАВАТ :D :D :D :D

Nakadah
07-26-2010, 09:29
LittleFashionista, ти уред ли си? Надявам се да се ебаваш, макар че аз не бих написал толкова ако се ебавах... :?

Ти направо защо не вдигнеш къщата си с 1 кран и не я пренесеш? Ти тея неща за 1 седмица всички ли успяваш да използваш, даже да разопаковаш? :?

:razz: :razz:

cskasladyrana
07-26-2010, 15:04
LittleFashionista, забрави чашите от кристал, сокоизтисквачка(тази в хотела може да не изтисква добре плода), кафемашина задължително, че знае ли човек в хотела какво е кафето, 42 инчовата плазма, че знаеш ли какъв ще е телевизора. Също така спалния комплект от памучен сатен, НО ПРЕДИ ТОВА РАЗБЕРИ НА ВСЯКА ЦЕНА КАКЪВ ЦВЯТ СА ПЕРДЕТАТА, ПОНЕЖЕ ТРЯБВА ДА СЕ СЪЧЕТАВАТ :D :D :D :D

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

LittleFashionista
08-18-2010, 16:57
чак сега влизам във форума.Не разбирам защо си мислите,че е много...Събират ми се нещата във няколко куфара,вие за кви кранове приказвате ;д А само да видите на малката ми сестра багажа.Уфф иска да си вземе всичките играчки със себе си ;д Че като почне да реве и да се сърди,що не сме и давали да вземе това и онова.Аз съм нищо в сравнение с нея ;д


LittleFashionista, ти уред ли си? Надявам се да се ебаваш, макар че аз не бих написал толкова ако се ебавах... :?

Ти направо защо не вдигнеш къщата си с 1 кран и не я пренесеш? Ти тея неща за 1 седмица всички ли успяваш да използваш, даже да разопаковаш? :?

:razz: :razz:Е,вярно.Някои неща може и да не ги взимам,но просто така съм свикнала.С някои неща прекалявам.Сестра ми е луда да си носи плюшките навсякъде,а аз книгите ;д Примерно взимам със мене около 5-10 книжлета,а всъшност не ми остава време да прочета поне 2 ;д
Искам си моите неща.В хотелите всякакви хора са били преди мене,а аз съм си гнуслива...не точно.Страхлива :D Примерно някой който е бил в същата стая преди може да е имал някакво силнозаразно заболяване,примерно кожно.И ако не са избърсали/изпрали/изчистели добре и аз мога да го хвана :?
Абе да ми е сигурно.

Sarge ох разсмя ме :D Особенно за последното.И нека и на тебе да ти отговоря.
Чаши от кристал ;д кви са тия екстри не съм чак толкова изискана.Но винаги(не само катоо пътувам в друга държава,ами и в чантата ми) си нося по 2-3 пласмасови чашчици.Много са ми полезни.
Сокоизтисквачка хаха.Не им отдавам такова голямо значение.Пък и рядко пия.Почти само газирана вода пия или чайчета.Нося си от любимите в пакетчета винаги в дамската чанта.
Кафе не пия за щастие.Не е полезно според мене.Голяма перфекционистка съм и гледам и в менюто да съм така.
Телевизия също не гледам.Само глупости дават :? Особенно тия реалита и подобни,като биг брадър и там квито са,не им знам много имената.Само интриги дават,това ли ви забавлява?Ако отговорът е да,значи сте доста жалки :?
А тва с пердетата и чаршавите разбива бе ;д Бели са ми моите.Бяло отива на всичко ;д

Хах знам,че ви изглежда много но важното е да можеш да си подреждаш и да избираш чанти/сакове/куфари с много джобове ;д Аз си се справям добре.

Sarge
08-19-2010, 14:37
^^ Маце, ти насериозно ли се взимаш?? :D .

LittleFashionista
08-30-2010, 11:36
^^ Маце, ти насериозно ли се взимаш?? :D .Да.Защо не :-o

marais
09-25-2010, 11:40
да можеш да се разхождаш с най-важните неща(нож).
Да.... тук ще те арестуват, ако го направиш.

nickgr7
10-11-2010, 04:35
Забрави да отбележиш и капутите :grin:
Не ми се мисли ако имам такава жена да взема 100неща за няколко дена да речем.
Ние като мъже трябва да вземаме по 100 кила ракия тогава 8)

MrLove
11-04-2010, 18:47
Ъм който/която е отворил/а темата е пътувал/а в края на Август, но тъй като темата си седи отчетливо във форума я отворих и реших да си дам и моето мнение, за да се чете от тези, на които им предстои да заминават и ще се натъкнат на темата. Първо обаче и аз трябва да кажа нещо по отношение на LittleFashionista и нейния списък. Не те познавам за да съдя какъв човек си и т.н. Не се обиждай, но списъкът ти не е подходящ. Всъщност просто ще го кажа, както си ми идва - не струва cent. Сега ще се аргументирам разбира се: Такаа, кой ще ти носи дюшек, 15чифта обуки, стол, възгланица, прибори, повече от 1книга, много списания и 15дневника? Това са само някои от ненужните неща за които се сетих от твоя коментар, другите ги забравих просто. Ако пътуваш със самолет ще ти струва поне 400евро отгоре билета, само заради извънредния багаж. Абсолютно непрактично е да се носят всички тези неща и най-малкото трябва да знаеш къде отиваш. Няма вариант "в хотела може да..." Вече сме 21век. Всеки хотел извън БГ си има сайт и снимки, и описание на стаите, и телефони за връзка за доп. информация и т.н. Кой луд ще си вземе цялата покъщнина с дюшеци, чаршафи, възглавници и т.н. Когато излизам от БГ, което най-често е със самолет, си пълня точно 20кг багаж, което се равнява на пълен, но не препълнен куфар от стандартно големите. Вярно е че съм от другия пол и не ми е нужно да нося гримове и лосиони, но все пак момичетата, които пътуват с мен също се събират в 20кг. Това което ти описа са вещи без които можеш да минеш и вещи, които дори няма да докоснеш през престоя си. И така, нека напиша нещо полезно>

Насоки за събиране на 1седмичен багаж (за мъжкия пол):
- Бельо = дни +2
- Чорапи = дни +4
- Един по стегнат и официален тоалет (вкл обувки, панталон, риза, вратвовр., сако, колан)
- 2 чифта обувки/маратонки (ако принципно носите по-изчистени и официални обувки> може и без отделен чифт за официалния тоалет)
- според мястото преценете нужно ли ви е дебело яке
- 1-2, може и 3 чифта дънки или пък анцузи (според това какво носите и с каква компания ще сте) + 3 суичера или леки якета за над тениската/ризата
- 6-8 тениски или ризи, според това какво носите
- шапка и аксесоари като бижута, шалове, кърпи, бандани и т.н. това си го знаете вие
- евентуално книга за четене, в случай че се очаква да имате много свободно време в стаята си, ако заминавате с приятели да разпускате или с половинката е малко вероятно да ви остане време
- тоалетни принадлежности (бъснарските неща, шампоан и душ гел, тоал. хартия, четка и паста за зъби, клечки за уши, нокторезачка, джобно ножче)
- мъже сме, носете си две отверки за всеки случай
- Голяма кърпа за бянята и една-две малки
- Техниките (фотоапарат, камера, зарядни, лаптоп, мп3/4 и батерии за всичко това)
- документи (паспорт, ЛК, шоф. книжка) ПАЕТЕ ГИ!!!
- за сантименталните - снимки и дребни вещи, свързани с ваши роднини и приятели
- бански
- лекарства ( препоръчвам следния набор - Деган, Нурофен, Фервекс, ПарацетаМакс + всичко специално което си е лично за вас и ви е предписано от лекаря напр.)
- Не забравяйте парички да си вземете
- Нещо си вземете за занимавка в свободното време (карти, кубче на рубик, PSP, нахакайте си тела с игри)
- Огледайте се из стаята в която живеете и си представяйте всички предмети накъдето и да погледнете, независимо изложени ли са или са в чекмеджетата. Ако нещо ви направи впечатление си го вземете, стига да имате място.

Не взимайте по много от всичко, накрая ще връщате. Но не взимайте и малко. Общо взето това е списъкът, който мисля че ще бъде полезен. Ако съм пропуснал нещо, пишете го вие. За дамите мисля, че списъкът е същия, но с малки разлики - повече бельо напр, още тоал. принадлежности, още техника (преси, епилатори...), по 1-2 до 3-4 повече от повечето дрехи като заменим напр суичърите, за рокли и т.н. Те си знаят.

Общо взето това е от мен. Приятен път и на добър час на всички отпътуващи. Приятно изкарване и като се върнете, да казвате какво не сте използвали и какво трябваше да вземете.

susamKa15
05-22-2011, 17:09
LittleFashionista ти сиг ли си че си дбре с главата? :razz: :razz: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :-D :-D :-D :D :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol: :lol: :-D :-D :-D :D :D :D

RadioMan
05-28-2011, 20:00
LittleFashionista ти сиг ли си че си дбре с главата? :razz: :razz: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :-D :-D :-D :D :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol: :lol: :-D :-D :-D :D :D :D

Хора без работа

ivyy
05-30-2011, 15:37
LittleFashionista....леле майко!!!!! Струва ми се, че имаш някаква фобия. Живеем в 21 век и хотелите (или поне някои) са по-луксозни (и чисти; виждам, че хигиената е прекалено важна за теб) и от домовете на много хора в днешно време. Ти си изредила неща, които ще ти потрябват....ами май само у вас си. Ти се притесняваш повече за престоя си отколкото мислиш за екскурзията. Когато пътувам взимам само най-важното. Все пак не отивам в джунглата. Навсякъде има всякакви и различни магазини. Просто отиваш и си купуваш това, което си забравил (или си сметнал, че не ти трябва, но си сбъркал). А относно тези дето се чудят какво да стягат като багаж...еми, казах го: това, което смяташ, че е наистина важно, а ако решиш, че имаш нужда от нещо и не си го взел просто си го купуваш от там, където си отишъл.

vde
06-01-2011, 12:56
Съвет от човек, който пътува доста: (пиша го общо за всякакви пътувания, не само за твоето)

- На ден по чифт бельо + един в раницата за ектремни ситуации.
- По фанелка на ден
- пола/панталони
- Бански
- НЕЩО ТОПЛО - сутчър примерно, че не се знае какво може да ти поднесе времето изненадващо (2-3 пъти ми се случвало, уж топло топло и добре че имах нещо по-дебело, че иначе щях да замръзна)
- резервен чифт обувки и джапанки
- Четка + паста за зъби/ четка за коса / гримове и тн. каквото ти трябва, но гледай да не прекаляваш - не отиваш на ревю, а на почивка.
- Дамски превръзки/тампони ако очакваш да ти дойде тогава (а и принципно с промяна на климата не се знае, така че вземи за всеки случай)
- Чадър (поинтерсувай се от времето в accuweather или wunderground) няколко дена преди да заминеш
- Фотоапарат
- ЗАРЯДНО ЗА ТЕЛЕФОН! (преобразуватели на контакти)
- ПАСПОРТ / ЛИЧНА КАРТА
- Пари
- Лекарство против болка и температура (аналгин, аспирин, парацетамол, солпадин) аз предпочитам солпадин, защото е обезболяващо + парацетамол
- лаптоп (ако си сигурна, че ще ти трябва)


Това е общо взето - всичко отгоре е излишно и няма да го ползваш най-вероятно.
Гледай багажа ти да се събура в куфар до 20КГ и раница до 6-8КГ, не забравяй, че това ще трябва да го носиш, а то не е малко.
Не ти препоръчвам, да си носиш чантичка по време на пътуването - ще ти пречи и вероятността да я забравиш е по-голяма. Брой брой си парчетата багаж които носиш ако ги сведеш до две куфар + раница най-добре.

пример от мен преди 6 години когато започнах да пътувам - куфара ми тежеше 22кг + 13кг раница, към днешна дата куфара ми тежи около 16кг + 6-7кг раница с латопа.


п.п. аз си нося нож и отвертки, но това съм аз, принципно не ти е нужно макар, че един нож винаги върши работа.

vde
06-01-2011, 13:14
@LittleFashionista момиче, ти май не пътуваш, често? Или поне има някой, който ти носи багажа. За какви 2-3 куфара говориш - ти не се пренасяш да живееш там, отиваш на ваканция където 90% от времето дори няма да си в хотела, за можеш да ползваш плюшки, блокчета за рисуване и боички или както там го каза.
Да не говорим, че тия 3 куфара ако не дай си боже летиш, никой няма да те пусне в самолета с 3 куфара т.е. ще те пуснат, но всичко над 20кг багаж се таксува 10евро на килограм, така че 3 куфара средно всеки по 20кг са общо 60кг, да ти сметна ли колко се охарчваш или сама ще се справиш?

Всички хотели които са 3 *** и нагоре има чисти кърпи и сапуни шампоани в стаите, а дори ида нямат, на рецпцията винаги ще ти дадат.
Ако те е гнус да си в 3 *** хотели има и 5 звезни където е много чисто, доста по скъпо, а има и друга алтернатива, винаги можеш да си наемеш апартамен, в който има пералня и да си изпереш всичко, че да си сигурна, че спиш на чисто.

Иначе за кърпите, единствено плажна кърпа можеш да си вземеш, но това е само момента ако ще ходиш на екскурзи където има плаж, иначе отново не ти трябва.