PDA

View Full Version : Проблемче



verinda
07-22-2010, 11:38
Здр на всички имам малък проблем,който ме притеснява доста надявам се да ми дадете съвет.Най-добрата ми приятелка учи от две години испански и английски в специална паралелка,но се отнасяше доста несериозно към тях и сега се притеснява че няма да се справи,когато започне новата уч.година.Има някакви знания,но се осъзна доста късно не знам какъв съвет да й дам плс мпмогете,вие какво мислите какъв съвет да й дам?Аз мисля,че ако започне да учи сега ще може да има силни оценки....... :? :oops:

DarkGirll
07-22-2010, 11:46
Ами... трябва да се стегне и да заляга над уроците а не да чати в скайпа по цял ден... :? Кажи й да учи повече и няма да се притеснява!Пожелавам й успех... :wink:

LipSy
07-22-2010, 11:49
Ами да започне да ходи на частни уроци по тези 2-та езика. След това да отиде в някоя книжарница и да си купи книги по испански и английски, в които има упражнения за правопис и т.н. Да си купи книги с някакви разкази на испански и на английски и да превежда непознатине думи с речник! Така се учи език (от личен опит го казвам). И кажи й да не се надява, че от началото на другата учебна година ще навакса. Щом е изтървала толкова много учене няма да стане от 2 седмици. Кажи й да започне да се занимава с езиците колкото се може по-бързо!!!

verinda
07-22-2010, 11:49
Ами... трябва да се стегне и да заляга над уроците а не да чати в скайпа по цял ден... :? Кажи й да учи повече и няма да се притеснява!Пожелавам й успех... :wink:

Мерси много за съвета и аз така мисля и според мен ако се стегне още сега,когато е ваканция и има повече свободно време ще навакса материала,който е изпуснала...

SmilezZz
07-22-2010, 15:09
Изтървала е наистина доста материал и ще й е доста трудно да навакса този материал..
Какво да прави ?
- Да ходи на уроци,курсове,да си вземе някакви книжки по АЕ и ИЕ - тестове,разговорници и тем подобни..

gugenceto2
07-22-2010, 16:58
брат ми имаше да наваксва 2 години и полвина за по-малко от една но не по испански и английски а по химия и биология!Да започва да наваксва и да ходи на уроци това според мен е решението де. 8-) 8-)