PDA

View Full Version : Страх ме е! Имам киста! моля за съвет!



idealnolo6a
07-22-2010, 18:24
Здравейте, може и да сте обсъждали тая тема,но всеки човек е различен и колкото и да чета по форумите да се просветля по въпроса все нещо се разминават подробностите и не мога да получа ясна представа за моя проблем. Та днес ходих на генеколог и ми откри киста на десния яйчник с шокиращите за мен 9см Предписа ми Ципрофлоксацин Актавис и ми каза да го пия 10 дни после като ми мине менстроацията да ида и ако не се е спукала ще ме оперира по спешност. Преди съм имала но 2см беше и се спука. Утре пак ще ме види лекаря за да разбере колко е дебела стената и. Имала ли е някоя от вас толкова голяма киста е как се спасихте от тоя проблем. Много ме е страх,ако се окаже рак или не мога да имам деца :cry: Моля ви ако сте преживели подобно нещо кажете каква ме чака

kalpazanka
07-24-2010, 13:12
Като за начало помоли някой да ти шибне два шамара, за да се стегнеш.
Освен АБ, друго предписано ли ти е? С медикаментозно лечение течността в кистата се резорбира. Операция се налага само при усукване и кръвоизлив.
Относно рак- ако се стигне до операция, се провежда хистологично изследване.
Не си споменала години, обаче. :smt102

SummerDream
07-24-2010, 14:16
Най-важното е в такива моменти да не се панираш, а да си даваш повече и повече кураж..
Пий, квото ти е предписал докторът, пък ако не се получи с лекарства, ще се получи с операция.Няма от кво да те е страх, най-важното е, че са ти я открили навреме..
И да, на колко години си?

krem4et0
07-24-2010, 15:19
Имала съм 7 см. Източиха течността чрез пункция през влагалището.

idealnolo6a
07-25-2010, 17:01
Благодаря момичета,бях се отчаяла и спрах да отварям темата-мислех че на никой не му пука. На 22г съм, утре отивам да ми направят туморен маркер/дано се изразих правилно/ попитах дакторът дали има съмнения за тумор или просто да се направя за по-сигурно, той каза че зарад първото. Ще ми се наистина някой да ме набие ама никай се не нахваща :D оххх страх ме е ама няма как

Освен антебиотика нищо друго не ми е предписано, а доктора каза ако почувствам болка да отида в болницата,но може и до не усетя когато се спука аз не мисля че ще имам тоя късмет

idealnolo6a
07-25-2010, 17:03
Най-важното е в такива моменти да не се панираш, а да си даваш повече и повече кураж..
Пий, квото ти е предписал докторът, пък ако не се получи с лекарства, ще се получи с операция.Няма от кво да те е страх, най-важното е, че са ти я открили навреме..
И да, на колко години си?


На време ли? не мисля щом е 9см не 9мм :( Но съм си обещала вече редовен преглед да правя

idealnolo6a
07-25-2010, 17:07
Имала съм 7 см. Източиха течността чрез пункция през влагалището.

Защо и мойта не я оправят така или докторът трябва да ми предлажи този метод или ....аз да придложа? Дали да го попитам... Май ще пробвам с предложението като занеса изледванията От туморния маркер оххх дано не е тумор
А знаете ли колко време ще чакам резултатите

sladkosbatko
07-25-2010, 17:12
Метод с който лекуваха една от приятелката ми като имаше киста бече едномесечен прием на противозачатъчни и се орпави. Друга приятелка пък си я оперираха. Вместо да пишеш по форуми, иди за второ лекарско мнение, а през това време изпълнявай това, коеот ти е казала квалифицираното лице

idealnolo6a
07-25-2010, 17:16
Метод с който лекуваха една от приятелката ми като имаше киста бече едномесечен прием на противозачатъчни и се орпави. Друга приятелка пък си я оперираха. Вместо да пишеш по форуми, иди за второ лекарско мнение, а през това време изпълнявай това, коеот ти е казала квалифицираното лице

Да познавам две момичета който ги лекуваха от кисти с противозачатъчни и имаха проблеми и ги спряха

liim0nka
07-25-2010, 23:11
отивай на лекар, кво може да направиш.....ть-тц-тц-.....злеееееееееееееее
Как може да обиждате така хората, срамота ! Дори да се изнервяте на повтарящи се теми нужно ли е да обиждате без дори да ги познавате.. замисли се кой е злето :)
Да не говорим, че темата е сериозна..и темата на момичето не е просто щото няма какво да прави..и ако няма с какво да й помогнеш..просто замълчи

idealnolo6a
07-26-2010, 09:39
[quote=4ori4ori]отивай на лекар, кво може да направиш.....ть-тц-тц-.....злеееееееееееееее
Как може да обиждате така хората, срамота ! Дори да се изнервяте на повтарящи се теми нужно ли е да обиждате без дори да ги познавате.. замисли се кой е злето :)
Да не говорим, че темата е сериозна..и темата на момичето не е просто щото няма какво да прави..и ако няма с какво да й помогнеш..просто замълчи

Много ти благодаря мила, аз дори не се засегнах,вече на много неща не реагирам, негативете ги подминавам, а на хубавите неща се радвам, за да се разсея,но днес съм много притеснена,защото трябва да взема резолтатите от кръвта,дано са хубави и нямам рак :smt022

krem4et0
07-26-2010, 11:13
Бях малка (на 16-17) и не исках операция. Един ден живот и здраве и без това ще раждам със секцио евентуално ще се направи и нещо по-радикално. Да не говорим, че кистата ми беше не на самия яйчник, а на тръбата до него и не можеха да ми дадат гаранция дали няма да се образува пак. Имала съм още 4 след това. 2 пак ми пукнаха, а другите 2 минаха от орални контрацептиви.

idealnolo6a
07-26-2010, 16:39
Момичета взех изследванията и понеже нямах търпение питах лаборантката как и се струват,тя каза спокойно в нормата са и се заговорихме-тя ми каза че има същия проблем,имала е киста колкото портокал,но я лекували с противозачатъчни,обаче си има още тоя проблем,получават и се нови е нови,дещеря и има същия проблем.
Отам отидох при доктора да чуя и него,но вече по-спокойна,той каза че всичко е ок,но бил длъжен да ме прати на изследвания. Успокоих се и като ми каза че кистата е вече 8см а не 9,3 :grin: направо унемях,много съм щастлива,ще продължавам да ходя на прегледи обаче.
Пожелавам на всички жени подобен проблем да завършва с хубав край /е аз още има да се лекувам/