PDA

View Full Version : Телефонни сметки



Sunny_stz
07-22-2010, 18:45
Пиша тая тема,защото съм много ядосата на тези от хенди!!!Миналата седмица УЖ си платих телефона,но на следващия ден ми пратиха смс ,че имам неплатена фактура.Зачудих се какво става и след уикенда отидох да ги питам какво става.Момчето погледна и каза, че съм платила сметката на друг човек ,разликата в номерата ни беше една цифра!!!Грешката не беше моя,но те не пожелаха да ми прехвърлят фактурата!!!Обадих се на момичето на което бях платила,обясних и ситуацията и тя каза че при първа възможност ще ми го плати.....Но днес е последния срок ,а телефона ми не е платен и утре ще ми го спрат!Обадих и се ,но тя ми затвори.Писах и смс-и и там я питах дали го е плащала,но тя отговори ,че в момента нямала пари......Е какво да кажа,а аз за нейния телефон имам така ли????Даже нейната сметка беше повече от моята!Това означава че аз за телефон че дам двойно този месец!?Не е честно!Ако някой знае дали мога да направя нещо по въпроса моля да ми каже! :?

shadow4e
07-22-2010, 19:03
С момичето нищо не можеш да направиш освен да я сплашиш нещо, но пък и може наистина да няма парите в момента и да е щяла да закъснее и с плащането на своята.
С Хенди можеш да се разправяш, да ги заплашиш с комисията за защита на потребителите, че ще раздухаш нещата и тн. А ти като каза номера не те ли питат и за името, на което се води. Не съм плащала на ръка от много време, но преди поне в мтел и виваком питаха и съответно грешката винаги е тяхна, ако е сбъркана цифра. Ако грешката наистина е тяхна можеш да звъннеш и на линията на самата комисия, а те най-вероятно ще ти кажат да подадеш писмена жалба. Но тъй като ти трябва бързо решение отидавш в Хенди и представяш нещата драматично как от КЗП са ти казали жалба да подадеш задължително, че си прав, но ти как не искаш да се стига дотам, а искаш да решите нещата на момента. Гледам, че не си по скандалите, иначе досега да си го направил. :)

fungus
07-22-2010, 19:05
нищо не можеш да направиш. другия път си гледай касовата бележка на която не видя ли друго име ил иги хвърляш?

Sunny_stz
07-23-2010, 16:51
С момичето нищо не можеш да направиш освен да я сплашиш нещо, но пък и може наистина да няма парите в момента и да е щяла да закъснее и с плащането на своята.
С Хенди можеш да се разправяш, да ги заплашиш с комисията за защита на потребителите, че ще раздухаш нещата и тн. А ти като каза номера не те ли питат и за името, на което се води. Не съм плащала на ръка от много време, но преди поне в мтел и виваком питаха и съответно грешката винаги е тяхна, ако е сбъркана цифра. Ако грешката наистина е тяхна можеш да звъннеш и на линията на самата комисия, а те най-вероятно ще ти кажат да подадеш писмена жалба. Но тъй като ти трябва бързо решение отидавш в Хенди и представяш нещата драматично как от КЗП са ти казали жалба да подадеш задължително, че си прав, но ти как не искаш да се стига дотам, а искаш да решите нещата на момента. Гледам, че не си по скандалите, иначе досега да си го направил. :)


По принцип винаги ме питат за името и винаги всичко е точно.Но сега не си спомням дали ме е питала изобщо или само номера съм си казала и е забравила не знам какво точно е било ,но със сигурност грешката не е моя....Казвам си винаги номера и името,няма как да кажа друго име!И все пак грешката остава винаги в клиента естествено и те лъжат хората!Това ще ми е като урок внимателно да гледам касовата бележка и да следя какво правят!!!Не искам да се разправям излишно,защото наистина мразя скандали и разкарвания....Добре че поне не съм платила голяма сметка,че после да се чудя какво да правя!Некоректни хора под път и над път в тая държава!Много трябва да се внимава!

Sunny_stz
07-23-2010, 16:56
нищо не можеш да направиш. другия път си гледай касовата бележка на която не видя ли друго име ил иги хвърляш?


Значи на касовата бележка не пише име,а само номер не знам защо...

7227
07-24-2010, 21:51
Големи кожудери и мошеници са! Не стига ,4е надписват върху сметките ами и такова безобразие! Опла4и се в централният офис на Мтел или и аз не знам.Такова безобразие!

iLovePussyJuice
07-25-2010, 12:52
кво пък ти е виновна абонатката, че си й платила телефона :D
чак пък ти дават съвети да я сплашваш :razz: :razz:

грешката е на служителите (к'ур за тях и цианид за всички оператори...без изключения)
боклуци с промити мозъци са 90% от работниците в подобни фирми...