PDA

View Full Version : Осъзнах нещо..



Colouring
07-22-2010, 20:05
Първо-здравейте..Ъм,чудех се дали да пусна темата или не,но накрая се реших.Тийнейджърка,нормалн о момиче съм,предполагам.Но осъзнах нещо.. аз,аз съм нещастна.И се запитвам дали изобщо съм се чувствала щастлива някога?Не че ми е голям житейския опит и живота изобщо,все пак съм на 15 и няколко месеца,но..нали уж сега съм в разцвета на силите си,най-хубавите ми години,бла-бла..аааа се чувствам ужасно самотна,ужасно сама!
През учебната година поне се занимавах с учене.И преди да си помислите нещо-не,не съм зубърка.Просто тогава ми беше натоварено и учех и общо взето така си запълвах времето..след това компютър и това беше общо взето.А сега,лятото,прекарвам цялото си време адски тъпо.Няма на кой да се обадя да излезнем,няма на кой да се оплача..Познати много,но приятели..мнее.Имам само една приятелка,с която ми е забавно,но пък тя има наистина много приятели и аз съм една от многото,така че не мога да я характеризирам като-най-добрата ми такава.Имах и друга,доскоро най-добра приятелка,с която се познаваме от мнооого малки и въпреки че се виждахме(виждаме) рядко,защото тя живее далече,я чувствах наистина близка.Е,да,обаче поради някаква причиня тя просто ме забрави.Опитвах се да възобновя отношенията си с нея,но просто не се получваше.Осъзнах също,че й трябвам само когато има някакъв проблем и има нужда от съвет,от помощ и това е.Когато всичко отмине ме забравя.Винаги е било така.. когато някой има проблем се сеща за мен,а когато всичко отшуми ме забравят.
За гадже също не може да се говори.Винаги,вииинаги налитам на неподходящите.
Семейните отношения също са обтегнати.Е,наистина,карам се понякога,обаче мисля,че това се случва при всеки тийнейджър.При нас проблема е,че едвам свързваме двата края.Мда,очертава се и татко да изгуби работата си и не знам как ще я караме.Може би всички сме изнервени за това и се караме постоянно.
Та,общо взето е това.
Лятото ми минава в пълна скука.Виждам всички около мен-приятели,купони,излизат с гаджетата си..имат на кого да се доверят,а аз отново,поредното лято,оставам самичка.
Искам да променя всичко това.Искам просто да се усмихна на нещата,да си кажа,че мога да преодолея всичко,но не се получава.Как да накарам себе си да бъда щастлива?Просто не става..искам промяна,но си нямам и на идея как ще я постигна.

Стана доста дълго,но се надявам някой да си е направил труда да го прочете. :smt069

Paramour
07-22-2010, 20:24
И аз съм се чувствала така... отвратително е. Вероятно сега ще завалят коментари от сорта "Излизай повече", ама с кого да излизаш.
Колкото и да нямаш приятели и да се чувстваш самотна, все трябва да има някой от твоите познати, който да ти е приятен/на, симпатичен/на... обади му/й се и се виждайте. Възстанови връзките си. Покажи на хората, че си там! Че ги познаваш и, че искаш да ги видиш(и най-важното: че искаш те да те видят). Като излизате заедно ще видиш с кого ще си допаднеш повече, ще се сближиш с някои от тях и вероятно ще се появят нови приятелства. Това мога да те посъветвам и от личен опит знам, че действа. (:
Сега... със семейството и с парите не знам как да ти помогна, а и ти надали можеш да помогнеш на ваще с пари, така че...
Та.. това е от мен. :) :)

elizabethg
07-22-2010, 20:42
Мило момиче...това все едно аз съм го писала...И аз се чувствам по същия начин и съм в същото положение...Много време бях така :( Накрая си казах:"СТИГА"!Спрях да се самосъжалявам и спрях да мисля за това,колко съм самотна.И аз имам една най-добра приятелка и с нея си прекарваме страхотно :) Недей да мислиш за това,че си самотна и се занимавай с нещо...Аз например голяма утеха намирам в музиката и пеенето :-) :-) :-)

pe6oSribata
07-22-2010, 20:43
Абе що не земете си теглите по 1 куршум ?
Намери си занимания,хобита пробвай-опитвай,търси...няма всичко да ти падне на готово от небето :shock:

elizabethg
07-22-2010, 21:13
Абе що не земете си теглите по 1 куршум ?
Намери си занимания,хобита пробвай-опитвай,търси...няма всичко да ти падне на готово от небето :shock:


Човек като попадне в дадената ситуация,чак тогава разбира какво е...

tnp123
07-22-2010, 21:27
Мда, и аз съм в подобно положение(като автора), освен това за семейството, аз винаги съм си бил така, но сега някакси започна да ми пука... :? :?

DarkGirll
07-23-2010, 06:32
И аз съм се чувствала така... отвратително е. Вероятно сега ще завалят коментари от сорта "Излизай повече", ама с кого да излизаш.
Колкото и да нямаш приятели и да се чувстваш самотна, все трябва да има някой от твоите познати, който да ти е приятен/на, симпатичен/на... обади му/й се и се виждайте. Възстанови връзките си. Покажи на хората, че си там! Че ги познаваш и, че искаш да ги видиш(и най-важното: че искаш те да те видят). Като излизате заедно ще видиш с кого ще си допаднеш повече, ще се сближиш с някои от тях и вероятно ще се появят нови приятелства. Това мога да те посъветвам и от личен опит знам, че действа. (:
Сега... със семейството и с парите не знам как да ти помогна, а и ти надали можеш да помогнеш на ваще с пари, така че...
Та.. това е от мен. :) :)

Съгласна съм ;-) Горе главта мила...не губи надежда :wink: УСПЕХ :-)

ameli
07-23-2010, 10:32
Запиши се някъде - да спортуваш, да рисуваш, на лагер - ще се запознаеш с много нови хора. Прочетох, че нямате много голяма финансова възможност. Отиди в библиотеката, в парка да бягаш примерно, карай колело, обади се на старите си съученици. Вземи някое куче - можеш да го разхождаш за пари или да го гледаш за 1 седмица, ако има кой да ти го даде. Отиваш с него на разходка, намираш си някой друг с куче, завързвате разговор и така..

Горните 5 редове ги пиша за 10 път сигурно. Не се ли научихте най-накрая какво се прави в подобни ситуации :?

MissChocolate
07-23-2010, 18:00
Можеш да се усмихваш на света и сама.
Всичко е до вътрешна нагласа.

ForzaFelipe
07-23-2010, 22:51
Еми какво да ти кажа,миналата година и аз така се чуствах.Еми нормалко е тинейджърка си и то от това идва.Важното е да се усмихнеш,щом не ти звъни никой ми обади им се ти :) Ако си от Варна или някъде покрай морето,отиди на моренце то там стават хубави работи :-D Така че не се отчайвай :) живота е пред теб,просто вярвай че всичко ще се нареди скоро и всичко ще е ок :)

mishkaa
07-23-2010, 23:05
мм не си единствената.. това все едно е моята история..
ако искаш да си попишеш с някой драсни едно лс защото вече ме хващат лудите! :|

SmilezZz
07-24-2010, 12:06
Тези дни и аз се чувствам така - ужасно самотна и супер разстроена..
Но както и да е..Не губи надежда..Бъди силна и направи всичко възможно,за да си щастлива..Запиши се на някакъв курс..Намери си някакво хоби..Запознай се с нови хора...

gugenceto2
07-24-2010, 12:58
и аз съм в същото положение #-o :-# :-# :-# :-#

xrusinka
07-24-2010, 13:28
И при мен има такива дни, това е от пубертета, нормално е. :)

9mishie9
07-24-2010, 22:49
Миии мн не разбирам, ама някъде прочетох нещо много мъдро:

"В някой фази от животът си човек просто съществува..."

nigh7wish
07-25-2010, 08:11
Ам и аз съм била така дам... НО поговорих с една позната приятелка... тя видя, че приличам на прегазена от валяк, заговори ме, отидохме на кафе на другия ден и осъзнах, че съм имала нужда просто някой да ме изслуша и да ми каже - Спокойно, всичко ще се оправи.
Мисълта ми е, че ти трябва "социално" разнообразие. Ново запознанство, просто промени нещо в ежедневието си. Успех и не се предавай! :)

malkataa
07-26-2010, 07:01
Направих си труда да го прочета,защото наистина ме заинтригува.. И така .. преди няколко месеца и ние бяхме в такова положение,че нашите бяха напрегнати, но вече всичко малко по малко се нарежда.И при теб ще стане така... колкото до това,че ти е скучно и се чувстваш самотна- отиди някъде сред природата сама! Събери мислите си и започни да се радваш на малките неща,защото сигурно не осъзнаваш,че точно те те правят най-щастлива!!!