PDA

View Full Version : Кога момчетата стават мъже



Serseri91
07-23-2010, 12:57
Ми въпросът е ясен.Ъъъ ... да.

Вие сте.

realantisocial
07-23-2010, 13:01
Бате, сопри се, моля те :?

Canis_Dirus
07-23-2010, 13:01
Възмъжаването не е събитие, а процес.

AcrossYourFace
07-23-2010, 13:02
Колко нови теми пусна за последните седмици бе 8-)

Serseri91
07-23-2010, 13:04
Да има.Да се обсъжда, че и интригите писнаха.

SemperArdens
07-23-2010, 13:06
Предлагам по-интересна тема!

Кога момчетата стават жени? :-o

Joc
07-23-2010, 13:07
някои не стават мАже никога.

Canis_Dirus
07-23-2010, 13:07
Предлагам по-интересна тема!

Кога момчетата стават жени? :-o
Когато си направят операция за смяна на пола, сложат си цици и се наблъскат с хормони?
И пак не могат да станат истински жени.

SemperArdens
07-23-2010, 13:09
Предлагам по-интересна тема!

Кога момчетата стават жени? :-o
Когато си направят операция за смяна на пола, сложат си цици и се наблъскат с хормони?
И пак не могат да станат истински жени.

Но те нали се чувства такива? Това не е ли достатъчно?!

Canis_Dirus
07-23-2010, 13:10
Е ти може и като най-богатия човек на света да се чувстваш, но това не те прави автоматично най-богатия.

realantisocial
07-23-2010, 13:42
По-големи жени от женствените мъже и по-големи мъже от мъжествените-жени няма.

SuperBadSuperFresh
07-23-2010, 13:44
Понякога така и не стават.

SunSmile
07-23-2010, 14:41
НИКОГА! :lol:

EarthShaker
07-23-2010, 15:28
когато не оставят бабата в автобуса да седи права

когато се лишават от нова кола, но правят ремонт на детската стая (за децата си де)

Deadlock
07-23-2010, 18:15
когато започнат да вдъхват респект и сигурност.

Ewok
07-23-2010, 18:17
Получил си си ранга 8-)

Сори за спама

SuNsEt
07-23-2010, 19:11
Има такива дето цял живот са си малки момченца

Rounder
07-23-2010, 19:26
Има такива дето цял живот са си малки момченца

щот пък няма който са си момиченца...
както и да е това го повториха сума ти и пъти...

когато разберат какво е да имаш задължения,и да държиш на обещания,да се грижиш за нещо и да носиш ОТГОВОРНОСТ.

gret4ety
07-23-2010, 20:52
Аз отговорите не съм чела, но аз много обичам такива теми на които мога да си се изфилосовствам колкото искам така че ще си кажа тезата :)

Зависи само за кое възмъжаване говориш. Психическо или физическо?
Ако става въпрос за физическото възмъжаване. Надявам се да го знаете поне повечето. Имам предвид процесите в тялото, уголемяването на члена, нарастването на окосмението по тялото... както и да е няма смисъл да обяснявам повече.

А ако имаш предвид психическото възмъжаване. За мен едно момче започва да става мъж, когато почне да се замисля върху важните неща от живота. Когато спре да "дърпа плитките" на момичетата, и започне да ги изслушва и да се интересува от проблемите им. Става въпрос за добри приятелки и гаджето. Когато не се ядосва за глупости от вида "е закво ми изпи сока ве" или "ако още веднъж ме изхвърлиш от сървъра на Wow ще ти еба мамето" :D :D оф аз излизам още 2 пъти по толкова мога да изредя ама друг път :)

realantisocial
07-23-2010, 21:28
Страхотни критерии. Ти на колко си ? :D

LizZz
07-27-2010, 15:30
Ето един позабравен, за съжаление, поглед на нещата.
Пускам го на английски, защото по преводите не всичко е толкова перфектно, колкото го е казал авторът.


If

If you can keep your head when all about you
Are losing theirs and blaming it on you;
If you can trust yourself when all men doubt you,
But make allowance for their doubting too;
If you can wait and not be tired by waiting,
Or, being lied about, don’t deal in lies,
Or, being hated, don’t give way to hating,
And yet don’t look too good, nor talk too wise;

If you can dream – and not make dreams your master;
If you can think – and not make thoughts your aim;
If you can meet with triumph and disaster
And treat those two imposters just the same;
If you can bear to hear the truth you’ve spoken
Twisted by knaves to make a trap for fools,
Or watch the things you gave your life to broken,
And stoop and build ‘em up with wornout tools;

If you can make one heap of all your winnings
And risk it on one turn of pitch-and-toss,
And lose, and start again at your beginnings
And never breath a word about your loss;
If you can force your heart and nerve and sinew
To serve your turn long after they are gone,
And so hold on when there is nothing in you
Except the Will which says to them: „Hold on“;

If you can talk with crowds and keep your virtue,
Or walk with kings – nor lose the common touch;
If neither foes nor loving friends can hurt you;
If all men count with you, but none too much;
If you can fill the unforgiving minute
With sixty seconds’ worth of distance run –
Yours is the Earth and everything that’s in it,
And – which is more – you’ll be a Man, my son!

Rudyard Kipling

KumchoValcho
08-16-2010, 19:12
Ех тоя патриархат ви е промил здраво мозъка :(

Мъж се става тогава, когато ти се оформи пенис докато си още в корема на майка си
Това е просто пол. Не е титла. :)

SWASTIKA
08-16-2010, 20:12
А някой чувал ли е пол момче?

semantics
08-16-2010, 21:09
LizZz, поздрави за Киплинг, огромен е!

Иначе, мъжът става мъж тогава, когато, подобно на млад пролетарий и неговата кирка, момчето за пръв път ожули нежната кожа на ръцете си със своя вече загрубял първичен полов белег. Или, дет' се вика, когат' за пръв път набие маймунката.

baceto
08-16-2010, 22:57
а тези, които харесват мъже и имат пениси, мъже ли са?мухахахахахахахахахаах ахахааххахаах

ТЕ СА ХОРА ОТ НАРОДА!!!

jghgh
08-17-2010, 10:15
Мъже според мен стават когато станат по-отговорни и си разберат приоритетите.
Когато не ги е срам от приятелите им да кажат, че приятелката им е "тяхното момиче", както и когато самите им приятели не се подиграват за това.
Когато загърбят ергенлъка напълно по свое желание.
Когато се отдадат на малкото си дете. Няма нищо по-сладко от вживян баща.

Когато разберат (макар и за малко, защото мъжката природа не се променя 8-)), че има и по-важни неща от забивките и купоните и пр.



Има неща, които не се осъзнават без годините. Това е според мен. Просто мисля, че някои неща се усвояват само с годините. Всяка година е много акъл.

Това дето го изписах е може би за мъже към 30те вече и нагоре.

jghgh
08-17-2010, 10:26
Ми не знам, и за мен важи това с годините, имам да раста и да трупам опит и да си изяснявам понятията.



Но сякаш мъжът е по-уважителен от момчето, по-сериозен, по-отговорен във всички случаи. По- като скала е, а не толкова изменчив.
Може и да ги размивам вярно понятията, ама все пак не мога да се съглася, че всяко момче е станало мъж, щом вече си е правило чекия :-D /яло е 1вия си бой/било се е заради момиче и пр.

jghgh
08-17-2010, 10:46
Не знам кой ги твърди тия, но моите разбирания не са такива.
Да си жена е отговорно.
Един скъсан химен не може да ме направи жена, толкова е отговорно. Не може така лесно да се лепят етикети, сякаш понятието е маловажно.


Не съм се замисляла обаче кога едно момиче става жена... Може би като отгледа детето си сама, възпита и пр. Също като порасне психически. Пак си мисля, че има неща, които само с години се научават. Може би самото порастване ни прави жени/мъже

Doomcryer
08-17-2010, 10:53
когато не оставят бабата в автобуса да седи права

когато се лишават от нова кола, но правят ремонт на детската стая (за децата си де)

:)

stefity
08-17-2010, 10:57
Харли, едно момиче не става жена, когато й скъсат химена.... Става жена, когато започне нейният месечен цикъл. Не когато стане майка, не когато стане отговорна... а именно когато вече е съзряла физически за да може да създаде поколение. Вярно, че психически може и да не е жена, но физически определено.

Това е от физиологична гледна точка, а как е по други начини, не мога да говоря.

shadow4e
08-17-2010, 11:39
За мен е по-важно психическото съзряване и не мога да кажа на една 9-годишно дете "жена", само защото му е дошло.

LadyDi
08-17-2010, 12:16
Аз не съм съгласна с това за химена и за цикъла, респективно за първата чекия/е*ане/бой.
Не може да се наричаш мъж/жена, ако не можеш да се грижиш сам за себе си.
В този ред на мисли, има много девойки/младежи, които са в пъти повече жена/мъж от някой, който е духнал повече свещи на последния си рожден ден.
Което пък потвърждава, че няма универсална формула.

PinkFloydSound
08-17-2010, 12:21
и с'а к'фо стана? :)

Май ще достигнем до извода, че няма универсална формула/аксиома?
Абе май така ще стане. :lol:
Понятието "мъж" е ТВЪРДЕ обширно. Под "твърде" имам предвид "твъъърде". Дори и гледано само от психологична гледна точка. Всеки има свои собствени принципи и приоритети в своя живот, на базата на които се изгражда като човек. За един е важно да изгради семейство и да продължи рода, за друг да се съсредоточи върху кариерата си, за трети – куп други неща. Твърде комплексно е понятието "израстване", тъй като един мъж може да е на улицата, гол и бос, без работа, семейство, храна и т.н., но той може да е видял (и със сигурност е) много повече неща от живота, отколкото някой друг.

stefity
08-17-2010, 19:35
Оооо, Харли, тази история я помня много ясно, когато я беше пускал тук... Запечатала ми се е просто в съзнанието! :)

baceto
08-17-2010, 22:29
днес ми подсказаха, че трябва да ви дам линк, за да разберете кога момчетата се превръщат в мъже... :)


http://skunksa.wordpress.com/2008/02/19/iron-will/


:lol:чел съм и я друг път, сега я дадох на един приятел, познай 30мин. след тва за кво си говорихме...

Canis_Dirus
08-18-2010, 07:00
http://www.e-bane.net/modules.php?name=News&file=article&sid=179 :oops:

baceto
08-18-2010, 08:10
за лааааааааааааааайнааааааа аааа :lol:дааааааааа и кой къде ги е срал, по разни летища, в други градове, из улиците и т.н. :grin: :grin:

Whoopdedoo
08-18-2010, 09:18
http://www.e-bane.net/modules.php?name=News&file=article&sid=179 :oops:


Лайна - тефлон:
Излизат толкова нежно и меко навън, че почти не могат да се усетят. Не оставят следи върху тоалетната хартия. Трябва да погледнеш в супника, за да си сигурен, че си срал.

Най-обичам!

skuck
08-18-2010, 09:24
Когато спре да иска пари от баща си и изтегли първия си заем....

semantics
08-18-2010, 09:30
^ И стане поредният роб на банките...

Деба. Дай Боже по-малко такива мъже (да им се налага, в смисъл, ама и да се усещат, че може да се опита и без това)!

skuck
08-18-2010, 09:43
Абе говорите така сега защото не сте семейни (предполагам)... разчитате на вашите и си мислите, че цял живот ще е така.

Ама особенно в България нещата не седят така. Като се задомите, като ви се роди първото дете, второто...

Щом на едно момче му се налага да тегли заем, значи вече един от по-горните фактори е на лице => е вече мъж с полагаемите му се грижи...

Заема не е фактор който те превръща в мъж, в повечето случаи, той е следствие от тва, че си станал мъж.

Serseri91
08-18-2010, 09:52
Защо си мисля, че точно пък когато на млади години още опреш на заеми, не си много много мъж ?

Да, може да се случи на всеки - ама, явно този мъж не е успял да си подреди бюджета правилно.
Единственото, което приемам е за закупуване на къща/апартамент.

skuck
08-18-2010, 10:26
Мъж си когато създадеш семейство, обаче понякога ти се налага да теглиш заем за да можеш да издържаш тва семейство.

А първия ми пост беше шеговито поднесен. Вие го разбрахте буквално, баси...

Serseri91
08-18-2010, 10:31
И все стигаме до парите.

Излиза, че парите са линийка за мъжественост.

Serseri91
08-18-2010, 10:40
Казармата пък е била най - голямата гавра, поне аз това разбирам по разказваното.
Мъж който не е бил в казармата не е мъж - тези, които са ходили не могат да приемат това, че ние стъпваме в света на възрастните без да ходим в казармата. :lol:

skuck
08-18-2010, 10:49
Еми семейството според мене е ЕДНО от нещата които те определят като мъж.

HarleyFlanagan, войника не е ли символ на мъжество също? А майчинстово символ на женственост?

Serseri91
08-18-2010, 10:56
Еми семейството според мене е ЕДНО от нещата които те определят като мъж.

HarleyFlanagan, войника не е ли символ на мъжество също? А майчинстово символ на женственост?

Истинският войник, този който пази границите и животите на обикновените хора - ДА! Не този, който кара ГАЗ в казармата и бива унижаван от старшите, само защото е влезнал в казармата по - късно.

skuck
08-18-2010, 11:05
Истината е, че всеки си има разбирания. Съгласен съм и с вас, никъде не съм показал обратното. Заформи се интеренсна дискусия. Тва със заема беше шеговит израз. Наистина не е нужно да убиеш бизон с копие ама се налага да правиш други неща със същата стойност.

semantics
08-18-2010, 11:11
Например, кило шльокавица на гладно, гагага... Налага се понякога.

Не се стягай, лигавя се.

Canis_Dirus
08-18-2010, 15:57
Мъжът не обвинява другите и не търси вината за положението, в което се намира в тях.
Аман от мрънльовци, дето все някой друг им е виновен.

PinkFloydSound
08-18-2010, 16:00
Рангът ти ме кефи. 8) :lol:

SolemnityOfDeath
08-18-2010, 16:22
Предполагам, когато проимаш топките да имаш топки.

И когато спреш да парадираш с това колко си мъж и колко си велик, а просто бъдеш такъв. Важи и за другия пол, всъщност. Смешно е.

Другото май е изписано като гледам.

baceto
08-18-2010, 16:51
Ами ако не създадеш семейство не си мъж?

Това ми напомня на онези простотии, където се казва, че "мъж, който не е бил в казармата, не е мъж...

O, rlly?а тва ми напомня на книгата на Светльо Витков

"Мисля, че на горното изречение му лупсва само ЧЕКИИ"

Мъж, който не е бил ЧЕКИИ в казармата, не е мъж...

DaemonBoy
08-18-2010, 20:13
Когато сам започнеш да изкарваш прехраната си, не мама да ти готви, чисти, а татко да ти дава пари... Поне според мен е тва

DaemonBoy
08-18-2010, 21:25
Мъжът според мен не се крие от проблемите си и не търси решението им в алкохол, а се изправя пред тях и ги решава

fungus
08-18-2010, 22:07
когато им пораснат косми в гъза

DebelaManekenka
08-19-2010, 00:00
:razz: